Autor Wątek: Kobitki  (Przeczytany 74556 razy)

Offline Magdalenka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Kobitki
« dnia: Czerwiec 12, 2004, 19:46:51 »
Należę od kilku lat do OSP a od roku znajduje się u nas Żeńska Drużyna Pożarnicza. Chciałabym się dowiedzieć od innych kobiet jak i mężczyzn co sądzą o kobietach w OSP. Czy są one potrzebne i czy nadają się do tego. :D  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2004, 23:08:43 »
U nas w OSP jest także Żeńska Drużyna Pożarnicza - mi to nie przeszkadza  :D
A czy taka drużyna jest potrzebna i się do tego nadaję ?? - napewno TAK


Pozdrawiam !!!  ;)  :D  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2004, 13:28:06 »
no także i u mnie w OSP działa drużyna żeńska. Przed zawodami, trzeba się z nimi doćwiczeń bardziej przyłożyć, ale jak się dobrze wyćwiczy to uzyskują czas lepszy od chłopów! Co do kobiet w OSP to są potrzebne. Nieraz w jednostkach , kobiety prowadzą kroniki, jak i zajmują się drużynami MDP.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2004, 12:40:50 »
U mnie w tym roku z mojej zresztą inicjatywy powstała w MDP żeńska sekcja. Mam nadzieję że już zawsze dziewczyny w OSP u mnie będą.
A może za parę lat będą jeździć do pożarów. Na razie się szkolą.
 

ochotnik 19

  • Gość
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2004, 21:12:02 »
Ja uważam że to miejsce jest dla mężczyzn a nie dla kobiet.Ja uważam że kobieta powinna się tylko przyglądać pracy strażaka i go podziwiać :lol:  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2004, 22:45:37 »
Kolego - jeżeli chcesz kogoś krytykować ta najpierw się zaloguj. Bo w tej chwili to nawet nie wiem z kim rozmawiam. Domyślam się że tekst który napisałeś ma być tylko po to aby z kimś się podrażnić.
Ochotnik 19 - nic mi to nie mówi, na tym forum jest wielu strażaków ochotników. Domyślam się natomiast że liczba 19 oznacza twój wiek. Stąd się domyślam, że ktoś starszy i dojrzalszy mający duże doświadczenie wie że jest wiele zadań w Strażach Pożarnych do których bardziej nadawać się będą kobiety. Natomiast wiek 19 lat jest dowodem nato że te doświadczenie jest zbyt niskie. Dlatego też nie pisz czegoś czego nie wiesz.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2004, 01:27:16 »
to  ze nie zalogowany to swoja droga ale nie zgadzam sie na traktowanie z gory z powdu wieku chlopaka

bulon
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Zenek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • http://www.osprybna.republika.pl
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2004, 08:59:00 »
Cytuj
Ja uważam że to miejsce jest dla mężczyzn a nie dla kobiet.Ja uważam że kobieta powinna się tylko przyglądać pracy strażaka i go podziwiać :lol:
Gdyby uslyszaly Cie dziewczyny z mojej OSP zycie mialbys straszne. W mojej OSP to sa prawdziwe Strazaczki, jezdza z nami do akcji nie boja sie zadnej pracy a my sie ich boimy. To nie tylko zawod dla facetow czasem kobieca intuicja zdziala wiecej niz cala sila meszczyzn. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny
A z tym podziwianiem, sie zgadzam  :P  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2004, 21:37:45 »
Rozumiem Ciebie bulon. Ale nie można też z góry tak ocenić kobiety w straży.
Ten młodzieniec po prostu pokazazał swą niedorosłość. Wierzę że wielu jego rówieśników okazałoby więcej rozwagi.
Wierzę też że z czasem zmieni on swoje zdanie.

