Autor Wątek: kurs BLS AED ERC  (Przeczytany 10202 razy)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
kurs BLS AED ERC
« dnia: Październik 02, 2007, 10:28:37 »
Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich ciut bardzeij zainteresowanych medycznymi sprawami na
Basic Life Support & Automated External Defibryllation Provider Course
oraz
Basic Life Support & Automated External Defibryllation Instructor Course

czyli kurs podstawowy i instruktorski.

Uczenstnik kursu podstawowego może następnie wciąć udział w kursie instruktorskim a najlepsi uzyskają szanse zostania instruktorem Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji.

Termin 20-21. 2007 w Warszawie.

Szczegóły na stronie www.edu-med.pl

Oczywiście pozostaję do dyspozycji w razie pytań :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2007, 10:37:24 »
Popieram i gorąco polecam. Kury prowadzone przez instruktorów ERC prowadzą do utrwalenia i standaryzacji procedur, co ułatwia współpracę miedzy różnymi zespołami oraz zwiększa skuteczność Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej.
Nie chcę robić Bulonowi konkurencji, ale jak komuś za daleko do Warszawy, mogę podać namiary również na Poznań .

Pozdrawiam   

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2007, 10:48:25 »
ja to sobie sam zrobie antyreklame :)
na stronie Polskiej Rady Resuscytacji jest cały kalendarz kursów :) na cala europe :P
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2007, 10:58:01 »
Wiem Bulon , czeka mnie w Listopadzie lub Grudniu ALS , bo wychodzą mi terminy części certyfikatów , ale nie mogę się zebrać do nauki , by sobie przypomnieć kilka tematów z którymi na co dzień nie mam kontaktu .
Ale w straży jest wiele bardzo dobrego materiału na instruktorów BLS , a kursy nie są drogie , więc chwali się idea promowania tematu .

Pozdrawiam   

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2007, 17:58:29 »
Warszawa niestety za daleko ale do Poznania chętnie bym sie przejechał. Zwłaszcza na instruktorskie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2007, 19:38:42 »
BLS - Poznań

http://www.kursyerc.pl/kursy.html

Polecam jako dobrych praktyków i fachowców , na co dzień współpracujemy na polu ulicznej walki .

PZDR


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2007, 21:28:06 »
Kraków też coś takiego robi, ale bardziej dla specjalistów (ratowników, lekarzy)
cena niewielka (dofinansowanie z UE) ale cieżko się zakwalifikować.....
http://www.prc.krakow.pl/szk/all/oferta.html
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2007, 22:19:33 »
Źle szukasz http://www.mp.pl/szkolenia/?PHPSESSID=0252E738E377498795F1DB16993926B1

IRM tam jest w ofercie BLS według ERC

Pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2007, 22:39:31 »
chodziło mi o kurs ILS dla ratowników medycznych (bo duża ich ilość pracuje w PSP i OSP), poza tym cena kursu jest śmieszna - 60 zł to śmieszne pieniądze za rozszerzenie wiedzy. Pełne kursy (w tym BLS) są podane przez Ciebie w linku jw. Poza tym także polecam poszperać strony MP- są tam fajne rzeczy. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2007, 22:42:20 »
ILS jest ludzi pracujacych w szpitalnych zeposlach reanimayjnych - glownie bo kazdy moze:)

ale cena bomba:) dofinasowanie z ue jak nic
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2007, 22:45:05 »
ILS jak ktoś czuje się na siłach polecam . Jednak proponuje po kolei od BLS . Ja w taki sposób skończyłem na ALS i ACLS .

