Autor Wątek: Szkoły pożarnicze na świecie...  (Przeczytany 7406 razy)

Offline Aśka_strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
    • remiza.com.pl - Polski Portal Pożarniczy
Szkoły pożarnicze na świecie...
« dnia: Październik 02, 2007, 11:32:54 »
Pomysł na założenie tego wątku wpadł mi całkiem przypadkowo,kiedy natrafiłam na stronę FDNY Fire Academy...

Może ktoś z Was miał już styczność ze szkołami kształcącymi strażaków na świecie? Może ktoś z Was się tam uczył /zwiedzał/ widział.. etc ?

Tak więc bierzcie i wpisujcie się tu wszyscy! :p ( metafora taka;] ) najlepiej od razu wrzućcie adres www danej szkoły :)

To może ja zacznę..
1. FDNY Fire Academy  (USA) - http://www.nyc.gov/html/fdny/html/units/fire_academy/fa_index.shtml

2. Alabama Fire College (USA) -
http://www.alabamafirecollege.org/index.html
"To my podajemy rękę,pomagamy.Codziennie.Życie ratownika..."

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2007, 12:09:18 »
Witam. W Niemczech każdy land(wojewodztwo) ma swoja szkołe strażacką. Ja w dopiero w przyszłe wakacje bede miał możliwośc zwiedzania kilku szkół strazackich w niemczech. pozdro

http://www.feuerwehr-schule.de/  (klikajac na nazwe landu lub miejscowosci wyswietlaja sie info na temat szkoły)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2007, 14:10:01 »
Widzę, że w Monachium jest - chyba do niej się przejdę - haha.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2007, 17:55:52 »
Szkoda że te strony po polsku niesą. A pozatym to ci nimcy mają dobrze wszędzei szkoły wiec pewnei nie musze sie tak martwić by dostać sie do szkoły tylko pewnie idą i sie dostają

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2007, 09:18:40 »
Szkoły europejskie funkcjonują na innych zasadach niż nasze, czy akademie w stanach. Niemcy, kraje skandynawskie - tam, by trafić do szkoły trzeba być już strażakiem. Odbywa sie to na zasadzie zdobywania kolejnych kwalifikacji zawodowych. Strażak swoją kariere zaczyna od samego dołu - jest dobry, to kieruje się go do szkoły - awansuje na wyższe stanowiska służbowe itd. U nas oficera jak wiecie można mieć już w wieku ok. 24 lat, po ukończeniu warszawskiej uczelni.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2007, 17:06:36 »
no bo u nas najważniejsza jest teoria , że nie zawsze idzie ona z praktyką to już inna sprawa. w w. brytanii są jednostki szkoleniowe gdzie chłopaki poznaja fach, następnie po jakimś czasie pracy na pb jeśli się sprawdzają oddelegowani są do szkoły" podoficerskiej" i następnie jak się dalej sprawdzają to szkoła dowódcza ( ala aspirantka). tylko tam przedewszystkim praktyka i jeszcze raz praktyka.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2007, 17:16:34 »
no bo u nas najważniejsza jest teoria , że nie zawsze idzie ona z praktyką to już inna sprawa. w w. brytanii są jednostki szkoleniowe gdzie chłopaki poznaja fach, następnie po jakimś czasie pracy na pb jeśli się sprawdzają oddelegowani są do szkoły" podoficerskiej" i następnie jak się dalej sprawdzają to szkoła dowódcza ( ala aspirantka). tylko tam przedewszystkim praktyka i jeszcze raz praktyka.

czyli co, jeśli "się nie sprawdzą" to mają tylko te podstawowe szkolenie?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2007, 20:40:55 »


czyli co, jeśli "się nie sprawdzą" to mają tylko te podstawowe szkolenie?
[/quote]
dokładnie brak awansu, mniejsza kasa itd :mellow:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2007, 16:48:46 »
może ktoś wie lub informacje o największym poligonie na świecie który jest w Belgii lub Holandii. Proszę piszcie jeśli wiecie. Widziałem go w programie Galileo na tv4 i zapomniałem jak się nazywa, a informacja jest mi bardzo potrzebna. Mam już wiece informacji, ale nadal bardzo mało. Jest to NIBRA. Jak macie jakieś inormacje to dajcie znać, przydatne też będą linki
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 12:29:00 wysłana przez miggru »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2007, 17:53:10 »
Chodzi o poligon pod Rotterdamem, na którym szkolą się również ratownicy z rafinerii naftowych?? Oglądałem kiedyś program na Discovery o takim poligonie. Niemcy doskonalili się tam w gaszeniu pożarów właśnie w rafineriach.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Szkoły pożarnicze na świecie...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2007, 22:18:42 »
ogólnie to zgadzam sie z poprzednikami co do szkolen w europie,od samego dołu do góry.Strażak czy jakikolwiek mundurowy pnie sie po szczeblach w zależności od swoich umiejetności.A w Polsce jak to zwykle na odwrót.A tak wogóle tam niema takiego stopnia jak chorąży(aspirant),są szeregowi podoficerowie i oficerowie a kasa uzależniona jest od stanowiska na jakim funkcjonariusz się znajduje.