Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194832 razy)

Offline strażakManiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 25, 2009, 19:17:05 »
Witam !!!
 Wie ktoś może jak wygląda nabór do psp w gorzowie wlkp. albo sulęcinie  :straz:

Offline noris1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:31:25 »
sluchajcie, mam problem, co lepiej wybrać. Mam mozliwosc isc do szkoły aspirantow zaraz po maturze albo iśc do pracy w psp normalnie i dopiero pozniej sie ubiegac o wysłanie na aspirantke. jak myslicie co jest lepiej ? za co wiecej zapłace jakie mozliwosci ;?

Ja myślę, że za nim, ponownie coś napiszesz - najpierw m.in. czytaj  :kwit:.
http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html
Pozdr.
Innych również jw.proszę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 21:43:11 wysłana przez Ajax »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:45:35 »
Witam !!!
 Wie ktoś może jak wygląda nabór do psp w gorzowie wlkp. albo sulęcinie  :straz:

Pamiętasz jak wyglądały łapanki w filmach wojennych????Tak to niedługo będzie wyglądało,niechaj dalej mieszają w tym kotle,to niechybnie coś wykipi!!!!!!!!!!

Sorki za porównanie ale to tak czasem bywa.                                                                    Pozdrawiam

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 30, 2009, 07:56:50 »
Może będzie lepiej, mniej ludzi z przypadku pojawi się w PSP. Może skończy się czas leserów, których na zajęcia sportowe trzeba ciągnąć siłą, a na służbe przychodzą się wyspać.

Offline wiktor88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 18, 2009, 17:36:37 »
pytanie: po zaliczeniu egzaminu sprawnościowego,psychologicznego, teoretycznego zostanę odrazu strażakiem i dostane etat ? na ile pieniążków mogę liczyć na wstępie ?
czy za rok w takim razie mogę iść bez problemów do szkoły policealnej w Krakowie bądź Poznaniu na 2 lata i tam przez ten okres pracować w straży? czy po tej szkole automatycznie mam wyższy stopień i wyższą pensję ?
z góry dziękuję za pomoc

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 18, 2009, 23:17:21 »
czy za rok w takim razie mogę iść bez problemów do szkoły policealnej w Krakowie bądź Poznaniu na 2 lata i tam przez ten okres pracować w straży?

A dlaczego nie chcesz iść najpierw do szkoły? Jak pójdziesz "z ulicy" do PSP to może po 3 latach doprosisz się o szkołę podoficerską (tudzież kurs) a o SA nie wspomnę. Przemyśl to..

Offline wiktor88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 19, 2009, 22:59:34 »
no bo jesli zalicze szkołe a poźniej nie dostane sie do strazy to 2 lata w plecy ;p

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 19, 2009, 23:14:26 »
no bo jesli zalicze szkołe a poźniej nie dostane sie do strazy to 2 lata w plecy ;p
z tego co mi wiadomo to nie ma takiej opcji, czy też jak kto woli fizycznej możliwości, że zaliczysz szkołę i nie dostaniesz przydziału...gdzieś nawet było napisane, że po ukończeniu szkoły jesteś zobowiązany do 5-letniej służby w PSP...
jeśli się mylę proszę mnie poprawić...

pozdrawiam

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 19, 2009, 23:17:06 »
na podaniu jest zapis że po ukończeniu szkoły zobowiązujesz się pełnić służbę w psp, to jest po to by się nie okazało że Cie wyszkolą a Ty pójdziesz do innej pracy.
pierwotnnie psp zostaje przyznana odgórnie, na podaniu podajesz najbliższą jednostkę
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 19, 2009, 23:22:14 »
Często na rok przed ukończeniem aspirantki kadeci mają już załatwioną robotę w jednej z pobliskich jednostek. Nie spotkałem się nigdy z czymś takim, żeby ktoś nie dostał "roboty" w PSP po ukończeniu SA ani innej szkoły pożarniczej. Bzdury kolego wiktor88 niestety wypisujesz.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 20, 2009, 12:08:22 »
pierwotnnie psp zostaje przyznana odgórnie, na podaniu podajesz najbliższą jednostkę

Jeżeli sobie nie załatwisz "zapotrzebowania" na Ciebie w wybranej jednostce to oczywiście dostaniesz przydział (gdzieś na terenie RP) ale chyba lepiej samemu zatroszczyć się o docelowe miejsce pracy chyba że Ci wszystko jedno :straz:

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 20, 2009, 12:11:07 »
Acha czyli nie jest tak że idzie się do tej wpisanej na podaniu? czyli teoretycznie mogę iść na drugi koniec kraju jak będzie miejsce?
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 20, 2009, 12:17:30 »
na podaniu jest zapis
O jakim podaniu mowa?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 20, 2009, 12:18:55 »
mówie o podaniu do SA. daj meila to Ci podeśle jak chcesz.

edit.
tak to wygląda

Zobowiązuję się do pełnienia służby po ukończeniu nauki w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej wskazanej przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
.................................................
( podpis )   
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 12:22:50 wysłana przez MIC »
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 20, 2009, 13:34:41 »
zgadza się. Na podaniu do SGSP też jest ten zapis..

