Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201885 razy)

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 08, 2009, 17:55:08 »
jeśli w danej jednostce nie ma naboru to widocznie nie ma wolnych stanowisk.Dopiero jak jest wolny etat jednostka ogłasza konkurs/przetarg na dane stanowisko. 

Offline ognisty_podmuch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:52:36 »
Witam.

Za miesiąc piszę maturę. Po niej chciałbym dostać się do PSP. Najlepiej byłobyby gdyby to była jednostka w mojej gminie. Na ten krok zdecydowałem się niedawno i nie mam zbytniego doświadczenia tak jak koledzy z OSP itd. Czy do OSP można dostać się z marszu? czy są jakieś okresy na zapisy kandydatów? Chciałbym iść do OSP na jakiś niedługi okres by od najbliższego naboru starać się do PSP. Wiem że w OSP jest jakiś kurs, który potem uwzględniany jest przy punktacji do PSP jak długo on trwa? i czy jest on płatny? jeśli tak to ile? I jeszcze jedno pytanie... Gmina w której mieszkam jest mała i z tego co mi wiadomo jest zapotrzebowanie na trzech strażaków w tym dwóch kierowców z kat C. O naborach itp narazie nie słyszałem ale gdybym zrobił prawko kat C to czy bym miał spore szanse na dostanie się do PSP? Wątpię czy wogóle w naszej gminie są prowadzone nabory bo kandydatów troszkę mało. Dlaczego tak myślę? Otóż o wolnych stanowiskach w straży dowiedziałem się z gazety regionalnej w rubryce, w której prezentowane są oferty z urzędu pracy. Zależy mi na pracy w straży. Jeśli w mojej powyższej wypowiedzi zawarłem jakieś "herezje" proszę o sprostowanie. Jestem jeszcze zielony w niektórych sprawach ale pomału wtajemniczam się w co trzeba.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12844.0.html  oraz opcja <Szukaj> i  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 22:40:08 wysłana przez Ajax »

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 10, 2009, 20:56:45 »
Wiec tak, po pierwsze zaraz Cie tutaj zjedzą, co niektórzy:P ze napoczatku nie poszukałeś już w istniejących tematach, odpowiedzi na te pytania:P ale w sumie maja racje! No dobra  postaram się co nieco odpowiedzieć:
Czy warto iść do OSP przed PSP otóż masz tutaj odpowiedzi http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12844.0.html
Raczej nie ma terminu zapisów kandydatów do OSP, idziesz do komendanta czy do prezesa i mówisz co i jak.
Jest kurs szeregowców czyli podstawowy, organizuje go PSP w jakimś tam ustalonym terminie.
Nie jest on płaty(fundowany przez gmine) lecz jak go przerwiesz musisz zapłacić za zwrot tego kursu(przynajmniej tak u mnie w gminie jest)
Co do długości godzin to nie wiem ile to trwa dokładnie ale napewno na forum gdzies był (szukanie nie boli) w każdym razie jeździ się w soboty i niedziele po kilka godzin.
Potrzebują zapewne kierowców z kat.C z doświadczeniem bo zielonego na samochód nie posadzą( tak przynajmniej mi powiedziano jak ubiegałem sie do strazy lotniskowej) i to tyle z mojej strony
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 07:03:22 wysłana przez bulon »

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:22:06 »
kurs szeregowych trwa ok 120godzin

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 22, 2009, 23:24:59 »
Witam
Brał ktoś ktoś kiedyś udział w naborze w poznaniu?I mógłby powiedzieć przybliżoną ilość osób chętnych i etatów,ponieważ po rozmowie w kadrach nie dowiedziałem się kompletnie nic,Panie były bardzo skryte w sobie :'(  oczywiście tak na oko:)

z góry dzieki

Offline szymekziom1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 27, 2009, 19:09:25 »
Witam, kto z was startował w poborze w pażdzierniku w krakowie w jrg5 na ul. wyki, nie wiecie kiedy będą przyjmować do służby?, czeka ktos jeszcze z was podobnie jak ja...nie moge sie juz doczekac...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:27:10 »
koledzy mam pytanko w tym roku niedostałem sie do aspiratnki i bede startowal z cywila do psp, i chcialbym sie dowiedziec czy jeśli bym sie dostał do psp to moglbym napisac jakis wniosek o zawieszenie służby i start do aspirantki a po 2 latach bym wrocił do tej jednostki. Czy to jest nie możliwe?

