Autor Wątek: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)  (Przeczytany 17921 razy)

Offline michalmmz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« dnia: Wrzesień 10, 2007, 12:36:11 »
Jestem ciekaw co można robic po ukonczeniu Inżynieri Bezpieczenstwa Pozarowego (dla osob cywilnych)
Bede wdzieczny ze wszelkie informacje

Offline strazak_c

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2007, 15:05:35 »
Pracować w straży za 900 i robic to co inni za 3000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Porażka:( No niestety za błędy młodości całe życie się płaci!!! No ale z drugiej strony nikt mnie nie zmuszał zeby iśc akurat na IBP w SGSP.

Offline michalmmz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2007, 23:23:46 »
A mozesz opisac co dokladnie robisz?

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2007, 13:29:13 »
a moze wiecej informacji o tym kierunku jka tam jest i ogolnie czego mozna sie spodziewac
po prostu niech ktos napisze kto skonczyl ten kierunek

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2007, 13:33:24 »
a moze wiecej informacji o tym kierunku jka tam jest i ogolnie czego mozna sie spodziewac
po prostu niech ktos napisze kto skonczyl ten kierunek

Myślę, że chłopak sobie odpuścił po garści zachęty ze strony kolegów a zwłaszcza jak zobaczył, że 900 zł może zarabiać :P Pewnie biedak już siedzi w Irlandii :P

Offline olek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2007, 22:30:18 »
Witam!
Powiem wam tak. Skończyłem IBP dzienne jako pierwszy tego typu rocznik. Teraz pracuje w PSP jak wiekszość z tych, którzy razem ze mną kończyli. Wcale tak strasznie nie jest, zależy od tego co kto lubi. Ja akurat to kocham i mi nie przeszkadza ile zarabiam bo robię to co zawsze chciałem. Porażką jest tylko to że mamy wykształcenie a nie mamy stopnia, mimo tego że uczymy się razem z kolegami mundurowymi. A w tej chwili sytuacja z nami trochę się klaruje bo jest nas coraz wiecej i pokazują sie coraz wiekszę szanse na zostanie oficerem. Jednak ten kto kończy szkołe musi conajmniej poczekać na gwiazdki 4-5 lat jak ma dobre pchanie. A poza tym możemy zajmować się innymi rzeczami w branży i trochę sobie reperować budzet (oczywiście jeśli starsi koledzy cię do tego dopuszczą). Należy pamiętać o tym że zanim zostaniemy oficerami nabieramy doswiadczenia a to jest najważniejsze na polu walki. Jak macie pytania to mogę wam coś napisać. Pozdrawiam i zyczę miłej nauki. -_-

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2013, 23:15:03 »
To jak to jest z zatrudnieniem po tym kierunku? Czy warto, czy może lepiej sobie odpuścić? Każda firma, budynek użyteczności publicznej musi mieć plan ewakuacji, wyposażenie p-poż itd. więc chyba potrzeba takich specjalistów?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2013, 00:28:29 »
Kolego ja kończyłem kilka lat temu SGSP i powiem, że nie drzwi otworem nie stoją, ale jak chcesz, to nigdzie zamknięte na klucz nie są. Z mojego rocznika ok. 80% zajmuje się ochroną przeciwpożarową. Jedni w dużych firmach, które dostarczają gaśnice itp., inny w mniejszych, a są i tacy co w straży robią. Jeśli interesuje Cię inżynieria, a zwłaszcza ochrona ppoż. to warto, bo roboty jest sporo.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2013, 01:04:29 »
Czy trudno ukończyć te studia? Czy stoją one na wysokim poziomie? Jakby nie patrzeć jest to wąska dziedzina, więc jeśli nie znalazłbym zatrudnienia w firmie zajmującej się sprawami p-poż, to chyba byłoby ciężko z inną pracą?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2013, 09:09:14 »
Na początek proponuję  krótkie info o WIBP ze strony SGSP:
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/o_wydziale.php

Absolwent tego wydziału może zajmować się praktycznie większością zagadnień związanych z ochroną ppoż. z wyjątkiem:
- prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych - strażacy PSP (mundurowi),
- uzgadniania projektów budowlanych oraz opracowywania ekspertyz z trybie rozwiązań zastępczych i zamiennych - rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych (no chyba że uzyska uprawnienia rzeczoznawcy).

Absolwent WIBP może np. opracowywać Instrukcję Bezpieczeństwa Pożarowego, przeprowadzać audyty z zakresu ochrony ppoż. obiektów, opracowywać plany ewakuacyjne, plany rozmieszczenia sprzętu ppoż., dokonywać oceny zagrożenia wybuchem (tu potrzeba jednak trochę specjalistycznej wiedzy), opinie ppoż., szkolenia, itp. itd.

A co do samych studiów - nie są one lajtowe ale bardzo ciężkie też nie. Jeśli się lubi tą dziedzinę to nie powinno być większych problemów. Na pierwszym roku większość przedmiotów to przedmioty ścisłe ogólne takie jak: matematyka, mechanika, wytrzymałość materiałów, fizyka, chemia... Dopiero w następnych latach dochodzą typowe przedmioty kierunkowe.
Trochę jest "zabawy" z kilkoma przedmiotami :) trochę jest "zabawy" przy laborkach, ale to są uroki studiów i trzeba przez to przejść :)
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2013, 01:08:46 »
Jak sprawa ma się z wykładowcami? Dobrze tłumaczą i czy materiał jest na wysokim poziomie? Nie ukrywam, że chciałbym zostać dobrym inżynierem i chciałbym wiedzieć, czy te studia mi na to pozwolą :). Spotkałem się z opiniami, że ludzie po takim kierunku już w zasadzie nie są potrzebni w zakładach przemysłowych np., bo firmy wysyłają swoich ludzi na szkolenia z zakresu BHP i p-poż. Czy to prawda?

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2013, 23:12:53 »
Tylko że te szkolenia musisz aktualizować, a po szkole masz dożywotnio - jeśli chodzi o p.poż. Najwięcej jest ofert dla inspektora p.poż i bhp w jednym - bo taniej wychodzi zatrudnić jednego człowieka.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Praca - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (cywilne)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:26:44 »
Ostatnio wyczytałem, że firmy nie muszą już zatrudniać inspektorów ochrony przeciwpożarowej, a jedynie osobę po kursie bhp. Czyli oprócz firm zajmujących się sprawami p-poż. nie ma chyba innego miejsca zatrudnienia dla osoby kończącej ten kierunek...  :gwiazdki:

http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/inspektor-ochrony-przeciwpozarowej-niepotrzebny-18975.html

exiwork

  • Gość