Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200683 razy)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 14, 2008, 23:09:12 »
Tu jest pies pogrzebany, bo to jest studiUM, a nie studiA...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 14, 2008, 23:38:39 »
A czym sie różnią studia od studium??? czy to jest takie ważne do PSP biorą pod uwage czy studia czy studium???

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 15, 2008, 00:57:50 »
Studium jest szkołą policealną tzn. nie musisz mieć matury, wystarczy że liceum lub technikum skończysz - trwa dwa lata. W trybie dziennym masz do wyboru studia inżynierskie (3 lata), bądź studia magisterskie 4-5 lat). Zaocznie możesz zrobić studia I stopnia są to studia tzw. zawodowe, czyli uczysz się 3 lata i po ich zakończeniu masz tytuł licencjata lub inżyniera (licencjat po studiach humanistycznych, inżynier po politechnice). Studia II stopnia to studia magisterskie - uzupełniające. Po ich ukończeniu jesteś magistrem. To było w tak zwanym wielkim skrócie. A do PSP wystarczy mieć wykształcenie średnie - bez matury - zgodnie z Ustawą o PSP.
Si vis pacem, para bellum

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 15, 2008, 07:41:38 »
Dodałbym do tego jeszcze fakt, iż po studiach kończysz ratownikiem medycznym, a po studium nie, czyli po studium przy naborze nie dostajesz 5 ptk za ratownika medycznego.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 15, 2008, 10:14:58 »
Jak zdobyć zawód Ratownika Medycznego? Masz dwie możliwości:

Ukończyć 2-letnią szkołę policealną kształcącą w zawodzie ratownik medyczny
lub 3-letnie studia licencjacie pierwszego stopnia. 
 

więc lepiej chyba ukończyć 2-letnią szkołę co???bo ja raczej nie chcę isc na studia....

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 15, 2008, 10:16:50 »
i ja dlatego jeśli się nie dostane do SA to chcę iść na takie studium 2 letnie i potem z ulicy startować

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 15, 2008, 10:37:00 »
No własnie ja też. a jesli nie przyjma to chociażby do biura:)

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 15, 2008, 12:19:10 »
Witam wszystkich. Bardzo interesuje mnie Straż Pożarna i czuje ze w przyszłości chciałabym pracować w PSP ja chcę pomagać innym.  -_-Dlatego w przyszłym roku chcę isc do Katowic do LO o profilu pożarniczym(bo jest taki www.zseio.neostrada.pl), jak myslicie czy po LO mogłabym isc do PSP na staż i później pozostać w PSP bez zadnej aspirantki??????? Czy lepszym wyjsciem by było zeby isc po średnich na ratownika medycznegi i pozniej próbowac do PSP bo do CSPSP raczej sie nie dostane ale porbować bede. prosze jak myślicie odp z góry dzieki -_-
Jak skończysz LO, to najlepiej próbować dostać się do SGSP, CS PSP a jak Ci się nie uda to startować "z ulicy" -_-
ps Jak dobrze pójdzie może będziemy razem w klasie LO  :rofl:

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 15, 2008, 15:21:35 »
A do jakich szkół obecnie chodzicie ??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 15, 2008, 16:31:00 »
IV LO im.Mikołaja Kopernika w Rybniku. Klasa o profilu mat-fiz-inf, a potem chce iść do SA PSP Kraków
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 15, 2008, 18:46:29 »
A do jakich szkół obecnie chodzicie ??
Ostatnia klasa gimnazjum, potem LO o profilu pożarniczym  :mellow:
Edit: Katowice  -_-
chyba odbiegamy od tematu :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2008, 19:12:24 wysłana przez przemo571 »

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 15, 2008, 19:06:24 »
A do jakich szkół obecnie chodzicie ??
Ostatnia klasa gimnazjum, potem LO o profilu pożarniczym  :mellow:
chyba odbiegamy od tematu :fiuu:

Liceum o profilu Pożarniczym w Katowicach ?

PW!
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2008, 21:29:08 wysłana przez Ajax »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 15, 2008, 21:32:14 »
kurcze szkoda ze jak ja zaczynałem szkołę średnią to u mnie  w okolicach nie było nigdzie szkoły o profilu nawet zbliżonym do pożarniczego. No ale cóż teraz jestem w III technikum i zamierzam próbować do sa a jak sie nei uda to z ulicy

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 15, 2008, 21:45:17 »
Elo all
Chciałem spytać dlaczego ludzie piszą ze jak im się nie uda dostać do aspirantki to bedą próbowąc z ulicy a przecierz trzeba mieć odriobione wojsko , a teraz powstaje profesjonalna armia czy coś ma się zmienić ?? pytam bo prubowałem do aspirantki ale fizyka nie poszła i nie dało rady :d a z ulicy narazie też nie da rady bo wojsko nie odriobione :D:

Jak ktoś ma cos ciekawego do napisania to proszę o odp :D

Dzięki all:D:

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 16, 2008, 09:36:18 »
Przecież gdy armia będzie już tylko zawodowa to i tak jeśli sie sam zgłosisz to zostaniesz przeszkolony jak w normalnej rezerwie. Ostatnio mój kumpel właśnie tak zrobił i miał 6-tygodniowe szkolenie i tym samym ma już wojsko z bani ^_^. Ja też jak nie dostanie sie do aspirantki bede próbowal z ulicy  :mellow: ale mam nadzieje ze sie dostane -_- PZdR :mellow:

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 16, 2008, 12:08:43 »
Kiedy nie dostanę się do SA to będę próbował z ulicy ale przed tym porobię kursy prawko na C aby dostać więcej pkt w kwalifikacjach

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 16, 2008, 18:46:39 »
A do jakich szkół obecnie chodzicie ??

