Autor Wątek: Trochę Kultury  (Przeczytany 16492 razy)

barwa

  • Gość
Trochę Kultury
« dnia: Wrzesień 24, 2007, 14:23:57 »
Mam takie małe pytanko.
Skoro są tematy o :
- "skakaniu po wszystkim"  -_-
- polityce
- o tym co kto słucha
- grach komputerowych
itp

To może byśmy stworzyli na początek wątek, w którym byśmy dyskutowali, polecali i dzielili się wrażeniami z obejrzanych filmów, przeczytanych książek, czy z udziału w jakimś np festiwalu.

Chodzi mi o to, że skoro co chwilę ktoś krzyczy, że forum schodzi na psy i coraz bardziej płytkie są rozmowy, to ci którym brakuje rozmów o kulturze, książkach i innych tego typu rzeczach mogliby pochwalić się lub podzielić czymś ciekawym.

Myślę, że wielu z nas w tych nielicznych wolnych chwilach lubi coś ciekawego poczytać, czy obejrzeć jakiś dobry film.

A żeby nie być gołosłownym powiem Wam że byłam już na filmie "Katyń".
I niech mówią co chcą, ja uważam że jest to bardzo, ale to bardzo dobry film.
Określiłabym go jako bardzo dosłowny i przemawiający do ludzi dokument.
Niektórym może brakować fabuły, ale myślę, że jakakolwiek fabuła zniszczyłaby ten film.
Dostatecznie dużo myśli się po obejrzeniu tego filmu, żeby jeszcze zaśmiecać sobie głowę jakąś fabułą.
Film polecam.
A ci co mają dzieci w wieku kilkunastu lat niech biorą je za łapki i sio do kina.
Każdy powinien zobaczyć ten film (czyt.: wszyscy co najmniej z europy).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi jak wam podoba się pomysł na nowy wątek?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 14:37:19 wysłana przez firewife »

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2007, 15:04:24 »
A o dożynkach też chcesz posłuchać ?  ^_^
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2007, 16:24:01 »
ostatnio w kinie byłem na Straży dziennej. ktoś kto lubi Fantazy powinien zobaczyć :wacko:

barwa

  • Gość
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:32:37 »
Może coś więcej?
Myślę że do tej pory wypowiedź jest conajmniej nieprzekonująca do obejżenia filmu.  -_-
A myślałam, żeby trochę swoimi wypowiedziami zachęcić innych do obejżenia lub przeczytania.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2007, 22:36:39 »
Może coś więcej?
Myślę że do tej pory wypowiedź jest conajmniej nieprzekonująca do obejżenia filmu.  -_-
A myślałam, żeby trochę swoimi wypowiedziami zachęcić innych do obejżenia lub przeczytania.

Trzymają się twardo regulaminu forum  ^_^ :
 9.   Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2007, 00:31:32 »
Co do pomysłu - proponowałbym stworzyć dział  - "Hyde Park ", gdzie znalazły by się Fora mniej więcej takie jak: Film, Książka, Muzyka - nie wiem co dokładnie miałoby się jeszcze tam znaleźć, ale wiem jedno ... Nie możemy przeholować, bo tych For może być sporo. Trafny pomysł firewife - popieram!

Co do filmu Katyń - postaram się tam zawędrować jak znajdę czas, zawsze mnie interesowała historia II Wojny Światowej, a książki i filmy o tej tematyce zawsze pierwsze wpadały w moje ręce. Co do książki o II WŚ polecam - Sven Hassel.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

barwa

  • Gość
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2007, 09:22:18 »
Cytuj
Co do pomysłu - proponowałbym stworzyć dział  - "Hyde Park ", gdzie znalazły by się Fora mniej więcej takie jak: Film, Książka, Muzyka - nie wiem co dokładnie miałoby się jeszcze tam znaleźć, ale wiem jedno ... Nie możemy przeholować, bo tych For może być sporo. Trafny pomysł firewife - popieram!

Dokładnie o tym myślałam, z tym, że na początek stworzyłam tylko wątek, aby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie.

Co do książek to uważam za bardzo ciekawego autora Paulo Coelo. Nie będę mówić o jakiejś jego jednej książce bo wszystkie, które do tej pory przeczytałam są równie dobre.
Mistycyzm przeżyć i przemyśleń w poszczególnych pozycjach daje wiele do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem i tym co dla nas jest tak naprawdę najważniejsze: wiara (w Boga stworzyciela) czy świat materialny. Właściwie wszystkie książki Coela są autobiografią ponieważ autor pisze o sobie.

