Autor Wątek: wiki.strazak.pl  (Przeczytany 11817 razy)

Offline dago

• Lubię Cię
  • Administrator
  • Weteran
  • *
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
wiki.strazak.pl
« dnia: Sierpień 30, 2007, 01:40:25 »
Zapraszam wszystkich do nowego eksperymentu.

Ma on pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie - czy nasze środowisko jest już w stanie wspólnymi siłami stworzyć nową jakość?

W tym celu na odnowionej stronie wiki.strazak.pl umieściłem pewien konkretny opis pod adresem: wiki.strazak.pl/pozary-kosciolow. Temat jest wybrany przypadkowo.

Proszę wszystkich czytających o zerknięcie, gdzieś w nowym oknie w tamto miejsce i czytanie dalej...

Proszę Was, żebyśmy wspólnie spróbowali rozwinąć tą treść. Tak na początek. Chciałbym spowodować, żeby na forum zaczęły pojawiać się w większej ilości tematy zawodowe, natomiast na wiki.strazak.pl pojawił się konkretny efekt doświadczeń, przemyśleń jak również dyskusji.
Nie chcę przeględzić tego tematu, dlatego powiem tylko że wiem na pewno:

• Jeśli w parę osób stworzymy jakąś treść to będzie ona bliżej doskonałości, niż by to pisał jeden autor, choćby geniusz,
  • Jeśli wiele oczu przeczyta jakąś treść, nie ma możliwości, żeby pozostały w niej niezauważone błędy,
  • Treść, którą stale można udoskonalać nigdy się nie zestarzeje.

Uważam, że możemy dać radę tym razem.
Poprzednio wiele osób było zainteresowanych, natomiast bardzo źle się do tego zabrałem. StrazakWiki zamienił się w ni to słownik ni leksykon.
Niby mieliśmy coś razem rozwijać, ale tak naprawdę nikt nikomu nie pomagał. Powstawały pojedyncze hasła, definicje, ale wpisywane oddzielnie.

Nie udało się, trudno. Zacznijmy od nowa! Tego doświadczenia trzeba było, nic się nie zmarnowało.

Proszę każdą chętną osobę o założenie konta (w górze strony), do edycji NIC nie trzeba dodatkowo umieć!. Strona ma bardzo proste i czytelne menu edycji (zbliżone do tego na forum).

Założyłem oddzielną podkategorię na forum (wiki.strazak.pl), pod szkoleniem. Na razie wszystko co dotyczy pisania na wiki zakładajmy tu. Będę się starał zachować odmienny charakter tego działu. Choć liczę, że tematy będą z zakresu taktyki, na razie separuję te działy. Zostawiam dział wiki jako inkubator tej nowej treści.

Niezależnie, jak sprawnie przyłączą się do pisania nowe osoby, planuje we własnym tempie pisać dalej w temacie pożary kościołów. Zapewniam, że każdy może pomóc.
Jeśli jesteś osobą która zwyczajnie wie, pewnie masz doświadczenie- popraw, dopisz, uzupełnij, wytknij błąd,
A może pomożesz i narysujesz coś, związanego z tematem?
Może znasz odnośniki w internecie, które bardzo się przydadzą?
Może przeczytałeś coś i masz wątpliwości?
Zwyczajnie widzisz jakieś byki? twoja dusza polonisty łka?
Może po prostu postarasz się we własnym otoczeniu rozpropagować nasz pomysł i dzięki temu zorganizujesz więcej osób?
Możesz jeszcze zrobić setki innych rzeczy, z których wszystkie są dla naszego kruchego pomysłu bezcenne, każda z nich!
Napisz w tym dziale, pochwal się, pogadaj.

Nie rób tylko jednego, nie zostaw tej sprawy obojętnie.

---------------------------------------------
wiki.strazak.pl to w sumie nadal to samo co dotychczasowy StrazakWiki w sensie mechanizmu działania.

Poprzednia strona nie była rozwijana, przestało się opłacać ciągłe łatanie i aktualizowanie stron. Zdecydowałem sie wykorzystać jedną z wielu firm oferujących mechanizm wiki i tak powstał wiki.strazak.pl.

Na zewnątrz trzeba dopracować jeszcze parę drobiazgów - menu, wstęp itd. Podobnie przeniosę zawartość z wcześniejszej strony (ale bez kont użytkowników)
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.
StrazakWiki

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wiki.strazak.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2007, 08:04:12 »
Myślę, że wspólnie jak najbardziej jesteśmy w stanie stworzyć coś naprawdę dobrego. Obserwując poziom dyskusji merytorycznej na forum są tu ludzie których na to stać.
Tym bardziej (wnioskując po forum strazak.pl) że wszystko za co bierze się DAGO zamienia się w złoto :) :)
Jestem za - piszę się jak najbardziej - zakładam konto.
W mojej dziedzinie jestem do dyspozycji.

Nie wypada administratorowi dawać plusa, ale plus dla Dago! :)

Offline MGNACZUS

• Banita FM
  • KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2007, 21:03:10 »
No Panowie!!!
Troszeczkę prowokacyjnie z mojej strony. W nie tak odległej przeszłości na forum pojawiły się głosy w stylu – forum schodzi na psy, mało rozmów poważnych, beznadziejne tematy i inne takie tam.
Teraz jest pomysł. Zebranie wszystkich przemyśleń, doświadczeń, wiedzy praktycznej i teoretycznej. Możemy stworzyć coś, co przetrze szlak do nowego standardu…

Nie mówię, że każdy ma od razu „coś” wpisać na Wiki. Dyskusję na dany temat można przeprowadzić tu na forum a efekt końcowy wprowadzić do Wiki.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline dago

• Lubię Cię
  • Administrator
  • Weteran
  • *
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2007, 21:26:46 »
Koniecznie! Zachęcam. Tak piszę a nikt mi jeszcze nawet nie zwrócił uwagi, że jakieś brednie mi wychodzą.

