Autor Wątek: Od listopada nowe dodatki - czy KP uzgadniali je ze ZZ?  (Przeczytany 5812 razy)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Od listopada nowe dodatki - czy KP uzgadniali je ze ZZ?
« dnia: Listopad 02, 2007, 23:08:15 »
w mojej KP sa 2 ZZ. Komendant zawsze uzgadnia z nami podział nagród. Teraz przy ustalaniu (zwiekszaniu) dodatkow wogle nie zapytał nas o zdanie. Z tego co widze brak uzgodnien z ZZ od razu jest zauwazalny w kasie. Biurowcy podzielili  pieniaadze " po polowie" Polowa dla nas ( 6 osób) - połóowa dla reszty...

Naczelnicy , kadrowcy i dowodcy JRG wzieli sobie po 400 zl a dla reszty dali po 50 zl, dyzurni PSK wcale nie dostali :(.

Wobec powyzszego mam dwa pytania:
1. czy podział dodatków musi być uzgadniany z ZZ?
2. CZy Dyzurni PSK moga miec dyzury "grupy operacyjnej" bez zwikszenia uposażenia, czy wogle moga mieć takie dyżury? ( pracujemy pojedynczo w systemie 12 godzinnym)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Od listopada nowe dodatki - czy KP uzgadniali je ze ZZ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2007, 17:28:15 »
Cytuj
Wobec powyzszego mam dwa pytania:
1. czy podział dodatków musi być uzgadniany z ZZ?
2. CZy Dyzurni PSK moga miec dyzury "grupy operacyjnej" bez zwikszenia uposażenia, czy wogle moga mieć takie dyżury? ( pracujemy pojedynczo w systemie 12 godzinnym)

Co do pkt 1. to nie ma takiego obowiązku i dlatego jest, jak jest.
Pkt 2. A co to cholera za twór i co ma do tego SK?

straz98

  • Gość
Odp: Od listopada nowe dodatki - czy KP uzgadniali je ze ZZ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2007, 17:40:42 »
No niestety na podział dodatków nigdy nie będzie lekarstwa, w firmie to chociaż zysk może być kryterium a u nas się nie da. A wydaje Wam się, że jak związki miałyby duży wpływ na dodatki to by rozwiązało problem. W jednym miejscu tak a w innym całkiem przeciwnie. W wielu przypadkach czasem słusznie a czasem nie byłoby narzekanie, że związkowcy i ich znajomi mają więcej.