Polecam dla tych co nie lubią za bardzo ciężkich pozycji, a chcą coś zyskać przez przeczytanie książki.  -_-

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2007, 09:54:25 »
Byłem na "Katyniu". Szok.
Film generalnie bez rewelacji. Można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Ale daje do myślenia niesamowicie. Sposób pokazania tej tragedii, opisywanie uczuć tych ludzi, którzy czekali na powrót swoich najbliższych, akcje propagandowe niemców i bolszewików odnośnie sprawców tej zbrodni...
Jak wchodziłem na salę kinową było tak, jak przed zwykłym filmem w zwykłym kinie: ludzie rozmawiali, jedli popcorn, szeleścili torebkami i takie tam. Jak seans dobiegł końca nikt nie ruszył się z miejsca. Już zapalono światła i można było wychodzić, ale nikt nie śmiał. Ludzie siedzieli, aż na ekranie nie zniknął ostatni napis. A jak wychodzili z sali to było jak a pogrzebie. Wszechogarniająca cisza... Wszyscy pogrążyli się w zadumie i refleksji...
Nie powiem. Film podobał mi się. W skali od 1 do 10 dałbym 8, no może nawet 9. Dawno nie było film, który tak by mnie poruszył...

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2007, 12:23:35 »
Ja polecę ze swojej strony 2 filmy
Pierwszy film pt. "Man on fire" czyli w wolnym tłumaczeniu "człowiek w ogniu" z rewelacyjna kreacja Denzela Washingtona, który wciela się w rolę ochroniarza małej dziewczynki.
Świetna muzyka, może fabuła trochę za bardzo krwista ale ogólnie wciągająca. Polecam.

Drugi to film pt." Next" z równie dobrą kreacją Nicolasa Cage-a. Główny bohater ma jakby Deja vu i widzi co się będzie działo w niedalekiej przyszłości. Całkiem ciekawy motyw.

Polecam !!!
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2007, 12:35:35 »
"Next" i "De Javu" to jedne z najbardziej zakręconych filmów jakie widziałem. Trzeba się nieźle skupić, żeby się w tym wszystkim połapać... Ale tak to już jest z filmami, gdzie grzebie się z czasem.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2007, 13:34:37 »
firewife no to czekamy na decyzję administratora w tej sprawie - mam nadzieję, że ten pomysł przejdzie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

barwa

  • Gość
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2007, 13:36:42 »
A widziałam, widziałam "Next"
Faktycznie po jakiś dziesięciu minutach filmu stwierdziłam, że albo oglądam film, albo robię coś innego. Dwuch rzeczy  na raz przy tym filmie to niestety nie można robić.  ^_^
Wciągający.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2007, 13:55:58 »
Muszę w tym miejscu przypomnieć:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4520.0.html
Nie wiem czy to wypali ? Ale można spróbować.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

barwa

  • Gość
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2007, 18:22:58 »
Pytanie do Administratora poszło już kilka dni temu, ale jakoś chyba c i e r p l i w i e  poczekać.

Swoją drogą zdaje się, że zbyt dużo nie maja do powiedzenia koledzy z forum.

Piszcie bo pomysł padnie!!!!  :angry:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2007, 18:27:10 »
Pytanie do Administratora poszło już kilka dni temu, ale jakoś chyba c i e r p l i w i e  poczekać.

Swoją drogą zdaje się, że zbyt dużo nie maja do powiedzenia koledzy z forum.

Piszcie bo pomysł padnie!!!!  :angry:

Administrator będzie w piątek  ^_^ ma tez inną pracę niż forum.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2007, 21:08:27 »
firewife nie miałem zamiaru nikogo zachęcać. nie zajmuje sie pisaniem recenzji  :mellow: albo sie podoba albo nie  :mellow:
to może teraz nieco o książkach. skończyłem kilka dni temu czytać "szachownicę flamandzka" autora z głowy nie podam bo zapomniałem,  ale średnio mi sie podobała, bo w połowie książki wiedziałem kto jest mordercą i czytałem dalej tylko po to żeby sie dowiedzieć "dlaczego"  :wacko:

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2007, 21:29:15 »
firewife nie miałem zamiaru nikogo zachęcać. nie zajmuje sie pisaniem recenzji  :mellow: albo sie podoba albo nie  :mellow:
to może teraz nieco o książkach. skończyłem kilka dni temu czytać "szachownicę flamandzka" autora z głowy nie podam bo zapomniałem,  ale średnio mi sie podobała, bo w połowie książki wiedziałem kto jest mordercą i czytałem dalej tylko po to żeby sie dowiedzieć "dlaczego"  :wacko:

To : Arturo Perez-Reverte

A ja polecam „Wielki marsz” autor  Richard Bachman (Stephen King)
W skrócie:
Cytuj
Mroczna alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu chłopów wyrusza w morderczy marsz-meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.
Cytat z jednej ze stron.

Świetne!


„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2007, 23:36:20 »
Przepraszam, nie było mnie parę dni. Jesteśmy z koleżanką Firewife na drodze do rozwiązania tematu.

