Autor Wątek: narodziny dziecka  (Przeczytany 18832 razy)

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
narodziny dziecka
« dnia: Sierpień 12, 2007, 21:24:56 »
Mam pytanko jak to jest u Was, ile dni przysługuje na narodziny dziecka i ile należy się kasy?

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2007, 10:41:37 »
a co dziecko masz tylko dla kasy i wolnego?  :wacko:
chyba trzy dni a kasa z pzu, becikowe no i z mopsu jak ci nie przekracza zarobek, a reszt e sobie poszukaj w przepisach.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2007, 10:51:58 »
2 dni

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2007, 12:55:38 »
Dwa dni urlopu okolicznościowego a z PZU 600 zł no i od byłego już ministra Romana becikowego 1000 zł i drugi tysiąc jak twoje dochody na jednego członka rodziny nie przekraczaj coś około 500 zł dokładnie nie pamiętam! -_-

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2007, 22:17:03 »
nie wiem ile dni ale u mnie z PZU 1500ZL .... :rolleyes: ZA 2 TYG BEDE BRAŁ KASIORKE

POZDRAWIAM

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2007, 22:46:54 »
Gratulacje dla Wszystkich nowych Tatusiów i oczywiście Mam..
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:06:48 »
2 dni  - a kasa to już zależy od Ciebie na ile się ubezpieczyłeś.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2012, 20:36:42 »
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś ostatnio korzystał z naszego ubezpieczenia? Tzn jaka kwota jest za narodziny dziecka? Lub może ktoś wie ewentualnie?

leszno

  • Gość
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2012, 21:05:17 »
jeszcze urlop ojcowski ci sie nalezy chyba 2 tygodnie przez rok od urodzenia niech mnie ktos poprawi jak jest inaczej

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2012, 21:51:08 »
A wielkość "naszego" ubezpieczenia nie jest zależna od składki? Chyba było kilka wariantów do wyboru....
Wydaje się więc, że podawanie kwoty nie jest adekwatne do tego co możesz dostać. Łatwiej jest więc wybrać się do księgowości do osoby, która zajmuje się ubezpieczeniami i tam zobaczyć umowę, którą przecież podpisałeś.....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2012, 23:00:25 »
Wydawało mi się że był jeden wariant do wyboru. Póki co nie chcę robić zamieszania, bo jest na to za wcześnie dlatego pomyślałem że na początek dowiem się czegoś na Forum.

Fojermon

  • Gość
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 01:31:40 »
Witam. Warianty były dwa i zależy, który wybrałeś, ża urodzenie się dziecka jest 1400 albo 1600zł

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 09:02:40 »
Ok. Dzięki za info, różnicy wielkiej widzę nie ma.

herman

  • Gość
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 10:09:11 »
 :mellow: czytam te forum i ręce opadaja....... Pracujecie w tej firmie nie znacie swoich praw i obowiazków ( wolne z tytułu urodzenia dziecka, urlop ojcowski, rozliczanie czasu pracy, mundurówka i wiele innych spraw) Przepisy prawa trzeba znac , trzeba wiedziec gdzie je szukac!! Na ich podstawie piszesz raport o nalezność, która ci przysługuje i tyle. Co do kasy za urodzenie dziecka- porazka. Facet nie wie jaka ma polisę ubezpieczeniową? Swoją drogą jak żona zaszła w ciążę mogłeś podnieść składkę ubezpieczeniową- trzeba myśleć ( są młodzi ludzie, którzy opłacają wariant bez urodzenia dziecka)
Panowie mamy wpisane w szkolenie miesięczne tematy:
-prawa i obowiazki strażaka
-świadczenia strażaka
-stanowiska słuzbowe (awansowanie w grupie i stopniu)
-urlopy
-czas pracy itp
Uważam jeśli te tematy były omawiane w trakcie doskonalenia zawodowego to w czym problem? (nie widziałem nie słyszałem)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 10:34:50 »
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś ostatnio korzystał z naszego ubezpieczenia? Tzn jaka kwota jest za narodziny dziecka? Lub może ktoś wie ewentualnie?