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 12, 2009, 11:52:41 »
Kolega up dobre pytanie zadał:d

Ja też chciałem zapytac jak bym sie dostał do jednostki z ulicy i za rok zdawał do sapsp i bym się dostał to moge zrezygnować z pracy w jednostce bez zadnych konsekwencji ???? jak to wygląda jest to wogule możliwe :D?????

Jak ktoś może coś powiedzieć to piszcie:D:D

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:50:46 »
A jaki jest problem w nauce zaocznej? Pracujesz sobie i uczysz jednocześnie.
http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/1

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:52:47 »
A jaki jest problem w nauce zaocznej? Pracujesz sobie i uczysz jednocześnie.
http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/1

a problem jest taki aby pojsc na aspirankte zaocznie musisz miec kursy podstawowy i podoficerski, i oczywiscie zgode przełożonego ktory Cie tam wysle !
 
"Strażacy kierowani są do Szkoły przez uprawnionego przełożonego, po uprzednim zdaniu egzaminu teoretycznego."
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 12, 2009, 18:37:51 »
no wlasnie u mnie na KURS PODSTAWOWY chlopaki czekaja po 7 miesiecy a na aspirante bedziesz z 10 lat czekal,temu wlasnie wysunolem pytanie na temat wniosku o pojscie na dzienne. Prosze o odpowiedz konkretna

Offline ryzioq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 08, 2009, 20:37:24 »
na podkarpaciu był nabór organizowany przez Komendę Wojewódzką a nie przez poszczególne Komendy. Następnie wojewódzka przyjeła 200 osób które w rok mają zostać rozesłane po innych komendach. Odrazu do pracy miało pójść 60-80 osób 

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 15, 2009, 18:02:23 »
Czy ktoś startuje może do miasta stołecznego w najbliższym terminie :huh:

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:06:50 »
Tak dla informacji wrzucam link dotyczący naboru do służby w PSP w Warszawie

http://warszawa-straz.kei.pl/nowa/index.php?option=com_content&task=view&id=298&Itemid=96
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

pablo1231

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:19:38 »
a powiedzcie mi jak sprawa wyglada po ukonczeniu takiego 2 letniego technikum...?z mojego punktu widzenia chyba nie daje to zbyt wiele skoro mają 'swoich' ludzi po aspirantkach w czestochowie, krakowie itd...

http://ecollege.pl/index.php?id=176

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:58:14 »
Mam nadzieje, ze PSP nie upadła jeszcze tak nisko, żeby w korpusie aspirantów umieszczać ludzi, którzy nie tylko nie potrafią znaleźć informacji w ogólnodostępnych regulaminach, ale nie potrafią nawet pisać po polsku.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 19, 2009, 14:09:41 »
Cytuj
http://ecollege.pl/index.php?id=176
TECHNIK POŻARNICTWA BĘDZIE PRZYGOTOWANY DO PRACY ZAWODOWEJ W ZAKRESIE:
.....   
    * dowodzenia jednostkami taktycznymi państwowej straży pożarnej na szczeblu plutonu i kompanii,
hahaha, sorki HAHAHAHAHA
a świstak siedzi i zawija w sreberka.......

teraz sorki za oftopa ale to najlepszy komentarz jaki mi przychodzi do głowy
pozdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 14:44:05 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 19, 2009, 16:54:50 »
Jeśli zostałeś przyjęty z ulicy do PSP, a potem zdajesz egzamin do SAPSP dziennych, jak się dostaniesz to musisz zrezygniować ze służby w swojej macierzystej jednostce, a Szkola cię przyjmie ponownie do służby.       