Pozdrawiam i zachęcam . Choć akurat w Krakowie najlepsi fachowcy są w SA PSP . Znam i wypada po gratulować obronienia tytułu Mistrzów Polski 2007

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2007, 22:51:56 »
i to dwukrotnych :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2007, 22:54:48 »
Tak Miko, popieram, aby być dobrym trzeba przejść wszystkie kroki od podstaw. Wyrywanie się na coś większego bez podstaw to tak jak wypad z motyczką na słońce. To jest szczególnie ważna dziedzina w ratownictwie by coś można byłoby pominąć. Jak nie będziemy umieli np usztywniać prawidłowo kręgosłupa to po co nam znajomość np  AED..... pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2007, 23:15:49 »
i to dwukrotnych :D

Bulonek przecież napisałem „obronili”

A do roberta_n w pełni się zgadzam co do wiedzy i potrzeby jej zdobywania , tylko te porównanie na końcu trochę niefortunne . BLS , ILS , ALS , ACLS to czysto programy związane z stanami nagłymi , resuscytacją , NZK urazówki , mało tam , albo wcale niema.
Po prostu skuteczna , usystematyzowana resuscytacja odpowiednio na poziomie podstawowym BLS AED , członka zespołu resuscytacyjnego ILS i kierownika zespołu ALS i ACLS , no może w tych dwóch ostatnich jest jeszcze trochę innych zagadnień związanych z kardiologią , odwracalnymi przyczynami NZK , udarami .
Jak urazówka to BTLS i ATLS  ale ten drugi jeszcze nie funkcjonuje w Polsce , a jest jeszcze nowy produkt PHTLS – w którego rozpowszechnianie na terenie Polski zaangażowało się Reago .

Ale każda forma szkolenia jest bardzo pomocna i daje duże efekty . Wiedza uzyskana , usystematyzowana na BLS , ILS , ALS i ACLS naprawdę się przydaje na co dzień , tym bardziej jak w moim przypadku mam sprzęt porównywalny z karetką „R” i RKO zdarzają mi się dość często .

PZDR         

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2007, 23:17:03 »
osobiscie uwazam ze bls nijak sie ma do ils- to juz inna para kaloszy.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2007, 23:27:01 »
może źle się wysłowiłem, sorki późna pora,  :wacko: :wacko:
tak czy siak szkolić sie trzeba.
Kwestia tylko gdzie i za jaką cenę. wiadomo najlepiej za darmo i blisko miejscowości zamieszkania.
A ceny za kursy np 5 dniowe wahają się w granicach 800-1000zł. co jest niemałym kosztem (bez kasy za dojazd + reszta).
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2007, 23:51:52 »
osobiscie uwazam ze bls nijak sie ma do ils- to juz inna para kaloszy.

Bulon ale w czym problem by chętni strażacy mieli taki kurs jak dadzą radę , uwsteczni ich to ???

Miałem w tym roku kilka sytuacji gdy wiedza ta była wręcz niezbędna i mimo że akurat na wozie nie mieliśmy osoby z wykształceniem medycznym , koledzy z ZRM do dziś chylą przed nami czoła .

Podam Ci przykład : Jeden zespół ratowniczy – 2 x RM i kierowca i dwie jednoczesne resuscytacje – strażacy obrobili całość pracy zespołu , RM byli tylko kierownikami . Pomijam że drugie RKO poszło w całości z sprzętu OSP   

O kilka dni temu , znów ten sam ZRM i wypadek dwóch motocyklistów z samochodem . Motocykliści stany krytyczne , kierowca samochodu ranny . Strażacy opracowali najbardziej poszkodowanego , tylko dostaliśmy w przesyłce od zespołu z drugiej strony ulicy , ampułkę ketonalu. Resztę zrobiliśmy sami – klient nawet przeżył i wybudza się na OIOM . Fakt w naszym zespole była pielęgniarka SOR zresztą bardzo dobry fachowiec . A w ZRM kierownikiem właśnie instruktor BLS AED z firmy którą polecałem   

Owszem jest to kwestia jakiejś dłuższej współpracy i zaufania , poznania możliwości i wiedzy ale nikt z nas nie uważa by było to złe . Jest robota , są ludzie trzeba to zrobić. I tak u nas staramy się działać . Może po bandzie czasem jak to mawia Kaczyński , ale lepiej tak po kursach , niż bez nich lub w ogóle .

