Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 89845 razy)

zeyb0r

  • Gość
kto stratuje w 2008 do SA?
« dnia: Wrzesień 21, 2007, 21:55:06 »
Pytanie jak w temacie, mysle ze Ci co na powaznie o tym mysla juz zaczynaja przykladac sie do nauki z tej nieszczesnej fizy i chemii, nie wspominajac o biegach :rolleyes:
Czy moze wedlug nie ktorych jeszcze zawczesnie i chca zaczac trening zima?? ^_^
a tak z innej beczki... w wiekszych miastach w naszym pieknym kraju sa sciezki biegowe nike. ktos z was biega moze na nich?

Co do maturki zdajecie z chemi badz fizy czy idziecie latwiejsza droga przez gegre badz wos?? ^_^

pozdrowionka :mellow:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 19:19:23 wysłana przez zeyb0r »

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2007, 11:04:53 »
Ja startuje w 2008 do SA Kraków (kto czyta moje posty ten wie co zazwyczaj w tymi miejscu jeszcze dodaje  ^_^ wiec nie chce sie powtrzać). A jeśli chodzi o przygotowania to nie sądze zeby było za wczesnie, ja trenuje od kiedy zacząłem nauke w liceum, z nauką to różnie bywało bo czasem sie chciało bardziej czasem mniej ale zawsze powoli coś sie działo. Mature zdaje z biologi - p. podstawowy i chemie na p. rozszerzonym, no i fizy sie ucze bo wiadomo - do SA, ale nie wiem czy zdawac na maturze bo do niczego mi ona nie jest potrzebna, zależy gdzie kto planuje jeszcze papiery składac.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2007, 18:50:15 »
Ja zdaje do CSPSP. Jeśli chodzi o przygotowania to teraz co sobota chodze na korki z fizy, sprawnościówkę zostawiam sobie po marurce a chemię po drodze gdzieś zaczepię. A mature zdaje z geografii.

Offline 19Racovia21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2007, 18:35:31 »
Ja planuje startować do SGSP w Warszawie i jeśli pozwoli czas to również zapasowo do SA w Krakowie lub Poznaniu (jestem z Częstochowy ale chciałbym się już uczyć w innym mieście z dala od rodziców:P), od początku liceum ćwicze podciąganie na drążku, z bieganiem nie ma problemow ale na pewno po maturce sie do tego jeszcze szczegolnie przyłoże. Mature zdaje z fizyki podstawowowej i do tego rozszerzona mata.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:29:58 »
Ja planuje startować do SA POZNAŃ.biegac już zaczełem  a fize i chemie zaczynam wielkie przeglądanie materiałów od października.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2007, 16:12:32 »
może zróbmy ankietę? jeszcze dodam że jeden z moich kumpli zdaje sa kraków (przynajmniej tak mówił) drugi idzie całą parą do SGSP a kolejny w tym roku zdawał do sa kraków ale się rozczarował (myslał że jak przedstawi papiery o przynależności do OSP to juuż go będą łapać) Może to i dobrze bo by się chłpoak męczył w straży wkońcu jak się idzie dla niby dobrych zarobków i z plotek się wie że się w strazy nic nie robi tylko leży to tak bywa!!!

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2007, 23:51:16 »
Ja mam zamiar do Warszawy albo ewentualnie Kraków. Mature zdaje z maty(podstawa) i fiza (rozszerzony). Nie długo zaczne ćwiczyć na siłce i biegi ale teraz wyniki mam juz dobre -_-
No to do września :D

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2007, 16:58:26 »
Ja mam zamiar do Warszawy albo ewentualnie Kraków. Mature zdaje z maty(podstawa) i fiza (rozszerzony). Nie długo zaczne ćwiczyć na siłce i biegi ale teraz wyniki mam juz dobre -_-

Jeśli startujesz do SGSP to lepiej zdawaj matme rozszerzoną bo jest lepiej punktowana, na dniach otwartych w marcu br. nam mówili ze bez matury rozszerzonej z matmy i fizy kandydat ma nikłe szanse na dostanie się.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2007, 23:06:20 »
Ja mam zamiar do Warszawy albo ewentualnie Kraków. Mature zdaje z maty(podstawa) i fiza (rozszerzony). Nie długo zaczne ćwiczyć na siłce i biegi ale teraz wyniki mam juz dobre -_-

Jeśli startujesz do SGSP to lepiej zdawaj matme rozszerzoną bo jest lepiej punktowana, na dniach otwartych w marcu br. nam mówili ze bez matury rozszerzonej z matmy i fizy kandydat ma nikłe szanse na dostanie się.

