Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194673 razy)

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 09, 2008, 17:28:36 »
Witam :) mam pytanie  czy chcąc startować do PSP przykładowo w miescie odległym od mojego  miejsca zamieszkania  o 60 km to czy mam jakieś szanse zakwalfikowac sie do procedur naboru czy z góry moje szanse zostaja spisane na strate ???? licze na jakaś pomoc . pozdrawiam  -_-

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 09, 2008, 20:36:05 »
to zalezy czesto jest tak ze jednostka bierze pod uwage tylko osoby zameldowane w poblizu jednostki do 10-20 km badz tylko z powiatu lub  gminy.
Teoretycznie nie ma przepisu

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 09, 2008, 21:10:03 »
Przepisu nie ma, ale mimo wszystko w PSP preferują osoby mieszkające blisko jednostki, w której dana osoba miałaby pracować. Czasami dodają nawet taką klauzulę, że mile widziane jest "miejsce zamieszkania w obrębie zasięgu działania jednostki".
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 09, 2008, 21:33:35 »
Przepisu nie ma, ale mimo wszystko w PSP preferują osoby mieszkające blisko jednostki, w której dana osoba miałaby pracować. Czasami dodają nawet taką klauzulę, że mile widziane jest "miejsce zamieszkania w obrębie zasięgu działania jednostki".

hmm... powiadasz, że nie ma?


Cytuj
Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 60.

Obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach.

Cytat oczywiście z ustawy zasadniczej.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 09, 2008, 21:39:27 »
hmm... powiadasz, że nie ma?
Chodziło mi o to, że nie ma przepisu, który nakazywałby komendom preferowanie ludzi "z bliska" ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 09, 2008, 22:40:46 »
No...
Proszę przestań!! To nadal i jeszcze długo - b.egzotyczny Kraj.  :wall: Mongolia itp. Już Nas znacznie wyprzedza, choćby w tel. kom.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 10, 2008, 11:17:07 »
Lang troche przesadziłes tymi cytatami z nie wiem konstytucji RP ???
Komendant wydając polecenie że ma wolny etat ma prawo uwzgledic czy to wiek kandydata czy zameldowanie i wtedy sa traktowani rowno wszyscy.......( ktorzy nie skonczyli 25 lat i mieszkaja w powiecie gdzie działa jednostka)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 10, 2008, 11:32:47 »
Lang troche przesadziłes tymi cytatami z nie wiem konstytucji RP ???
Komendant wydając polecenie że ma wolny etat ma prawo uwzgledic czy to wiek kandydata czy zameldowanie i wtedy sa traktowani rowno wszyscy.......( ktorzy nie skonczyli 25 lat i mieszkaja w powiecie gdzie działa jednostka)

A i owszem - ma takie prawo. O ile jest komendantem Prywatnej Straży Pożarnej. A dopóki jest organem administracji publicznej, w którego kompetencjach jest nawiązywanie stosunku służbowego z funkcjonariuszami PSP, to ma obowiązek przestrzegać prawa powszechnie obowiązującego w tym kraju. I od razu uprzedzę - w prawie administracyjnym nie obowiązuje zasada, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Każdy obywatel tego kraju spełniający wymagania określone w ustawie o PSP ma prawo ubiegać się o przyjęcie do służby na takich samych warunkach. O ile punkty dodatkowe za wykształcenie, przynależność do OSP, dodatkowe kwalifikacje można uzasadnić interesem publicznym, to już limity wiekowe, czy ograniczenia w zakresie miejsca zamieszkania są dyskryminacją, mającą swoje uzasadnienie w interesie ekonomicznym jednostki organizacyjnej, którego nie można utożsamiać z interesem publicznym, a już na pewno nie może on przeważać nad słusznym interesem obywatela. Koniec pieśni w tym temacie.
Jak koledzy nie wierzycie, to napiszcie pytanie w tej sprawie do Komendanta Głównego. Kwestia wieku jest już rozstrzygnięta - link kiedyś podawałem do odpowiedzi na pytanie w tym temacie.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:03:55 »
Lang troche przesadziłes tymi cytatami z nie wiem konstytucji RP ???
Komendant wydając polecenie że ma wolny etat ma prawo uwzgledic czy to wiek kandydata czy zameldowanie i wtedy sa traktowani rowno wszyscy.......( ktorzy nie skonczyli 25 lat i mieszkaja w powiecie gdzie działa jednostka)

A i owszem - ma takie prawo. O ile jest komendantem Prywatnej Straży Pożarnej. A dopóki jest organem administracji publicznej, w którego kompetencjach jest nawiązywanie stosunku służbowego z funkcjonariuszami PSP, to ma obowiązek przestrzegać prawa powszechnie obowiązującego w tym kraju. I od razu uprzedzę - w prawie administracyjnym nie obowiązuje zasada, że co nie jest zabronione, jest dozwolone. Każdy obywatel tego kraju spełniający wymagania określone w ustawie o PSP ma prawo ubiegać się o przyjęcie do służby na takich samych warunkach. O ile punkty dodatkowe za wykształcenie, przynależność do OSP, dodatkowe kwalifikacje można uzasadnić interesem publicznym, to już limity wiekowe, czy ograniczenia w zakresie miejsca zamieszkania są dyskryminacją, mającą swoje uzasadnienie w interesie ekonomicznym jednostki organizacyjnej, którego nie można utożsamiać z interesem publicznym, a już na pewno nie może on przeważać nad słusznym interesem obywatela. Koniec pieśni w tym temacie.

