Autor Wątek: SGSP co i jak?  (Przeczytany 24408 razy)

fireman_98

  • Gość
SGSP co i jak?
« dnia: Wrzesień 12, 2007, 20:52:22 »
Witam. Mam takie pytanie jeśli chcę sie dostać do SGSP na studia dzienne dla przyszłych funkcjonariuszy PSP, to czy muszę posiadać maturę z matematyki i fizyki czy wystarczy z jednego z tych przedmiotów? Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi...;) z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:22:40 »

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2007, 23:47:20 »
Kolego Zubek73  podales warunki rekrutacji na rok 2007/2008 ....


tu masz warunki rekrutacji na 2008/2009

http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja/warunki_rekrutacji08_09.php

PS. A tak poza tym to musisz zdawać OBA przedmioty na maturze .

Albo dwa na poziomie rozszerzonym i wtedy beda Ci przeliczac punkty na mature podstawowa wedlug wzoru (6R + 100)/7.

Albo zdajesz mature na poziomie podstawowym np.fize i rozszerzonym np. matme (ktory beda przeliczac wedlug wzoru na podstawowa)

I nie morzesz zdawac fizyki i matmy na podstawowym jednoczenie bo wtedy musiałbyś wybrac fize albo matme   jako przedmiot dodatkowy a przedmiot dodatkowy MUSISZ zdawać na poziomie ROZSZERZONYM .


PS2. Jak coś namieszałem to prosze pisać ;)

POZDRAWIAM
Łukasz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2007, 00:18:36 wysłana przez Seretsu »

Offline Aśka_strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
    • remiza.com.pl - Polski Portal Pożarniczy
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2007, 16:53:47 »
Z tego co slyszalam to jesli ktos nie zdaje matury ani z matematyki ani fizyki moze podejsc do egzaminow wstepnych, po ewentualnym zaliczeniu egzaminow sprawnosciowych. Podobno jest tak w kazdej szkole.

Jesli zle mowie -  skorygujcie:)
"To my podajemy rękę,pomagamy.Codziennie.Życie ratownika..."

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2007, 19:43:16 »
W regulaminie jest dokładnie napisane ....


"Kandydat, który nie ma wyniku na pisemnym egzaminie maturalnym z matematyki lub fizyki i
astronomii, otrzymuje w postępowaniu rekrutacyjnym 0% punktów z tego przedmiotu. Dla
kandydatów z „nową maturą" nie będzie organizowany przez SGSP egzamin wstępny z matematyki oraz fizyki i astronomii."



Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2007, 20:20:02 »
dokładnie... od tego roku zmienili... w SGSP tylko matura... i o ile sie nie myle w SA tylko testy...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2007, 15:04:23 »
czyli do SG wystarczy zdac maturke a tam juz nie bedzie zadnych testów??
No to do września :D

Offline radekg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2007, 19:24:41 »
Tak, wystarczy zdać maturke, z testów będzie tylko tor przeszkód:).

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2008, 11:35:05 »
A co do punktów z matury to mniej wiecej ile trzeba miec zeby sie dostac??
No to do września :D

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2008, 13:52:14 »
podejrzewam że nikt Ci nie powiem ile bo każdy rok jest inny inni kandydaci.
ale za 2lata matura z matmy będzie obowiązkowa wiec bedzie można zdawać matmę i fizę podstawową
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 14:01:57 »
a moze jest ktos tu na forum kto sie dostał do SG i mógłby napisac ile punktów miał za co(przedmiot i rozszerzenie czy podstawa) i jaki czas ze sprawnosciówki... bym był bardzo wdzieczny
No to do września :D

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2008, 17:33:27 »
według tego przelicznika (6R+100)/7 to nie wiele taki co zdaje rozszerzenie zyskuje bo jesli ktos zdał powiedzmy na 60 % podstawe a załózmy na to na 50 % zdałby rozszerzenie to wg tego wzoru by miał (6*50+100)/7 = ok 57%       dobrze ja to rozumuje?? jak nie to mnie poprawcie. czyli zdajacy podstawe nie sa bardzo przegrani...
No to do września :D

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2008, 20:11:47 »
mnie też zastanawia kwestia rozszerzenia i podstawy... niby jestem w matematyczno-fizycznej klasie...ale zastanawiam się czy zdawać oba roszerzone czy jeden sobie odpuścić...

