Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200992 razy)

Offline Sir Jakub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4225 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:37:31 »
ile czasu trwały testy sprawnościowe u was w naborach z ulicy ? chodzi mi o to czy drążek, koperta i beep test są jednego dnia czy rozłożone na kilka ?
z góry dziękuje za odpowiedz i jeżeli mój temat się powtórzył proszę o usunięcie postu

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4226 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:51:32 »
ile czasu trwały testy sprawnościowe u was w naborach z ulicy ? chodzi mi o to czy drążek, koperta i beep test są jednego dnia czy rozłożone na kilka ?
z góry dziękuje za odpowiedz i jeżeli mój temat się powtórzył proszę o usunięcie postu

Roznie. Jedna komenda test sprawnosci robi w jednym dniu a inna drazek, koperta w jednym dniu a beep w innym dniu. Co komenda to jest inaczej !

Offline Puszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4227 dnia: Lipiec 18, 2018, 19:52:27 »
Witam mam pytanie ile trwa przejście przez wszystkie procedury.. w sensie od kiedy jest się na służbie od momentu testów sprawnościowych?!

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4228 dnia: Lipiec 18, 2018, 21:02:47 »
nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie. Po testach masz jeszcze drabine, (basen - zależy od komendy), rozmowę kwalifikacyjną i dopiero jak załapiesz się w gronie szczęśliwców jesteś kierowany do komisji lekarskiej MSW w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej. I dopiero po tym jesteś kierowany do jednostki bądź na szkółkę (?)

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4229 dnia: Lipiec 18, 2018, 21:26:49 »
Na służbie od momentu testow sprawnościowych . :gwiazdki: :szalony:

Offline Puszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4230 dnia: Lipiec 18, 2018, 22:03:09 »
FireF tak o to mi właśnie chodziło, a jaki to okres czasu od badań w MSW? tydzień/miesiąc?

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4231 dnia: Lipiec 18, 2018, 22:03:26 »
Po skończonej i pozytywnie zaliczonej rekrutacji sa badania, czekasz aż jakas pani kadrowa wystawi Ci skierowanie na badania które mogą potrwać około 2-3 tygodnie zależy gdzie i jak lekarze mają urlopy.  Kiedy uzyskasz pozytywny wynik od lekarza , to przeważnie służbę zaczynasz od nowego miesiąca , ( możliwe ze np może to potrwać więcej np 2 miesiące ) służbę możesz pełnić 24 h bądź 8h w zależności od Komendy , w niektórych komendach mając kwity OSP i KPP jeździsz normalnie do akcji a w innych nie pozwalają i chodzisz np do pracy na 8h i w zasadzie poznajesz samochody i jednostkę i czekasz aż zostaniesz skierowany na jedną ze szkół np SP PSP bądź SA , CS PSP szkoląc się tam w zawodzie strązak  (NIE SZKÓŁKĘ , bo szkółka to może być np leśna ) 
pozdrawiam

Offline firefighter2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4232 dnia: Lipiec 19, 2018, 14:05:03 »
teraz na kurs podstawowy w zawodzie strażak czeka się pół roku

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4233 dnia: Lipiec 19, 2018, 15:39:18 »
Po skończonej i pozytywnie zaliczonej rekrutacji sa badania, czekasz aż jakas pani kadrowa wystawi Ci skierowanie na badania które mogą potrwać około 2-3 tygodnie zależy gdzie i jak lekarze mają urlopy.  Kiedy uzyskasz pozytywny wynik od lekarza , to przeważnie służbę zaczynasz od nowego miesiąca , ( możliwe ze np może to potrwać więcej np 2 miesiące ) służbę możesz pełnić 24 h bądź 8h w zależności od Komendy , w niektórych komendach mając kwity OSP i KPP jeździsz normalnie do akcji a w innych nie pozwalają i chodzisz np do pracy na 8h i w zasadzie poznajesz samochody i jednostkę i czekasz aż zostaniesz skierowany na jedną ze szkół np SP PSP bądź SA , CS PSP szkoląc się tam w zawodzie strązak  (NIE SZKÓŁKĘ , bo szkółka to może być np leśna ) 
pozdrawiam


jestes w błędzie, teraz z kursami osp nie mozesz jeździć w psp, masz ukoncozny kurs podstawowy psp (jednoetapowo) dopiero mozesz wyjeżdżać