Może tak było w tym roku , ale tak nie będzie w przyszłym. Nie wiem czy czytałeś warunki rekrutacji ,ale tam nie ma nic napisane ,że zdając matme rozszerzoną masz więcej punktów niż jakbyś zdawał fizyke na rozrzerzonym. Powiem więcej......bardziej "opłaca" się zdawać np. matme na rozszerzonym a fize na podstawowym. Jak nie wiesz dlaczego to zobacz moje poprzednie posty.( z warunkow rekrutacji wynika ze musisz zdawac co najmniej jeden przedmiot na rozszerzonym). Ja zamierzam iść do SGSP w 2009  -_-

Archon

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2007, 16:06:49 »
Cześć wszystkim!
   W 2008 roku jeżeli będzie prowadzony nabór,wybieram się do SA PSP w Poznaniu.Dlaczego Poznań?,sprawa bardzo prosta mam najbliżej.

Offline qba_21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • mała ale fajna Honda CRX
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2007, 23:50:54 »
takie pytanie laika,

Jak zostane w straży po kursie szeregowców i juz bedę w jednostce to czy moge jakoś złożyc podanie u komendanta że chcem iśc do SAPSP??

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2007, 23:57:57 »
 do qba rozbawiłes mnie ^_^ ^_^ ^_^
Podanie możesz złożyć.... ale z prośba o dalszą naukę,
w straży są raporty o.......
A tak na poważniej, to przed tobą daleka droga do "pójścia" na zaoczne SA. Takich jak ty będzie cała kupa chętnych, na pewno z większym stażem, większymi umiejętnościami, lepszą opinią...., cóż, jak mówiłem pisać możesz.... także jak nie masz jakichś poważnych argumentów to raczej nie masz o czym marzyć. pzodr.
EGO = 1 / wiedza

Archon

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2007, 19:54:36 »
Cześć wszystkim,mam pytanie do zainteresowanych tematem egzaminów sprawnościowych do SA PSP dotyczy ono następującej kwestii,a mianowicie czy na egzaminie podczas wykonywanie  etapu ,, drążek'' można używać rękawic,mam tu na myśli rowerowe?

Offline qba_21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • mała ale fajna Honda CRX
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2007, 20:04:20 »
robert_n chodziło mio to czy jest taka możliwośc. Dzieki za odp że jest taka opcja i za raporty -_- . To że jest dożo chętnych do SA PSP to wiem i że trudno sie dostac i to niejest jebajka.
Co do rekawic to moge tyle powiedziec że do innych służb mundurowych gdzie jest podciaganie na drążku to niema zastrzeżeń co do rękawic takich na rower czy typowo na siłownie. Liczy sie prawidłowo wykonane cwiczenie.

pozdrawiam

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2007, 20:11:56 »
SGSP a jak ewentualnie SA Kraków...  co do matury to miałęm zdawać matme i fize na rozszerzeniu... ale sie nie oplaca panowie... do SGSP i tak przeliczają na podstawe... a zobaczcie jaki słaby przelicznik... a aspirantki i tak mają swoje testy...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2007, 15:51:11 »
Ja do SAPSP Kraków. Obiło mi sie o uszy że po CSPSP to sie kończy jako murarz-tynkarz-akrobata (tak pono mówił ktoś po szkółce), ale możliwe że to ploteczki...

PS. wiecie, mamy czas do 23 roku życia, więc nie łamcie się

Archon

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2007, 16:29:58 »
No wiesz może i dobrze mieć kilka kierunków,bo tak prawdę mówiąc to praca strażaka nie opiera się tylko na gaszeniu pożarów,w dzisiejszym świecie spotykamy się z różnego rodzaju sytuacjami i nigdy nie wiadomo jaka umiejętność się przyda.Co do lipca,to narazie trzeba czekać na decyzję w sprawie naboru.