Jak sądzicie...bo ja juz sama nie wiem...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2008, 21:09:38 »
no na ten rok to już raczej pozamiatane... bo deklaracji zmienić już nie można... ja osobiście zawsze planowałem zdawać rozszerzoną matmę... ale jak tylko zobaczyłem jaki jest przelicznik w SGSP to stwierdziłem że sie nie opłaca... jest za mała różnica w punktach a różnica w poziomie jest duża... wiem bo tez jestem w mat klasie i jeśli ktoś napisałby podstawę na 60% to szczerze wątpię czy z rozszerzenia miałby chociaż 40%, tak to jest z matmą, z resztą przedmiotów to sie za bardzo nie orientuje... co do fizy i chemii to cisne na rozszerzeniu bo inaczej sie nie da;)
Powodzenia wszystkim;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2008, 21:13:40 wysłana przez Backdraft;) »
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2008, 21:48:31 »
Tak czy inaczej przynajmniej jeden przedmiot MATMA lub FIZA musi być na rozszerzonym.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2008, 20:27:59 »
nie no jeden rozszerzony napewno... no i zastanawiam się czy to nie była by fiza... bo z moja matematycą to mimo,ze ona chciała by 80-pare % to moze na 70-75% rozszerzenie wyciagnę... Z fizą było by lepiej... Ja mam jeszcze rok bo dopiero II klasa...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Adams13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2008, 21:50:15 »
mój znajomy dostał się tam w tym roku, tzn. w sumie to w 2007 (czas leci) , pytałem go co i jak, pokaże wam to co ON mi napisał :) korespondencja poprzez e-mail, ponieważ nie widuję go za bardzo...

Z moja szkoła jest tak:
Musisz złożyć te wszystkie papiery w odpowiednich terminach co masz wypisane na stronce - ja to dowoziłem osobiście bo na poczcie rzeczy lubią ginąć.No i byłem 2 razy z papierami w W-wie. Potem musiałem dowieźć papiery z matury i za kilka dni był egzamin z w-fu a z tego co wiem to w tym roku najpierw jest sprawnościówka a później dowozisz papiery z matury.
Maturka z matmy i fizyki na poziomie rozszerzonym - bez tego nawet nie masz co podań składać.Najważniejsze to pilnować terminów. Później po tych egzaminach jak ci powiedzą że przeszedłeś sprawnościówkę i załapałeś się z wyników z matury to dostajesz skierowanie na komisję lekarska i psychologiczną. badania psychologiczne są w szkole: kilka testów, rozmowa. Jak przejdziesz psychologa to idzesz na kmisję lekarską. Badania trwają nawet 3 tygodnie: Masz taką kartkę i musisz zebrać 14 podpisów lekarzy, ganiasz po całej warszawie żeby badania porobić: RTG, audiogram, krew, mocz, EKG itd. Jak masz coś nie tak np nosisz soczewki - wylatujesz. Możesz mieć krzywy kręgosłup, jak się pytają o złamania to się mówi ze nie było. najwięcej osób leci na kardiologu, laryngologu albo okuliście. Jak przejdziesz badania lekarskie to Ci mówią w szkole kiedy masz sie stawić w szkole i jedziesz na 2 miesiace polignu. Tam zmieszają Cię z błotem - ale jest zajebiście.

Obejrzyj sobie filmik z naszego poligonu:

http://pl.youtube.com/watch?v=TFwrgbFicl8

I to tyle. Może strasznie wygląda ale warto. Wakacje masz całe zjebane - ja miałem 4 dni wakacji - ale coś za coś - nie jesteś potem szarym człowieczkiem.Generalnie lepiej jest zdawać do mojej szkoły bo to są studia i potem masz większą kasę. A w aspirantkach w częstochowie poznaniu i krakowie to to jest takie studium 2-letnie.

Drugi e-mail :)

Wiesz ja miałem z matmy na maturce 45% z rozszerzenia, a z fizyki 75% (rozsz). Też myślałem że ta szkoła jest nie do zdobycia - no fakt jest 70 miejsc a chętnych 500-800 osób. Teraz zresztą nie zaliczyłem egzaminu z matmy więc jak widzisz - też za nią nie przepadam. kiedyś widziałem cię jak na w-fie czy PO chodziłeś krokiem defiladowym - kompania honorowa by cię nie ominęła :p

Jedyne co możesz stracić to 100zł i trochę czasu a zyskać zajebiście dużo

:) może moja korespondencja odpowie Wam na kilka pytań :) mam nadzieję, że chociaż trochę się przydała :)

Pozdrawiam!

Adams
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2008, 21:54:30 wysłana przez Adams13 »
...ratować czyjeś życie...nie patrząc na własne...

