Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1203273 razy)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3650 dnia: Lipiec 07, 2017, 22:38:35 »
Koledze chyba chodzilo o podstawe prawna na ktorej mu nie przyznali tych punktow bo chyba o tej ktora podeslal pb11 to kazdy starajacy sue do psp zna.chyba ze sie myle,co nie zmieni faktu ze nie mieli prawa Ci nie przyznac skoro posiadasz te szkolenia.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3651 dnia: Lipiec 08, 2017, 06:33:39 »
Dokładnie mi chodzi o to gdzie jest napisane że mi się należy 20 pkt jak psu buda ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3652 dnia: Lipiec 08, 2017, 10:46:15 »
Dokładnie mi chodzi o to gdzie jest napisane że mi się należy 20 pkt jak psu buda ;)
Przeczytaj rozporządzenie. Jeśli nie masz KPP to nie masz punktów za szkolenia OSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3653 dnia: Lipiec 08, 2017, 11:32:02 »
Tu nie chodzi o to czy ktoś ma kpp czy nie ma... ja mam kpp + szkolenie OSP robione tym nowym programem i raz dają za to 20pkt a raz 10 o to chodzi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3654 dnia: Lipiec 08, 2017, 12:55:20 »
Tu nie chodzi o to czy ktoś ma kpp czy nie ma... ja mam kpp + szkolenie OSP robione tym nowym programem i raz dają za to 20pkt a raz 10 o to chodzi
To ci co dają 10 robia blad  bo było pismo w tej sprawie i trzeba dawać 20 na 100 % (widziałem to pismo).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2017, 13:13:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3655 dnia: Lipiec 08, 2017, 14:23:33 »
Oczywiscie ze tak.Eqinox ma racje jesli masz komplet to obligatoryjnie dostajesz 20 i nie ma gadania a jak jest inaczej to znaczy ze ktos kreci wałki i tyle w temacie.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3656 dnia: Lipiec 08, 2017, 15:23:47 »
Oczywiście że mam KPP . Kadrowa mówi tak" Ci co mają trzy papierki mają 20 Ci co jeden maja 10. Czy ktoś posiada może takie pismo?

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3657 dnia: Lipiec 08, 2017, 15:30:39 »
Ja w tym roku dostałem raz 10 pkt, raz 20, a raz nawet nie wiem ile bo nie raczyli powiedzieć. Komedia na tych naborach, dobrze że oni wiedzą że żyją tam chociaż

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3658 dnia: Lipiec 08, 2017, 18:11:44 »
Tak to jest jak się plecakami obstawiaja z każdej strony we Wrocławiu nawet 4 osoba w komisji rekrutacjynej nie było

Offline fajerman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3659 dnia: Lipiec 09, 2017, 08:55:25 »
Witam
Mam pytanie co do harvarda. Czy najlepsza metoda aby go wytrenowac jest robienie samej próby czy też bieganie i bieganie?Powiem jeszcze ze w domu jak robię harvarda to współczynnik wychodzi mi od 93 - 110. A na naborze było tylko 76. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3660 dnia: Lipiec 09, 2017, 09:54:38 »
To mysle ze u Ciebie jest to sprawa psychologiczna skoro masz takie wyniki poza naborem

Offline fajerman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3661 dnia: Lipiec 09, 2017, 10:27:35 »
No nie powiem stres był duży ale czy da się do tego podejść na luzie?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3662 dnia: Lipiec 09, 2017, 13:02:00 »
Biegaj, pływaj, rower, wiosło, interwały!! Uspokój oddech na próbie i sie nie stresuj ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3663 dnia: Lipiec 09, 2017, 16:41:49 »
Witam
Mam pytanie co do harvarda. Czy najlepsza metoda aby go wytrenowac jest robienie samej próby czy też bieganie i bieganie?Powiem jeszcze ze w domu jak robię harvarda to współczynnik wychodzi mi od 93 - 110. A na naborze było tylko 76. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ja zrobiłem sobie skrzynie i ćwiczyłem harvarda oprócz tego biegałem dużo po schodach no i ćwiczyłem opanowanie oddechu po treningu harvarda. Zawsze harvarda przechodziłem. Pozdr

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3664 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:24:12 »
Pytanko.. zawsze biegalem nabory w butach czysto do biegania ale trudno biega mi się w nich 50m i tu zastanawiam się nad kupnem nowych butów i tu pojawia się problem czy podeszwa typu turf czy typu halowe .. które bd lepsze ..

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3665 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:40:03 »
Pytanko.. zawsze biegalem nabory w butach czysto do biegania ale trudno biega mi się w nich 50m i tu zastanawiam się nad kupnem nowych butów i tu pojawia się problem czy podeszwa typu turf czy typu halowe .. które bd lepsze ..

Wszystko zależy od nawierzchni, na której będzie przeprowadzany egzamin.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3666 dnia: Lipiec 12, 2017, 19:44:41 »
Myślę że teraz już 80 % naborów to nawierzchnia tartanowa ,i teraz niewiem nigdy nie biegalem w turfach i niewiem jak to się sprawdza i oczywiście drugi problem byłem na dwóch naborach w których nie dopuścili do biegu w turf

Offline infako

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3667 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:20:44 »
Jestem nowy w tym temacie. Startowałem do SA jednak w tym roku poległem i mam takie pytanie. Czy przy naborze z ulicy dozwolone jest podciąganie na drążku podchwytem i ruch nogami?

