Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194537 razy)

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:03:02 »
A jeśli chodzi o takie punkty jak za :
-udokumentowanie członkostwa w osp powyżej 3 lat
- udokumentowanie udziału w zawodach sportowo pożarniczych.

Kto takie dokumenty wydaje i na jakiej zasadzie ??

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:06:49 »
co od czlonkostwa to mi wydawal prezes i mialem tam tez o zawodach, wsumie to mi nawet bardziej opinie wystawial niz czyste zaswiadczenie. w kazdym razie po to to do prezesa.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:08:38 »
1.Czy ADR i HDS jest przydatny w straży?
2.Jak wygląda ścieżka kariery? tzn. wiem, że trafiam na najniższy szczebel stażysty ale jak długo nim mogę być?
3.Jak wygląda sprawa dalszej edukacji w zawodzie? Coś tutaj koledzy wspominali, ale tak konkretnie bym prosił. Czy to przełożony kieruje do szkoły, czy w ogóle już będę musiał siedzieć cały czas na najniższych szczeblach?
4.Jak często są ogłaszane nabory i czy te nabory ogłaszają komendy wojewódzkie czy powiatowe?
5.Te 1000 zł to jest uposażenie podstawowe dla 1 stopnia zaszeregowania czyli stażysty. Moje pytanie brzmi czy są jakieś dodatki (oprócz mundurówki i 13-nastki)? a jeśli tak

pełnię służbę stażysty w straży niecały rok i mogę Ci odpowiedzieć na te pytania a mianowicie:jeśli ale to jeśli dostaniesz się do JRG (z dużym znakiem zapytania ) to ADR i HDS przez najbliższe pół roku będzie Ci bardzo przydatny gdyż będziesz podnosił rzeczy których normalni stażyści z dłuższym stażem nie podniosą czyli wiadra z wodą zaprawę tynkarską taczki z wapnem worki z cementem....
2 pytanie ....hmmmmmyśle żę przez jakieś 1,5 roku przełożony będzie Cię kierował do jazdy na szmacie a z czasem jak awansujesz ( lub gdy przyjdzie nowy młody ) będziesz miał zaszczyt sprzątania oprócz kiblów łazienek i kantorku sal sypialnych i kuchni.....
3 pytanie...dalsza kariera.......w końcu garażomistrz doceni i Ciebie będziesz sprzątał kanały mył samochody (jesli masz do tego smykałke bo myć samochód a umyć samochód to dwie rózne rzeczy)
4pytanie... nabór ogłasza się w przypadku wolnych stanowisk i te zgłasza odpowiednio miejscowe komendy
5 pytanie (w moim przypadku ) niecałe 1500 pensji 150 zł nagrody na dzień strażaka 500 zł mundurówki na dzień dobry i połowa 13 w lutytym .....chyba że wytrzymasz te 3 lata to już inna sprawa...pozdrawiam i zapraszam do służby w PSP :) ja to kocham :)))))

Offline Tylko_Spokojnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:32:08 »
Yhy... dziękuję Ci kolego Szampan za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź, już zdążyłem się zorientować, że pierwsze 3 lata jaj nie urywają, ale co dalej? są jakieś szanse na zmiany/awans? Możemy wyjść troszkę poza 3 -letni horyzont czasowy. Poza tym pisząc o HDS i ADR miałem na myśli czy taki kurs w ogóle jest przydatny, nie tylko przez pierwsze 1,5 roku.

Wiem, że jestem laikiem w tej dziedzinie dlatego moje pytania mogą się wydawać i pewnie nawet są troszkę śmieszne dla bardziej zorientowanych w temacie. Ale chodzi o to, że stoję przed wyborem, czy bawić sie w szoferkę dalej czy kombinować coś po studiach, czy próbować sił w straży, a czasu na podjęcie decyzji coraz mniej. Staram się dowiedzieć jak najwięcej i podjąć właściwą decyzję, rozważam różne możliwości. Pytam także o zarobki , i proszę nie oburzajcie się, bo z haseł o służbie rodziny się nie wyżywi, także jeśli ktoś mógłby mi jeszcze jakoś pomóc/doradzić byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:38:52 »
Jeśli kochasz straż to wal tam śmiało, jak nie masz w tym pasji to lepiej zostaw to innym. O i tyle powiem na ostatniego Twojego posta.  ^_^
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 12, 2008, 22:31:56 »
Jeśli kochasz straż to wal tam śmiało, jak nie masz w tym pasji to lepiej zostaw to innym. O i tyle powiem na ostatniego Twojego posta.  ^_^

