Autor Wątek: Program DRUH - firmy BENESOFT  (Przeczytany 8499 razy)

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Program DRUH - firmy BENESOFT
« dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:05:54 »
Witam

Otrzymałem od swojego komendanta OSP taki programi bardzo fajny i przydatny ale cóż jest to wersja 30 dniowa i nie wiem czy mam wprowadzać dane czy nie zniką po tym okresie, mam pytanie czy moze ktoś z was pzrerabiał ten temat juz ma jakieś spostrzeżenia na temat tego programu, a być moze zna inny równeisz przydatny program dla OSP - ponieważ DRUH kosztuje niestety 800zł - czekam na jakieś znaki i uwagi, moje gg:6473081, @: mfireb@wp.pl

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:03:39 »
moze jakas dokładniejsza lokalizaacja programu

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2007, 08:22:00 »
Wersja 30 dniowa bo to jest demo. Jeśli chcesz używać programu to powinniście go kupić- ktoś się napracował, żeby takie coś stworzyć więc należy mu się za to wynagrodzenie.

Nie wiem czy dobre sobie przypominam, ale ten program kosztował jakiś czas temu 150 zł, cena 800 zł jest bardzo wysoka - dziwi mnie taka polityka firmy, przecież wiadomo, że lepiej sprzedać coś 1000 razy po 150 zł niż 10 po 800.
Możliwe, że jest jakaś wersja tańsza dla jednostki OSP bo ta, której demo jest na stronie jest zbyt rozbudowana - nadaje się raczej dla urzędu gminy - napisz do nich maila.


Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2007, 21:23:13 »
Nie mając Druha wpisałem sobie wszelkie dane w Exela i jakoś mnie to zadawala. Mam tylko przydatne zakładki i dane.  :mellow:
Bo niby poco mi np. OC pojazdu itp.         
Poza tym program dużą wadę brak podziału dostępu tzn. ograniczenie dostępu z poziomu logowania.
Udostepniając ten program aby np. wyjazdy były wpisywane na gorąco łamię prawo - udostępniam zgromadzone dane osobowe członków.  :wacko:
Popieram opinię że jest to program lub przynajmniej część jego zakładek z przeznaczeniem dla komendanta gminnego.     
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Solar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • BENESOFT
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2007, 16:50:28 »
Witam,
Jestem producentem programu Druh.

Jeśli chcesz używać programu to powinniście go kupić- ktoś się napracował, żeby takie coś stworzyć więc należy mu się za to wynagrodzenie.

Dzięki za uznanie :) Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że napisanie nie małego w końcu programu bazodanowego to co najmniej kilka (-naście) miesięcy intensywnej pracy + (minimum) koszty licencji narzędzi programistycznych (nie małe). W przypadku tego typu programów, skierowanych na jakiś rynek  niszowy, jest też duże ryzyko, że zainwestowane środki nie zwrócą się szybko - stąd wynika cena i ... brak konkurencji na rynku. Program, w obecnej wersji faktycznie jest przeznaczony dla gmin, planowana wersja dla jednostek OSP ciągle jest planowana ze względu na niewielkie zainteresowanie samych jednostek. Ciekaw jestem jakie niezbędne minimum wg forumowiczów wystarczyłoby by zaspokoić potrzeby jednostek OSP ? I czy faktycznie na poziomie jednostki potrzebne jest takie oprogramowanie skoro jest ona finansowana i rozliczana przez gminę ? Może rzeczywiście wystarczy OpenOffice czy Excel.



Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2007, 20:48:24 »
myślę że program przydałby się, ale jak koledzy wspominali prostszy. myślę że zakres programu powinien pokrywać sie z "papierowa" dokumentacja jaka jest w OSP czyli książka sekretarza, skarbnika, naczelnika, gospodarza, książka wyjazdów a z tym ostatnim, jak zauważył MEKU przy wypisywaniu wyjazdów powinien być dostęp bez logowania, bo dowódca wozu nie koniecznie musi być funkcyjnym w zarządzie i nie musi mieć dostępu do wszystkich danych. może dobrym pomysłem by było możliwość logowania sie tylko do części programu np. "druh skarbnik", albo 'druh sekretarz", można by uniknąć przez to przypadkowego, albo i nie mieszania sobie nawzajem w bazach.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2007, 14:50:46 »
Solar - domyślam się że jesteś stworzycielem i ojcem chrzestnym tego programu, więc powiem tylko tyle - kawał dobrej roboty, ale dopracuj go jeszcze.

A co sie tyczy kolejnej wersji skierowanej do OSP to ja bym mile widział poza tym co wymienione już zostało  jeszcze gotowe formularze do wypełnienia i zapisania w odzielnej bazie na np. odznaczenie strażaka, odznaczenie jednostki,  medal państwowy, protokół komisji skrutacyjnej, mandatowej, likwidacyjnej itp. i co najważniejsze aby ten dokument po wydrukowaniu spełniał wszystkie wymogi do podstęplowania i wysłania.  Coś na wzór PIT-a  - drukuj z ramką, drukuj bez ramki.

