Autor Wątek: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami  (Przeczytany 5935 razy)

Offline fredi1970

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« dnia: Wrzesień 23, 2007, 16:05:57 »
Witam !
W czasie kampanii wyborczej politycy obiecują pieniądze i podwyżki... ale tylko dla Policji. Piszę do Was - KG PSP i Związki Zawodowe ! Tyle lat minęło i nie wywalczyliście nawet zrównania uposażeń strażaków i policjantów. Mamy słabe lobby we władzach . Dużo ludzi odchodzi ze straży nie widząc przyszłości na lepsze traktowanie i zarobki. Też odszedłem w wieku 37 lat- i nie żałuję - pieniądz to nie wszystko, ale bardzo pomaga rodzinie w godziwym życiu ! Tak dalej Panowie z KG I ZZ a niedługo nie będzie doswiadczonych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2007, 16:55:24 wysłana przez bulon »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Tak dalej !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2007, 21:42:34 »
Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Przeczytałem Twój post zarzucony w dwóch tematach i próbuję załapać: co autor miał na myśli? piszesz, że kasa to nie wszystko, ale nie możesz przeżyć podwyżki policjantów. Jeżeli odszedłeś na emkę tym roku,to świadczy tylko o Twojej desperacji lub o problemach z liczeniem. jeżeli to pierwsze, to chylę czoła, jeżeli drugie - toś się sfrajerzył i teraz wylewasz żółć - nie można było poczekać do ko0ńca czasu ustawy modernizacyjnej?
Tak się składa, że jesteśmy rówieśnikami, ja też od czasu do czasu rzucę mięchem i mam chęć pożegnać towarzystwo, ale tak jak piszesz:
Cytuj
pieniądz to nie wszystko, ale bardzo pomaga rodzinie w godziwym życiu
, więc zaciskam zęby i czekam, w ko0ńcu co roczek więcej tego godziwego życia.
Pozdrawiam.

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Tak dalej !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2007, 16:26:48 »
K O M U N I K A T   11/07
 Zarządu Głównego
Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego  Pracowników Pożarnictwa
10 września 2007 roku
Informuję, iż w dniu dzisiejszym w trybie pilnym w Komendzie Głównej odbyło się spotkanie w sprawie rozdziału dodatkowych środków finansowych, w ramach przesunięcia środków rzeczowych na płace w 2008 roku, wynikających z ustawy modernizacyjnej.
Zgodnie z propozycją Ministra SWiA Stanisława Stasiaka w 2008 roku nastąpi dodatkowe zwiększenie uposażenia dla funkcjonariuszy wszystkich służb resortu o jednakowy wskaźnik 0,14 (ok. 200 zł).
Podczas w/w spotkania wstępnie przyjęto zwiększenie uzgodnionych w dniu 8 sierpnia br. średnich dla poszczególnych komend o jednakową kwotę wynikającą z otrzymanych propozycji. Zgodnie z tym, średni wzrost uposażenia w PSP na 2008 roku wraz z kwotą wynikającą z ustawy modernizacyjnej, nastąpi o wskaźnik 0,35 (tj. średnio około 500,00 zł).
Powyższe działania są pozytywnym odzewem Ministerstwa na wystąpienie Federacji Służb Mundurowych do Ministra SWiA z dnia 3 lipca br. w sprawie przeniesienia wydatków z innych przedsięwzięć na motywacyjny system płac w ramach ustawy modernizacyjnej.
Dodatkowo w ramach aktualnych działań i planowanych środków przewidywane jest również zwiększenie płac dla pracowników cywilnych. Pamiętajmy jednak, iż do ostatecznej realizacji powyższego przedsięwzięcia potrzebne jest zaakceptowanie przedstawionych propozycji przez Radę Ministrów.
07 września 2007 roku
W dniu 07 września br. Sejm RP przegłosował Rządowy Projekt Ustawy o zmianie Ustawy o PSP (za oddano 379 głosów, przeciw – 2, nikt się nie wstrzymał). W ramach przyjętej Ustawy przyjęto zmiany dotyczące rozwiązań antykorupcyjnych, oraz zmiany dotyczące wynagradzania strażaków (wyłączenie funduszu nagród z funduszu płac i wprowadzenie dodatku motywacyjnego). W połowie września Ustawa będzie przedmiotem obrad Senatu.

