Autor Wątek: Pytania Kandydata Do Służby  (Przeczytany 5208 razy)

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Pytania Kandydata Do Służby
« dnia: Sierpień 04, 2004, 11:20:10 »
Jest bardzo dobrze.  :D
Właśnie przyszło mi pisemko że zostałem warunkowo przyjęty na liste słuchaczy do CSPSP. Z wrażenia aż cały drże i nie wiem co ze soba zrobić :rolleyes:
Przede mną jeszcze tylko psycholog oraz badania lekarskie - i to właśnie budzi mój niepokój.
Co do psychologa powiedzcie mi proszę jak wygląda to badanie? Czy to jest test czy może rozmowa oraz ile trwa ?
Jak wygladają przykładowe pytania ? Jeżeli rozmowa to czego dotyczy ?

Największą obawę mam przed badaniami ogólnymi gdyż parę dni temu skręciłem sobie dużego palca u nogi. Chwilowo kuśtykam i boję się że może to wpłynąć na ogólny wynik badań które będą już w poniedziałek.
Niepokoi mnie zwłaszcza EKG wysiłkowe - czy podczas tego badania będe musiał biegać albo jeździć na rowerku ?
I na koniec pytanie o okuliste, ile wynosi dopuszczalna wada ?
Obecnie studiuje informatykę duzo czasu spędzam przy komputerze i z tego powodu mam 0,5 dipotri wady na jedno oko. Mam nadzieje ze mieszcze sie w normie :unsure:
Bardzo proszę o odpowiedź chociaż na część pytań. :)  

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2004, 14:49:22 »
Nie wiem jak to wyglada obecnie, ale ja mialem takie badania w 2000r. w Katowicach (do CSPSP).
Psychotesty:
1. Test na charakter itd. - duzo pytan, ktore okreslaja Twoj charakter. Sa tam pytania podchwytliwe, np. czy lubiesz sport, ulubiona dyscyplina, jak sie relaksujesz(a. muzyka, b. tv, c. sport) jezeli dasz sport na koncu to znaczy ze klamiesz albo cos ukrywasz...
Pytania sa TENDENCYJNE- najlepiej pisac prawde, im wiecej kombinujesz tym gorzej wychodzi test. Jezeli test zle wyjdzie czeka cie rozmowa z psychologiem.
2. Test na znajomosc dziwnych wyrazow. Jakies wyrazy z kosmosu wziete i trzeba zaznaczyc co oznaczaja. Ja nie wiele znalem oznaczen, wiekszosc strzelalem ale zdalem ten test.
3. test obrazkowy - klocki domino (masz jakis ciag klockow i zgadujesz jaki bedzie nastepny) lub obrazki, cos w stylu IQ.
4. Cyferki - masz kilka rzedow cyferek, twoim zadaniem jest zakreslic "4" jezeli w sasiedztwie znajduja sie liczby nieparzyste np." 1 - 4- 3" i "7" jezeli w sasiedztwie sa parzyste.
5. Krotka rozmowa z psychologiem, spodzieaj sie dziwnych pytan, np. "czym sie rozni krowa od muchy?" - wystarczy zebys sie nie zdenerwowal i odpowidal.

EKG mialem na rowerze - 10 min szybkiej jazdy.

Zycze powodzenia. Jak chcesz sie wiecej odemie dowiedziec to gg:1182012  

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2004, 17:03:39 »
Dziekuję Huncio twój post mnie nieco uspokoił.
Wygląda na to że będzie to psychotest przypominający test na inteligencje, a takich juz sobie parę zrobiłem i wiem że moje IQ jest w normie. :)  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2004, 11:58:55 »
Cytuj
I na koniec pytanie o okuliste, ile wynosi dopuszczalna wada ?
Obecnie studiuje informatykę duzo czasu spędzam przy komputerze i z tego powodu mam 0,5 dipotri wady na jedno oko. Mam nadzieje ze mieszcze sie w normie

heh no właśnie jak jest z tymi dioptriami? ja też noszę okulary i jak  mi się zaglebiście uda zaliczyć sprawnosciówkę i testy, to lekarz okulista może mi podziękować. Jaka jest norma, czy dopuszczają gości w okularach, jeśli tak to do ilu dioptri, proszę o odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne, być może będę startował w 2005 do SAPSP w Krakowie.  ;)

 

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2004, 15:29:23 »
Z tego co ja wiem to generalnie z wadą wzroku nie można przejść badań lekarskich:-(  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2004, 20:55:07 »
czyli mogę się pożegnać z PSP? i już przestać ćwiczyć? zaglebiście

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2004, 23:03:29 »
Tak mi się wydaje jednak nie czuję się na tyle kompetetny aby Odpowiadać na 100% dlatego proponuje się dowiedzieć z jakiegoś pewnego źródła np. w wydziale rekrutacji któreś z SA np.www.sapsppoznan.pl. Nie radzę jednak stosować tkakich przekrętów jak szkła kontaktowe bo już słyszałem o takich przypadkach i wierz mi odpadniesz na wstępie.  