Offline Adams13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2008, 13:04:00 »
wiesz co, szczerze Ci powiem, że nie mam pojęcia, hmmmm...najpierw napewno jest wstępne badanie (na tabliczce), a jeżeli nie widzisz to chyba Ci piszą skierowanie do okulisty...tak myślę...ale mogę Cię trochę uspokoić, poszedłem na komputerowe badanie (jak szedłem na prawko, żeby sprawdzić co i jak ze wzrokiem) i wykazało mi, że jest wszystko ok, a przyszło co do czego to jak patrzyłem na tabliczke z literkami, to ostatniego i przedostatniego (najmniejszego) rzędu nie widziałem...hmmmm...później u okulisty byłem i przepisał mi jakieś krople i miałem przyjść na następny dzień "zakropiony" (a krople dziwne, bo z bliska nic nie widziałeś, wszystko rozmazane) tylko z daleka, no i okazało się, że jest wszystko ok i okularków nie trzeba, także zależy kto jaką ma wadę wzorku, czy lekko czy mocniej...nie potrafie za bardzo odpowiedzieć na Twoje pytanie...mogę życzyć powodzenia :)
...ratować czyjeś życie...nie patrząc na własne...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2008, 15:04:24 »
Tego powodzenia to będziesz mi mógł życzyć dopiero za 3 lata jak wszystko dobrze pójdzie. -_-Narazie to ja to wszystko planuje sobie i tak się pytam o wszystko odnośnie tej szkole ,bo najbardziej mnie ona interesuje  .A ty Adams będziesz startował do tej szkoły??

Offline Adams13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2008, 20:11:07 »
Mistrz'u, mi został jeszcze roczek, bo zachciało mi się technikum, idąc do szkoły szczerze powiem,że nie myślałem tak poważnie nad tym, jednak z biegiem czasu...myślę, że to bym chciał robić w życiu...ale ja będę się starał dostać do SA w Poznaniu...co z tego wyjdzie...czas pokaże...mam jeszcze rok, ale biegam sobie spokojnie i ćwiczę drążek powoli...w moim przypadku to najgorsza ta fizyka i chemia, bo nie ma co się okłamywać z chemii 2, a z fizy 3 mam...hmmmm...nie widzę innego wyjścia jak korepetycje :) jeszcze trochę czasu jest, jak to się mówi...

chłopaki, jeżeli wiara czyni cuda, to trzeba wierzyć, że się uda :)

Pozdro!
...ratować czyjeś życie...nie patrząc na własne...

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2008, 21:26:49 »
 Testy do SA, z poprzednich lat rozwiązywałam, i powiem szczzerze, że takie trudne nie są. Adams13 dasz radę :) musi się udać komu jak komu ale nam :)

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2008, 09:34:55 »
Sorry że zadaje takie szczegółowe pytanie .
Słuchaj ,a to badanie wzroku to polega na tym że pokazuje ci tablice z literkami i ty masz je przeczytać tylko czy jakieś  dokładne komputerowe badanie??? Bo tego się najbardziej obawiamm :huh:
Przechodziłem badanie wzroku :) . W moim przypadku u okulisty : czytanie cyfr w lustrze :D musisz widzec conajmniej 8 rząd , czytanie tekstu z bliska, ksiązeczka z odczytwaniem cyfr ( to chyba na daltonizm) i jeszcze zbliżał mi długopis do boku i w jakim momencie przestanę go widziec ( to chyba na widzenie przestrzenne).

Offline Adams13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2008, 13:21:28 »
a to nie tak źle wcale :) myślałem, że będzie gorzej :) i co jestes w SGSP, czy gdzieś indziej?! jak tak to napisz coś, co tam sie dzieje itp. :)  ;) pozdro :)
...ratować czyjeś życie...nie patrząc na własne...

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2008, 16:56:34 »
Do kolegi "gochniak"   -_-

A mógłbyś napisać jeszcze jakie miałeś badania na słuch ??
I czy jak ktoś miał złamaną rękę to patrzyli na to jakoś inaczej ??
Bo ja jakies 5 lat temu mialem zlamana ręke i miałem wstawiane druty ,ale blizny prawie nie widać.
bo jest na 1cm^2 ...mogą sie do tego doczepic ?? Wiem ,że nie jesteś lekarzem gdyz Bozia stworzyla Cię do czego innego (np. sciaganie kotów z drzew)  ,ale jak słyszales o podobnych przypadkach to napisz w miare możliwości   -_-
z gory dzieki
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 16:59:56 wysłana przez Seretsu »

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: SGSP co i jak?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2008, 20:47:45 »
A co byście radzili trenować żeby przejść sprawnościówkę bez problemu w SGSP??
Bo to oprócz matury i badań najważniejszy egzamin -_-