 


Jak koledzy nie wierzycie, to napiszcie pytanie w tej sprawie do Komendanta Głównego. Kwestia wieku jest już rozstrzygnięta - link kiedyś podawałem do odpowiedzi na pytanie w tym temacie.


Kolego mówisz troche jak bys sie z choinki na świeta urwał....Nie nieguje tego ze klamiesz bo zapewne masz racje z tym ze kazdy ma rowne prawo ale myslac realnie a nie mistycznie w swietle prawa zalozmy ze komendant X oglasza nabor i zastrzega sobie te rzeczy o których mowilem (wiek i zameldowanie ) ty mieszkasz 60km dalej i masz 29 lat i co piszesz pismo do KG PSP ze tam i tam nie trzymaja sie regół czy myslisz jak by sie komendant dowiedział ze to byles ty przyjol by cie mimo iz zaliczysz spawrnosciowke i KL MSWiA........ :huh:

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 13, 2008, 11:35:14 »
Witam...jakie kursy przydadza sie najbardziej do wstepnego naboru....oczywiscie bez nurka i kat.C?Z góry dzięki za odp....

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:52:12 »
Siema jestem tu nowy interesuje mnie jak wygladaja zarobki w strazy???????????? Bo mam maly dylemat czy wybrac straz czy zostac zawodowym zołnierzem????

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:57:03 »
jest cos takiego jesli lubisz jakas prace to efektywnie dzialasz w niej . Jesli chcesz sie dostac do strazy ze wzgledu na emeryture to lepiej wybierz wojo
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 13, 2008, 13:08:23 »
Jeśli masz dylemat to idź do woja.

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 13, 2008, 13:10:23 »
Witam...jakie kursy przydadza sie najbardziej do wstepnego naboru....oczywiscie bez nurka i kat.C?Z góry dzięki za odp....

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 13, 2008, 23:27:37 »
Siema jestem tu nowy interesuje mnie jak wygladaja zarobki w strazy???????????? Bo mam maly dylemat czy wybrac straz czy zostac zawodowym zołnierzem????

Jak już zostało powiedziane wybierz wojsko. Ponieważ jak to i to tak samo Ciebie interesuje to lepiej iść do wojska ponieważ praca lepiej płatna łatwiej się dostać itp

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 17, 2008, 00:53:18 »
Przepisu nie ma, ale mimo wszystko w PSP preferują osoby mieszkające blisko jednostki, w której dana osoba miałaby pracować. Czasami dodają nawet taką klauzulę, że mile widziane jest "miejsce zamieszkania w obrębie zasięgu działania jednostki".

hmm... powiadasz, że nie ma?


Cytuj
Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 60.

Obywatele polscy korzystający z pełni praw publicznych mają prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach.

Cytat oczywiście z ustawy zasadniczej.


Cytuj
    Wymagania stawiane osobom chcącym pełnić służbę w Państwowej Straży Pożarnej.
     Kandydaci winni spełniać następujące ustawowe - bezwzględne wymagania:


    * posiadać obywatelstwo polskie
    * korzystać w pełni z praw publicznych
    * nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
    * posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej z wpisem w książeczce woskowej kat. A.
    * posiadać co najmniej wykształcenie średnie
    * posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, która po wstępnej weryfikacji potwierdzana
      będzie orzeczeniem Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
    * przeciwwskazanie: noszenie okularów lub szkieł kontaktowych z uwagi na pracę w aparatach powietrznych/ zaliczyć test sprawności fizycznej /wejście po drabinie mechanicznej, podciąganie na drążku, bieg na 1000m i 50m, próba wydolnościowa /


      Warunki do spełnienia determinowane potrzebami służby:

    * prawo jazdy kat. C
    * uprawnienia przydatne w służbie np. w zakresie obsługi sprzętu ciężkiego, dźwigowe , uprawnienia płetwonurka itp.
    * wykształcenie wyższe- techniczne o profilu przydatnym w PSP np. budownictwo, chemia , ochrona środowiska
    * zamieszkiwanie na terenie Wrocławia lub powiatu wrocławskiego / ze względów operacyjnych /.

