Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 681621 razy)

Offline Fa7

• Bywalec
  • *
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2007, 22:57:21 »
Jak  moj brat sie starał w ten sposób do straży to powiedzieli ze tych co nie maja prawojazdy na C to odradzaja składania papierów bo potrzebuja ludzi z C i juz. a w tym roku to juz podobno beda chcieli dodatkowo jeszcze na naczepy wiec nie wiem ile ja wydam na te prawa jazdy :huh:

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2007, 07:25:31 »
plus minus 2 tyś na C i 1600 na E oczywiście jeśli zdasz za pierwszym razem jeżeli nie to dolicz po ok.200 zł na kazdy nastepny egzamin...pozdrawiam

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2007, 08:06:30 »
a jak już będziesz miał C+E, to się zastanowisz, czy chcesz byś strażakiem PSP, czy może lepiej truckerem; za kołem na zestawach zarobisz od 3k do 8k; w PSP musiałbyś zacząć od d-cy zmiany, albo wyżej:); powodzenia w wyborze drogi życiowej;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fa7

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2007, 11:43:08 »
raczej wyzej moj ojciec był dowodca zmiany i wyciagał cos około 2k 2,5k ale ja i tak wybire straż od małego byliśmy wychowywani na przeroznych opowieściach i epizodach z zycia w strazy mam nadzieje ze uda sie za pierwszysm razem zdać ale musze jeszcze sprawzdić w WKU czy idąc na ochotnika na odbycie ZW mozna dostać sie do jednostki w korej  da sie zrobić prawko na C i moze E przynajmniej kiedyś tak było a teraz cekawe :huh:

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2007, 13:30:38 »
na C jak dobrze z nimi zagadasz to zrobisz obecnie robią to dwie szkoły kierowców w Ostródzie i Grupie koło Grudziądza a na E w wojsku nie masz co liczyć bo na zrobienie tej kategorii za darmo mogą liczyc tylko zawodowi żołnierze

Offline Fa7

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2007, 14:19:25 »
dzieki wielkie za info :wub: wiec po 9ciu miesiacach w koamaszach trzeba robić jeszcze na E pozdrawiam i wesołych świat życze ^_^

Offline yaskoow

• KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2007, 20:27:57 »
Albo zarejstrowac sie jako bezrobotny i dostac sie na kurs parwa jazdy C albo C+E i  robisz za fricko a malo tego jeszcze dostaniesz 300zl jako stypendium ^_^ tak jak ja i na prawku zarobilem 300zl

to jest biznes he he ^_^   

Offline Fa7

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:42:48 »
o kurcze o Tym to nie wiedziałem dzieki wielkie ^_^ trzeba bedzie sie zarejestrować jak wroce z wojska!

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:44:26 »
tylko robiąc prawko za darmo z urzędu pracy musisz mieć pieczątke przyszłego pracodawcy który przyjmie cie na stanowisko kierowcy i tez nie jest tak łatwo jak mówisz

Offline yaskoow

• KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2007, 19:41:54 »
Wlasnie nie u mnie nie trzeba bylo tego miec.
 To byl program regionalny rozwoju rynku pracy finansowany z  budrzetu UE. Pelna nazwa "Kurs prawa jazdy kat C z modulme jezyka niemieckiego"
Aby sie dostac (limit 30 osob) trzeba bylo zdac testy z niemieckiego (podstawy: Ich bin Arek Du bis Jacek itp :rolleyes:)  i test z ruchy drogowego kat B i to wszystko.

Ale wiem ze byly tez takie kursy  pelne (tzn C+E psychotesty i kurs przewozu  rzeczy razem) ze trzeba

bylo miec zaswaidczenie od pracodawcy ze po kursie cie zatrudni

Offline presio

• Bywalec
  • *
    • http://
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2007, 00:00:57 »
tak z nudów czytam te posty z pytaniami o przyjęcie do straży i tak sie zastanawiam. co ci ludzi widzą w tej strazy. ja drugi raz chyab bym nie poszedł. po 17stu latach użerania z biurwami wykłócanie się o kasę dla grupy oraz ciagła walka o dodatki i inne tego typu ma się dość. aby przeżyć trza dorabiać, jak dorabiasz i troche lepjej zyjesz jest problem bo " na ch.... ci dodatek jak se dorobisz" (słowa moejgo el komendante). jazda z muzyką do zdarzenia oraz paradowanie w mundurku już ie robi takiego wrażenia. a najbardziej dziwie się tym młodym których ktoś z rodziny pracuje, pracowął w straży. ja moich dzieci to rekami i nogami będę powstrzymywał przed pójściem do straży. chyba że do biura, a i to po głównej. w żadnym wypadku na podziął z ulicy.
ci co pracują po kilkanaście lat wiedza o czym mówię.