Offline pawel_19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2004, 00:44:26 »
witam dziewczyny w OSP sa potrzebne umnie w  w OSP trz sa  dziewczyny i jak pamietam byly od zawsze  prawda jest taka ze dziewczyny nawet czesciej zajmuja 1 miejsca jak chopaki  ja przeciwko temu niemam nic ze dziewczyny tez  tym sie zajmuja  i chetnie poznam jakies dziewczyny z OSP prosze o kontakt  grisza58@wp.pl pozdrawiam wszystkich DRUCHOW  

Offline elka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2004, 16:58:31 »
uwazam,ze kobiety w OSP przydaja sie do wielu rzeczy, sama czesto biore udzial w roznych akcjach ratowniczo-gasniczych i jezeli chodzi o kontakty z ludzmi radze sobie duzo lepiej niz niejeden mezczyzna:) moze i owszem jestesmy slabsze, czasem mniej sprawne, ale nie zmienia faktu,ze mamy wiecej sily psychicznej i czesto wiele samozaparcia, wiec tak samo jak mezczyzni nadajemy sie do tego:) tak wiec pozdrawiam wszystkich strazakow ochotnikow no i stazaczki ochotniczki...;]

Offline maniek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 19, 2004, 09:31:20 »
Im więcej ludzi w naszych szeregach tym lepiej dla nas. A nigdzie nie jest napisane, że kobiety nie mogą przeciwdziałać skutkom różnych zdarzeń (pożar, wypadek), a przeciwdziałanie takie jest przecież obowiązkiem każdego a nie tylko strażaka i  niech lepiej wiedzą co robić w takich sytuacjach a nie stać z boku i lamentować.
Dziewczyny wstępujcie do straży i szkolcie się, a nie tylko róbcie kanapki i herbatę.
 

Offline policjantka:)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • http://
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 19, 2004, 20:13:25 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie...jestem miło zaskoczona wypowiedziami Panów w tym temacie...jak nick wskazuje ze Strażą mam jedynie do czynienia na interwencjach...Jestem jedyną kobietą pełniącą służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w jednostce...i szczerze mówiąc nie było łatwo przekonać kolegów o swojej przydatności w pracy na ulicy...A jednak kobiety są potrzebne wszędzie i bardzo miło usłyszeć Wasze pozytywne wypowiedzi o koleżankach :D  

Offline strazanka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2005, 10:53:31 »
No witam szanownych panów!!!!!!Chciałabym dowiedziec sie co panowie mysla o kobietach w strazy???????A dlaczego sie tym interesuje napisze pozniej!!!Czekam na wasze odpowiedzi!!!Pozdrowionka B)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2005, 12:01:11 »
Bardzo lubię z powaznymi ludźmi pracować a kobiety potrafia takie być, osobiście nie mam nic przeciw kobietom w strażach pożarnych, szkoda że jest ich mało.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2005, 12:18:23 »
Nie obrażając nikogo, uważam, że większość nie predyspozycji psycho-fizycznych do pracy jako strażak na podziale, ale kobiety jako dyspozytorki czy nawet sanitariuszki są na pewno mile widziane. Sam odpukać gdybym był poszkodowanym w wypadku to chciałbym, aby jakaś sanitariuszka wspomagała mnie psychicznie- ponoć kobietą to lepiej idzie ;) ... Wiem, że w wielu OSP są kobiety. Jakie pełnią funkcję?? Organizują imprezy, no i sprzątają, gotują, dbają o wystrój remiz. Cóż, nasze kochane kobiety muszą być wszędzie.. jak to leciało.. "gdzie diabeł nie może.." :D  Ja jestem za, aby więcej kobiet pracowało w Strażach, a ja dziś z okazji i święta składam najlepsze życzenia.. "tyle samo powrotów ile wyjazdów" :) ...  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2005, 13:13:14 »
Cytuj
No witam szanownych panów!!!!!!Chciałabym dowiedziec sie co panowie mysla o kobietach w strazy???????A dlaczego sie tym interesuje napisze pozniej!!!Czekam na wasze odpowiedzi!!!Pozdrowionka B)
Na wstępie, skoro temat wyniknął dziś- wszystkiego Dobrego z Okazji Dnia Kobiet.

