Autor Wątek: SGRW w Polsce- zadanie klubowe  (Przeczytany 4948 razy)

zeyb0r

  • Gość
SGRW w Polsce- zadanie klubowe
« dnia: Grudzień 10, 2007, 21:34:32 »
Witam coraz szersze grono forumowiczów ^_^
Jako kandydat na członka klubu, rada klubu, przydzieliła mi zadania: zrobienia bazy informacyjnej grup ratownictwa wysokościowego (GRW) w Polsce. Docelowo baza ta ma się znajdować na stronie www.strazak.pl Zanim z każdą grupą się skontaktuje i zacznę pozyskiwać od nich potrzebne informacje wraz z moim opiekunem zadania (dago) chcemy abyście sie wypowiedzieli na temat rzeczy, o które będziemy prosić daną grupę. Proszę sugestie i wypowiedź co zostawić, co wyciąć, co dodać do listy informacji o GRW.
Wstępna lista informacji:
-dokładny adres grupy(mogą dodać tutaj swój znaczek coś na zasadzie naszego forumowego pingwinka)
-adres strony www(jeśli taką posiadają)
-kontakt@
-kontakt tel.
-krótka historia o grupie: od kiedy jest, kto ją założył ilu ma członków, kto jest odpowiedzialny za grupę
-wyposażenie sprzętowe (tu należało by się zastanowić co tak naprawdę chcemy,spis każdego repa i karabola czy ogólne wyposażenie.)
-na czym ten sprzęt mają tzn. czym jeżdżą(fajnie by było gdyby były 4foty, każda z innej strony samochodu, przy otwartych skrytkach co myślę jest tu znaczące...)
-zdjęcie grupowe, wszystkich członków razem, (ubranych każdy w swój sprzęt osobisty) na tle ich wozu/wozów(są takie co maja ich dwa albo i trzy)
-osiągnięcia w zawodach, jakie zawody/manewry/szkolenia dana jednostka organizuje
-jeśli posiadają kontakt z jakąkolwiek grupą zagraniczną to na jakiej jest on zasadzie/warunkach( czy robią razem ćwiczenia, razem działają)
-mogą pochwalić się trudnymi/ciekawymi/niebezpiecznymi akcjami(krótko ja opisać)
-jeśli posiadają jakąś publikacje podać trochę informacji o niej

z góry dziękuję i pozdrawiam zeyb0r :mellow:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 20:37:55 wysłana przez zeyb0r »

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2007, 21:48:50 »
Postaramy się założyć dla każdej grup wysokościowych dział na stronie i tam umieścimy materiały. Przy okazji "zbiorczy" materiał puścimy na forum. Myślę, że to pożyteczny pomysł.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2007, 22:02:37 »
w takim razie zapraszam na stronkę GRW OSP Warszawa (strona będzie gotowa w ciągu tygodnia do 17.12)
www.osp.warszawa.pl    www.sgrw.waw.pl
mail: info@osp.waw.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 22:05:30 wysłana przez JD »
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2007, 08:29:14 »

No to Wielkopolska by było łatwiej szukać :

GRW JRG 5 KM PSP Poznań – dowódca  bryg. Piotr Kołodziejczak
http://www.kmpsp.poznan.pl/jrg5 ,  jrg5poznan@psp.wlkp.pl 

Poszukiwawcza , ale wysokościówka również tu jest :
GRP JRG 4 KM PSP Poznań – dowódca kap. Tomasz Krajnik
http://www.jrg4.kmpsp.poznan.pl/jednostka.htm   , jrg4poznan@psp.wlkp.pl

OSP GRS Poznań – co prawda głównie pieski ale również wysokościówka http://www.grspoznan.pl/
kontakt do Naczelnika : dh Magdalena Nowicka  magda.nowicka@grspoznan.pl

Pozdrawiam MIKO

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2007, 19:17:35 »
zeyb0r - tak jak ci już pisałem, GRWys ma na pewno KM PSP w Legnicy. Działa ona przy JRGnr1. Szefem grupy jest st.kpt. Ryszard Patora (d-ca JRG). Tel. 076 8523661.
Kiedyś działała dość prężnie, miała świetnych ratowników, teraz nie wiem bo tam teraz jest lekki "rozpiździaj". Np GRWod padła. Co z GRWys nie wiem.
www.straz.lca.pl


Co do wzmianek na stronach komend o GRW - na tym bym nie polegał.
Spróbuj pomeilować do wszystkich WSKR-ów - tam na pewno wiedzą ile mają grup na województwach
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2007, 19:19:23 wysłana przez mario68 »

Offline fuoco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:23:03 »
Akcja jak najbardziej słuszna, tylko jedno małe "ale" - oficjalnym skrótem jest SGRW :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: GRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2007, 22:30:32 »
Miko co do poznania: jrg4 i jrg5, zauważ że na jednej jak i na drugiej stronie niema wzmianki o tym, że tam chłopaki mają wysokościówkę. To samo tyczy się osp grs poznań, także nic o wysokościówce. Piątka ma też swoją stronkę o GRW, biedną i trochę zaniedbaną ale ma- tylko jeden problem od jakiegoś czasu ponownie nie działa....

Dlatego Ci podałem namiary bo wiem że wzmianek niema , ale znam każdą z tych jednostek , każdą osobę do której podałem maila , więc wiem co robią i w czym się szkolą – chciałem tylko Ci ułatwić pracę .

Pozdrawiam MIKO

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: SGRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2007, 15:15:28 »
GPR KĘTY głównie pieski lecz temat ratownictwa wysokościowego szeroko jest poruszany w naszych działaniach ai nonstop jest poszeżany

www.strazgpr.mix.pl
psy-rat.gpr(A)wp.pl

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: SGRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2007, 20:38:42 »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: SGRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2008, 22:10:09 »
Wrocław też ma swoją ekipę od ratownictwa wysokościowego  JRG-9 ale własnej strony internetowej  chyba nie mają -_-
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline jasiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
    • http://brak
Odp: SGRW w Polsce- zadanie klubowe
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2008, 16:39:46 »
Tak na JRG 9 jest wysokościówka.... strony nie ma :) - dopiero spróbuje ją zrobić ... :) ]na stronie Łukasza Telusa jest coś na temat wszystkich JRG w tym 9tki  http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=obszar
a na stronie Łukasza są zdjęcia samochodu  i parę  zdjęć ze środka.

podr

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 17:58:02 wysłana przez jasiek »