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2007, 02:30:34 »
presio widzisz ty jednak przeżyłes swoje chwile w straży ciekawe co ja powiem za te 16 lat...ano zobaczymy...ale jedno ci musze przyznac mam C+E praktyka hdsy....ciężarówki witają za 6- 7 tyś miesiecznie...ale człowieka jakoś ciągnie do tego jogurtu za te marne 1100 zł stażysty...coś w tym jednak musi być....ale tak jak mówisz nie chciał bym po tych 16 latach powiedzieć jaki ja debil byłem....pozdrawiam i życze wesołych świąt

sikor

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 23, 2007, 13:25:49 »
Ja zwracam sie z pytaniem . Jaka jest płaca dla kierowców początkowych??

Offline yaskoow

• KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 23, 2007, 17:32:38 »
tak z nudów czytam te posty z pytaniami o przyjęcie do straży i tak sie zastanawiam. co ci ludzi widzą w tej strazy. ja drugi raz chyab bym nie poszedł. po 17stu latach użerania z biurwami wykłócanie się o kasę dla grupy oraz ciagła walka o dodatki i inne tego typu ma się dość. aby przeżyć trza dorabiać, jak dorabiasz i troche lepjej zyjesz jest problem bo " na ch.... ci dodatek jak se dorobisz" (słowa moejgo el komendante). jazda z muzyką do zdarzenia oraz paradowanie w mundurku już ie robi takiego wrażenia. a najbardziej dziwie się tym młodym których ktoś z rodziny pracuje, pracowął w straży. ja moich dzieci to rekami i nogami będę powstrzymywał przed pójściem do straży. chyba że do biura, a i to po głównej. w żadnym wypadku na podziął z ulicy.
ci co pracują po kilkanaście lat wiedza o czym mówię.

Juz Ci  mowie co my widzimy (lub co ja widze bynajmniej)  :
-stabilnosc pracy
-srednie zarobki (mieszkam na mazurach u nas jest 30% bezrobocie tak wiec to nie jest waawaka i z          praca jest jak jest....)
-szybka emerytura
- i przedewszystkim maxymalne zadowloenie z wykonywanej pracy czyli robisz to co chcesz i lubisz i dostajesz za to $ (nie wszyscy tak maja)

Fak faktem gdybym mieszkal w duzym miesice wawa krak czy Gdansk  to myslelm bym o czyms innym i o pracy gdzie zarobki byly by na poziomie zarobkow komendanta KP  ^_^
ale u mnie w miescie to jest jakas alternatywa a nie chce mi sie przenosic do tego wyscigu szczorow do Big City

Offline presio

• Bywalec
  • *
    • http://
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2007, 02:18:48 »

[/quote]

Juz Ci  mowie co my widzimy (lub co ja widze bynajmniej)  :
-stabilnosc pracy
-srednie zarobki (mieszkam na mazurach u nas jest 30% bezrobocie tak wiec to nie jest waawaka i z          praca jest jak jest....)
-szybka emerytura
- i przedewszystkim maxymalne zadowloenie z wykonywanej pracy czyli robisz to co chcesz i lubisz i dostajesz za to $ (nie wszyscy tak maja)

Fak faktem gdybym mieszkal w duzym miesice wawa krak czy Gdansk  to myslelm bym o czyms innym i o pracy gdzie zarobki byly by na poziomie zarobkow komendanta KP  ^_^
ale u mnie w miescie to jest jakas alternatywa a nie chce mi sie przenosic do tego wyscigu szczorow do Big City

[/quote]

hm! szybka emerytura... czyżby?? jezeli nawet, to masz bardzi niskie aspiracje jezeli chcesz miec emeryturę w wysokości 1000-1200zł. zgaduję że nie masz rodziny. to wystarczy. jak bedziesz miał bedziesz myślał innymi kategoriami. padło pytanie o zarobki początkującego kierwocy około 1200zł na rękę i dyspozycyjność 24h non stop. na kazde zawołanie. ja sobie tak myśłę że za góra 5 lat zostana sami aspiranci lub ci z złapanki a srednia pracująca 3lata. oznacza to ze zostana ludzie nie doświadczeni którzy sami będą musieli sie uczyć na własnych błędach bo reszta ucieknie. już w tej chwili jest problem w iektórych jednostkach a do tego problem z nadgodzinami....

Offline piotrowski

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2008, 13:34:50 »
Witam wszystkich!!! Mam pytanka dla lepiej zorientowanych?Czy taki kierunek studiów jak BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE  przyda się  w Straży pożarnej ?Aha jakie uprawnienia się przydadzą (kat.C+E,operator pilarek, obsługa agregatów,obsługa sprzętu ciężkiego, sep do 1kV,patenty motorowodne,kurs pp) co jeszcze zrobić? Czy 3min na 1km ,a 20 podciagnięć podchwytem na drążku wystarczy???

Dziękuję z góry za odpowiedzi !!

Offline yaskoow

• KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2008, 00:02:55 »
Witam wszystkich!!! Mam pytanka dla lepiej zorientowanych?Czy taki kierunek studiów jak BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE  przyda się  w Straży pożarnej ?Aha jakie uprawnienia się przydadzą (kat.C+E,operator pilarek, obsługa agregatów,obsługa sprzętu ciężkiego, sep do 1kV,patenty motorowodne,kurs pp) co jeszcze zrobić? Czy 3min na 1km ,a 20 podciagnięć podchwytem na drążku wystarczy???

Dziękuję z góry za odpowiedzi !!
Co do studiow to jak skonczysz to to leppiej staraj sie o posade w ABW ^_^ bo w PSP  to do nieczego sie nie przyda(tak mi sie wydaje)
Co do kursów ktore wypisales to tak wszystko sie przyda dodal bym jeszcze uprawnienia pletwonurka przynaleznosc i kursy w OSP .

A jezeli chodzi o  3min/1000m to to jest max punktow a drazek to pocwicz az dojdziesz do 24 -_-
no i bieg na 50m 6,4 i masz max (o ile startujesz z ulicy a nie do SA)

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:19:11 »
@yaskoow - jeżeli on ma te uprawnienia które wypisał to go każdy komendant nawet z tymi studiami przyjmie.
A z takimi wynikami z testów to będzie najlepszy wśród tych którzy teraz przychodzą "z ulicy"
:)

Offline Hasici

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 19, 2008, 10:42:16 »
Ok włącze się do wątku. Załóżmy, że pomyślnie przeszedłem przez egzamin w PSP która teraz wysyła mnie na badania lekarskie z tego co czytałem to największy odżut jest na psychotestach, czy gdzieś w sieci dostępne są takie testy by można było mniej więcej zaczaić o co chodzi? Dwa jeśli przejdę testy to co dalej? Gdzie jestem wysyłany i na ile, jak to wygląda? Ile trwa przeważnie cała taka procedura. Mieszkam w województwie Śląskim jeśli to ma jakieś znaczenie.

Z góry dzięki

Offline emer

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 19, 2008, 10:56:49 »
czy gdzieś w sieci dostępne są takie testy by można było mniej więcej zaczaić o co chodzi?

Taki test wygląda tak, że minn. masz zeszyt z 420 pytaniami na które zaznaczas prawda lub fałsz, pytania co jakiś czas się powtarzają w innym sformułowaniu a pytania są bardzo rózne np. czy lubisz szybka jazde, czy boisz się dzikich zwierząt, czy libisz oglądać komedie, czy myślisz o samobójstwie itp. Osoba sprawdzająca taki test przykłada szablon na arkusz odpowiedzi z którego tworzy sie dane procentowe odpowiednie do danych cech i po tym się okresla jakie kto ma predyspozycje psychiczne.
Tak więc uczenie sie takich pytań przed nic ci nie da a jeszcze bardziej ci zamydli myślenie.
To jeden z testów, są jeszcze inne, ale według mnie i tak najwięcej zależy od wyniku rozmowy jaką będziesz miał z psychologiem.

Pozdrawiam