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4234 dnia: Lipiec 19, 2018, 18:48:25 »
Kolego bobek998 , nie mów mi ze jestem w błędzie jak nie wiesz jak to wyglada , pracowałem wyjeżdżając do akcji 4 miesiace  zanim poszedłem do szkoły , chłopaki którzy teraz czekają na szkole również jeżdżą do akcji , to zależy jaka Komenda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4235 dnia: Lipiec 19, 2018, 19:26:09 »
Kolego bobek998 , nie mów mi ze jestem w błędzie jak nie wiesz jak to wyglada , pracowałem wyjeżdżając do akcji 4 miesiace  zanim poszedłem do szkoły , chłopaki którzy teraz czekają na szkole również jeżdżą do akcji , to zależy jaka Komenda.
Z całym szacunkiem obecne przepisy nie dopuszczają wyjazdów do działań przed zaliczeniem pierwszego bloku kursu/szkolenia podstawowego a poprzedni program szkolenia to dopuszczał. Więc od 1 stycznia 2017 bez szkolenia podstawowego do działań nie można jeździć. Jeśli jeżdżą bez kursu/szkolenia to dochodzi do łamania prawa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4236 dnia: Lipiec 19, 2018, 19:29:50 »
To nie wiedziałem , ale ja nie mówię jak jest w przepisach a jak to wyglada w praktyce z reszta , chłopaki którzy czekają na szkole jak się dostaną sami się przekonają w ilu komendach wyjeżdża się do akcji mając papiery z Osp

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4237 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:18:19 »
U mnie na kursie bylo dużo osób przyjętych miesiąc/półtora przed kursem i nikt nie jeździł na akcje. Wszyscy w systemie 8godzinnym

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4238 dnia: Lipiec 19, 2018, 21:49:00 »
Ja chodze na służbe  od Lipca w systemie 24/48. Mam kursy OSP na akcje nie wyjezdzam. Na kurs czekam i nikt nie wie kiedy bedzie. Komenda zapotrzebowanie zglosila, lecz szkoły przepełnione.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4239 dnia: Lipiec 20, 2018, 08:10:59 »
 To masz fajnie . Ja od lipca ale na 8h dziennie. Kurs dopiero na początku września.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4240 dnia: Lipiec 20, 2018, 08:44:46 »
No masakra z tymi miejscami na szkole.Ja juz czekam od maja i chyba dopiero w pazdzierniku pojde...

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4241 dnia: Lipiec 20, 2018, 12:34:00 »
To ja chyba juz w tym roku nie pojde  :straz:

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4242 dnia: Lipiec 20, 2018, 18:47:03 »
Ja chodze na służbe  od Lipca w systemie 24/48. Mam kursy OSP na akcje nie wyjezdzam. Na kurs czekam i nikt nie wie kiedy bedzie. Komenda zapotrzebowanie zglosila, lecz szkoły przepełnione.

To jak nie wyjeżdżasz do zdarzeń, a chodzisz do swojej komendy w systemie 24/48 to jak to wygląda? Co Ty tam robisz ?

Offline panas9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4243 dnia: Lipiec 21, 2018, 11:36:02 »
Poznaje sprzęt, regulaminy, BHP etc.

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4244 dnia: Lipiec 21, 2018, 14:32:19 »
Wszystko to co inni oprócz  wyjazdów. Czyli  wspolne cwiczenia sprzatania poznawanie sprzetu itp. A godz 22 do spania jezeli byl wyjazd to rano przed zmiana sluzby ogarnac woz. Wiec jest co robic :)

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4245 dnia: Lipiec 22, 2018, 21:27:48 »
Jak to jest ze wpisem do ksiazeczki wojskowej mialem komisje 5 lat temu ale zasnego wpisu przneieisony do rezerwy nie mam tylko adnotacje zdolny do sluzby wojskowej. To musze jwchac do wku?

TTomX

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4246 dnia: Lipiec 22, 2018, 21:37:10 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 19:15:52 wysłana przez TTomX »

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4247 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:06:08 »
Na naborach z ulicy tez jest fotokomorka?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4248 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:26:18 »
Jest już ktoś po sprawności w Warszawie ?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4249 dnia: Lipiec 23, 2018, 12:44:19 »
Na naborach z ulicy tez jest fotokomorka?
Zalezy od komendy, czasami są