Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194557 razy)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 12, 2009, 18:41:32 »
bylem w zeszlym roku na naborze i wszyscy obojetnie jak robili czy nachwytem czy pod,mozna bylo robic rowniez technicznie ale zaliczane byly wszystkie do pelnego wyprostu wiec nie ma sie czego bac!
Tak w strazy jest o tyle "łatwiej"  niz w wojsku ze nie ma roznocy nachwyt podchwyt technicznie czy siłowo byle do pelnego zwisu i broda nad drazek
co do technicznego podciagania zachecam do cwiczen bo dzieki niemu mozna nawet zrobic o 7-8 podciagniec wiecej (wiem po sobie)

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 12, 2009, 19:46:27 »
Powiem szczerze że sam jestem ciekawy w czym tkwi różnica?
Może kolega yaskoow zapoda jakieś filmiki żeby zobaczyć różnice?

Czy to o to chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=Y5yNola2EQE
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 19:54:25 wysłana przez szybki »

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 12, 2009, 19:57:42 »
http://www.youtube.com/watch?v=bzC4ri8YGLU     http://www.youtube.com/watch?v=Y5yNola2EQE&feature=related                 podciaganie techniczne


http://www.youtube.com/watch?v=pufrcWGvdmE  siłowo

ludzie czy wy nie umiecie nic znalezc wszystko trzeba podac na tacy  :wall:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 12, 2009, 19:59:41 »
tak dokladnie takie podciaganie jest nazywane podciaganiem technicznym.Duza zasluga tego podciagania to mocny brzuch i dosc dobra wytrzymalosc bo trzeba sie wybijac bardziej niz uzywac sily,ale takie podciaganie jest bardzo dobrze skuteczne

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 12, 2009, 20:45:25 »
różnica między podciąganiem technicznym a siłowym jest taka, że - na chłopski rozum - w siłowym pracują same mięśnie, a w technicyzm, że sobie pomagasz ruchami ciała. Bardziej łopatologicznie: w siłowym podciąganiu wisisz na drążku i zależnie: podchwytem - pracują najbardziej bicepsy, nachwytem: plecy i barki. Reszta ciała "wisi" i się obija. W podciąganiu technicznym, jak sama nazwa wskazuje, liczy się technika, balansowanie ciałem, najlepiej się jest wybijać z bioder i wyrzucać nogi z zamachem, wtedy jest łatwiej, to tak jakbyś podskakiwał w powietrzu i chciał się odepchnąć nogami.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 12, 2009, 21:38:24 »
Powiem szczerze że sam jestem ciekawy w czym tkwi różnica?
Może kolega yaskoow zapoda jakieś filmiki żeby zobaczyć różnice?

Czy to o to chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=Y5yNola2EQE

Tak to jest badzo dobry przykład technicznego podciagania
 a tak pozatym widzicie  wszytko mozna  youtube........

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 12, 2009, 22:01:10 »
A powiedzcie mi czy jak nie ma ogłoszonego naboru to czy można iść do PSP i pytać się o pracę?

Co za pytanie? Oczywiście!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 22:11:45 wysłana przez Ajax »
Xyz

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 13, 2009, 14:05:47 »
kiedys ktos na forum twardo twierdził ze moze byc zameldowany w Warszawie a skladac papiery do sluzby np.do KM PSP w Krakowie i nikt nie ma mu prawa tego zabronic .......
 :kwit:
http://kwpsp.olsztyn.pl/
-zakładka "Nabór do służby w PSP"
- KP PSP w Iławie
-punkt 7....

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 13, 2009, 15:27:03 »

http://kwpsp.olsztyn.pl/
-zakładka "Nabór do służby w PSP"
- KP PSP w Iławie
-punkt 7....


Twoim zdaniem co z tego wynika? Dla mnie sprawa jest prosta - ogłoszenie to narusza zasady określone w konstytucji, a tym samym stawia pod znakiem zapytania przygotowanie merytoryczne osoby je przygotowującej. Koniec pieśni w tym temacie z mojej strony. To, że gdzieś coś robią w taki sposób nie oznacza, że jest to robione właściwie. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to zadzwoń do Biura Kadr i Szkolenia i poproś o wyczerpujące informacje.

W Braniewie jeszcze bardziej kogoś skręciło - ogłosili nabór dla mężczyzn. Czy tam nie ma żadnego prawnika?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 13, 2009, 22:14:44 »
Stawiam krate browara temu komu uda sie przekonac wladze tych komend ze robia zle :szalony:

I co by dalo ze nawet wyslal bym oficjalne pismo do komendy glównej ........??? Myslicie że przejeli by sie  :wacko:

Dużo na forum mówi sie  :kwit:-".... w świetle obowiązujacych przepisów ...."   albo "...art.x p.1 mówi wyrazie że...."

I co z tego :huh: trzeba uświadamiać ludzi ze przepisy przepisami a życie życiem i żaden paragraf ni jak sie ma do praktyki ( w Polsce )

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 13, 2009, 23:28:59 »
A powiedzcie mi czy jak nie ma ogłoszonego naboru to czy można iść do PSP i pytać się o pracę?

Co za pytanie? Oczywiście!!!

Idź do KP i spytaj czy są przyjęcia do służby. Zazwyczaj odpowiadają, że nie, chociaż wcześniej wiedzą czy i kiedy będzie przeprowadzony nabór – na emkę nie odchodzi się z dnia na dzień. Zrób tak; złóż u kadrowca podanie o przyjęcie do służby, spytaj jakie dokumenty są wymagane i je też złóż, lub trzymaj przygotowane. Jak będziesz miał złożone podanie to być może otrzymasz powiadomienie o naborze.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 15, 2009, 16:58:19 »
A powiedzcie mi czy jak nie ma ogłoszonego naboru to czy można iść do PSP i pytać się o pracę?