Ja III kl. gimnazjum

Przemo571 bardzo sie ciesze ze może bedziemy razem w klasie:)

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 16, 2008, 19:06:34 »
A jeszcze powiedzcie mi jak wygląda sprawa zeby dostać sie do biura w PSP wiecie może?????

Poczytaj dokładnie Regulamin Forum. Już nie chce mi się kopiować!
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 21:19:55 wysłana przez Ajax »

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 16, 2008, 19:09:19 »
Żeby zrobić to 6 tygodniowe przeszkolenie to nie trzeba studiować(nie orientuje się zabardzo w tym wszystkim dlatego pytam :D)
bo pamietam ze było jakoś tak ze na 2 roku studiów można było to 6 tygodniowe przeszkolenie zrobić i miec wojsko z głowy , ale teraz jak ma być armia zawodowa to nie wiem :D:D

Jak ktoś wie więcej to prosze o odp :D

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 16, 2008, 19:46:09 »
Ten mój kumpel właśnie odrabiał wojo jak był na studiach i dlatego tylko 6 tygodni ale ja myśle, że jak pozostanie tylko zawodowa armia to szkolenie rezerwy raczej nie powinno trwać długo  -_-

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 16, 2008, 19:48:14 »
A jeszcze powiedzcie mi jak wygląda sprawa zeby dostać sie do biura w PSP wiecie może?????

byłoby wskazane skończyć szkołę średnią ^_^

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Morszczyn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 23, 2008, 22:37:16 »
Witam,

Zauważyłem, że przy naborze z ulicy do PSP wysoko punktowane są uprawnienia ratownika medycznego. W związku z tym mam takie pytanie: Czy jeżeli ukończę policealną szkołę medyczną o kierunku ratownik medyczny, to przy naborze do PSP dostanę za to punkty za rat. med. ? Czy tylko po ukończeniu studiów dostaje sie punkty za ratownika medycznego?

Pozdrawiam

p.s. Jeżeli moje pytanie sie powtórzyło to przepraszam, ale nie mam stałego dostępu do internetu i przeszukanie forum stanowi dla mnie mały problem...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 24, 2008, 08:26:45 »
Witaj,
dla potrzeb naboru do PSP nie ma znaczenia, czy skończyłeś ratownictwo ma którejś z Akademii Medycznych czy też w studium ratownictwa medycznego. Obie te "szkoły" pozwalają na uzyskanie tytułu ratownika medycznego - a właśnie za ten tytuł są dodatkowe punkty.

Pozdrawiam!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Dudek W-ów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 08, 2008, 18:49:30 »
Witam wszystkich ogniotematycznych.. Generalnie sprawa z naborem z ulicy wygląda następująco.. Aby pracować w straży należy mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej..Jeżeli studiujesz możesz zrobić to w 6 tygodni, jeżeli studiujesz na studium niestety nie masz tego przywileju bo studium w świetle prawa nie jest klasyfikowane pod szkolnictwo wyższe co niestety blokuje odsłużenie wojska w tym 6 tygodniowym okresie. Gdy mamy prawie zawodową armie poboru nie będzie i tutaj jest mała zagadka co zrobią z ludźmi którzy chcą pracować w straży a nie mają uregulowanego stosunku.. Słyszałem że rzekomo niekonieczne do dostania sie do straży będzie potrzebny uregulowany stosunek, jednak poczekajmy na oficjalne wytyczne..Składając papiery do danej komendy czekamy na testy sprawnościowe (drążek, bieg 50m i 1000m) i dopiero potem z pośród osób które pozytywnie przeszły egzaminy komendant wybiera sobie sam ludzi z którymi chciałby współpracować i wysyła ich na badania i szkolenia.. I tutaj bardzo przydatne są inne umiejętności  które zwiększają szanse na dostanie sie do straży np. kierowca kat. C, ratownik medyczny, uprawnienia nurka i lub plecak znajomości niestety. Gdy już zostanie sie wybranym zaczyna sie dopiero zabawa z lekarzami i ich dziwnymi ocenami dotyczącymi zdrowia... Jeżeli jednak wszystko pójdzie dobrze to następuje szkolenie 3 miesięczne i wtedy jest sie najprostszym strażakiem z możliwością dalszego szkolenia sie..
Jeżeli ktoś znałby jakieś oficjalne wytyczne co do naboru ludzi bez uregulowanej służby wojskowej prosiłbym o poinformowanie głodnych wiedzy wszystkich nas..
Wielkie pzdr dla czytających...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 08, 2008, 20:32:38 »
z tego co sie dowiedziałem na forum wojskowym i stronie MON-U jeżeli wszystko pojdzie ok od przyszłego roku wszyscy ktorzy nie uregulowany stosunek do służby wojskowej beda wzywani do WKU i bedzie im wbijane w ksiązeczki wojskowe uregulowany stos. do służ. wojskowej .Co sie tyczy osob które takiej ksiażeczki nie maja czyli tegorocznych 17-latkow beda wzywani za rok na komisje lekarskie beda im wydawane ksiażeczki wojskowe zeby WKU wiedziało ze w czasie "W" Kowalski ma jedna noge a Nowak tych nog nie ma .
Poza tym WKU nie beda likwidowane ale  maja działac jako instytucje reklamujące i  zachęcajaca do wstapenia  w szeregi zaszczytnej słuzby naszemu krajowi.... :karabin: