Autor Wątek: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji  (Przeczytany 26764 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 26, 2007, 13:34:58 »
Toż ja nie krytykuję Ciebie, bo żaluzję "poniał". Do bełkotu "braci strażackiej" w postaci założyciela wątku nawet się nie odwołam, bo strata czasu, ale z pełną świadomością op..m miłościwie nam cenzurujących - co to miało być, czemu miało służyć i czemu miała służyć Wasza bierność w tym zakresie??

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 26, 2007, 16:17:38 »
kol bart co ty z tą rafinerią krzowski dupy nie dał to była tylko polityka a jeżeli chodzi o twoje stany ;tak wysokie;to wspomnij ile śląsk zgenerował nadgodzin.i za taką nieprawde o krzowskim mówi się przepraszam wstyd kol bart :huh:

Offline Strażak1979

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 26, 2007, 16:22:16 »

MIKO jestem z Tobą. Ja również nie powiem złego słowa, jak był jeszcze 01 w KW, to mi pomógł w pewnej sprawie, mimo, że jestem tylko zwykłym strażakiem z PB.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 16:24:43 wysłana przez Strażak1979 »

Offline mariano998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 26, 2007, 18:55:17 »
Ja również nie dam złego słowa powiedzieć na Krzowskiego. Ale ja poznałem Go dopiero jak został KG.
Zwolnili mnie ze służby, bo po zmianie KM trzeba było trochę miejsca zrobić dla swoich. A on spotkał się ze mną, wysłuchał i wyciągął mnie z dołka, zwykłego starzystę.
Tym zyskał u mnie dozgonną wdzięczność.

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 26, 2007, 19:32:49 »
Ludzie tylko się cieszyć PIS odpływa , jego ludzie także czekajmy niech odpłynie jeszcze pan Andura, i jego przydupasy.

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 26, 2007, 21:15:15 »
Zgadzam się z Tobą "Jurek S". W świętokrzyskim mamy dosyć dyletantów z poręki Pana K. A.    A na marginesie to niedawno w JRG u Pana K.A - gdzie jest z-cą d-cy JRG była inspekcja z KG. Zgadnijcie jaką dostali ocenę. Zalicza 25 punktów - wyżebrali i wpisali im w protokół 26. Co fachowiec to fachowiec.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 26, 2007, 22:23:29 »
jeśli już to nie podał sie do dymisji a podał sie do dyspozycji Ministra co jest normalne przy zmianie na tym stanowisku. Szef każdej służby podległej MSWiA podaje się do dyspozycji nowego Ministra.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 26, 2007, 22:31:23 »
kol bart co ty z tą rafinerią krzowski dupy nie dał to była tylko polityka a jeżeli chodzi o twoje stany ;tak wysokie;to wspomnij ile śląsk zgenerował nadgodzin.i za taką nieprawde o krzowskim mówi się przepraszam wstyd kol bart :huh:
kol.jozef co do rafinerii to nie wiem czy polityka czy nie.subiektywne wrażenie zostaje takie że dał dupy, a jak było naprawdę tego nie wiem. moze go zmusili moze nie . a co do stanów to co że śląsk zgenerował nadgodziny jak i tak za nie nikt nie zapłaci :angry: więc  nie wiem o co ci biega. ale o ile mnie pamięć nie myli to za pana krzowskiego to nie bardzo było z kim na wozie jeździć i ciężko było przy zdarzeniach. ale to juz poruszane jest na innych tematach więc nie ma co go drążyć. więc moim skromnym zdaniem potrzebny jest ktos kto rozwiąże problem dofinansowania naszej formacji i rozwiaże też problem osobowy na zmianch dyżurnych. dla mnie to może być i nawet sam lucyfer byle zrobił coś z tą patową sytuacją w psp. pozdro.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 26, 2007, 22:33:06 »
Zgadzam się z Tobą "Jurek S". W świętokrzyskim mamy dosyć dyletantów z poręki Pana K. A.    A na marginesie to niedawno w JRG u Pana K.A - gdzie jest z-cą d-cy JRG była inspekcja z KG. Zgadnijcie jaką dostali ocenę. Zalicza 25 punktów - wyżebrali i wpisali im w protokół 26. Co fachowiec to fachowiec.

O co chodzi? Chyba piszesz nie na temat.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 22:35:41 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Anna

  • Gość
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 27, 2007, 08:47:03 »
Niech odejdą politycy, układ kolesi i szkolnych znajomości. Ktoś napisał że następny 01 z krakowa to był by koszmar, znam obecne kierownictwo KW i ono aż śmierdzi PiSem. A nowe pomysły na szkolenie doskonalące czysto odlotowe, pozostaje tylko siadać i płakać. W tym woj. to wszyscy jak małki sony ^_^.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 27, 2007, 09:57:43 »
Wysłane: Listopad 26, 2007, 22:31:23Wysłany przez: bart73
Cytuj
a co do stanów to co że śląsk zgenerował nadgodziny jak i tak za nie nikt nie zapłaci  więc  nie wiem o co ci biega. ale o ile mnie pamięć nie myli to za pana krzowskiego to nie bardzo było z kim na wozie jeździć i ciężko było przy zdarzeniach.

Zgadzam się z kolegą bart73, to wszystko wina pana Krzowskiego, że Śląski Komendant Wojewódzki utrzymuje takie a nie inne stany osobowe, że nie pozwala na oddawanie nadgodzin i że w tym województwie nadal 40=48, dlaje to jest też wina pana Krzowskiego, że ustawa o PSP nie przewiduje zapłaty za nadgodziny, przecież jak był KG to mógł bez całego procesu legislacyjnego, bez Sejmu i Senatu usiąść w swoim pokoju i ręcznie poprawić zapis w ustawie, ale się nie wysilił i teraz przez niego w większości województw strażacy pracują w systemie 40 godzin tygodniowo i oddawane są 9w miarę możliwości generowane nadgodziny) a województwie śląskim pracują 48 gdzin/tydzień i mają wyższe stany oraz nie mają nadgodzin do oddania fizycznie, tylko na papierze. Ten pan Krzowski to bardzo zły komendant był, chciał, żeby strażacy pracowali jak "biali ludzie" w zgodzie z rozporządzeniem o zcasie służby strażaków....
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 27, 2007, 11:22:15 »
Wysłane: Listopad 26, 2007, 22:31:23Wysłany przez: bart73
Cytuj
a co do stanów to co że śląsk zgenerował nadgodziny jak i tak za nie nikt nie zapłaci  więc  nie wiem o co ci biega. ale o ile mnie pamięć nie myli to za pana krzowskiego to nie bardzo było z kim na wozie jeździć i ciężko było przy zdarzeniach.
. Ten pan Krzowski to bardzo zły komendant był, chciał, żeby strażacy pracowali jak "biali ludzie" w zgodzie z rozporządzeniem o zcasie służby strażaków....

lecz wbrew wszelkim zasadą  bezpieczeństwa pracy.. no ale cóż, robard czy za pana krzowskiego jeździłes do akcji w 3, 4 osoby.....?

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 27, 2007, 11:37:13 »
kolego robar widzę że sarkazm przez ciebie przemawia. -_- wiem że ustawy nie da sie napisać na kolanie , ale w tym przypadku zmniejszenie stanu osobowego jest troszeczkę niebezpieczne dla ratowników. :angry: pół biedy jak jest kilka jrg w mieście , ale co zrobić jak jedno he?. więc nie mówmy że było różowo za pana krzowskiego.(bynajmniej dla nie których).
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 16:41:43 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 27, 2007, 12:29:10 »
Czy ja dobrze Ciebie rozumiem? Niech strażacy gibają nawet po 52 godziny za free, aby tylko mogli wyjeżdżać większymi obsadami? A nie przyszło wam do głuwek, że dyć może Pan Krzowski preóbował położyć podwalinę pod stworzenie możliwości zapłacenia za godziny ponadnormatywne, lub zwiększenie zatrudnienia? Jak inaczej można uwypuklić problem? Mówieniem, że strażacy przepracowują za dużą ilość godzin? Kogo to wzruszy? Czemu lekarzy nie interesują umierający pacjenci - oni po prostu odbierają nadpracowane i wszystko mają w .... . To jest ich sposób na wymuszenie zapłaty za nadgodziny.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 27, 2007, 12:40:49 »
a moze strazacy nie chcą mieć w dupie swoich ,, pacjentów,,?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 27, 2007, 12:51:47 »
a moze strazacy nie chcą mieć w dupie swoich ,, pacjentów,,?
Krótko, treściwie, mądrze brawo!!!

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2007, 13:39:09 »
A co do kontroli z KG PSP może by skontrolowali w końcu i zastępcę d cy JRG w Sandomierzu ,niech sie chłopina wykaże wiadomościami, jest taki niezastąpiony

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2007, 14:12:47 »
Cały problem z naszym czasem służby polega na tym że części strażaków wydaje się że pełnimy np. tylko 10 służb w miesiącu a nie 240 godz. Wychodzi na to samo ale to pierwsze kłuje w oczy. Chyba wiecie kogo :)
I mam pytanie proszę powiedzieć czym się różni strażak z pb od strażaka z biura czy sk (pomijając obowiązki, wykonywane zadania itd.), że pb w niekturych jednostkach musi pracować więcej?? Nie chcę kolejnej kłutni między pb a biurami proszę o konkrety. Pozdr