Wrocław faszyści? ;-) Żeby nie było, że z powietrza takie coś wyssałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 00:59:33 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 17, 2008, 15:03:01 »
nie tylko wroclaw;
zregoly wymagane jest zamieszkanie na terenie danego powiatu lub w bezposredniej jego bliskosci; a co faktycznego spelnienia tego punktu to bywa roznie.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:38:49 »
sheldon - chcesz udowodnić, że nie mam racji, czy że w kadrach KM PSP we Wrocławiu pracują osoby niekompetentne? Co do tego drugiego, nie mam wątpliwości od czasu gdy pani po głosie oceniając w wieku mojej babci przekonywała mnie, że PSP to służby specjalne i rządzą się swoimi prawami:) Uwierz mi, że gdyby nie to, że z łatwością można by udowodnić, że składając podanie o przyjęcie w KM PSP we Wrocławiu nie miałem faktycznego zamiaru starać się o przyjęcie, to bym z nimi tak zatańczył, że cała ta kraina by o tym usłyszała.
Tak na marginesie - na Borowską dojeżdżam w 1h15m (A4) lub 2h (najkrótszą drogą), a mieszkam w ch... daleko od Wrocławia. Porównywalne czasy dojazdu do i z pracy mają moi znajomi mieszkający i jednocześnie pracujący w tym mieście (bardzo zresztą ładnym). O jakie więc względy operacyjne chodzi? To po pierwsze. A po drugie - czy ktoś z tych rozgarniętych intelektualnie w sposób alternatywny kadrowców, przewidział sytuację, że o przyjęcie do PSP w takim np. Wrocławiu może starać się obywatel, który ma dopiero zamiar osiedlić się w tym mieście, a decyzja ta uzależniona będzie od tego, czy zostanie przyjęty? I jeszcze jedno pytanie - czy KG kierując absolwentów SA i CS PSP do służby kieruje się "względami operacyjnymi"? Tematu chyba nie trzeba rozwijać, przynajmniej dla zainteresowanych...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 17, 2008, 21:00:54 »
sheldon - Uwierz mi, że gdyby nie to, że z łatwością można by udowodnić, że składając podanie o przyjęcie w KM PSP we Wrocławiu nie miałem faktycznego zamiaru starać się o przyjęcie, to bym z nimi tak zatańczył, że cała ta kraina by o tym usłyszała.


lang robiac kolo du... KM PSP zaczął bys sie  kopac sie z koniem ......


a swoja droga ciekawe co bys im zrobil.....???? :huh:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 17, 2008, 21:23:42 »
Wrocław znalazłem całkowicie przypadkowo, skacząc po linkach innych KM/KP. Wszedłem w zakładkę praca, ujrzałem tam taki zapis, przypomniał mi się ten temat i wrzuciłem tutaj zapis z tej strony. Nie chcę nikomu nic udowadniać ani pokazywać, po prostu wrzuciłem to jako przykład, że każdy jest równy, ale niektórzy mają równiej ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kuzyn1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:46:02 »
Witam :)

mam pytanie

ogólne zasady przyjęcia do PSP i SAPSP są mi znane, zastanawia mnie tylko jedno:
każdy chłopak jest pytany o wojsko tzn. książeczka kategoria itd.
pech chciał że nie pomyślałem o tym i kiedy lekarz na komisji mnie zapytał czy chce iść do wojska ja od razu nie!!!
i gość mi wbił "D" pytałem co napisze w uzasadnieniu i coś tam o kręgosłupie mi namazał :(
teraz się zastanawiam czy to zdyskwalifikowało mnie ostatecznie czy mam jeszcze jakieś szanse?
przecież pobory do zasadniczej służby wojskowej będą tylko do marca 2009 czy jest szansa z kategorią "D"
bo jeśli dopuszczą mnie do komisji w KRK to już spoko tylko czy dowódca JRG dopuści mnie do testów i do dalszego starania się o służbę w JRG???

z góry dziękuję :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:51:29 »
Możesz mieć problem, żeby to odkręcić. Za kombinatorstwo niestety cena w tej branży jest bardzo wysoka. Możesz spróbować starać się o ponowne stawienie się przed komisją lekarską. To, że zniesiono pobór, nie oznacza, że ludzie nadal na takowe badania oceniające "przydatność" w wojsku, będą wysyłani. To odbywać się będzie nadal, nie będzie wcielania do wojska.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kuzyn1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:02:26 »
no właśnie myślę że nie będzie już wezwań na komisję lekarską bo np. kolega teraz jak pokazał odwołanie bo ze szkoły dostał papier to mu gość juuż powiedział że więcej go nie będą nękać.
kiedyś spytam dowódcę przedstawię sytuację i zapytam czy mnie dopuści do egzaminu wewnętrznego,
jeśli przejdę to wyślą mnie na badania do krakowa i tam wszystko wyjdzie albo stwierdzą że się nadam albo nie :(

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 21, 2008, 23:38:30 »
Co do WKU to jestem zorientowany ponieważ właśnie mam ten wiek że wzywają więc sytuacja ma się tak. Każdy mężczyzna który skończy 18 lat zostaje wezwany na komisje lecz nie po to by wcielić do jakieś jednostki(lub nie w razie złej kategorii) jak to jest teraz lecz tylko po to by przejść badania i otrzymać książeczkę z kategorią zdrowia. Po komisji jeżeli mamy dobrą kategorię zdrowia mamy tak jakby odbytą służbę wojskową. Tak to w skrócie wygląda

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:26:39 »
A jeśli dostaniemy złą kategorię zdrowia, możemy iść ponownie na tą komisje po jakimś czasie (np 1 rok) :pyt: