Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199965 razy)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 27, 2008, 00:50:17 »
Alez ty namolny -_- ego to ci juz dzisiaj ja niestety nie powiem, bo dokladnie to niewiem, ale zagladnij na forum zawodowcow tam sa dwa watki o podwyzkach moze cos na nich znajdziesz
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 00:53:56 wysłana przez malpa151 »

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 27, 2008, 01:20:19 »
z tego co się orientuje to na stażu ok 1300 ogólnie zarobki w pożarnictwie nie są wysokie więc żaden zwykły śmiertelnik nie pójdzie narażać tyłka do paru złotych. Prawdziwego strażaka nie interesuje zbytnio wynagrodzenie lecz pasja... chociaż wiadomo chciało by się zarobić tyle by godnie wyżyć
od 10 do 10 bez dodatkowych tzw fuch między służbami. pozdrawiam

Offline ToMeK_88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 27, 2008, 09:45:40 »
laciok wielkie dzieki :) Ale o co chodzi ci w ostatnim zdaniu ? Od 10 do 10 ? ?  a inne fuchy miedzy sluzbami to masz na mysli prace ale w innych dziedzinach czy tez w strazarnictwie ?

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 27, 2008, 09:52:32 »
 -_-
stary wez sie troche przespij bo cos ciezko ostatnio kapujesz -_-
w obecnym systemie placowym od paru lat wyplaty dostaje sie 10dnia miesiaca wiec sie mowie do 10 do 10 czyli od wyplaty do wyplaty, a co do tych fuch to chodzi o to ze np. jak masz wolne miedzy zmianami to mozna grzyby zbierac i sprzedawac przy autostradach :wacko:

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 27, 2008, 10:23:55 »
Mało tego jezeli nawet chcesz otworzyc swoja firme bedac w PSP musisz  miec zgode komendanta na to ..... :huh: a co do

zarobkow jak koledzy wczesniej mowili 1000zł przez 3 lata moze jakis dodatek od 100-200zł jak stary bedzie mial gest ^_^

a po 3 latach dojdzie ci 13-stka ,mundurowka i wszystko zalezy od stanowiska sluzbowego ale dla przykladu:

1) policjant w stopniu posterunkowego 1400zł netto
2) zolnierz zawodowy st.szer. 1500-1600zł
3) klawisz st.szeregowy 1400zł
4) straz graniczna st.szer. 1500zł  itp.itd

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 27, 2008, 12:56:10 »
kolego @Tomek w dwóch poprzednich postach koledzy @małpa i @yaskoow wyjaśnili całą sprawę wynagrodzeń i radzenia sobie jak wyżyć od wypłaty do wypłaty np. ww zbieranie grzybów  ^_^

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 27, 2008, 13:00:11 »
ale już nikt nie wspomniał ze np.po roku służby mogą ci podnieść na 2 grupę i tak jak ja teraz mam 1450 zł to po roku będę miał ok. 1800-1900 zł a już nie wspominam korzyści po stażu tj.mieszkaniówka pełna 13-stka wysługa itp pozdrawiam

Offline ToMeK_88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 27, 2008, 14:53:32 »
Szampan a jak ten Awans do 2 grupy wygląda ? Jak można go dostac ? ? 

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 27, 2008, 15:35:08 »
Ty przychodzisz do straży pracować czy robić karierę ???

q-bash

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 29, 2008, 18:19:31 »
jedno nie wyklucza drugiego  :rolleyes:

Offline ToMeK_88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 30, 2008, 16:08:55 »
sorry chopcy neta nie mialem ://  Co do KARIERY w STRAZY.  To chcialbym robic i to i to ;) a;e najpierw musz uregulowac wojsko :D hehe Pozdrawiam wszystkich :)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 03, 2008, 17:34:34 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szef-MON-od-stycznia-do-wojska-tylko-ochotnicy,wid,10217447,wiadomosc.html?ticaid=165c9

hehehehe ;> czyli uregulowany stosunek do wojska chyba już nie będzie punktem w rekrutacji do PSP.  :mellow:
no bo jak inaczej to rozumować?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline ToMeK_88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 03, 2008, 22:42:19 »
hehe Tommy wlasnie wrocilem od dziewczyny i to samo mialem napisac :D Czy ktos moze orientuje sie jak to teraz bedzie ? ? :)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 04, 2008, 20:33:33 »
W takim razie procesy rekrutacji zmienia sie wszedzie policjia straz graniczna itp.....  Ale skoro moga isc ochotnicy do WP  to ja bym zostal przy tym i zmienil ustawe ze do sluzb MSWiA przyjmowane sa osoby po przeszkoleniu wojskowym czy jak to tam sie bedzie nazywalo dla ochotnikow ......Bo to napewno sie przyda w  roznych sluzbach

Przynajmniej nie bedzie trzeba uczyc swiezakow zbiorki w 2-szeregu  ^_^

Offline ToMeK_88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 05, 2008, 16:30:50 »
no to jak wkoncu bedize ? Wie ktos ? ?