Warianty, są trzy:
składka miesięczna
1. 63,26 zł - 1800 zł
2. 69,86 zł - 2000 zł
3. 82,79 zł - 2400 zł

herman

  • Gość
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 11:07:22 »
Program ubezpieczeniowy dla funkcjonariuszy i pracowników PSP

Od ponad 10 lat funkcjonariusze i pracownicy PSP mogą ubezpieczać się od wielu ryzyk na specjalnie przygotowanych warunkach.

Warunki te znalazły aprobatę Komendanta Głównego PSP oraz Związków Zawodowych.

Obsługę brokerską ubezpieczenia w imieniu PSP prowadzi Mentor S.A.

ELEMENTY PROGRAMU UBEZPIECZENIA:

1. UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE

WARIANT I – RODZINNY PEŁNY

Charakteryzuje się najszerszym zakresem ochrony i obejmuje zdarzenia dotyczące ubezpieczonego, członków rodziny oraz pakiet medyczny. W tym wariancie do wyboru są warianty z sumą ubezpieczenia od 7 000 zł do 20 000 zł.

WARIANT II – OCHRONNY

Ochrona ograniczona jest do osoby głównego ubezpieczonego i obejmuje zdarzenia dotyczące ubezpieczonego oraz pakiet medyczny.

WARIANT III – SOCJALNY

Wariant adresowany do niżej uposażonych pracowników PSP i obejmuje wybrane zdarzenia dotyczące ubezpieczonego, członków rodziny oraz podstawowy pakiet medyczny.

We wszystkich III wariantach ochroną objęte są następujące ciężkie choroby:
Zawał serca, Udar mózgu, Zabiegi chirurgiczne na naczyniach wieńcowych by-pass, Niewydolność nerek, Zakażenie wirusem HIV w trakcie transfuzji krwi i w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, Choroba Creutzfelda-Jacoba, Nowotwory złośliwe.

Dodatkowo w wariancie pełnym oraz ochronnym zakres ochrony rozszerzony jest o niżej wymienione choroby:
Oponiak, Choroba Parkinsona, Oparzenia wymagające hospitalizacji, Utrata wzroku, Transplantacja organów.

2. DODATKOWA OCHRONA ŻYCIA

Do jednego z trzech wariantów dodatkowej ochrony życia mogą przystępować osoby na zasadzie dobrowolności. Dzięki temu ubezpieczeniu można skumulować wysokość świadczeń z posiadanym wariantem podstawowym.

3. UBEZPIECZENIE MAŁŻONKÓW I PEŁNOLETNICH DZIECI

Na tych samych zasadach i w tym samym zakresie co funkcjonariusze i pracownicy małżonkowie i pełnoletnie dzieci funkcjonariuszy i pracowników PSP mogą przystępować do ubezpieczenia grupowego.

4. UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE DLA EMERYTÓW PSP

Odchodzący na emeryturę funkcjonariusze i pracownicy PSP w wieku do 69 r.ż. mogą przystąpić do jednego z trzech oferowanych wariantów ubezpieczenia, które pod względem warunków znacznie przewyższają oferowaną dziś standardową indywidualną kontynuację ubezpieczenia PZU Życie S.A. Specjalnie opracowany i dedykowany program na życie dla emerytów PSP jest propozycją unikalną na polskim rynku ubezpieczeń. Na tych samych warunkach mogą przystępować do ubezpieczenia również współmałżonkowie emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników PSP.

5. FUNDUSZ INWESTYCYJNY – POGODNA JESIEŃ

Jednym z zasadniczych celów programu jest umożliwienie strażakom gromadzenia środków pieniężnych w funduszu inwestycyjnym uzupełniających przyszłe świadczenia emerytalne. Stabilny fundusz Pogodna Jesień od wielu lat osiąga bardzo dobre wyniki inwestycyjne dla swoich Klientów. Wysokość składki oszczędnościowej ustalana jest przez pracownika w chwili przystępowania do ubezpieczenia. Alokacja Państwa środków w funduszu inwestycyjnym wynosi od I roku 97%. Możliwe jest wcześniejsze skorzystanie ze zgromadzonych środków przez ubezpieczonego - już po dwóch latach od wpłacenia pierwszej składki dopuszcza się wypłatę całości lub części zgromadzonego kapitału.

6. UBEZPIECZENIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Ubezpieczenie NNW zapewnia osobom nim objętym dodatkową ochronę w czasie pracy i służby. Zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia powstałe w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Za nieszczęśliwe wypadki uznawane są także zawały serca, wylewy krwi i udary mózgu.