Za to masz plusa u mnie jak z Gdanska do Krakowa  ^_^



 to ADR i HDS przez najbliższe pół roku będzie Ci bardzo przydatny gdyż będziesz podnosił rzeczy których normalni stażyści z dłuższym stażem nie podniosą czyli wiadra z wodą zaprawę tynkarską taczki z wapnem worki z cementem....



Kolego szampan troche chyba przesadziles z tymi porownaniami u was to chyba caly czas sa remonty :rolleyes:

Fak faktem wszedzie gdzie sie nie pojdzie do pracy (nie tylko mundur) sa stazy i swierzaki by nie nazwac ich brzydko kotami
i dopiero jezeli bedziesz rowny gosc to zyskujesz w oczach "straszych" szacunek

Z karjera to jest roznie bo jak sie okarze ze bedziesz chcial isc z  PSP na oficerke to mozesz sie zawiesc bo stary przyjmie kogos z belkami ze szkoly......ale warto probowac

Offline david

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:48:19 »
Witam:) Mam podobny problem co Tylko_Spokojnie, może przedstawię swoja sytuacje:)

Mam 19lat, średnie wykształcenie  i maturę:) Zastanawiam sie co chce robić w życiu, jedno wiem na pewno chce pomagać ludziom. Od dawna myślałem nad służba mundurowa (3lata chodziłem do klasy o profilu wojskowym). Myślałem nad wojskiem ale nie widzę sie tam, a tym bardziej w policji:p Może to uprzedzenie ale jakoś policja mnie odpycha w przeciwieństwie do straży:) Wiem, ze chce zostać strażakiem, sam nie wiem czemu po prostu to czuje. I tu zaczynają sie problemy:)

1. Myślę nad studiami, ale czy opłaca mi sie iść na studia a dopiero potem na straż? Czy lepiej od razu walić prosto do straży (oczywiście najpierw jakoś muszę uregulować służbę wojskowa... jakieś pomysły?)

2. Jak dostać sie do szkoły pożarniczej w czestochowie żeby zostać aspirantem? Czy trzeba pracować już w straży? Z tego co czytalem to nie wolno pracowac w PSP:p Czy trzeba tam zamieszkac (internat)?

Jesli co mi sie przypomni na pewno napisze jeszcze. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze bo w przyszlym tygodniu wypadalo by podjac decyzje... zapisac sie na studia czy moze studium ratownika medycznego i pracowac na pelen etat byle gdzie i czekac na nabor w katowicach (wiem ze jest aktualnie ale niestety nie mam uregulowanej sluzby wojskowej)?
Pomozcie 19latkowi w decyzji;) jaka droga do strazy jest najlepsza?

pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 21:51:19 wysłana przez david »

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:53:01 »
Witam:) Mam podobny problem co Tylko_Spokojnie, może przedstawię swoja sytuacje:)

Mam 19lat, średnie wykształcenie  i maturę:) Zastanawiam sie co chce robić w życiu, jedno wiem na pewno chce pomagać ludziom. Od dawna myślałem nad służba mundurowa (3lata chodziłem do klasy o profilu wojskowym). Myślałem nad wojskiem ale nie widzę sie tam, a tym bardziej w policji:p Może to uprzedzenie ale jakoś policja mnie odpycha w przeciwieństwie do straży:) Wiem, ze chce zostać strażakiem, sam nie wiem czemu po prostu to czuje. I tu zaczynają sie problemy:)

1. Myślę nad studiami, ale czy opłaca mi sie iść na studia a dopiero potem na straż? Czy lepiej od razu walić prosto do straży (oczywiście najpierw jakoś muszę uregulować służbę wojskowa... jakieś pomysły?)

