Autor Wątek: książki  (Przeczytany 5230 razy)

barwa

  • Gość
książki
« dnia: Październik 15, 2007, 18:25:30 »
No i udało!!!
Mamy nowy dział.
Mam nadzieję, że teraz będziemy dalej się tak udzielać jak do tej pory, a żeby było ciekawiej zróbmy sobie podział.
Temat "trochę kultury" zostawmy do pisania o różnych kulturalnych rzeczach, a tu piszmy o książkach. Jeśli któryś moderator lub admin to przeczyta mógłby przenieść tutaj posty dotyczące książek. Tak, żeby był pożądek.

W wolnym czasie, jaki miałam w ostatnim tygodniu przeczytałam sobie książeczkę pod tytułem "Córka wikingów" Ver'y Henriksen.
Taka sobie niby lekka saga norweska, ale należy do działu beletrystyki.
Ciekawie i dość szczegółowo opisane krajobrazy, sposób życia, wojny i wyprawy wikingów.
Wciągająca historia i nieoczekiwane zwroty akcji.
Polecam gdyby ktoś miał ochotę coś niby lekkiego przeczytać.

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: książki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2007, 19:27:04 »
ja ostatnio czytam (po raz drugi) książkę "Świat wg Clarksona", jest to zbiór felietonów jakie napisał Jeremy dla jakieś gazety. Pisze tam dosłownie o wszystkim, dlatego książkę polecam każdemu. Słyszałem różne opinie nt tej książki, ale mi sie bardzo podoba. Polecam też drugą część tej książki. Pozdrawiam.;]

oto krótka recenzja.

"Świat według Clarksona" to tryskająca humorem książka, w której jak zwykle niepoprawny Jeremy Clarkson dzieli się z nami swoim spojrzeniem na pełen absurdów świat. Z charakterystyczną dla siebie ironią bezlitośnie obnaża bezsens wielu aspektów życia we współczesnej cywilizacji. Z książki dowiemy się - między innymi - jak funkcjonuje psychika mężczyzny, dlaczego nie warto być milionerem i jak polować na lisy używając radzieckiego noktowizora. Clarkson wyjaśni, dlaczego powinno nam być żal Concorde'a i zniechęci nas do posiadania prywatnego basenu. Zdradzi nam, czy lubi Niemców i Unię Europejską oraz opowie, jak pod nieobecność żony opiekował się trójką swoich dzieci.
Przed lekturą "Świata według Clarksona" uprzedźcie przebywające w pobliżu osoby, że często będziecie parskać śmiechem! - no, z tym to tak różnie bywało. ;)
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: książki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2007, 20:30:07 »
a ja uwielbiam Mistrza i Małgorzatę!! ale nie mam zamiaru zachwalać, bo to klasyka  :wacko:

strażak79

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2007, 08:21:45 »
A ja polecam wszystko co napisał Stefan Wiechecki.
Język przedwojennej warszawkiej Pragi i zabawne anegdoty z życia warszawiaków rozbawiaja do łez.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: książki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2007, 11:38:23 »
polecam Znaczy Kapitan
ksiazka obowiazkowa dla kazdego zeglarza ale i kazdy powinien sie dowiedziec jak budowala sie polska marynarka handlowa.

poczatek moze zniechecic ale ptoem jest bosko :)
to rarytas !

http://www.literatura.zapis.net.pl/okresy/wspolczesnosc/borchardt/znaczy.htm
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: książki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2007, 12:23:22 »
bulon
Zgadza się klasyka /choć do morza mam...ech/!
Polecam również m.in.  nt. "Okręt" - książka /ostatnio wyszła.. bodaj II cz., ale nie mam kasy :angry:/ oraz super na podst. film - oryginalny tytuł Das Boot lub alternatywnie The Boat /muzyka...ech!/ reż.W.Petersen. Na tamte czasy /81*/ jedna z najdroższych produkcji.
Poza tym b.db. "Okrutne morze I/II" N.Monsarrat i exstr. HMS "Ulisses" MacLean - ale to chyba większość w temacie zna  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 12:26:54 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

barwa

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2007, 22:52:29 »
Ejże! Chłopaki!
Czyżbyście nic nie przeczytali przez ostatnie pół miesiąca??????????
Pisać mi tu zaraz o ciekawych pozycjach!!!!!!!
Tylu chciało cos kulturalnego i cisza!!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: książki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2007, 13:33:32 »
ja z ostatnio przeczytanych gorąco polecam Kapuścińskiego "Szachinszach", "Chrydtus z karabinem na ramieniu" z reszta całą jego serie.A teraz zacząłem  M. Witkowskiego "Barbara Radziwiłówna z jaworzna szczakowej" no i dawno przeczytana klasyka czyli "Wiedźmin"

Pozdrawiam

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: książki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2007, 13:54:12 »
Ejże! Chłopaki!
Czyżbyście nic nie przeczytali przez ostatnie pół miesiąca??????????