7. UBEZPIECZENIE NNW NIEPEŁNOLETNIEGO DZIECKA

Ubezpieczenie przeznaczone dla dzieci do 18 r. ż. Zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia powstałe w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Za nieszczęśliwe wypadki uznawane są także zawały serca, wylewy krwi i udary mózgu. Ochrona ubezpieczeniowa trwa 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie może zastąpić lub uzupełnić ubezpieczenie „szkolne”.

8. UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ (OC)

Ubezpieczenie OC zapewnia pracownikom PSP ochronę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone pracodawcy. Celem ubezpieczenia jest uwolnienie strażaka
od odpowiedzialności z tytułu nałożonej przez pracodawcę kary, która zgodnie z przepisami prawa wynosić może maksymalnie trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia. Dzięki ubezpieczeniu OC, obciążenie to przeniesione zostaje na zakład ubezpieczeń.

ROZSZERZENIE OC NA ŻYCIE PRYWATNE

Program ubezpieczenia uzupełniony jest o możliwość preferencyjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Do wyboru są 3 warianty sumy ubezpieczenia. Z ochrony ubezpieczeniowej korzysta również małżonek, dzieci niepełnoletnie oraz pomoc domowa zatrudniona u Ubezpieczonego. Ochrona dotyczy również szkód powstałych z tytułu posiadania zwierząt domowych, rowerów, garaży dla własnego użytku, sprzętu pływającego, a także szkód wynikłych z posiadania i użytkowania mieszkania, nieruchomości (łącznie z tzw. szkodami wodociągowymi – zalaniem itp.).

9. UBEZPIECZENIE KOSZTÓW OCHRONY PRAWNEJ

Ubezpieczenie kosztów ochrony prawnej obejmuje koszty poniesione przez Funkcjonariusza /pracownika PSP, w celu obrony swoich praw, w zakresie przewidzianym w obowiązujących przepisach, w postępowaniach przed komisjami dyscyplinarnymi oraz sądami polskimi, prowadzonymi z jego udziałem w charakterze podejrzanego, oskarżonego lub pozwanego w związku z wykonywaniem zawodu, a w szczególności:

    kosztów usług osób uprawnionych do świadczenia ochrony prawnej,
    kosztów i opłat sadowych lub administracyjnych.


10. UBEZPIECZENIE ZACHOROWANIA NA RAKA PIERSI DLA KOBIET

Ubezpieczone mogą być kobiety w wieku od 18 do 65 lat, będące pracownikiem lub funkcjonariuszem PSP, a także żony pracowników i funkcjonariuszy PSP.

Przedmiotem ubezpieczenia jest zachorowanie na raka piersi zdiagnozowane u Ubezpieczonej w okresie ochrony ubezpieczeniowej oraz podjęcie leczenia.

11. UBEZPIECZENIE ZACHOROWANIA NA RAKA PROSTATY DLA MĘŻCZYZN

Ubezpieczeni mogą być mężczyźni w wieku od 18 do 65 lat, będący pracownikami lub funkcjonariuszami PSP, a także mężowie pracowników i funkcjonariuszy PSP.

Przedmiotem ubezpieczenia jest zachorowanie na raka gruczołu krokowego zdiagnozowanego u Ubezpieczonego w okresie ochrony ubezpieczeniowej oraz podjęcie leczenia raka gruczołu krokowego.

KARTY KLIENTA I ZNIŻKI

Ubezpieczeni mają możliwość otrzymania Karty Klienta PZU S.A. uprawniającej do zniżki
w ubezpieczeniach prywatnych np. OC komunikacyjne, Auto Casco, ubezpieczenia mieszkań, koszty leczenia zagranicą itd.

FUNDUSZ POMOCY

Dzięki funkcjonującemu programowi ubezpieczenia został uruchomiony Fundusz Pomocy Poszkodowanym Ratownikom i ich Rodzinom. Fundusz jest zasilany ze środków pochodzących z dywidendy (udziału w zyskach) z powyższych ubezpieczeń.

DOTYCHCZAS NA FUNDUSZ POMOCY WPŁYNĘŁO PONAD 4 800 000 ZŁ.

W najbliższym czasie funkcjonujący fundusz przekształci się w fundację, której celem nadal będzie pomoc poszkodowanym ratownikom i członkom ich rodzin.