2. Jak dostać sie do szkoły pożarniczej w czestochowie żeby zostać aspirantem? Czy trzeba pracować już w straży? Z tego co czytalem to nie wolno pracowac w PSP:p Czy trzeba tam zamieszkac (internat)?

Jesli co mi sie przypomni na pewno napisze jeszcze. Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze bo w przyszlym tygodniu wypadalo by podjac decyzje... zapisac sie na studia czy moze studium ratownika medycznego i pracowac na pelen etat byle gdzie i czekac na nabor w katowicach?
Pomozcie 19latkowi w decyzji;) jaka droga do strazy jest najlepsza?

pozdrawiam:)
ad1 myślę że opłaca się iść do szkoły strażackiej. Po skończonej Aspirantce dostajesz mł. aspiranta.
ad2 Wszystko jest napisane na stronie internetowej. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to będziesz mieszkał w szkole

Offline david

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:00:12 »
ok, dzieki:)

i jeszcze:

1. Jak wygladaja godziny pracy? Jest to 24h pracuje 48h wolne? jak wyglada grafik strazaka (przykladowo)
2. Obawiam sie jedynie testu chemia-fizyka.... z tym niestety cienko u mnie...
3. A jak wyglada wolne w takiej szkole na kierunku dziennym? w przypadku nauki w systemie zaocznym  chyba nie bede tam mieszkal?
4. Jesli bede chcial isc do tej szkoly to musze czekac znowu do maja i kombinowac zeby mnie do woja nie wzieli:p jakies pomysly? studium byle jakie do tego czasu?

No i jesli sie nie dostane do szkoly w czestochowie to zmarnuje 1 rok ktory moglbym poswiecic na studia wyzsze...

edit: juz wyczytalem, ze na zaoczne kieruje tam komendant jednostki, najlepiej po przepracowaniu min. 2lat w jednostce.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 22:05:00 wysłana przez david »

Offline cudik

  • st.str.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • HELL HATH NO FURE LIKE A FIREFIGHTER
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 18, 2008, 21:15:39 »
Witam!!!
     
Chciał bym troszeczkę poszerzyć ten temat na temat naboru wiem jak sie to odbywa przeszedłem kilka takich naborów. W końcu sie udało i dostałem sie do kolejnego etapy czyli na badania lekarskie w MSWiA przede mną orzeczenie psychologa o braku przeciwwskazań  do pełnienia służby w PSP. Później wiem że jest komisja lekarska dużo badani dużo upłynie czasu zanim i o ile zdoła sie to załatwić ( czy jakieś wady zdrowotne nie przekreślą możliwości pracowania w PSP ) i tu właśnie pytanie jak to dalej wygląda jakich lekarzy trzeba przejść na co uważać jaka jest droga po kolei do nominacji na strażaka co z kursem KKS wiem że można być zatrudnionym w Straży i pracować po 8 godz. do czasu odbycia kursu później podział itd.Mam nadzieje że po przejściu tego w końcu się dostane do tej pracy która naprawdę mnie pociąga Proszę o odp. ewentualne linki korzystałem z funkcji SZUKAJ lecz nie znalazłem tego co by mnie interesowało dlatego mogą być linki


PS. Jestem nowym użytkownikiem na forum może nie poznałem go jeszcze do końca nie chcę sie też wymądrzać
ale może powinien powstać taki post Pt. NA KAŻDY TEMAT no chyba że już taki istnieje. mógłby być stały powiedzmy gdzieś u góry strony i tam tacy użytkownicy jakim teraz jestem ja mogli pytać o interesujące ich tematy nie syfiąc forum postami bez przyszłości. Ewentualnie jakiś SHOT BOX. Pozdrawiam i czekam na odp.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 21:28:39 wysłana przez cudik »
ÓSMEGO DNIA BÓG STWORZYŁ STRAŻAKA

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:37:29 »
Witam wszystkich. Ja mam trochę inny problem, żaluzmy że dostaje się do psp "z ulicy" czy wtedy zaocznie mogę robić szkole aspirantow dopiero jak komendant mnie wyśle? Bo z tego co wiem to dzienna szkoła nie jest skoszarowana i się tam nie mieszka.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 19, 2008, 07:34:10 »
Tak, ale dopiero jak zrobisz Szkołę Podoficerską, na którą też musisz zostać wysłany. A dzienna SA jest skoszarowana. Zaoczna ma zjazdy (tygodniowe lub dwu) co jakiś czas - około miesiąca.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 19, 2008, 08:35:15 »
Czyli dzienna SA w Poznaniu jest skoszarowana i przez cały czas nauki się tam przebywa? dobrze to rozumiem?
a jak będę pracował w psp to wtedy mogę ja robić zaocznie tak? bo troche sie pogubiłem.