Czytam i czytam, ale ciągle nowe książki Svena Hassela i H.H.Kirsta - więc już raz poleconego autora mam polecać ? Co prawda nowe tytuły wciąż rozpoczynam, ale pisarze ci sami :mellow:
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

fantasmagoria

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2007, 20:20:20 »
Hariku Murakami,jeśli ktoś lubi tajemnicę i niesamowite historie, lubi przygodę, to polecam, tam wszystko to znajdzie, albo coś więcej  :mellow:
Albo kryminał, okropnego, cynicznego, grubasa inspektora przedwojennej policji we Wrocławiu, a właściwie w Breslau, tropiącego bezwzględnych morderców, w ciemnych zaułkach miasta.
O powieściach miłosnych następnym razem  ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: książki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2007, 23:48:11 »
Super  ^_^ ^_^ ^_^
Dziś dostałem w prezencie na... "Okręt II Pożegnanie" Lothar-G. Buchheim. Książka napisana 25 lat po "Okręcie" - która zrobiła światową karierę. Po prostu bestseller!
Chodzę jak kot koło niej i nie mam się kiedy /na razie/ za Nią zabrać  :rolleyes:
Wieczór - słuchałem ścieżki dźwiękowej z filmu na podstawie jw.
Chyba z 15 razy oglądałem /klasyka  :wub:/ i zamówiłem w końcu - od dawna zainspirowany, wersję reżyserską tego filmu /ponad 3h/. Wolfgang Petersen +++ /zm. w lutym tego roku/  :angry:
Kto nie czytał i nie widział - gorąco polecam!!!
No i ta niesamowita... muzyka idealnie zgrana, pasująca i oddająca nastrój - U-96 /Klaus Doldniger/  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 00:18:14 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: książki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2007, 10:32:07 »
Skoro już pojawiły się książki batalistyczne gorąco polecam książke "Powstanie 44" Normana Davisa jest to rzecz o powstaniu warszawskim, chyba nikt do tej pory nie napisał lepszej książki na ten temat, napisana jest w sposób przystępny a zarazem bardzo szczegółowy, poparta dokumentami zarówno polskimi jak i niemieckimi. Inną książką wartą polecenia tego autora jest " Orzeł biały czerwona gwiazda" ta z kolei opisuje wojne polsko-bolszewicką i cud nad wisłą.  no i jeszcze warto przeczytać" sprawę honoru" o polskich lotnikach z dywizjonu 303. Sama radość czytania. A ze strażackiego podwórka książkę " 102 minuty" opisującą wydarzenia z 11 września od momentu uderzenia pierwszego samolotu do zawalenia się wież. Ksiązka minuta po minucie opisuje co działo sie w budynkach WTC, relację świadków, rozmowy radiowe no i działania straży. Trochę ciężko sie ją czyta ale można sie wiele dowiedzięć o tym co działo sie wewnątrz budynków. Polecam.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

barwa

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2007, 14:58:52 »
"102 minuty" przeczytałam kiedyś jednym tchem.
Zrobiła na mnie takie wrażenie, że po przeczytaniu nie potrafiłam zamknąć tej książki.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: książki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2007, 15:11:38 »
Zakonczyłem w weekend - "Colorado Kid" - Stephen King... krótka opowieść o morderstwie

fantasmagoria

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2007, 18:38:34 »
Haruki Murakami, trochę inaczej, dziwnie, tajemniczo, polecam.
Kryminały, wstrętny, cyniczny komisarz przedwojennego Wrocławia, tropi okrutnych zbrodniarzy w ciemnych zaułkach miasta, ekstra, autor Marek Krajewski.
A miłosne innym razem  :mellow:

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: książki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2007, 19:12:24 »
Cóż, ja chyba wyłamię się z kanonu, ale połykam tomami sci-fi i podobne gatunki, czasem też fantasy. Polecić mogę pisarzy takich, jak:
- Larry Niven (szczególnie "Pierścień" - hard sci-fi),
- Philip Kindred Dick - ten chyba bardziej znany, również klasyk gatunku
- bracia Arkadij i Borys Strugaccy - bardzo oryginalni, pisarze rosyjcy, również dzieła "solowe",
- Harry Harrison - w szczególności seria o "stalowym szczurze"
- Harlan Ellison
są to laureaci najbardziej prestiżowych nagród w swej dziedzinie, m.in Hugo i Nebula. Co ciekawe "złoty wiek" tej kategorii literackiej przypadał na jakieś ćwierć-pół wieku temu ...
Pozdro dla zapaleńców książkowych, książka zawsze lepsza od filmu !!! ;):):)
Szymon
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: książki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2007, 00:33:40 »
Zgadza się!

Literatura S-f do niedawna /jeszcze/ uważana była za coś... gorszego - jakby "bajki" nie z tego świata, ale dużo m.in. zmieniła np: książka i film:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechaniczna_pomara%C5%84cza
Oraz kilka innych >>> To tylko przykład jeden z wielu  :wub:
Coś, co nie którym wydawało się tylko fikcją literacką - stało się stosunkowo szybko rzeczywistością /często b.ponurą jw./
Gorąco <Wszystkim> polecam!

Diuna <F.Herbert> - to również /dla mnie bynajmniej/ wspaniałe, choć film jak zwykle bywa nie oddaje całości epopei niemal /6 t./
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diuna_(film)

Jeszcze może też Gra Endera i....
http://pl.wikipedia.org/wiki/Orson_Scott_Card

A już na pewno!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_%28ksi%C4%85%C5%BCka%29
Kiedy to było  :wacko:

Tak po krótce nt.
Pozdr.

Ps. Strugaccy, Lem... po prostu klasyka ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 01:02:34 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: książki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2007, 08:03:05 »
A ja liczę że znajdę jakąś fajną książkę pod choinką...