Autor Wątek: Podsłuch????  (Przeczytany 5379 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Podsłuch????
« dnia: Październik 30, 2007, 20:08:45 »
przed chwila dowiedziałem sie ciekawej rzeczy. podobno jeśli zadzwonisz z telefonu komórkowego na numer 08 i odezwie sie policja twój telefon jest na podsłuchu.. sprawdziłem na moim telefonie i okazało sie że takie połączenie jest niemożliwe do wykonania, ale gdy sprobowała tego moja siostra z firmowego telefonu odezwała sie policja.. co o tym sadzicie, czy ktoś wie o co chodzi?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 20:21:31 wysłana przez Butel »

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: PODSłUCH????
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2007, 20:12:47 »
madmax spróbowalem - od razu po nacisnieciu zielonej sluchawki na wysiwtlaczu wyskoczyl komunikat " próba polaczenia z numerem alarmowym" i byl sygnal wołania a nie sadzę ze mój tel jest na podsłuchu:D pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: PODSłUCH????
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2007, 20:14:45 »
Wygląda na bardzo interesujące, technika idzie do przodu
,,rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana,,  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: PODSłUCH????
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2007, 20:17:25 »
u mnie tak: 2 tel w plusie- połączenie nie możliwe, jeden era- połączenie nie mozliwe, 2-gi era- połaczenie z nr alarmowym "policja..."..... ciekawe:)

ile w tym plotki a ile prawdy.... ciekawe, bo niby dlaczego na podsłuch miała by sie zgłaszac policja?

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Podsłuch????
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2007, 20:30:31 »
Nie wszystkie aparaty telefoniczne i nie we wszystkich sieciach na świecie przeznaczone są do korzystania z nr alarmowego 112.
W niektórych systemach (to sprawa sprzętowa) uruchomiany był/jest nr 08, ale w Polsce i tak kierowany jest tak jakbyś zadzwonił na 112.
To samo polecenie działa gdybyś nie miał karty SIM w telefonie - czyli czy wykręcisz 112 czy też 08 trafisz w to samo miejsce.
Zatem 08 to żaden podsłuch tylko takie inne wywołanie 112.

A na sprawdzanie podsłuchów sieciowych jest innym myk i nieco bardziej skomplikowany. :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podsłuch????
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2007, 20:32:37 »
to może inaczej? ja mam siemensa i nie połączyłem sie siostra ma nokie i połączyła się wiec jest to może zależne od telefonu?? piszcie może z jakich telefonów udało się wam połączyć a z jakich nie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podsłuch????
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2007, 20:33:50 »
oj panowie, coś mi się zdaje że łyknęliśmy ten podsłuch jak młode pelikany... ^_^ ^_^

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podsłuch????
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2007, 20:36:16 »
nie tyle od telefonu, co od jego oprogramowania - aparaty z Sambą, WinMobil czy linuchowe przeważnie nie posiadają tej funkcji
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podsłuch????
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2007, 20:38:47 »
sprawa sie wyjaśniła więc  -_- łyknęliśmy to faktycznie jak pelikany, albo młode rekiny  ^_^  więc myślę że temat już zamknięty i właśnie o to proszę moderatora, o zamkniecie watku



Zgodnie z życzeniem :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 20:43:00 wysłana przez straz98 »