Autor Wątek: Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?  (Przeczytany 4191 razy)

Offline --teresa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?
« dnia: Sierpień 09, 2007, 10:10:58 »
Nominał czasu służby w rozliczeniach podanych nam z KG PSP jest niezgodny z Kodeksem Pracy. Art. 130 wyrażnie mówi :
Dział VI
Normy i ogólny wymiar czasu pracy
Art. 130.
§ 2. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

więc dlaczego w Maju i w grudniu 2007 roku odjeto tylko po 1 święcie skoro przypadały one  w dni powszednie.
maj - we  wtorek i piątek, a grudzień - wtorek i środa.

Możliwe , że w KG ktoś kto nie zna przepisów sporządził to rozliczenie, a w całym kraju nikt nie odważył się do tej pory zwrócić uwagi, że jest źle. Tak jak to jest w mojej Komendzie. Nie zareagaował ani Szef Kadr , ani Dowódca JRG, ani Komendant. Wszyscy mówią, że jak tak jest - to tak jest. Typowe ubezwłasnowolnienie dla PSP. Każdy się boi.

Może ktoś mi udowodni, że nie mam racji, lub poprze, że mam.
Czekam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2007, 11:12:32 wysłana przez --teresa998 »

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2007, 21:57:02 »
w tym też kodeksie jest napisane że pracodawca może zabrać osiem godzin pracownikowi w tygodniu w którym wypadają dwa święta (inne niż niedziela) i tak też było w tych miesiącach i KG zabrał te dni

Offline amilo1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2007, 17:05:52 »
Pisałem na ten temat, ale bez większego odzewu.

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5427.0.html

Offline --teresa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2007, 08:21:26 »
Nowy998 - Faktycznie. Wcześniejsze przepisy miały taki zapis. Ale jesteś bracie co najmniej 10 miesięcy na bakier z przepisami. Podobnie jak ten co ustalał ten nominał.

Offline --teresa998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dlaczego nominał czasu słuzby jest niezgodny z Kodeksem Pracy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2007, 08:22:05 »
Amilo 1 - Faktycznie, weszłam, widziałam, przeczytałam.

Dołożę tylko, że w Ustawie z dnia 18 października 2006 roku o zmianie ustawy Kodeks Pracy  Art. 1) mówi "w art 130 paragraf 2 uchyla się zdanie drugie".    (Dz.U.z 2006r. Nr 217 poz 1587)  Właśnie ono mówiło o tym, że jeżeli w tygodniu są 2 święta to i tak wymiar czasu pracy obniża się tylko o 8 godzin. Teraz jest to nieaktualne.

Ustawa weszła w życie z dniem 30 listopada 2006r.
Polecam sprawdzenia na stronie  isip.sejm.gov.pl/

Chyba że ci co w  SP zostali to tylko ci co im bardzo dobrze i zbyt młodzi, żeby się odezwać.

A może strażacy tylko o bzdetach potrafią tu rozmawiać?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2007, 09:15:59 wysłana przez --teresa998 »