Autor Wątek: Kursy MDP  (Przeczytany 8337 razy)

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Kursy MDP
« dnia: Sierpień 02, 2007, 21:17:32 »
Witam. Jak wygląda kurs dla MDP?

Pozdrawiam Paweł

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2007, 00:40:34 »
zależy o jaki ci chodzi w szeregach MDP jest to w fazie trzy stopniowej podstawowy, d-ca MDP, instruktor MDP ukończone 16lat i zaliczone dwa poprzednie kursy. Szkolenie z egzaminami przewaznie robione
jest na obozach MDP zapytaj naczelnika jak jest u was.

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2007, 12:04:13 »
Dopiero chce sie zapisać do OSP, a wiem że najpierw musze przejść ten kurs i dlatego pytam.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2007, 18:13:08 »
W MDP nie potrzebujes żadnego kursu jak ja byłem w MDP to jeździłem na moiędzynarodowe obozy strażackie w niemczech i czechach oraz raz byłem w Polsce w starżnie. Ale w szkoleniach MDP niczego sie nie nauczysz właściwie ja przez 1 OTWP nauczyłem sie wiecej z teorii i w 1 szkoleniu OSP nauczyłem sie dużo wiecej niż na wszystkich obozach MDP razem wziętych

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2007, 15:22:31 »
 Nauczysz się wiele na zbiórkach MDP, jeżeli będzie je prowadził ktoś, kto chce i umie nauczyć tego, co jest potrzebne. Nasza MDP poznaje podstawy gaszenia, podstawy taktyki (nazewnictwo itp) sprzęt - jako podstawę. Po 16 r.ż. dochodzi już więcej wszystkiego łącznie z ćwiczeniem ze sprzętem, które może regulaminowo ćwiczyć MDP. po 18 r.ż. pozostaje tylko niewiele do nauczenia - to wszystko, czego niepełnoletnim zabraniał regulamin. A i to jako praktyka, bo teorię już wszyscy znają. Jak narazie wszystko to się sprawdza i każden po wejściu do JOT wie jak się zachować i umie sobie poradzić przy niekiedy poważnych zdarzeniach.
 Powtarzam - wszystko zależy od chęci instruktora i możliwości technicznych strażnicy.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
gdzie są szkolenia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2007, 12:15:49 »
witam panowie mam pytanie, a mianowicie gdzie można się zapisać na kurs dowódców MDP lub coś w tym stylu kto to prowadzi ile trwa i jakie są tego koszty?? dzięki z góry za odpowiedź :mellow:
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2007, 18:38:39 »
Na kurs dla członków i dowódców MDP zapisuje wasz opiekun, bądź naczelnik OSP, realizuje to KMPSP, najczęściej na letnich obozach strażackich, koszt kursu jest bezpłatny jednak nalezy liczyc się z kosztami tego obozu wypoczynkowego.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2007, 22:08:08 »
Chyba że oboz finansuje urzad gminy badź miasta pod który podlega jednostka to oboz jest darmowy, badz kosztuje jakas symboliczna kwote oscylujaca w granicach 100zł. Tak jest bynajmniej w warmińsko- mazurskim.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2007, 07:06:37 »
Chyba że oboz finansuje urzad gminy badź miasta pod który podlega jednostka to oboz jest darmowy, badz kosztuje jakas symboliczna kwote oscylujaca w granicach 100zł. Tak jest bynajmniej w warmińsko- mazurskim.

Tak jest w przypadku obozów zagranicznych a w obozach krajowych wydajesz tyle kasy co weźmiesz ze sobą. Bynajmniej tak było niedawno na pomorzu jakjeździłem na nie

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2007, 20:05:25 »
witam panowie  :mellow: wczoraj zostałem wybrany na dowódce MDP i mam pytanie bo czytałem gdzieś, że dowódca MDP musi mieć skończony kurs dowódców... a gdzie go w ogóle można zrobić?? jest jakieś miejsce w Wielkopolsce do tego?? :mellow: dzięki z góry
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2007, 20:09:49 »
z tego co pamiętam wszelakie kursy (w tym dowodców) robiło się na obozach MDP, ale o to już musisz się spytać naczelnika twojej OSP, czy takie obozy są w waszych stronach organizowane.

a poza tym, dwa razy postawiłeś takie same pytanie w tym temacie i dostałeś na nie odpowiedź już wcześniej... a ja nie zapoznałem się dokładnie z postami powyżej i udzieliłem Ci tej samej odpowiedzi co inni użytkownicy..

dzięki tommy po raz 2 dzisiaj

spox, od tego są plusy ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2007, 20:20:41 wysłana przez tommy »
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Kursy MDP
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2007, 20:13:59 »
dzięki tommy po raz 2 dzisiaj  :mellow: ale może jest ktoś z wielkopolski i wie lub jest zainteresowany tym kursem? proszę o kontakt na gg lub na PW albo poprostu piszcie w poście -_-
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)