Autor Wątek: Rekrutacja  (Przeczytany 1776 razy)

Offline kama

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Rekrutacja
« dnia: Sierpień 27, 2004, 19:55:13 »
Jestem w III klasie L.O. i będe zdawać mature, planuje zostać strażakiem. Wydaje mi sie ze mam już pewne podstawowe informacje na temat straży pożarnej, gdyż widziałem filmy szkoleniowe dla strażaków, miałem też przyjemność obejrzeć komende oraz remize. cały czas sie zastanawiam czy jeżeli nie dostane sie do skoły w warszawie lub do jednej ze szkół dla aspirantów to czy mam jeszcze możliwość pracy w straży? :D
I drugie pytanie: miej wiecej jestem zorienttowany jak wygląda selekcja na przyszłego strażaka(testy sprawnościowe i teoretyczne), ale chciałbym wiedzieć ile osob z tych ktore się zgłosiły odpada, a ile zostaje przyjętych do szkoły?  :D  

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Rekrutacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2004, 20:58:55 »
Odnośnie pierwszego pytania to z tego co wiem jest mozliwośc zostania strażakiem bez wymienionych przez ciebie szkół. Ostatnio podczas badań poznałem chłopaka który był po wojsku i złożył zwykłe podanie do straży na kierowce bodajże. Po roku przyszło mu że został przyjęty. Z tym że ludzie po szkole mają zawsze pierwszeństwo.

Ad. 2
Liczba osób która odpada wynosi ponad 90 % .  

Offline kama

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Rekrutacja
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2004, 21:43:04 »
Mam w najblizszych dniach podjąć co i jak będe zdawac na tej nowej maturze, problem polega na tym, ze nie wiem gdyż nie znam zasad rekrutacji które odbędą się w przyszłym roku(znam tylko te z tego roku). Jakie przedmioty będą brane pod uwagę przez dane szkoły strzażackie, czy mam na przykład zdawać mature z anglika czy z matmy bo te przedmioty będą akurat wazne na przyjecie mnie do szkoły, nie ukrywam, że liczę na szybką odpowiedż.

ps. nigdzie nie mogłem znależć informacji na ten temat, a szukałem na prawdę wszedzie. :(