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2004, 11:33:56 »
dzięki za info. popytam się. ale i tak myślę że mam marne szanse  :(  

Offline SAPSPKrakow-Juras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
    • http://1364.prv.pl
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2004, 11:56:45 »
nie jestem w 100% pewny ale zgodnie z prawem Unii Europejskiej wolno w PSP nosic szkła kontaktowe
a jak kazdy wie od wejscia Polski do UE prawo wspólnoty jest nadrzędne
pozdrowienia

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2004, 13:21:11 »
Tak tylko jeśli chodzi o szkła to chodziło o ukrycie poważnej wady wzroku. A co do przepisów UE to jak powszechnie wiadomo przepisy UE swoje a polskie swoje, a pozatym przepisy kraju członkowskiego mogą się różnić od europejskich mogą byc np. bardziej rygorystyczne. Orientowałem się trochę od wcczoraj w tym temacie i słyszałem, że generalnie to wszystko zależy od orzeczenia okulisty tzn. to on stwierdza czy są przeciwskazania do pełnienia służby w PSP czy też nie, a 0,5 to w sumie niedużo. Nie pomoże jednak opinia jakiegoś znajomego okulisty, gdyż po zdaniu egz. i dostaniu się do szkoły każdy przechodzi specjalistyczne badania w Poliklinice MSWiA i właśnie w skład tych badań wchodzi badanie okulisty, którego ttylko opinia brana jest pod uwagę. DLatego uważam że należy próbować nie ma się nic do stracenia.

Offline Tiooo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2004, 22:57:26 »
Kurde. Ja też mam wade wzroku, i myślałem że z tym niebędzie problemu, nosze soczewki kontaktowe i jest okej, ale myśle że trzeba będzie zrobić operacje. Jestem krótkowzrokiem. Muszę sie dostać !

PS. Przecież w WP też są goście z wadą wzroku  :rolleyes:  

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2004, 08:28:37 »
w sumie chyba  was wszystkich na zapas nastraszyłem po reakcjach z jakimi się spotkałem dowiadywałem się trochę na ten temat i z tego co się dowiedziałem to tak naprawdę o tym czy ktoś jest zdolny czy też nie decyduje komisja lekarska po zapoznaniu się z opinią okulisty, tylko nie mogę znaleźć nigdzie żadnych wytycznych na ten temat ale myslę że jeśli ktoś ma lekką wadę to nie powinno być problemu, wiem że wielu strażaków nosi okulary z tym, że większość z nich daleko widzi dobrze a ma problemy z czytaniem. WYdaje mi się, że najlepszym sposobem aby to sprawdzić jest dostanie się do Szkoły i pójście na badania ;-) generalnie nic nie tracicie, rezygnować z marzeń przez jakieś tam pogłoski według mnie to głupota. Dlatego trzeba spróbować. powodzenia wszystkim w przyszłym roku na egzaminach.

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2004, 22:38:39 »
Polecam lekturę załącznika nr 2 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 2 listopada 1995 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych. (Dz. U. z dnia 16 grudnia 1995 r.). Załącznik ten określa wymagania m.in. dla kandydatów do szkół pożarniczych.
znalazłem je tu

Offline Tiooo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2004, 10:22:40 »
Cytuj
dzięki za info. popytam się. ale i tak myślę że mam marne szanse  :(
Napewno ci się uda, ale proponował bym zrobić badania u okulisty i kupić soczewki, narazie mięsieczne żebys się mógł do nich przyzwyczaić. a potem jak już będziesz na służbie to na 2 miesiace dzien i noc, czyli nosisz caly dzien i cala noc czyli śpisz w nich, ja własnie mam takie soczewki i jestem super znich zadowolony, wogóle prawie już niewiesz czy masz wade czy nie czasami  :P a tak pozatym soczewki stopują wade, niepogłębia ci się. Idz do lekarza to ci to samo powie  :)


Pozdrawiam

Tiooo

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2004, 10:38:39 »
Ok, zostałem przyjęty. Okazało się że moja wada jest na tyle mała że tylko specjalistyczny sprzęt komputerowy ja dostrzega. Natomiast u okulisty na badanich wszystkie dolne cyferki na tablicy elegancko przeczytałem.
 