Acha czyli nie jest tak że idzie się do tej wpisanej na podaniu? czyli teoretycznie mogę iść na drugi koniec kraju jak będzie miejsce?

w podaniu podajesz najbliższą komendę ale nie oznacza to, że tam dostaniesz przydział. Będzie to wzięte pod uwagę jeśli będzie tam etat dla Ciebie.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 13:40:46 wysłana przez q-bash »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 20, 2009, 13:38:33 »
To wiem, ale nie spotkałem się prędzej, żeby na podaniu precyzowało się gdzie chce się trafić, a takie coś wywnioskowałem z Twojego posta na tej stronie ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 20, 2009, 19:02:20 »
jesli znajdzie sie dla Ciebie miejsce tam gdzie chcesz czyli pewnie kolo domu to komendant moze wyslac imienne zapotrzebowanie (jesli go poprosisz) na Ciebie do komendy głównej i przewaznie nie ma problemu z przydzialem :))
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline wiktor88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 20, 2009, 22:52:28 »
aha dzieki ze mi to wyjaśniliście, natomiast jak to jest jeśli ide do straży bez szkoły dostaje przydział do jakiejś jendostki to nie mogę przerwać np. po roku i wyjechać do krakowa/poznania w celu nauki ?

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 21, 2009, 00:37:44 »
ale co przerwać? służbę? Jak dostaniesz się z ulicy to możesz ewentualnie iść do szkoły zaocznie a na to musisz mieć zgodę komendanta, a ten z kolei niechętnie ci takową wyrazi.. Poza tym to będzie generować niemałe koszty a pensja strażaka stażysty to bida z nędzą. Mówię Ci jeszcze raz - spróbuj dostać się do SA póki jesteś młody i nie ogranicza cię wiek (oczywiście jeśli poważnie myślisz o straży a nie  - obejrzałeś "Ognisty podmuch" i postanowiłeś zostać strażakiem  :szalony: )

ps kumpel po 3 latach służby nie może się doprosić o kurs podoficerski a Ty byś chciał po roku iść do SA. Domyślam się że napaliłeś się  i już byś chciał jeżdzić na podziale ale czasem warto się zastanowić i zainwestować swój czas w naukę...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 00:42:55 wysłana przez q-bash »

Offline wiktor88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 21, 2009, 11:55:30 »
dzieki q-bash za wyjaśnienie po prostu nie wiedzialem ja te procedury wszystkie wygladaja, nad straża mysle powaznie juz od jakiegość czasu, prawdopodobnie zrobie tak jak mówisz tyle ze dopiero za rok bo teraz juz chyba nabory sie zaczęły ;/
tak w ogóle to którą szkołe byście bardziej polecili w poznaniu czy w krakowie? Czy to bez różnicy.
pozdrawiam.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 21, 2009, 13:13:00 »
Żadne nabory się jeszcze nie zaczęły:)
http://www.sapsp.pl/szkola/warunki.html
tu masz linka, śledź tę stronkę kiedy pojawi się nowy nabór, na razie wszystko jest jeszcze 2008/2009.
egzaminy odbędą się zapewne jak co roku końcem czerwca początkiem lipca. Pozostałe szczegóły masz w tym linku. Życzę powodzenia:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 21, 2009, 19:04:49 »
tak w ogóle to którą szkołe byście bardziej polecili w poznaniu czy w krakowie? Czy to bez różnicy.
pozdrawiam.
jeśli SA to Kraków lub Częstochowa  :straz: a jesli chcesz poznac różnice najpierw poznaj zasady i życie w kazdej ze szkól i sam wyciagniesz wniosek ktora jest dla Ciebie :))
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 23, 2009, 20:01:52 »
a czy np. po zakończeniu technikum moge iść od razu do  Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszcz(akurat jestem z tego miasta) ?

Polecam:   http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 20:26:52 wysłana przez Ajax »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 23, 2009, 20:15:46 »
nie możesz.
Poczytaj trochę forum, było na ten temat już wielokrotnie.

Offline toziu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 24, 2009, 15:28:35 »
witam. Jestem nowy na forum i mam takie pyt. Na wiosnę jest nabor do strazy w moim mieście. Aktualnie jestem studentem na II semestrze.Mam 21 lat. Wyczytałem na forum że przeniesienie do rezerw powinienm uzyskać bez większych problemów. I Moje pyt  czy typowy pobór z ulic zobowiązuje później do jakiegoś wyjazdu do szkółki ?? czy wszystkie szkolenia itp odbywają sie w danej jednostce ? (po zdanych testach wydolnosciowych itp)

Bardzo dziekuje za odp.