JAK PRZYSTĄPIĆ DO UBEZPIECZENIA?

Aby przystąpić do programu, należy zwrócić się o pomoc do osoby lub osób zajmujących się obsługą ubezpieczeń w jednostce PSP. W posiadaniu tych osób znajdują się druki deklaracji zgody, które należy po ówczesnym zapoznaniu się
z treścią uważnie wypełnić - wpisując swoje dane personalne, wysokość deklarowanej wpłaty na fundusz inwestycyjny oraz dane osób uposażonych.

Pamiętaj że:
uposażonym może/gą być dowolnie wskazana/e przez Ciebie osoba/y, w każdej chwili masz prawo zmienić osobę uposażoną, wpisując więcej niż jedną osobę uposażoną, określ procentowo ich udział w świadczeniu, możesz w ogóle nie wpisywać osób uposażonych, wówczas świadczenie na wypadek śmierci zostanie wypłacone Twoim spadkobiercom według następującej kolejności:

    małżonek,
    dzieci,
    rodzice,
    inni ustawowi spadkobiercy.

Na koniec, w oznaczonym miejscu wpisz datę i podpisz deklarację.

W razie jakichkolwiek problemów bądź wątpliwości prosimy o kontakt z biurem MENTOR S.A.

MENTOR S.A.
ul. Szosa Chełmińska 177 - 181
87-100 Toruń
tel. (056) 669-33-00 do 03
fax. (056) 669-33-04 do 05
e-mail: mentor@mentor.pl


BEZPOŚREDNIA OBSŁUGA PROGRAMU UBEZPIECZEŃ:

Dział Obsługi Ubezpieczeń na Życie

Aleksandra Czarnota
tel. (056) 669 33 19
e-mail: aleksandra.czarnota@mentor.pl

oraz

Magdalena Olejnik
tel. (056) 669 33 96
e-mail: magdalena.olejnik@mentor.pl


POMOC W ZAKRESIE SZKÓD:

Anetta Sylwestrowicz
tel. (056) 669 32 10
e-mail: anetta.sylwestrowicz@mentor.pl

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 14:32:50 »
:mellow: czytam te forum i ręce opadaja....... Pracujecie w tej firmie nie znacie swoich praw i obowiazków ( wolne z tytułu urodzenia dziecka, urlop ojcowski, rozliczanie czasu pracy, mundurówka i wiele innych spraw) Przepisy prawa trzeba znac , trzeba wiedziec gdzie je szukac!! Na ich podstawie piszesz raport o nalezność, która ci przysługuje i tyle. Co do kasy za urodzenie dziecka- porazka. Facet nie wie jaka ma polisę ubezpieczeniową? Swoją drogą jak żona zaszła w ciążę mogłeś podnieść składkę ubezpieczeniową- trzeba myśleć ( są młodzi ludzie, którzy opłacają wariant bez urodzenia dziecka)
Panowie mamy wpisane w szkolenie miesięczne tematy:
-prawa i obowiazki strażaka
-świadczenia strażaka
-stanowiska słuzbowe (awansowanie w grupie i stopniu)
-urlopy
-czas pracy itp
Uważam jeśli te tematy były omawiane w trakcie doskonalenia zawodowego to w czym problem? (nie widziałem nie słyszałem)

Słuchaj kolego. Nie piszę z powodu że chcę poczytać cwane zgryźliwe uwagi, tylko oczekuję informacji. Jak zawierałem ubezpieczenie to dali mi tylko listę, gdzie w ramce mam zaznaczyć czy chcę być objęty ubezpieczeniem czy nie.
Pisałem już wcześniej że nie chcę z pewnych powodów jeszcze nikogo informować w pracy, dlatego piszę tutaj.
I nie wyjeżdżaj mi tutaj ze szkoleniami, bo jakoś nie zauważyłem aby w planie szkolenia były omawiane nasze ubezpieczenia.