Droga strażanko nie napisze dokładnie co ja uważam ale zadam ci kilka pytań.
Jeśli odpowiesz na nie "tak" to zapraszam do pracy na podziale, bo głównie pewnie taka pracę masz na myśli.

1.Czy jako strażaczka czujesz się na siłach przenosic ciężary na większe odległości i wysokości na równi z pracującymi kolegami.

2.Czy jesteś fizycznie i psychicznie w stanie wynieść z pożaru swojego kolegę z zastępu, tak tego 70 kilowego, jak i ponad 100 kilowego ubranego w nomex,buty,aparat powietrzny.

3.Czy w sytuacji styczności z częściami ludzkiego ciała, obciętymi rekami, nogami przy wypadkach drogowych nie bedzie trzeba ciebie ratować, bo zemdlejesz?

4.Czy w te trudne dla Was damy dni nie miewasz zawrotów głowy,napadów gorąca i innych nieprzyjemnych skutków takiego ukształtowania Was przez matke naturę.

5.Czy kiedy kolega strażak Cię opier...li nie pójdziesz płakać i użalać sie nad życiem.

6.Czy jako kobieta bedziesz czuła się dobrze w towarzystwie nie zawsze dobrze wychowanych, może czasem wulgarnych kolegów.

7.Czy nie bedzie ci przeszkadzać golizna kolegów paradujących po koszarach.

8.Czy wreszcie, nie bedziesz wnosiła żadnych pretensji do straży , bo w wyniku akcji np. poroniłas nie wiedząc ze jesteś w ciąży???

Pytań byłoby więcej....
Jeśli na wszystkie odpowiadasz odpowiedzialnie tak...zapraszam do pracy w strazy pożarnej na równi z pracujacymi tam kolegami strazakami, których tu o zdanie zapytałaś.
Jeśli masz watpliwości, to pamietaj ze nie potrzeba w straży dodatkowych problemów, konieczności nadmiernej opieki nad współpracownikiem.
Pracujemy latami nad zaufaniem do siebie, a zaufanie jest podstawą naszej pracy.
Wybacz jednak, jak mam ufać współpracownikowi, który nawet fizycznie nie mógłby mi pomóc w sytuacji zagrożenia.
Piszę o prawdziwej strazy, o podziale bojowym....a do biura mozesz na wszystko odpowiedzieć "NIE"
Powodzenia.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

kazarst

  • Gość
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2005, 13:30:40 »
Ogniowy , jestem kobietą i zgadzam się z Tobą!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2005, 13:55:33 wysłana przez kazarst »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2005, 13:38:47 »
Dzieki...
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2005, 14:03:18 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2005, 14:10:55 »
Rozumiem doskonale że kobieta w podziale musi spełniać jakieś tam warunki, i że nie każda się do tego nadaje ale nie wymagaj od kobiety wyciagania 100kg człowieka. Nikt nie mówi że obsada ma składac się z samych kobiet. Jeżeli kobieta ma miesiączkę to może jechać do zdarzeń kto inny.

I jeszcze jedno mnie ździwiło - u ciebie w koszarach chodzicie nago?

Odpowiedziałeś zresztą jej tak jakby pytanie dotyczyło się tylko JRG, a są przecież i OSP. Jak się kobieta czuje na siłach, i jest wytrzymała na stres to niech działa - jest równouprawnienie w końcu.

Dopowiem jeszcze że tych wymagań które napisałeś nie spełnia wielu mężczyzn. Skąd można wiedzieć czy wytrzyma ktoś widok zniszczonego ciała wytrzyma tez mężczyzna? Przecież te przypadki rzadko się zdarzają. Część z tych pytań jest słuszna, ale jest też część pytań na którą ciężko odpowiedzieć lub po prostu nie da się.

Faktem jest że kobiety pracują w pogotowiu i różne zdarzenia mają i wytrzymują stres.