Daj znać jak skończysz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2007, 14:55:01 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Solar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • BENESOFT
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2007, 16:23:57 »
Dzięki Meku :-)

Jak na razie program rozwija się dość intensywnie. Głównym wyznacznikiem kierunku jest maksymalny uniwersalizm, bo tylko takie podejście daje szansę zwrotu kosztów.  Formularze? Myślę, że na pewno będą. Nie stanowią od strony technicznej szczególnego wyzwania. Nawet jeden już się pojawił, automatycznie generowany jest wniosek o wypłacenie wynagrodzenia strażakom za udział w akcji ratowniczej.

...Daj znać jak skończysz.

Masz załatwione  :mellow:  ale to może jeszcze potrwać :-)

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2007, 19:04:28 »
Popieram MAEK-a i twórce programu SOLA-ra, formularze by się przydały jak najbardziej,ale i sam program do przechowywania i gromadzenia tych wszystkich danych danej jednostki, i w razie potrzeby tylko wydrukować albo wysłać poprze @,kiedyś ktoś zaczoł tworzyć program skarbnik ale nie doszedł on do skutku, mam nadzieje że tym razem z niewielkimi naszymi radami dojdzie to do skutku w niedługim czasie.


 :wub:

Offline Solar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • BENESOFT
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2007, 18:42:21 »
Pod koniec roku powinna być dostępna testowa wersja programu Druh  skierowana do jednostek OSP: jednostanowiskowa, zamknięta (tzn. bez możliwości aktualizacji), przeznaczona dla jednej jednostki i tania. Dalsze jej losy bedą zależały od faktycznego zainteresowania taką wersją. Ewentualne uwagi co powinna zawierać, co jest potrzebne a co można uznać za zbędne, proszę kierować na info@benesoft.pl Chciałbym podkreślić, że większość uwag dotyczących programu jakie napływają od obecnych użytkowników jest uwzględniana i systematycznie wprowadzana do programu.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2009, 11:21:46 »
Czy wiecie już może czy wyszła nowsza wersja?
Czy ktoś z was już używa tego programu?
Jakiś czas minął od ostatniego posta :)
Chyba że wiecie czy wyszedł może nowy program jak tak dajcie namiary :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2010, 11:20:47 »
Odgrzewam temat , czy są użytkownicy tego  lub podobnych programów i jakie opinie – doświadczenia zebrali

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2010, 12:19:17 »
miałem zainstalowaną wersję 30-dniową. Nawet spoko ale bardziej nadaje sie do urzędów gminy niż do prowadzenia spraw OSP. Osobiście w OSP bym z niego nie korzystał. Za dużo niepotrzebnych rzeczy, pewne tematy niedopracowane itp uwagi padły zresztą nie tylko z mojej strony, bo kolega go również testował i opinia była podobna. Brakuje bazy danych dla OSP i wszyscy o tym dobrze wiedzą. Niestety nikt nic w tym temacie na razie nie opracował nad czym można tylko ubolewać. A szkoda - było by nam wszystkim łatwiej
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2010, 01:07:22 »
Problem są proste – OSP to mała kobyłka i każdy ma trochę odmienne wymagania – by je zaspokoić trzeba podłubać i nie na poziomie programiku do wystawiania faktur VAT  .  Potrzeba kilkanaście, a pewnie kilkadziesiąt skutecznych relacyjnych baz danych . I trochę mądrych funkcji  operujących na nich . 

Starą dobrą zasadą jest że nie pisze się  pod klienta – czyli każde zaakceptowane przez autora życzenie muszą dostać pozostali użytkownicy – ale nie może to wpłynąć na ich oczekiwania czyli mogą lub nie tą funkcje używać – podejście to powoduje konieczność rozbudowania  modułu opcji użytkownika i jeszcze większego skomplikowania wewnętrznie system .

I ok. można – ale nikt tego nie wydłubie za 100 zł od licencji nie mając gwarancji rynku .

I tu kółko się zamyka , że propozycji jest ile jest – a rozsądnych niema – ponieważ  Druh to trochę pomieszane i poplątane wszystko po trochu. Uważam nie potrzebnie bo mieszanie budżetów do tego typu programów mija się z celem w każdym UM /UG są systemy księgowości – mi wyciągnięcie stanu wykorzystania zajmuje w księgowości  1 min i nie widzę sensu żeby  tym się zajmować dodatkowo. 

Jest natomiast wiele informacji które chciałbym mieć , a właściwie uzyskiwać  z systemu

W każdym razie nie interesuje mnie klepidelko na zasadzie wpisywania by wpisywać – bo do tego można zrobić zabawki w Exelu czy Acces .

Może napiszcie wasze pomysły na taki system .

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Program DRUH - firmy BENESOFT
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2015, 13:45:09 »
Witam jak tam sprawy biurowe w OSP od 2010 roku się zmieniły ? Mam zamiar zakupić jakiś program proszę o pomoc w wyborze