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 05, 2008, 19:03:34 »
rozmawialem jakis czas temu z szefem WKU (mojego WKU oczywiscie)  i mowil ze nie maja jeszcze zadnych, nawet wstepnych wytycznych.
Podobna opinie wyrazil wczoraj szef BBN (zrodlo PAP). Jezeli w wojsku jeszcze nie wiadomo jak to bedzie funkcjonowac to tym bardziej w strazy. Pozostaje jedynie czekac na to co wymysli KG wspolnie z MSW
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2008, 19:32:55 wysłana przez malpa151 »

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 11, 2008, 21:14:05 »
Słuchajcie a jeżeli nie ma naboru do straży , to czy można złożyć samowolnie podanie o przyjęcie o pracę na stanowisko strażaka w JRG ??

straz98

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 11, 2008, 21:23:17 »
Oczywiście, można i takie papiery leżą aż nabór będzie realizowany, wtedy zebranych kandydatów zgodnie z procedurami się testuje i wybiera najlepszego.

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 11, 2008, 21:42:00 »
Oczywiście, można i takie papiery leżą aż nabór będzie realizowany, wtedy zebranych kandydatów zgodnie z procedurami się testuje i wybiera najlepszego.
Źle chyba mnie zrozumiałeś . moje pytanie brzmi
 czy mogę z dnia na dzień zanieść podanie o przyjęcie do straży bez wcześniejszego naboru.??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 11, 2008, 21:47:47 »
Zadałem takie samo pytanie do gościa, który służy w PSP.
Powiedział mi, że gdy zacznie się nabór to dzwonią do wszystkich gości, którzy zostawili podania. Potem wybierają najlepszego i przyjmują.

Możesz papiery zanieść. One wtedy będą leżeć w sekretariacie do czasu rozpoczęcia naboru.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:17:14 »
Oczywiście, można i takie papiery leżą aż nabór będzie realizowany, wtedy zebranych kandydatów zgodnie z procedurami się testuje i wybiera najlepszego.

Albo trafia do Archiwum X i w niewyjasnonych okolocznosciach zagina :rolleyes:.Najbezpieczniej jest zanies jak pojawi sie ogloszenie z tego co mi widomo jest nawet na to przepis jezeli jest wolny wakat to KP lub KM musi podac to do wiadomosci publiczej (urzad pracy strona internetowa itp)

Offline Tylko_Spokojnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:19:40 »
Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów, jestem tutaj świeżutki więc proszę o wyrozumiałość ;)

Z lektury tego forum, już się troszkę dowiedziałem, jednak mam kilka pytań. Ale zacznę może od przedstawienia mojej sytuacji. Mam 23 lata, mam tytuł licencjata administracji, teraz będę zaczynał magisterkę na UŚ w tym samym kierunku. Posiadam prawko C+E, kurs na przewóz rzeczy, chce robić HDS'a i ADR'y (nie wiem czy to przydatne w straży) i aktualne badania psychotechniczne. Chcę sobie zrobić jeszcze kurs płetwonurka i może ratownika. I teraz tak, ze względu na wiek nie bardzo kwalifikuje się do szkoły aspiranckiej. Do szkoły oficerskiej to trochę kosmos (chodzi zwłaszcza o fizykę i chemię, bo raczej humanista ze mnie). Tak więc pozostaje mi ,,nabór z ulicy". I teraz kilka pytań:

1.Czy ADR i HDS jest przydatny w straży?
2.Jak wygląda ścieżka kariery? tzn. wiem, że trafiam na najniższy szczebel stażysty ale jak długo nim mogę być?
3.Jak wygląda sprawa dalszej edukacji w zawodzie? Coś tutaj koledzy wspominali, ale tak konkretnie bym prosił. Czy to przełożony kieruje do szkoły, czy w ogóle już będę musiał siedzieć cały czas na najniższych szczeblach?
4.Jak często są ogłaszane nabory i czy te nabory ogłaszają komendy wojewódzkie czy powiatowe?
5.Te 1000 zł to jest uposażenie podstawowe dla 1 stopnia zaszeregowania czyli stażysty. Moje pytanie brzmi czy są jakieś dodatki (oprócz mundurówki i 13-nastki)? a jeśli tak

Wiem, że pewnie na większość moich pytań znalazłbym odpowiedzi na tym forum, ale dla kogoś nowego jest to ogrom informacji nie do ogarnięcia w krótkim czasie. A czasu właśnie mi chwilowo brak. Bardzo bym prosił o odpowiedzi, z góry dziękuję :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:30:34 »
Odpowiem Ci na pytanie 4. bo na nie znam odpowiedź.
Jeżeli ktoś odchodzi z KM/KP PSP, to dana jednostka ogłasza nabór.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:33:31 »
Zadałem takie samo pytanie do gościa, który służy w PSP.
Powiedział mi, że gdy zacznie się nabór to dzwonią do wszystkich gości, którzy zostawili podania. Potem wybierają najlepszego i przyjmują.

Możesz papiery zanieść. One wtedy będą leżeć w sekretariacie do czasu rozpoczęcia naboru.
Wnioskuje z tego że zanoszę podanie o normalne przyjęcie do pracy i nie pisze nic o wcześniejszym naborze (bo takiego nie było). Wtedy zostaje te podanie do czasu naboru. Czy bez naboru mogą mnie przyjąć czy musi być nabór ?? Wiecie może co ile taki nabór jest organizowany ??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 11, 2008, 22:48:00 »
Żeby Cię przyjąć, musi być nabór. Organizowany jest co jakiś czas. Gdy dany strażak odejdzie na emeryturę, bądź zwolni się ze służby i jest wtedy wolne jego miejsce, wtedy organizowany jest nabór.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...