Pozdrawiam

Aktualnie czytam "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2007, 09:09:27 »
Mam takie małe pytanko.
Skoro są tematy o :
- "skakaniu po wszystkim"  -_-
- polityce
- o tym co kto słucha
- grach komputerowych
itp

To może byśmy stworzyli na początek wątek, w którym byśmy dyskutowali, polecali i dzielili się wrażeniami z obejrzanych filmów, przeczytanych książek, czy z udziału w jakimś np festiwalu.

Chodzi mi o to, że skoro co chwilę ktoś krzyczy, że forum schodzi na psy i coraz bardziej płytkie są rozmowy, to ci którym brakuje rozmów o kulturze, książkach i innych tego typu rzeczach mogliby pochwalić się lub podzielić czymś ciekawym.

Myślę, że wielu z nas w tych nielicznych wolnych chwilach lubi coś ciekawego poczytać, czy obejrzeć jakiś dobry film.

A żeby nie być gołosłownym powiem Wam że byłam już na filmie "Katyń".
I niech mówią co chcą, ja uważam że jest to bardzo, ale to bardzo dobry film.
Określiłabym go jako bardzo dosłowny i przemawiający do ludzi dokument.
Niektórym może brakować fabuły, ale myślę, że jakakolwiek fabuła zniszczyłaby ten film.
Dostatecznie dużo myśli się po obejrzeniu tego filmu, żeby jeszcze zaśmiecać sobie głowę jakąś fabułą.
Film polecam.
A ci co mają dzieci w wieku kilkunastu lat niech biorą je za łapki i sio do kina.
Każdy powinien zobaczyć ten film (czyt.: wszyscy co najmniej z europy).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi jak wam podoba się pomysł na nowy wątek?

Przepraszam Ale pojawił się jeden z takich tematów z mojej strony:

tutaj: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5931.0.html
tutaj: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5626.0.html

i jak widać odzew nie jest zbyt duży :(

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2007, 20:02:53 »
MGNACZUS dokładnie, to ten autor. Co do tej książki Kinga nie znam jej jeszcze, ale samo nazwisko mówi za siebie. staram sie czytać wszystko jego co wychodzi w księgarniach ale i tak mam wielkie zaległości. w tej chwili czytam "Mgły Avalonu" autorstwa Marion Zimer Bradley, jeśli ktoś lubi mit arturiański powinno mu sie spodobać, ale osobiście żeby nieco oderwać się od książki, ale pozostać w kręgu Artura obejrzę sobie Monty Pyton i Swięty Graal. jazda na maxa  :wacko:

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:16:32 »
Ja przynajmniej raz w roku oglądam "Sens życia" Monty Pythona. No i wszystkie sezony Czarnej Żmiji, szczególnie I wojna światowa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 21:18:05 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2007, 22:30:47 »
MGNACZUS dokładnie, to ten autor. Co do tej książki Kinga nie znam jej jeszcze, ale samo nazwisko mówi za siebie. staram sie czytać wszystko jego co wychodzi w księgarniach ale i tak mam wielkie zaległości. w tej chwili czytam "Mgły Avalonu" autorstwa Marion Zimer Bradley, jeśli ktoś lubi mit arturiański powinno mu sie spodobać, ale osobiście żeby nieco oderwać się od książki, ale pozostać w kręgu Artura obejrzę sobie Monty Pyton i Swięty Graal. jazda na maxa  :wacko:

Jeśli nie czytałeś – polecam. Jak „przyciśniesz” w trzy dni przerobisz. Ja czytałem tydzień jeżdżąc do i z pracy.

A coś zupełnie innego to „Zamach”. Troszeczkę zmieniło to moje poglądy.

A i jeszcze łykam książki Ericha von Dänikena


„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

barwa

  • Gość
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2007, 22:39:52 »
Cytuj
A coś zupełnie innego to „Zamach”. Troszeczkę zmieniło to moje poglądy.
Baaaardzo dobra książka.
Zresztą cała ta seria jest niesamowita.
"Zabójcy"
"Proces w Norymberdze"
"Lotnicy 44"
itp.
Polecam. Można się wiele dowiedzieć.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2007, 23:38:39 »
Coś fantastycznego - Jacek Piekara - "Miecz aniołów", "Łowca dusz", "Sługa Boży" etc, bardzo polecam, wciąga i trzyma w klimacie średniowiecznym. Opowiada o tym, że Jezus zszedł z krzyża i ubił po prostu pół Jerozolimy - tzw. prześladowców. Książka przedstawia losy pewnego inkwizytora. 
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Trochę Kultury
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2007, 08:47:43 »
Widzę, że nadrabiamy zaległości w tym wątku. Nikt jednak nie raczył odpowiedzieć na mojego posta i uzasadnić dlaczego było tak małe zainteresowanie a teraz nagle gdy Firewife poruszyła ten temat wszyscy zaczęli utożsamiać się z kulturą... oj brzydko :)