Jak widzisz chyba z tego komunikatu nie tylko Policjanci dostana taką podwyższkę ale my również fakt że ci co wyżej wiecej a co niżej mniej. Ale tak zawsze było jest i będzie. W Policji tak samo wiec nie rozumiem twego ubolewania. Pozdrawiam

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:54:09 »
do kolegi diavolo

Wszystko ładnie pięknie, ale koledze chodziło o to, że Policja te 500 zł obiecane w Słupsku przez Premiera RP dostaną dodatkowo, poza ustawą modernizacyjną. I to jak kilkakrotnie podkreślał MSWiA dzięki Panu Premierowi. Ustawa ustawą, a życie życiem.

Offline fredi1970

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2007, 12:22:29 »
Sam -go !
Nie sfrajerowałem się !!! Mam ponad 2000 pln emerytury i nadal zarabiam !!! Chciałem Wam podpowiedzieć i pomóc , ale widzę,że to nie miało sensu i nie ma !!! Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2007, 16:33:15 »
To przeczytaj swój post. Jakaż to podpowiedź i pomoc z niego wynika? Jeżeli chcesz pomóc chłopakom, to raczej powinieneś namawiać do pozostania, przynajmniej do 2009r. bo wtedy kończy się ustawa modernizacyjna.
Pozdrawiam.

Offline fredi1970

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2007, 11:59:29 »
Sam- go !
Przeczytałem swój post i nikogo nie zachęcam do zwalniania się ze służby ! Stwierdzam tylko fakty ! Ale widzę, ze straż uratowała Ci chyba życie i nie masz innych zajęć. Pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2007, 12:23:54 »
Fredi, to Twój wybór że odszedłeś, nie każdy widać w wieku 37 lat miałby minimum 15 lat pracy i nie każdy może liczyć na dobry stołek na odejście. Poza tym, nie becz o podwyżkach dla pracujących strażaków bo to już Ciebie nie dotyczy. To problem nas, pracujących dalej. Także nie zachęcam nikogo do odejścia teraz, kiedy zapowiadają sie podwyżki jakich od 5 lat nie było (może nie bedą to wielkie i oczekiwane kwoty - przynajmniej wg strażaków z PB ale to zawsze coś), zachęcanie do odejścia traktuję jako sabotaż, lub poprawienie sobie nastroju frustrata, który odszedł i zobaczył teraz ze mu kasa uciekła.
Powodzenia życzę Ci na emce, dużo kasy byś mógł sobie dorobić i siedzieć całą zimę w ciepłych krajach.  Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline fredi1970

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2007, 18:55:34 »
Do Robert_n !!!
Tak to mój wybór i nic Ci do tego !!! Miałem prawie 20 lat służby a na stołek trzeba samemu sobie zapracować ! Nie beczę o podwyższkach- masz rację - lepiej cicho siedzieć. Wam już nikt i nic nie pomoże bo nie macie ikry ! Podwyższki też dotyczą emerytowanych. Życzę większej pensji za 5 lat -hahahahahah. Nikogo nie zachęcam do odejścia - napisałem to wcześniej ! Więc nie oskarżaj mnie o to ! Nie jestem frustratem - tylko służąc tyle lat na podziale bojowym myślę o strażakach i chcę dla Was dobrze. Widzę, że to nie ma sensu...
Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2007, 13:02:27 »
Dzięki za troskę, ale nie skorzystam. Znałem kilku, którzy chcieli dobrze dla strażaków. Ten, który chciał bardzo dobrze już na szczęście nie jest KG - i dobrze. Nie uważam, że straż uratowała mi życie, natomiast umiem liczyć i wcale nie uśmiecha mi się dorabianie na emeryturze tylko po to, aby wyrównać sobie to, co tracę przechodząc na emkę.

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Tak dalej !!! co z naszymi podwyżkami
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2008, 15:23:41 »
Witam !
W czasie kampanii wyborczej politycy obiecują pieniądze i podwyżki... ale tylko dla Policji. Piszę do Was - KG PSP i Związki Zawodowe ! Tyle lat minęło i nie wywalczyliście nawet zrównania uposażeń strażaków i policjantów. Mamy słabe lobby we władzach . Dużo ludzi odchodzi ze straży nie widząc przyszłości na lepsze traktowanie i zarobki. Też odszedłem w wieku 37 lat- i nie żałuję - pieniądz to nie wszystko, ale bardzo pomaga rodzinie w godziwym życiu ! Tak dalej Panowie z KG I ZZ a niedługo nie będzie doswiadczonych strażaków.
A raczej kto bedzie chcial pracowac za takie pieniadze !!!
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