PZDR
 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2007, 23:55:30 »
nie o tym mowilem :)
uwazam ze droga bls -ils -als to nie do konca tak
bls jest glwonie dla laikow- swoj bls przeszedles na kurs ppm itd.
bls nie nalezy do schematu drogi ursowej i kolejnych poziomow.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2007, 00:53:11 »
nie o tym mowilem :)
uwazam ze droga bls -ils -als to nie do konca tak
bls jest glwonie dla laikow- swoj bls przeszedles na kurs ppm itd.
bls nie nalezy do schematu drogi ursowej i kolejnych poziomow.



Bulon tak i nie, wielu lekarzy zaczyna od BLS dla zapoznania się z algorytmami . Zresztą na np. ACLS zaczynasz ćwiczenia z stacji BLS AED . Ja wiem o co ci chodzi , ale nic nie stoi na przeszkodzie by ludzie się szkolili i mimo że pisze o wymaganym wykształceniu medycznym by zakwalifikować się na kurs , to w większości firm dostaniesz się bez niego . Zresztą temat był poruszany kiedyś na forum ERC właśnie z taką wykładnią .

I naprawdę pojawiają się na kursach np. ACLS i ALS różni Lekarze którzy też mają problemy z wkuciem , intubacją czy rozpoznaniem częstoskurczu od migotania . Mają jednak dużą przewagę w farmakologii i anatomii . Bo dla laika jest to temat bardzo ciężki i nie do przeskoczenia , ale dla wielu RM również .

Tylko my na ulicy , nie robimy gazometrii , nie podjemy wyszukanych leków , ale kurs zachacza o SOR , gdzie są takie możliwości i tu jest bariera trudna dla wielu do przeskoczenia , bo wiem ile to wkuwałem , łącznie z jakimś uchyłkiem w EKG który widział chyba tylko jego twórca .

Więc rozumiem cię ale uważam że dla własnej wiedzy , jak ktoś się czuje na siłach niech próbuje , na pewno ta wiedza i świadomość pewnych mechanizmów w niczym mu nie zaszkodzi . Nawet jak by był tylko słuchaczem na kursie i nie dostał certyfikatu .

PZDR           


Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2007, 01:02:49 »
lekarz to lekarz- nikt od niego nie wymaga na codzien by umial rko. a od strazaka owszem :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2007, 12:12:42 »
mam pytanko gdzie w nowym roku można zrobi BTLSy (słyszałem że tylko Kraków robi)
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2007, 12:19:32 »
tak
to chyba jedyny osrodek
medycyna praktyczna- instytut ratownictwa medycznego
koszt ok 700-800
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2007, 13:08:12 »
W Poznaniu też jest osoba która ma uprawnienia do organizowania BTLS , ale trzeba by zabrać całą grupę .

Pozdrawiam MIKO

Offline jasiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
    • http://brak
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2008, 18:11:30 »
mialem okazje wywalczyc pierwsze  mistrzostwo ze szkola SA PSP w Krakowie , u boku najlepszego wykładowcy jakiego znam Piotrka S.
w ogole jak ktokolwiek w strazy robi jakiekolwiek kursy...   dodatkowe  to juz jest cos co nie ? :)
nie wspominajac juz o ALS-ie.
ale dla nas przydal by sie chyba bardziej BTLS co nie ? 
pozdrowka :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 18:17:26 wysłana przez bulon »

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: kurs BLS AED ERC
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2008, 11:32:22 »
Mnie także spotkał ten zaszczyt współpracy z jednym z najlepszych ratowników medycznych w Polsce wygrywając mistrzostwa. Szkoła trzeci raz z rzędu zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."   :mellow:
Takich strażaków, ratowników i zarazem wykładowców powinno być więcej...