Nie wierzę, że wszyscy się ze mną zgadzają. Dajcie szanowni forumowicze jakiś znak życia. Początek jest zawsze trudny, ale ja jednak liczę, że pomysł się jakoś rozkręci. W tej chwili piszę właśnie o działaniach zewnętrznych w przypadku małego pożaru dachu, przy skromnych siłach ratowniczych, toż to chyba najwięcej doświadczeń z takich sytuacji powinno wywoływać. W sumie patrzę na to jak na pożar zwykłego poddasza, tyle, że w trochę cięższych warunkach (niełatwy dostęp od wewnątrz, stosunkowo duża powierzchnia najczęściej bez przegród.

Pomóżcie !! :D
StrazakWiki

strażak79

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2008, 22:40:14 »
chciałem dodać artykuł na temat pożarów lasu ale za cholerę nie wiem jak to zrobić.  :huh:

Offline dago

• Lubię Cię
  • Administrator
  • Weteran
  • *
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2008, 23:03:11 »
Wypełnij formularz rejestracyjny i załóż konto, w pewnym momencie będziesz poproszony o super tajne hasło, żeby się przyłączyć do wiki a brzmi ono:

klub strazak.pl

ale to masz już z głowy, bo konto jak widzę istnieje :D

A zakładanie nowych stron? Nie ma nic prostszego -
w adresie strony wpisujemy:
http://wiki.strazak.pl/to-moj-nowy-temat

gdzie ciąg:

to-moj-nowy-temat

jest proponowanym adresem podstrony. Słowa rozdzielone <myślnikiem>, brak polskich znaków w słowach, brak odstępów <spacji>. Najlepiej nie przesadzać z tytułem, ograniczyć się do 2,3 słów. To wszystko. Strona od razu zaproponuje utworzenie pod tym adresem nowej treści, pojawi się okienko edycji i dalej już intuicyjnie.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2008, 23:56:03 wysłana przez dago »
StrazakWiki

Offline Witold

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:22:58 »
Nie wiem. Próbuję i próbuję. Przypomina hasło (bo jak zwykle zapomniałem). Dostaję verification code. Robie nowe hasło. Loguję się i mi pisze, że nie mam "valid security token" i że nie mam włączonych ciasteczek (a mam).
Może potrafisz usunąć moje konto, to od nowa je założę?  (WitoldN)
Pola do wpisania super sekretnego hasła nie widzę.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline dago

• Lubię Cię
  • Administrator
  • Weteran
  • *
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2008, 22:24:52 »
Zakładając konto, nie tworzysz go na wiki.strazak.pl tylko na wikidot.com - serwerze usługodawcy, nie mam możliwości zarządzania kontami, oprócz co najwyżej wypraszania osób, które bezpośrednio przyłączyli się do wiki.strazak.pl. Także miałem problemy ze zmianą hasła, podobnie jak Ty, token - czyli identyfikator sesji generowany jest dla każdego wywołania na nowo i jeszcze ma pewne ograniczenie czasowe ważności. Oznacza to, że jeśli poczta z kodem nie dotrze w miarę szybko, żeby go wpisać, lub wyłączysz i wywołasz okienko weryfikacji ponownie, kod nie będzie przyjęty. Wiem, jest to upierdliwe.
Mnie się udało w godzinach wieczornych, gdy poczta w końcu doszła po paru chwilach - tak jak powinno być.
Wywołaj okno przypominania hasła i zażądaj kodu,  zostaw okienko w takim stanie jak jest!, sprawdzaj pocztę, zaraz jak przyjdzie kod wklej do okienka. Powinno się udać.

Przy okazji jeśli możesz wyczyść pamięć podręczną przeglądarki przed całą procedurą.
Dopiero po zalogowaniu, będziesz mógł w ustawieniach prywatnych zadecydować do którego z setek wiki chcesz się przyłączyć (oczywiście podaj tam wiki.strazak.pl) i wtedy podaj hasło.
Jeśli nic nie zadziała spróbuj powtórzyć procedurę na IE, zauważyłem, że niektóre funkcje są pisane pod tą przeglądarkę niestety.

Nie poddawaj się, trzymam kciuki!
StrazakWiki

barwa

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2008, 23:51:20 »
No i mam podobny problem jak Witold. Z tym, że nie dostaję na skrzynkę kodu i nie mogę kontynuować rejestracji.  :huh: :huh: :huh:
Muszę sie z obietnic wywiązać i nie mogę.
Mam już sporo materiałów o dachach i jak mam to wpisać skoro nie mogę się zarejestrować???
buuuuu :(

barwa

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2008, 12:55:19 »
Udało się!!!!!!!!!!!!  ^_^
Nareszcie!
To teraz powoli zacznie się tworzyć część budowlana.
Zacznę od dachów, a kiedy coś już będzie zamelduję posłusznie.  ^_^

No i teraz mam nowy problem ( jak rasowa baba - jak nie urok to....)

Chciałabym dołączyć zdjęcia, żeby łatwiej było zrozumieć to co będzie pisane.

Buuuu jak to zrobić??
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 18:12:03 wysłana przez firewife »