Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201884 razy)

Offline kuzyn1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:49:42 »
no właśnie ;d
jest możliwość ponownego przystąpienia do badań przed komisją lekarską?
bo jak dla mnie to wydaje mi się że z kat "D" jak w moim przypadku nie mam szans.
czasem tak bywa,  jak się cieszyłem że mi wbił "D" i mam już wojsko głęboko w....
tak teraz musze coś zrobić by stanać ponownie przed komisją.
jest to możliwe czy nie bardzo???
pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:55:42 »
Zadzwoń do WKU, oni będą najlepiej zorientowani.

Cytuj
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 19:21:09 wysłana przez Ajax »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:36:37 »
A jeśli dostaniemy złą kategorię zdrowia, możemy iść ponownie na tą komisje po jakimś czasie (np 1 rok) :pyt:

Wiesz czy po roku to pewien nie jestem. Ale jeżeli zaraz po komisji chciałbyś ponownie przystąpić do badań to piszesz podanie z prośbą o ponowne badania które będą bodajże po ok 3 miesiącach. W ten czas możesz sobie zrobić np kuracje wzrok itp

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 26, 2008, 01:49:20 »
Ile trwa tak mniej więcej cały poroces rekrutacyjny? No jaka jest kolejność? Sprawnościówka, rozmowa, multiselect, komisja lekarska,kks? Czy jeśli mam zdany multiselect do policji jest szansa by już go nie zdawać do straży by np. skrócić proces rekrutacyjny? No i jak to wygląda na kks? Jest się skoszarowanym, ale jak dokładnie? Wygląda to tak jak na szkółce policyjnej, czyli zajęcia od poniedziałku do piątku weekend wolny i popołudnia w tygodniu też jeśli nie ma zajęć dodatkowych?

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 28, 2008, 21:59:09 »
Ogłoszenia!

w warszawie nowy nabor do psp
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 22:39:53 wysłana przez Ajax »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:43:29 »
pozwolę sobie odświeżyć moje pytanie
Cytuj
Ile trwa tak mniej więcej cały poroces rekrutacyjny? No jaka jest kolejność? Sprawnościówka, rozmowa, multiselect, komisja lekarska,kks? Czy jeśli mam zdany multiselect do policji jest szansa by już go nie zdawać do straży by np. skrócić proces rekrutacyjny? No i jak to wygląda na kks? Jest się skoszarowanym, ale jak dokładnie? Wygląda to tak jak na szkółce policyjnej, czyli zajęcia od poniedziałku do piątku weekend wolny i popołudnia w tygodniu też jeśli nie ma zajęć dodatkowych?

oraz zapytać jeszcze co mam rozumieć przez (wymagane dokumenty):
-oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie,

Czy ma to być moje oświadczenie własnoręcznie napisane czy też może z sądu zaświadczenie o niekaralności?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 13:16:55 wysłana przez Hasici »

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 30, 2008, 22:17:25 »
Rekrutacja trwa napewno krócej niż do MON-U ^_^ bo ja juz 3 miech czekam na podpisanie kontraktu.

A co do praw publicznych......itp oznacza ze jak byles karany to zapomnij o PSP

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 30, 2008, 23:41:42 »
Nie do końca sie zrozumieliśmy.

Pytam czy muszę mieć zaświadcznie z sądu, że nie jestem karany (świstek z pięczątkami) czy wystarczy moje własnoręczne oświadczenie, że mam czyste sumienie?

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 31, 2008, 12:56:18 »
musisz mieć zaświadczenia z KRS o tym że nie jesteś karany kosztuje to ok. 50zł
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 31, 2008, 14:50:35 »
OK dzięki serdeczne! A nie wiesz może jak to jest z tym multiselectem? Do Straży Pożarnej też jest, jeśli tak to czy taki sam jak do Policji?

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 31, 2008, 15:47:08 »
Testy sa takie same do policji do strazy i innych sluzb z MSWiA ale wynikia sa brane inaczej pod uwage i inne cechy sa potrzebne do PSP a inne do policji czyli do policji mozesz zaliczyc a do strazy nie mimio iz takie same odp. zaznaczales............

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 31, 2008, 17:46:39 »
No zdaję sobie z tego sprawę. Tylko skoro ważność takiego testu MS jest rok to czy np. można moje odpowiedzi wykorzystać i opracować pod kątem pracy w PSP?

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:54:07 »
Na tescie nie ma odp. dobrych i złych kazdy z nas jest inny i ma inna osobowosc nie jestes wstanie oszukac samego siebie...........

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:57:07 »
Witam
Chciałbym w połowie roku startować do psp :kask: ( podobno będą wolne etaty), ale nie mam odbytej służby wojskowej, na chwilę obecną jestem studentem V roku(politologia) i nikt nie jest w stanie w tym momencie przenieść mnie do rezerwy. Dużo mówi się o ty że armia polska ma być zawodowa i nie będzie już poboru, a gdy byłem w WKU to niestety nie dowiedziłem czy po studiach zostanę przeniesiony z automatu do rezerwy czy nie, jak zawsze panowie byli niepoinformowani :fiuu:.
Czy może ktoś z was jest w podobnej sytuacji i wie jak to załatwić szybko i bezboleśnie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne wskazówki.