Dziękuję normalnym ludziom za dobre chęci i wyczerpujące informacje.

herman

  • Gość
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 15:50:44 »
Nie denerwuj sie kolego sam napisałeś:
...Jak zawierałem ubezpieczenie to dali mi tylko listę, gdzie w ramce mam zaznaczyć czy chcę być objęty ubezpieczeniem czy nie....
Z tego wynika jak niska jest nasza swiadomość - cos dali do podpisania i podpisałem nie zwracając uwagi co. Trzeba sie zapoznac z tego typu umowami Jakie są warianty ? Co wchodzi w zakres ubezpieczenia? Jak zabezpieczam rodzine w wyniku wypadku któremu mogę ulec ? Czy mam  w polisie OC względem pracodawcy? To naprawdę są ważne sprawy.
A na pytanie ile daja za urodzenie dziecka odpowiem ci tak- TYLE NA ILE SIE UBEZPIECZYŁEŚ , uzależnione jest to od składki jaka płacisz miesięcznie i jaki masz wariant ubezpieczenia.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 18:15:39 »
Niska jest nasza świadomość. To prawda. Realia w mojej komendzie są takie a nie inne, nic na to nie poradzę. Pracuję na PB i komunikacja pomiędzy JRG a komendą praktycznie nie istnieje. Szczególnie jeśli to ja chcę coś załatwić. :wall:

Dziękuję Panu grzela, za krótki i wyczerpujący post, ponieważ po tym ile płacę dowiedziałem się jaki mam wariant i wszystko na ten temat.

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 20:00:56 »
Ale to nie zwalnia Cię od podejmowanych decyzji.Bo skoro D-ca dał by Ci coś do podpisania to trzeba temat zgłębić przeczytać zrozumieć i dopiero podpisać,a jak nie umiesz czytać i nie rozumiesz co podpisujesz to sam jęsteś głąb....

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2012, 20:53:17 »
Ale to nie zwalnia Cię od podejmowanych decyzji.Bo skoro D-ca dał by Ci coś do podpisania to trzeba temat zgłębić przeczytać zrozumieć i dopiero podpisać,a jak nie umiesz czytać i nie rozumiesz co podpisujesz to sam jęsteś głąb....

To że nie pamiętam dokładnie wariantów ubezpieczenia, nie znaczy że nie czytam dokumentów, które dostaję do podpisania. Czy ty pamiętasz wszystkie kwoty wymienione w ubezpieczeniu?
I proszę abyś mnie nie obrażał.

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2012, 13:07:49 »
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś ostatnio korzystał z naszego ubezpieczenia? Tzn jaka kwota jest za narodziny dziecka? Lub może ktoś wie ewentualnie?

Warianty, są trzy:
składka miesięczna
1. 63,26 zł - 1800 zł
2. 69,86 zł - 2000 zł
3. 82,79 zł - 2400 zł

Potwierdzam. Ja otrzymałem wariant 3 :) i 2 dni urlopu okolicznościowego. A czy mogliście wykorzystać tzw. "urlop tacierzyński" ? Bo mi go nie udzielono :(...
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 13:15:00 wysłana przez Bialy84 »

Offline firek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2012, 21:03:55 »
Nie udzielono Ci go bo co? Kiedy to było? Bo przepis ten jest chyba dopiero od roku lub niewiele dłużej.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2012, 21:17:26 »
A może kolega nie dostał urlopu tacierzyńskiego bo po prostu nie napisał na niego raportu? A komendant zadowolony, bo przecież jak strażak nie zna swoich praw i nie wystąpił z raportem, to co mu będzie pomagał na siłę. 01 jest na prawie i jest kryty. A mówić może co zechce ...  :szalony: :szalony: :szalony:
EGO = 1 / wiedza

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: narodziny dziecka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2012, 06:31:32 »
A może kolega nie dostał urlopu tacierzyńskiego bo po prostu nie napisał na niego raportu? A komendant zadowolony, bo przecież jak strażak nie zna swoich praw i nie wystąpił z raportem, to co mu będzie pomagał na siłę. 01 jest na prawie i jest kryty. A mówić może co zechce ...  :szalony: :szalony: :szalony:

Córka urodziła mi się 30 stycznia 2010 roku. I z tego co pamiętam, był to chyba pierwszy rok tych urlopów dla tatusiów. Nie tylko  ja w mojej KP nie dostałem takiego urlopu, ale także i mój kolega, któremu w czerwcu 2010 roku urodził się syn. Jak dobrze pamiętam tłumaczono się tym, że służba to nie praca :-\. A jak jest dzisiaj to się niedługo dowiem, bo następny kolega został tatusiem  -_-.