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3668 dnia: Lipiec 17, 2017, 11:21:57 »
Jestem nowy w tym temacie. Startowałem do SA jednak w tym roku poległem i mam takie pytanie. Czy przy naborze z ulicy dozwolone jest podciąganie na drążku podchwytem i ruch nogami?
Tak

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3669 dnia: Lipiec 17, 2017, 12:02:10 »
W kazdym ogłoszeniu o naborze masz taka informację.

Cytuj
1. Podciąganie się na drążku (drążek na wysokości doskocznej).
Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem) – ramiona wyprostowane
i pozostaje w bezruchu. Na znak oceniającego ćwiczący wykonuje podciągnięcia tak, żeby broda znalazła się
ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej (ramiona wyprostowane) i ponawia ewolucję.
Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ćwiczenia, wymieniając kolejne liczby zaliczonych
powtórzeń. Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia. Kandydat musi wykonać
min:
- dla mężczyzn - 12 powtórzeń,
- dla kobiet - 8 powtórzeń.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline zonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3670 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:14:29 »
Ja zrobiłem sobie skrzynie i ćwiczyłem harvarda oprócz tego biegałem dużo po schodach no i ćwiczyłem opanowanie oddechu po treningu harvarda. Zawsze harvarda przechodziłem. Pozdr

Hmm. Z tym oddechem to ciekawa sprawa, bo brałem udział w naborze z ulicy 2 miesiące temu i było kilku chłopaków, którzy próbowali "opanować"/"wstrzymać" oddech podczas mierzenia tętna... Jednak później dowiedziałem się od jednego ze strażaków mierzących tętno, że to tylko pogarsza sprawę i lepiej jest oddychać po prostu normalnie.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3671 dnia: Lipiec 21, 2017, 17:10:17 »
Ja zrobiłem sobie skrzynie i ćwiczyłem harvarda oprócz tego biegałem dużo po schodach no i ćwiczyłem opanowanie oddechu po treningu harvarda. Zawsze harvarda przechodziłem. Pozdr

Hmm. Z tym oddechem to ciekawa sprawa, bo brałem udział w naborze z ulicy 2 miesiące temu i było kilku chłopaków, którzy próbowali "opanować"/"wstrzymać" oddech podczas mierzenia tętna... Jednak później dowiedziałem się od jednego ze strażaków mierzących tętno, że to tylko pogarsza sprawę i lepiej jest oddychać po prostu normalnie.

G*wno prawda, wstrzymanie oddechu to znany sposób stymulacji nerwu błędnego (stosuje się je żeby przerwać częstoskurcz nadkomorowy) co prowadzi do spowolnienia akcji serca i nikt mi nie wmówi, że to pogarsza sprawę. Jeżeli ktoś nie potrafi po wysiłku wstrzymać oddechu na 30 sekund to rzeczywiście niech sobie odpuści bo podczas wdechu akcja serca przyśpiesza. Jest łatwy sposób żeby to sprawdzić, wystarczy wybadać tętno na tętnicy promieniowe i wstrzymać oddech. Ja potrafię zejść do 45 uderzeń na minutę w spoczynku.

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3672 dnia: Lipiec 23, 2017, 09:04:31 »
Ja zrobiłem sobie skrzynie i ćwiczyłem harvarda oprócz tego biegałem dużo po schodach no i ćwiczyłem opanowanie oddechu po treningu harvarda. Zawsze harvarda przechodziłem. Pozdr

Hmm. Z tym oddechem to ciekawa sprawa, bo brałem udział w naborze z ulicy 2 miesiące temu i było kilku chłopaków, którzy próbowali "opanować"/"wstrzymać" oddech podczas mierzenia tętna... Jednak później dowiedziałem się od jednego ze strażaków mierzących tętno, że to tylko pogarsza sprawę i lepiej jest oddychać po prostu normalnie.
Ja od zeszlego roku jak oblalen harvard w szkole stosuje ta metode i jeszcze mnie nie zawiodla

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3673 dnia: Lipiec 26, 2017, 11:17:27 »
Panowie, wertowałem forum, nie znalałem informacji mnie interesujących. Mam kurs podstawowy OSP plus KPP według nowych zasad tam zawiera się i techniczny, ogolnie na naborach miałem 20pkt, Przeszedłem teraz nabór w komendzie, czekam na badania etc, mam nadzieje, ze nic nie będzie stało na przeszkodzie abym udał się na kurs. Wiem ze z naboru dostają się ludzie którzy będą dużo bardziej ode mnie doświadczeni dzięki OSP ale i totalne żółtodzioby bo tacy też się dostają. Moje pytanie brzmi jak będą prowadzone zajęcia, wszyscy do jednego wora i od podstaw czy jak ?

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3674 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:12:11 »
Panowie, wertowałem forum, nie znalałem informacji mnie interesujących. Mam kurs podstawowy OSP plus KPP według nowych zasad tam zawiera się i techniczny, ogolnie na naborach miałem 20pkt, Przeszedłem teraz nabór w komendzie, czekam na badania etc, mam nadzieje, ze nic nie będzie stało na przeszkodzie abym udał się na kurs. Wiem ze z naboru dostają się ludzie którzy będą dużo bardziej ode mnie doświadczeni dzięki OSP ale i totalne żółtodzioby bo tacy też się dostają. Moje pytanie brzmi jak będą prowadzone zajęcia, wszyscy do jednego wora i od podstaw czy jak ?

wszyscy "od przedszkolaka" , czyli od postaw , lecz wiadomo osoby które miały do czynienia z działaniami w OSP będą miały łatwiej przyswajać wiedzę :)