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 27, 2007, 14:54:46 »
Czy ja dobrze Ciebie rozumiem? Niech strażacy gibają nawet po 52 godziny za free, aby tylko mogli wyjeżdżać większymi obsadami? A nie przyszło wam do główek, że dyć może Pan Krzowski próbował położyć podwalinę pod stworzenie możliwości zapłacenia za godziny ponadnormatywne, lub zwiększenie zatrudnienia? Jak inaczej można uwypuklić problem? Mówieniem, że strażacy przepracowują za dużą ilość godzin? Kogo to wzruszy? Czemu lekarzy nie interesują umierający pacjenci - oni po prostu odbierają nadpracowane i wszystko mają w .... . To jest ich sposób na wymuszenie zapłaty za nadgodziny.
ja nie piszę że za FREE. ale też nie jest metoda opier...lić 50 % stanu i wtedy dopiero zastanawiać się nad tym co z tym fantem zrobić.dobrze że  że nikt w tym czasie nie zginął przez zbyt małe obsady(chodzi mi o ratowników). ale czy przez to nie zginął jakiś człowiek to niech sobie odpowie każdy z nas osobno i z ręką na sercu. a po drugie wiedzieli że wchodzimy do ue i będzie z tym problem.( choć nie wszędzie pracują 40 godz. , ale za inne pieniądze).  pozdro. kolego robię to bo lubię i tak jak napisał intruder nie mam tego w dupie.(może ja wariat jestem?) ^_^

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 27, 2007, 15:10:38 »
Zefir muszę przyznać że to co napisałeś jest jednym z ciekawszych wątków na tym forum (oczywiście jeśli się chce Ciebie zrozumieć)
  W większości reszta postów to jakieś skomlenie słabych ludzi. Pozdrawiam.

Offline Kajman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 27, 2007, 17:52:30 »
zefir!!!!
Dlaczego puszczasz na forum nie sprawdzone wiadomości. Rozumiem, zmienia sie rząd to wszyscy starzy wiceministrowie, komendanci są w dyspozycji nowego ministra.
Moze ktoś wie czy jakieś zmiany nas czekają w najbliższym czasie???????????
Ciekaw jestem czy panowie MK i JS długo sie jeszcze utrzymają jako 01 i 02.
Bo jak tak to pewnie na wiosne będą szlify grneralskie i st.bryg.
Mi sie wydaje, że coś się szykuje i to niebawem.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 27, 2007, 18:08:58 »
a moze strazacy nie chcą mieć w dupie swoich ,, pacjentów,,?
Krótko, treściwie, mądrze brawo!!!

I to jest właśnie bazowanie na poczuciu odpowiedzialności za drugiego człowieka. Przecież każdy wie, że nie odmówimy pomocy. Każdy, zwłaszcza miłościwie nam panujący.

W zasadzie prawda, ale z powyższego wynika również to, że "strażacy" mają również w dupie Strażaków. To może ustalmy kto jest "" a kto bez "". Jak ktoś wcześniej napisał:
Cytuj
Cały problem z naszym czasem służby polega na tym że części strażaków wydaje się że pełnimy np. tylko 10 służb w miesiącu a nie 240 godz. Wychodzi na to samo ale to pierwsze kłuje w oczy. Chyba wiecie kogo Smiley
Czy to nie dziwne?

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 27, 2007, 18:45:22 »
tempym jest bo nie zrozumiałem, ale to co było powyzsze  nie zawierało intencji, że strazak strażaka w dupie ma... choc jest tak napewno w wielu przypadkach.
i jakos już dawno nie pamietam by ktos był 10 razy w miesiacu w pracy (z 24 godzinnych), czepiasz sie archaizmów do których nie chcemy wracać.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 27, 2007, 19:29:19 »
Łopatologicznie:
Chodziło mi o to, że największymi przeciwnikami (najbardziej dbającymi o BHP) wprowadzonego systemu 40h dla PB są strażacy 8h i wiem, co mówię, bo np mój boss do tej pory nie może tego przeżyć.
Cytuj
ale to co było powyzsze  nie zawierało intencji, że strazak strażaka w dupie ma... choc jest tak napewno w wielu przypadkach.
poniał?

A ja pamiętam, bo służę w PB i bywały miesiące, że niektórzy gibali po 10 służb i to naprawdę nie prehistoria  No chyba, że z okien komendy tego nie widać.
Aby nie ciągnąć dalej dyskusji proponuję ustalić,"..czy wielbłąd był jedno-, czy dwu-garbny", czy strażacy PB wolą służyć 40, czy 48h/tydz. Myślę, że z wielkim prawdopodobieństwem znam odpowiedź.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 28, 2007, 08:46:17 »
dla pełnego zrozumienia... wielbłądy są i takie i takie... poniał? - i nie ma czego ustalać. i dobrze powiedziałes ,że pamietasz, ja tez, lecz teraz jest troche inaczej i nie ma sensu straszyc ludzi 10 słuzbami w miesiącu nawet patrząc na te słuzby retrospektywicznie - trąca to populizmem.
zreszta Panie sam - odeszlismy od tematu i nie wiem czyw tym miejscu warto naszą wymiane zdan kontynuować
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2007, 08:48:34 wysłana przez intruder »