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 03, 2009, 16:20:37 »
 :mellow: ja mam podobna sytuacje kolego bo jestem ostatnim rocznikiem który był z poboru a teraz jak w kwietniu skończe szkołe to powiedzieli mi na WKU że w maju 2009 dostane powołanie  do WKU i  wtedy jesli bede chciał to wbiją mi w ksiażeczce wojskowej przeniesienie do rezerwy, czyli sprawa jest prosta po zakonczeniu studiów udaj sie do WKU gdzie tam jestes zarejstrowany i  wbija Ci przeniesienie  :tuba: pozdrawiam

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 03, 2009, 16:30:41 »
Czy ty też konczysz studia, czy szkołę średnią???
Na stronie MON-u wyczytałem że studenci muszą iść na przeszkolenie bo było by to nie fair w stosunku do tych, którzy skorzystali z rzeszkolenia po pierwszym roku studiów.  :wall:

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:01:56 »
Szkołe średnia ale tak szczerze mówiac to z miła checia bym poszedł na słuzbe zasadnicza, słuchaj musisz wejsc na WKU i tam sie dowiesz wszystkiego dokładnie  :krzyk:  :karabin:

Wiesz o tym ze prawko na C jest mile widziane ?????

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:02:45 »
W prawko C już się zaopatrzyłem. Służby zasadniczej już nie ma, chyba że myślisz o zastępczej np. w straży ale tej też nie ma została zawieszona wraz z poborem.
Masz może jakiś link do strony w której będzie to opisane jak uzyskać przeniesienie do rezerwy, bo ja odnalazłem tylko takie gdzie było szeroko opisane jak zostać szeregowym zawodowym i jakie profity z tego płyną.  I wydaje mi się że nasze sytuacje są różne.
A o tym że prawko C jest potrzebne  piszą w wymaganiach pożądanych do służby, a niektóre komendy chcą albo z prawkiem albo papieru ratownika medycznego, czy to ze studiów czy ze studium nie ma to większego znaczenia.

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:18:15 »
no fakt rzeczywiście Jesyeśmy w róznych sytuacjach, szukałem na wielu stronach i  nie mogłem znaleść nic na ten temat ale znajomego tata pracuje na WKU i powiedział mi ze w maju jak mnie wezwa na WKU to jeśli bede chciał to mi wbiją w książeczke przeniesienie do rezerwy  ^_^

 nie wiem kolego czy przegladałeś to ale sobie zkukaj
 :tuba:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11598.0.html
 ^_^ pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 13:22:36 wysłana przez matej »

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:31:33 »
Dzięki za link, ale niestety nie wiem nic więcej co z tym wojskiem. W tym kraju coś się wprowadza a wtedy "róbta co chceta"  :tuba:

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:56:49 »
posiadanie uprawnień ratownika medycznego - 5 pkt (wymagane świadectwo z ośrodka szkolenia PSP lub dyplom ukończenia Szkoły Ratownictwa Medycznego),

Chciałem spytać o jedną rzecz , rozumiem ze po szkole poliecealnej ma technik ratownik medyczny no i wtedy jest to 5 pkt. a jeśli chodzi o ten osrodek szkolenia PSP ??? każdy może takie szkolenie przejść nie bedąc jeszcze strażakiem ???mógł by ktoś przyblizyć mi na czym to polega ?? wiem że może było juz coś takiego ale poprostu nie wiem i pytam ????

Dzieki:d

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 09, 2009, 14:54:46 »
Tytuł ratownika medycznego uzyskujesz po skończeniu 2-letniej szkoły policealnej lub po ukończeniu 3-letniego licencjatu na studiach wyższych.
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy nie daje dodatkowych punktów w tej kwestii, chyba, że dana komenda gratyfikuje to w jakiś sposób, ale kurs ten nie jest równoznaczny z "prawnym" posługiwaniem się tytułem Ratownika Medycznego.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 09, 2009, 15:50:56 »
Dzięki za odpowiedz, już wcześniej znalazłem odpowiedz ale nie było czasu zmienic posta:D:D

Ale i tak dzięki

Offline Hasici

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:01:20 »
Czy na test sprawności fizycznej trzeba mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza, że można do takiego testu przystąpić?

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 17, 2009, 14:33:07 »
Czy na test sprawności fizycznej trzeba mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza, że można do takiego testu przystąpić?

Musisz mieć zaświadczenie od lekarza!!!! bez tego nie możesz przystąpić do testów sprawnościowych!

Pytania i odpowiedzi, które można uzyskać w każdej najbliższej JRG/KP/KM/KW. Skoro....  :pyt:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2009, 23:31:40 wysłana przez Ajax »
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.