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 19, 2009, 18:56:16 »
no ale czy mozna zrobic i bez WIEKSZYCH problemow pozniej jest w sapie czy np koledzy z bylej jednostki troche UMILA Ci pobyc w sapsp?

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 21, 2009, 12:35:00 »
wracajac do eCollege
przeprowadzilem krotka rozmowe gg z jedna z osob podana na stronie jako osoba kontaktowa
kierunek ten dziala za porozumieniem z OKE, nic pani Sylwie nie wspominala o zadnym porozumieniu z PSP;
poza dyplomem technika pozarnictwa nie otrzymujemy zadnych dodatkowych uprawnien;
informacje ktore sa podane na stronie sa to informacje z programu nauczania ktory zostal zatwierdzony przez OKE;
w tym semestrze z braku chetnych nie funkcjonuje ten kierunek;

wiecej nie drazylem
 a wiec ogolnie rzecz biorac technik pozarnictwa bedzie przygotowany do pracy zawodowej w zakresie wymienionym na stronie (przygotowany od strony merytorycznej) ale do czesci z tych zadan nie bedzie mial uprawnien

baart26

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 11, 2009, 14:41:38 »
witam, mam pytanie dotyczące może bardziej badań lekarskich, mianowicie mam 20 lat i kategorię wojskowa D  :wall: spowodowane to jest problemem ze wzrokiem. Ale chciałbym skorygować tą wade, tylko że kategoria D, zostanie. Czy ta kategoria ma  znaczenie jeżeli chodzi o dostanie się do straży ?? bardzo prosze o odpowiedź kogoś kto był w podobnej sytuacji. zgóry dziękuje i pozdrawiam

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 11, 2009, 19:35:32 »
nie byłem w podobnej sytuacji ale przy składaniu papierów pierwsze na co Pani patrzyła to nie na cv , kursy tylko na ksero książeczki wojskowej i uwidocznioną kategorią zdrowia. Na egzaminy sprawnościowe także oprócz dowodu osobistego trzeba było książeczkę. teraz ciekawe czy na pewno nie można postarać się o ponowną komisję  w WKU po ewentualnym skorygowaniu :huh:

baart261

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 13, 2009, 00:44:37 »
a papiery składałeś w tym roku ? no , to troche dziwne skoro nie ma juz komisji wojskowych, i nie ma juz kategorii D.to my z tą kategorią jesteśmy na maxa poszkodowani. ja i tak jestem zdeterminowany, zeby po operacji spróbowac. zresztą może udam się po wiedze do jakiejś jednostki, może ktos bedzie wiedział

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 13, 2009, 09:36:23 »
Mój dobry kolega odrabiał staż w mojej macierzystej WKU w Nowym Sączu i kiedyś go zapytałem, aby porozmawiał z szefem jak to jest z tą ponowną komisją. Usłyszał odpowiedź, że jest to niemożliwe - nie ma szans na ponowna komisję.
Gdzieś dawno już wyczytałem na necie historie pewnego gościa, który walił wnioskami o ponowna komisję do WKU przez 2 lata i tamci już dla świętego spokoju zgodzili się i chłopaczek wyszedł z "D" na "A".
Swoja drogą zastanawiam się czy to zgodne jest, aby uniemożliwiać chłopakom z kat. "D", po wyleczeniu poprzednich dolegliwości, na podstawie których przyznano "D", ponowne stawienie sie przed komisją.
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 13, 2009, 17:53:00 »
tak składałem w tym roku a wczoraj na testy sprawnościowe trzeba było mieć dowód osobisty plus książeczka wojskowa więc sam widzisz nic jak na razie się zmienia w tej kwestii ale może w przyszłości grunt to nie poddawać się! pozdro!