 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2005, 14:28:11 »
Cytuj
Dopowiem jeszcze że tych wymagań które napisałeś nie spełnia wielu mężczyzn. Skąd można wiedzieć czy wytrzyma ktoś widok zniszczonego ciała wytrzyma tez mężczyzna?
Więc skoro system rekrutacji dopuścił do pracy takich mężczyzn, to potrzeba nam jeszcze mdlejących kobiet???
Równouprawnie mamy...prawda...
kobiety chcą pracować na równi z mężczyznami...zmieńmy więc przepisy i dajmy im taka szansę, czemu nie....
Przeciez może jeżdzić zastęp GBA, albo SCRT typowo żeński, nie mam nic przeciwko temu.
Wsadzanie do zastępu jednej kobiety np. na GBA z wątłymi predyspozycjami powoduje ze mam jednego człowieka mniej, a w przypadku małych JRG zostaje się z kierowcą....
Czy Panowie tylko jedną częścią ciała myślą???
Kobiety sa piękne, madre, opiekuńcze,  i w ogóle...ale ta brudną robotę niech lepiej zostawią facetom....od tego nas mają, a my mamy je po to aby je szanowac, kochac i podziwiać.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

BROKS

  • Gość
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2005, 15:03:39 »
Na początek wszystkiego najlepszego paniom :D

A teraz do rzeczy!!! Niestety siła fizyczna i wytrzymałość jest potrzebna w czasie działań ratowniczych i gaśniczych. No nie wątpie że są w społeczeństwie silne kobity np. podnoszące ciężary :lol: ...ale takie panie to zazwyczaj jeżdżą po zawodach!!! Druga sprawa to jak postępować z taką osobą na zmianie???Kolega kolegę opieprzy od czasu do czasu i zaraz potem jakoś się pogodzą. Gorzej może być w przypadku kobiety...opieprzysz za coś i zaraz mogą podnieść się krzyki że to dyskryminacja...i sprawa może się skończyć u komendanta nieprzyjemnościami.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 08, 2005, 15:55:24 »
Są kobiety które się nadawają a sa również takie które się nie nadawają. To mówię juz teraz na początku, (dlatego że nie czytałeś mojego postu chyba do końca).
Ja nie uważam że do zdarzeń powinny jeździć paniusie które będą chodzić załamane jak im się paznokieć złamie.
Powinna być ostra rekrutacja, i w niej wg mnie również powinny móc brać udział kobiety. Do nie jednej roboty będą się lepiej nadawały niż mężczyźni, ponieważ akcje ratownicze to nie tylko prace siłowe. Ale wiele z nich się może zniechęcić jak przeczyta pytania takie czy potrafią wynieść 100kg człowieka, czy też co miesięczne problemy z ciałem jej przeszkadzają. W strażakach najważniejszy winien być duch a później dopiero siła fizyczna (choć siła ta jest również potrezbna).
Powtarzam - wg mnie drzwi do straży pożarnej winny być dla kobiet otwarte, oczywiście po przejściu wszystkich wymaganych testów.
Ciekawe czy patrzałbyś spokojnie jak by jakas strażaczka wyciągała jakiegoś ciężkiego faceta, myślę na pewno byś jej pomógł. Ja napewno jako dowódca do tej roboty przydzieliłbym kogoś innego niz kobietę.

Ps. Z okazji dnia kobiet wszystkiego najlepszego wszystkim druhnom i innym paniom które postanowiły odwiedzić to forum.

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2005, 17:17:11 »
Życie żadnego mężczyzny nie miało by sensu gdyby nie było w nim kobiet.Są zarazem najtragiczniejszą i najpiękniejszą rzeczą jaka przytrafia sie mężczyźnie.Swoją drogą mogło by być ich troche więcej w szkołach pożarniczych :D co by znacznie poprawiło samopoczucie kadetów i może dodało by troche finezji szkole WIELKIE CAŁUSY DLA WSZYSTKICH KOBIET! :lol:  

Offline strazanka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kobitki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 08, 2005, 20:26:00 »
uuulllaaaaaaaaallllllllllllllllll.Panowie dziekuje za życzonka.Powiem szczerze ze z miła checia czytałam wasze odpowiedzi.Niektore bardzo mnie zaskoczyły.Z miła chęcia odpowiem Wam na wszystkie pytania,ale jutro....................