Offline Zloty_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2007, 21:45:21 »
Witam.W tym roku stratowalem do CSPSP i niestety nie udalo mi sie dostac zabraklo mi na 50-tce jedynie 0,03 (moja najgorsza konkurencja), drazek zaliczylem bez problemu a do biegu na  1000 m  mnie nie dopuscili.Zastanawiam sie gdzie w 2008 r. skladac papiery czy do CSPSP czy do SGSP w Warszawie.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2007, 13:02:25 »
Cytuj
niestety nie udalo mi sie dostac zabraklo mi na 50-tce jedynie 0,03 (moja najgorsza konkurencja), drazek zaliczylem bez problemu a do biegu na  1000 m  mnie nie dopuscili
Czegoś nie rozumiem!! Tbie zabrakwało 0,03sekundy do zaliczenia? Jeżeli tak to ty chcesz się z takimi wynikami dostać do Aspirantki. Wybacz!! Potem są jakieś głupie gadki, że plecaki itp. Tylko ciężka praca. A na drążku ile się podciągnęłeś?

Offline Zloty_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2007, 17:04:33 »
Wlasnie ten wynik mowi sam za siebie a to tylko dlatego mialem taki wynik na 50-tce bo w czasie przygotowan nawet raz nie biegalem na tym dystansie tylko trenowalem na 1000 m bo tego sie obawialem a 50-tke myslalem ze zalicze a niestety sie przeliczylem.Na drazku podnisolem sie 17 razy calkiem niezle uwazam a na 1000 m jak trenowalem to mialem tak 3 20 czas nie zbyt rewelacyjny ale jak na dwa tygodnie treniungu to chyba niezly he he.W tym roku zamierzam duzo wczesniej zaczac treningi bo dwa tygodnie to stanowczo za malo.Bede musial popracowac nad ta 50-tka i bedzie dobrze.Wiesz moze jak w tym roku wygladaly egzaminy wstepne do SGSP-chodzi mi o to czy byly w tym samym czasie co w innych szkolach pozarniczych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2007, 12:44:50 wysłana przez Zloty_ »

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2007, 23:35:54 »
Cytuj
Wysłany przez: Zloty_
Wiesz moze jak w tym roku wygladaly egzaminy wstepne do SGPSP

Nie wiem jak Ci to powiedziec ale.........SGPSP nie istnieje

Offline Zloty_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2007, 12:45:41 »
maly blad przy pisaniu he he kazdemu sie moze zdarzyc

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2007, 22:03:03 »
http://www.youtube.com/watch?v=k9ISz07XwPc&feature=related

zapewne widzieliście ten link, ale popatrzcie co znajduje sie niżej, w komentarzu.

Dla leniuchów:
"nareszcie cos Pożadnego!! Moj muzyn wlasnie zkonczyl tą szkole:) tylko teraz ja zamykaj na 3 lata :(:("

wiecie coś na ten temat?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2007, 22:14:57 »
zauważ, że zostało to dodane pół roku temu czyli koło maja, kolo rzucił tekstem, że zamykają ale nabór się odbył. Jeśli chodzi o teksty "kuzyn skończył" "a babcia mówiła" " a mój pies szczekał przy budzie"... nie słuchaj tego, ja u siebie w powiatowej komendzie często bywam i same "ryby" nie wiedzą co dalej, nie wiedzą co będzie za kilka miesięcy a dopiero 3 lata czy na 3 lata. Kadra cały czas ulega rotacji, nic nie wiadomo. Pożyjemy zobaczymy, nawet nie chce myśleć co będzie w 2010 ale trzeba być w gotowości, ja przynajmniej tak uważam. A tych pierdół nie słuchać:) Będzie dobrze:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline ryssioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 20, 2007, 11:48:49 »
dokladnie agusiaczek!! ja konczylem krakow w 2004 roku i wtedy tez pojawialy sie glosy ze wstrzymuja nabor. pozniej mowiono ze nie bedzie naboru na turnusy zaoczne. jak wiadomo w dalszym ciagu szkoly przyjmuja kandydatow i nie sadze zeby mialo sie cos zmienic. jedyne co sie sprawdzilo to to, ze na turnus XVI przyjeto okolo 60 osob a nie jak dawniej 90