Czyt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 22:27:47 wysłana przez Ajax »
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 19, 2008, 09:15:48 »
czy wtedy zaocznie mogę robić szkole aspirantow dopiero jak komendant mnie wyśle?

Dopiero jak stary zadecyduje to Cie wysyla zalezy od jednostek ale w wiekszoci przypadkow to trzeba czekac.......i to sporo np.moj kumple od roku jest w PSP zostalo mu 2 lata stazu i gdy pyta sie czy moze byc wyslany na podoficerke to odpowiedzieli mu "...Stray jeszcze 4 latka jest kolejka nie ty jedyny chce tam isc....." tak wiec czeka

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 29, 2008, 21:49:25 »
Ja mam takie pytanie. Jakie najlepiej studia bądź studium skończyć aby były pomocne przy naborze z ulicy ?

Czyt. Forum - było nt.!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 22:18:00 wysłana przez Ajax »

Offline Dudek W-ów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 30, 2008, 21:21:28 »
Witam wszystkich ogniotematycznych:)
Panowie sprawa wygląda następująco.. Mam 21 lat, jestem członkiem OSP od jakiś 3 lat, uczestniczyłem w zawodach i szkoleniach, posiadam prawo jazdy kat.B,C,D i uczęszczam jeszcze przez pół roku do studnium ratownictwa medycznego. Ze względu na przepisy prawne studium nie jest brane jako szkolnictwo wyższe co blokuje mi odsłużenie wojska w 6 tygodni. Po ukończeniu szkoły z (mam nadzieje) dyplomem ratownika medycznego planuje złożyć papiery na tzw. nabór z ulicy ale strasznie irytuje mnie sytuacja z niejasnościami z poborem. Czy znacie może jakieś najnowsze wytyczne co do stosunku straży do ludzi takich jak ja.. Z góry serdecznie dziekuje za odpowiedzi..

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 30, 2008, 21:37:54 »
jak skonczysz szkole to juz nie bedzie powsechnego obowiazkowego poboru,.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 30, 2008, 21:40:40 »
witam kolego! ja jestem ratownikiem medycznym w pogotowiu jeździłem 10 miesięcy  pracuję w PSP niecały rok i z własnego dośwadczenia mogę Ci tylko podpowiedziec że ratownik medyczny liczy się tylko przy naborze za co mozesz dostać 5 punktów preferencyjnych.....później w służbie jesteś po prostu młodym jeśli gdzieś przy akcji wykażesz się z ratownictwa to może ci zaufają ale ogólnie mówiąc wszyscy traktują cię jak byś się wszystkiego uczył od podstaw i nie dają Ci na początek przez kilka miesięcy np resuscytacji na wypadku...ale zawsze jest tak zależy jak leży ^_^ życzę powodzenia w dostaniu się do PSP

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 30, 2008, 22:44:10 »
jak skonczysz szkole to juz nie bedzie powsechnego obowiazkowego poboru,.

Tak ale narazie poki co MSWiA nie ustosunkowala sie do tego czyli paranoja   :szalony: od stycznia moga dalej obowiazywac przepisy i zapis
ze bedzie potrzebny uregulowany stosunke do...bla bla bla

Lub jezeli chcesz isc w mundur to musisz isc na ochotnka do woja albo cos w tym stylu :cooo:

Wiem jedna beda jaja z tym zobaczycie :wacko:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 01, 2008, 14:55:30 »