Co za pytanie? Oczywiście!!!

Jak będziesz miał złożone podanie to być może otrzymasz powiadomienie o naborze.
Pozdrawiam


Albo kadrowiec polozy papiery obok niszczarki a Pani starzystka przez omyłkę je przez nia pusci .......

Każdy wolny etat w PSP winien byc oglaszany czy to na strownach www czy to w urzędach pracy ale i wystarczy co 0.5msc dryndnąć .....

Offline gała

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 18, 2009, 16:25:25 »
Witam. Składam dokumenty do PSP. jestem w trakcie kursu na prawko kat. C, ale nie zdążę go skończyć przed ostatecznym terminem składania podań. czy jeśli zaznaczę w CV, że robię kurs to ktoś w ogóle weźmie to pod uwagę i da mi pkt przysługujące za tą kat.? mieliście może kiedyś taki przypadek, może Wasi znajomi mieli z tym styczność. z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 18, 2009, 17:50:32 »
szczerze raczej nie .Jeżeli w momencie rozmowy kwalifikacyjnej nie pokażesz w KM lub KP że masz kat.C nie dostaniesz punktow a twoje notowania napewno spadna.Nikogo nie obchodzi czy ty robisz kurs czy nie i czy zdasz za pierwszym razem czy 10

Offline gała

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 18, 2009, 19:09:53 »
tego się obawiałem. ale od momentu składania podań do rozmowy kwalifikacyjnej mnóstwo czasu. do 20 marca mam złożyć papiery. potem jeszcze tydzień czekają na tych co wysyłali pocztą. z tego co wiem (nie sprawdzone info) do 20 kwietnia mają rozpatrywać i pewnie gdzieś w maju sprawnościówki. do maja spokojnie zrobię. za jakieś 3 tyg będę miał egzamin.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 22, 2009, 23:00:20 »
w ramach ciekawostki bo widze ze troche ludzi z moich terenow jest
w tym roku na terenie woj.podkarpackiego jest 170wolnych etatow i wplynelo ponad 2 500podan
jesli chodzi o terminy to planowano rozpczac etap1 w polowie kwietnia a przynajmniej taka nieoficjalna informacje uzyskalem ale to bylo na poczatku naboru gdy bylo jeszcze ok 3kandydatow na jedno miejsce
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 04:46:18 wysłana przez malpa151 »

Offline tomekszpot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 29, 2009, 00:07:39 »
Czy mogę składać papiery, nie posiadając jeszcze wykształcenia średniego?
Pytam bo pozostało mi jeszcze rok nauki i obawiam się że jak skończę to będę już za stary. Czy gdzieś ktoś miał podobny przypadek?
Dziękuję za każdą odpowiedź.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 29, 2009, 12:42:37 »
nie możesz, musisz mieć papier, że masz wykształcenie średnie. U mnie w jednostce jest teraz taki przypadek, mojemu koledze będzie brakował 1 miesiąc do skończenia średniego. Ponieważ by juz teraz mógł startować do pobliskiej PSP ale że nie ma matury to będzie musiał rok czekać. Bo niedługo kończą nabór

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 29, 2009, 14:42:43 »
żeby dostać się z ulicy nie trzeba mieć matury. Wykształcenie średnie nie jest równoznaczne ze zdaniem matury

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 29, 2009, 22:32:20 »
Ja mam taką sytuację. 24 kwietnia otrzymam świadectwo ukończenia technikum, a na początku kwietnia kończy się nabór.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 30, 2009, 10:58:22 »
Kto nie zlozy w podania w tym roku to bedzie miał rok czasu na poprawienie swojej kondycji i zlozy za rok .Gdyby było tak miło to moze ludzie skladali by juz podania w 2 klasie :fiuu:

Offline kryzinosp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 30, 2009, 16:35:36 »
chłopaki a powiedzcie mi jak to jest teraz z słuzba wojskową??
jezeli chce sie dostac do psp to czy musze miec ta słuzbe odsłuzoną?? jesli teraz jest wojsko zawodowe??

Nie nt. Proszę nie robić "bałaganu" w wątkach. Posty będą usuwane!
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 22:22:01 wysłana przez Ajax »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 30, 2009, 16:48:25 »
@kryzin było już o tym na forum... ale skoro zdecydowałem się napisać to udzielę Ci odpowiedzi na Twoje pytanie. Bierzesz książeczkę wojskową w zęby i gnasz cierpem do WKU tam prosisz panią/pana na recepcji o wbicie rezerwy... Po chwili zostajesz poproszony do pokoju w którym siedzi również sympatyczna pani lub pan zadają Ci kilka pytań typu data urodzenia imiona rodziców czy posiadasz prawo jazdy oraz czym obecnie się zajmujesz czyli praca lub szkoła. Po 15 minutach wychodzisz z WKU jako szeregowy @Kryzin. 

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 08, 2009, 07:12:45 »
A powiedzcie mi czy jak nie ma ogłoszonego naboru to czy można iść do PSP i pytać się o pracę?

Co za pytanie? Oczywiście!!!


I jak to wtedy wygląda ? Robią te wszystkie próby sprawnościowe dla jednej osoby ? Czy raczej odsyłają do dnia, w którym prowadzony będzie nabór ?