Teraz może niektórych pociesze. Poznałem na badanich pewnego chlopaka, miał wade bodajże 0.7 dipotri i nosił cieniutkie okulary. Z jego informacji wynikało że dopuszczalna wada do pracy w strazy to 1 dip. więc był w miarę spokojny. Jednakże  teraz weszły jakieś nowe rozporządzenia i nie można mieć żadnej wady. Okulistka powiedziała mu że jeżeli chce zostac przyjety musi sobie zrobić laserową operacje wzroku. Kosztuje to bodajże 1200 zł nie wiem tylko czy na dwoje oczu czy tylko na jedno. Na następny dzień widziałem go jak chodził w ciemnych okualarach i słabo widział . Mówił że bedzie tak miał przez dwa tygodnie czyli do czasu rozpoczęcia szkoły. Potem straciłem z nim kontakt i nie wiem czy w koncu sie dostał czy nie, ale jest to pewne wyjście dla osób z wadą    ;)


Mam jeszcze dwa pytania związane z załącznikiem nr 2.
1. Co oznaczają poszczególne znaki  A, C, D, N, Z, - .
2. Która grupa odpowiada osobom badanym pod kątem przyjęcia do szkoły aspiranckiej, czy jest to 4 grupa czy tez może 9 ?  
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2004, 11:01:55 wysłana przez Mosqu »

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2004, 23:06:18 »
Witam.  W temacie "literek" dla kandydatów do słuzby w § 10 pkt. Rozporządzenia MSW z 9 lipca 1991r w sprawie własciwości i trybu powoływania komisji lekarskich podległych MSW przewidziane są dwie kategorie "Z" - zdolny do słuzby oraz "N" - niezdolny do służby. Kategorie "A", "C", i "D" określaja stopień zdolności do służby i oznaczają mniej więcej "A"- zdolny do słuzby; "C" - zdolny do służby z ograniczeniem, co oznacza, że u osoby badanej stwierdzono przewlekłe schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne, które trwale lub czasowo zmniejszają sprawność fizyczną lub psychiczną do służby, ale nie stanowią przeszkody do pełnienia służby na określonych stanowiskach oraz "D" - niezdolny do słuzby.
Odnośnie rubryki to wydaje mi się, że dla kandydatów do szkół właściwa jest kolumna 5.
Co do operacji wzroku to nie jestem fachowcem, ale wydaje mi sie że po takiej operacji na dość długi okres czasu wysiłek fizyczny powinien być ograniczony do minimum - jak gościu wyobraża sobie w tej sytuacji unitarkę.

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2004, 22:03:30 »
Dzieki Kolocz ale skoro Z to zdolny, a N niezdolny to co robią obie te literki w jednej kolumnie przy danej jednostce chorobowej  <_<  ?

A wracając do tematu czyli pytań kandydata to nasuneły mi się kolejne :rolleyes: .
- Jakie uposażenie dostaje kadet na początek, chodzi mi głównie o ubrania ? Bo nie wiem czy aby na pewno mam brać tylko bielizne ze soba tak jak napisali mi w poczcie ?
- Czy na unitarce można miec jakieś odżywki, wspomagacze itp czy tez wszystko jest zakazane tak jak na Selekcji ?
- Ile trwa unitarka ?  :unsure:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2004, 22:06:27 wysłana przez Mosqu »

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Pytania Kandydata Do Służby
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:32:58 »
Co robią w jednej kolumnie - nie wiem, ale podejrzewam że daje to komisji jakąś furtkę co do oceny zdolności przy danej chorobie. Co do ubrań to wszystkie cywilne musisz zdeponować w zaplombowanym worku w magazynie (przynajmniej tak było za moich czasów). Moja rada - jak po ślubowaniu bedziesz chciał jechać do chaty w cywilkach to niech rodzinka przywiezie ci nowe.
W temacie odżywek, sterydów itp. - jak Ty już na unitarce będziesz potrzebował dopalczy to pomyśl lepiej o jakieś spokojnej, biurowej robocie.  (To niej jest egzamin do GROM-u).
Ile trwa unitarka - nie wiem. Moja trwała 2,5 miesiąca