Na dzień dzisiejszy, nie ma żadnych nowych wytycznych, aby złożyć papiery do PSP musisz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Jeżeli chodzi o pobór do wojska nikt go nie zniósł, bo jest potrzebna zmiana ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP, której projekt zostanie skierowany do sejmu pod koniec roku. Potem czytania, komisje podpisy.
A tu trochę do poczytania:
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/pytania/#faq28253
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/sluzbadruzba/zastepcza/&n=24074
http://prawoity.pl/wiadomosci/powszechny-obowiazek-obrony-zmiany-w-ustawie
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2007
http://www.polskatimes.pl/fakty/wojsko/42767,mimo-obietnic-w-2009-roku-bedzie-pobor-do-wojska,id,t.html
http://szeremietiew.blox.pl/2008/08/ZAWIESZONY-OBOWIAZEK.html
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=23661&postdays=0&postorder=asc&start=180
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=28040

Offline winter1986

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 06, 2008, 12:14:53 »
Mam pytanie dotyczące wstąpienia do PSP. Byłem dwa razy w kadrach w PSP i za każdym razem co innego mi tam mówią. Co muszę złożyć oprócz formularza ze straży jak chcę brać udział w najbliższej rekrutacji do PSP ? Trzeba składać osobno CV czy ten formularz wystarczy ? Czy ksero prawa jazdy wystarczy by udowodnić, że mam kat B i C ? Czy trzeba złożyć ksero świadectwa maturalnego czy odpisz świadectwa i jak udokumentować znajomość języka obcego ? wystarcza matura zdana z języka czy coś jeszcze ?

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 14, 2008, 22:05:04 »
Witam wszystkich. Bardzo interesuje mnie Straż Pożarna i czuje ze w przyszłości chciałabym pracować w PSP ja chcę pomagać innym.  -_-Dlatego w przyszłym roku chcę isc do Katowic do LO o profilu pożarniczym(bo jest taki www.zseio.neostrada.pl), jak myslicie czy po LO mogłabym isc do PSP na staż i później pozostać w PSP bez zadnej aspirantki??????? Czy lepszym wyjsciem by było zeby isc po średnich na ratownika medycznegi i pozniej próbowac do PSP bo do CSPSP raczej sie nie dostane ale porbować bede. prosze jak myślicie odp z góry dzieki -_-

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 14, 2008, 22:33:14 »
Powiem Ci tak. Mam kumpla, który chodzi do tej klasy drugi rok. Jako tako nie narzeka, a nawet się mu podoba. Jedynym minusem moim zdaniem są mundury w tej szkole za 700zł nowe, zamiast wprowadzić koszarowe z jakąś naszywką Kadet albo coś podobnego za 350zł.
Po LO możesz iść od razu do PSP, o ile się dostaniesz.
Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem byłoby coś takiego: Idziesz do ZSEiO do Katowic, a później do CSPSP do Częstochowy.
Jeśli chcesz robić średnie (Liceum-3lata, Technikum-4lata) to: kończysz średnie to masz 19/20 lat, idziesz na ratownictwo medyczne (5 lat) i je kończysz to masz 24/25 lat, a jest warunkiem przy naborze do CS PSP maksymalnie wiek 23 lata.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 22:47:47 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sandus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 14, 2008, 22:52:36 »
We Wrocławiu jest studium 2 letnie Ratownik Medyczny.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 14, 2008, 23:07:45 »
Każde chyba studium medyczne o profilu RATOWNIK MEDYCZNY trwa 2 lata właśnie. -_- Na pewno dyplom ratownika medycznego będzie plusem. Każdy 01 weźmie szybciej człowieka z papierami RM niż kompletnie zielonego absolwenta LO czy technikum. Popatrz z resztą na strony komend PSP, są tam informacje o naborze. Często przy tej okazji podawane są punkty preferencyjne typu: prawo jazdy kat. B -2 pkt., prawo jazdy kat. C - 3 pkt itd. Wśród tych pozycji jest też ratownik medyczny. Ukończenie studium daje Ci tytuł technika ratownika medycznego. Zawsze później możesz naukę kontynuować na studiach I stopnia, po ukończeniu których będziesz licencjatem ratownictwa medycznego (trwa to 3 lata) oraz II stopnia - magisterskich (i stąd te 5 lat). Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 23:22:51 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum