Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201327 razy)

Offline staszekbb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4150 dnia: Czerwiec 09, 2018, 22:26:48 »
W nowym rozporządzeniu punkty sprawnościowe nie są dodawane do punktów ogólnych 

Offline panas9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4151 dnia: Czerwiec 10, 2018, 16:49:24 »
W przypadku punktów preferencyjnych  za wiek to jest nadinterpretacja Dz.U. 2018 poz. 673. Próby przeprowadza się na pdst w.w. dokumentacji. Ale nie dodaje się punktów za wiek. To pokazuje, że kadrowcy nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2018, 07:36:12 wysłana przez panas9 »

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4152 dnia: Czerwiec 11, 2018, 13:38:33 »
http://krotoszyn.psp.wlkp.pl/index.php/rekrutacja/1767-nobor-maj2018-4

czy w tym przypadku nie powinno mieć miejsca skorzystanie z zapisu:

W przypadku gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk, na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do 38 pkt – dla mężczyzn i 30 pkt – dla kobiet.

Żaden nie zdobył 55 pkt więc liczba która zaliczyła jest mniejsza od liczby stanowisk przewidzianych w naborze.

Czy może ja źle to rozumiem?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4153 dnia: Czerwiec 11, 2018, 13:56:08 »
Powinno skoro 4 zdobylo ponad 35pkt a nabor jest prowadzony dla 2 osob.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4154 dnia: Czerwiec 12, 2018, 18:23:30 »
Słyszałem taką interpretację, że zapis o obniżeniu progu punktowego ma zastosowanie dopiero wtedy jeśli chociaż jedna osoba zdobędzie min 55 pkt. Wtedy jeśli nabór jest np. na 3 miejsca, a 55 pkt osiąga jedna lub dwie osoby to dla reszty kandydatów obniżany jest próg do 38 pkt. Natomiast jeśli nikt nie zdobywa progu 55 pkt to wtedy nabór jest kończony.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4155 dnia: Czerwiec 12, 2018, 19:31:01 »
5. W przypadku gdy liczba kandydatów, którzy zaliczyli test sprawności fizycznej, jest mniejsza od liczby stanowisk,
na które jest prowadzony nabór, obniża się minimalny do osiągnięcia wynik końcowy testu sprawności fizycznej do
38 pkt – dla mężczyzn i 30 pkt – dla kobiet.

Tak jak kolega powyżej napisał żeby innym obniżyć ktoś musi zaliczyć
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 08:01:37 wysłana przez pb11 »

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4156 dnia: Czerwiec 14, 2018, 22:40:35 »
czy za czas na kopercie 24,51 nie powinny być przyznane 34pkt?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2018, 22:52:34 wysłana przez Lucky »
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4157 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:52:00 »
Przenosił ktoś z Was wyniki ze sprawności do innej komendy która prowadzi nabór ? Chodzi mi o to, czy wyniki mam przedstawić przy składaniu podania i życiorysu w pierwszym etapie, czy może mam się z nimi stawić albo jakoś dosłać w dzień egzaminu sprawnościowego? niema żadnej wzmianki w rozporządzeniu jak to powinno być rozwiązane. Z góry dzięki za odpowiedź :straz:

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4158 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:51:12 »
Przenosił ktoś z Was wyniki ze sprawności do innej komendy która prowadzi nabór ? Chodzi mi o to, czy wyniki mam przedstawić przy składaniu podania i życiorysu w pierwszym etapie, czy może mam się z nimi stawić albo jakoś dosłać w dzień egzaminu sprawnościowego? niema żadnej wzmianki w rozporządzeniu jak to powinno być rozwiązane. Z góry dzięki za odpowiedź :straz:

No tak a w ogóle tak można ? Kiedyś tak można było zrobić ale teraz już nie , twoje zaliczona sprawność może być wykorzystana  w przeciągu 6 miesięcy ale wyłącznie na potrzeby komendy która przeprowadzała nabór

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4159 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:54:11 »
właśnie weszło to teraz , i mozna swoje wyniki przenosić do innych komend

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4160 dnia: Czerwiec 20, 2018, 10:58:45 »
Na papierze wygląda to dobrze, a w rzeczywistości  zupelnie inaczej.
Raczej nie spotkałem się, aby ktoś przenosił swoich wynikow do innej komenty. Kto uzyskuje wynik 55 pkt jest na prostej drodze do przyjęcia do służby, chyba, że ktoś ma lekko poniżej średniej i liczy na to, że w innej komendzie punktacja zaliczeniowa testu sprawnościowego zejdzie do 38 pkt.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4161 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:14:17 »
właśnie weszło to teraz , i mozna swoje wyniki przenosić do innych komend

Tak ? Podrzuć mi rozporządzenie chętnie się zapoznam

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4162 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:24:38 »
widziałem juz dwa nabory w którym ludzie mieli napisane ( wynik przeniesiony z innej komendy ) i nie szli na sprawnosciowke
Słuchaj jestem w pracy i nie mam za bardzo jak poszukac tego rozporządzenia ! ale z tego co widziałem to to działa , i ludzie tak robią

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4163 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:32:57 »
widziałem juz dwa nabory w którym ludzie mieli napisane ( wynik przeniesiony z innej komendy ) i nie szli na sprawnosciowke
Słuchaj jestem w pracy i nie mam za bardzo jak poszukac tego rozporządzenia ! ale z tego co widziałem to to działa , i ludzie tak robią

Oki ale jeżeli bd miał chwilę i to znajdziesz to podrzuć mi to chętnie bym to przeczytał i się zapoznał bo w ostatnim rozporządzeniu niema wzmianki o przenoszeniu papierów a jeżeli niema wzmianki to jest to niezgodne tak samo jak przyznawanie pkt za wiek jak już były przypadki ..bo co zdam sprawność i objade z moimi papierami jak z cyrkiem całe województwo i jednym dniem sprawności zaliczę sobie przykładowo 15 naborow bez stracenia jednej kropli potu ..

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4164 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:39:08 »
widziałem juz dwa nabory w którym ludzie mieli napisane ( wynik przeniesiony z innej komendy ) i nie szli na sprawnosciowke
Słuchaj jestem w pracy i nie mam za bardzo jak poszukac tego rozporządzenia ! ale z tego co widziałem to to działa , i ludzie tak robią

Oki ale jeżeli bd miał chwilę i to znajdziesz to podrzuć mi to chętnie bym to przeczytał i się zapoznał bo w ostatnim rozporządzeniu niema wzmianki o przenoszeniu papierów a jeżeli niema wzmianki to jest to niezgodne tak samo jak przyznawanie pkt za wiek jak już były przypadki ..bo co zdam sprawność i objade z moimi papierami jak z cyrkiem całe województwo i jednym dniem sprawności zaliczę sobie przykładowo 15 naborow bez stracenia jednej kropli potu ..

"6. Uzyskany przez kandydata wynik z testu sprawności fizycznej pozostaje ważny przez okres 6 miesięcy liczony od
dnia jego zakończenia i może być wykorzystywany przy postępowaniu kwalifikacyjnym w innej jednostce organizacyjnej
Państwowej Straży Pożarnej."paragraf 10 pkt 6 rozporzędzienia mswia z dn. 29 marca 2018r.

Nie mam zwyczaju ślizgać się fartem i zaliczać sprawność na minimum.. uzyskałem wysoki wynik, a praca i obowiązki nie pozwalają mi się stawić w tym dniu na teście sprawnośći, więc dlaczego nie skorzystać, skoro jest czarno na białym, że można takie myki robić. Chciałem tylko się dowiedzieć czy ktoś tu na forum takie coś robił. Pozdrawiam !

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4165 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:42:22 »
Dzięki znalazłem , sorka moje nie doczytanie powiem Ci że jakoś dwojako do tego podchodzę ,ale z jednej strony kurde nie trzeba robić co chwila tego samego tylko ostro przygotować się do jednego egzaminu i bajka

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4166 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:48:22 »
Dzięki znalazłem , sorka moje nie doczytanie powiem Ci że jakoś dwojako do tego podchodzę ,ale z jednej strony kurde nie trzeba robić co chwila tego samego tylko ostro przygotować się do jednego egzaminu i bajka
też mi się tak wydaje, sytuacja mi nie pozwala stawić się na egzaminie tego dnia.. ja tez uważam, że idąc na nabór dobrze jest się zaprezentować od samego początku

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4167 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:57:44 »
Dzięki znalazłem , sorka moje nie doczytanie powiem Ci że jakoś dwojako do tego podchodzę ,ale z jednej strony kurde nie trzeba robić co chwila tego samego tylko ostro przygotować się do jednego egzaminu i bajka
też mi się tak wydaje, sytuacja mi nie pozwala stawić się na egzaminie tego dnia.. ja tez uważam, że idąc na nabór dobrze jest się zaprezentować od samego początku

Oczywiście ja pracuję zmianowo i też mi jest ciężko załatwić wolne i cieszyłem się że na nowych zasadach wszystko można zrobić jednego dnia ale jeżeli można przenosić papiery jeszcze lepiej bo już tyle fajnych naborow straciłem przez nocki w pracy lub niedostanie wolnego

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4168 dnia: Czerwiec 20, 2018, 23:08:17 »
Witam i przepraszam ze przerywam ta dyskusje.Mam pytanie z calkiej innej beczki,a mianowicie.Jak wyglada szkolenie w Bydgoszczy....tzn moze ktos z forumowiczow byl na kursie na tych nowych zasadach i podpowie jak to wyglada.Moze jakies tematy zeby,wczesniej cos przejrzec.jesli ktos cos ma do powiedzenia to moze byc na priv albo tutaj,bez roznicy. Dzieki

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4169 dnia: Czerwiec 21, 2018, 15:54:46 »
Tez jestem ciekaw, tyle wiem ze wszystkiego sie dowiem na miejscu  :straz:

Offline idziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4170 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:19:41 »
A jak zaliczyłem na 38 pkt i wiem ze na pewno nie zaliczę na 55 to tez mam to ważne czy jak ?

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4171 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:24:29 »
Raczej tak tylko mało gdzie obniżają próg.

Offline idziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4172 dnia: Czerwiec 21, 2018, 18:40:08 »
No właśnie ze teraz dużo obniżają..

Offline mikezd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4173 dnia: Czerwiec 21, 2018, 19:13:47 »
Tez jestem ciekaw, tyle wiem ze wszystkiego sie dowiem na miejscu  :straz:
Najdłuższy temat na pierwszy blok to sprzęt ratowniczy wałkowany przez jakies 5 tygodni. Przeczytaj książki kapitana Gila. Są polecane też przez szkołe jako kompedium wiedzy.

Offline mangoz4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4174 dnia: Czerwiec 21, 2018, 19:53:21 »
Witam serdecznie :) mam pytanie, które prawdopodobnie było już zadane... czy jeżeli zakończyłem proces rekrutacyjny i jestem w rezerwie to czy przy starcie do innej komendy przepisywane są tylko pkt za sprawność czy całość??