Autor Wątek: Przyjęcie do OSP  (Przeczytany 9414 razy)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2008, 11:27:22 »
w OSP nie ma dyzurow jest to formacja dobrowolna czyli nie masz nakazu jezdzic na zdarzenia i nie mosisz czuwac czaly czas.
w rzeczywistosci jest tak ze jak slyszysz syrene i masz mozliwosc to jedziesz na akcje . trzeba tez wiac pod uwage dyspozycje w danym dniu tz. jak jestes chory to bedziesz swoim tylko zawadzal wiec trzeba sie w takim wypadku wstrzymac , ja mialem tak ostatnio  :rolleyes: mysle ze dobrze wytlumaczylem
pozdrawiam 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2008, 11:33:40 »
Z manewrami jest tak ze tydzien wczesniej wiesz ze sie odbeda i zbierasz ekipe na 1 woz . w dzien manewrow spotykasz sie godz przed umowionym alarmowaniem i oczekujesz , puzniej normalnie sie zglaszasz jabys nie wiedzieal co i jak i roszasz do wyznaczonego celu . A na samych manewrach to jest tak ze na poczatku jest wyklad dottyczacy akcji ( np pozaru lasu  ) i omawiane sa kazde aspekty itd. puzniej wyrusza sie na miejsce docelowe i sie gasi  ^_^  30 samochodow na syglane  :wacko: :mellow: fajna sprawa
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Sebzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:37:49 »
Odświeżam temat.
Planują dołączyć do OSP, jako iż jestem z innej miejscowości i nie posiadam auta, chciałbym chociaż robić coś dla jednostki, uczestniczyć w rożnych uroczystościach, pomagać itp. Czy potrzebne mi jakieś badania, kursy itp? Czy do takiej pomocy nic nie potrzeba?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2019, 12:44:03 »
Odświeżam temat.
Planują dołączyć do OSP, jako iż jestem z innej miejscowości i nie posiadam auta, chciałbym chociaż robić coś dla jednostki, uczestniczyć w rożnych uroczystościach, pomagać itp. Czy potrzebne mi jakieś badania, kursy itp? Czy do takiej pomocy nic nie potrzeba?

Badania lekarskie i szkolenia są potrzebne do bycia członkiem JOT (udziału w zdarzeniach). Same badania są tez niezbędne, aby móc wziąć udział w zawodach OSP czy też ćwiczeniach ze sprzętem.
Do działalności innej niż w/w badań czy też szkoleń nie potrzeba.

Offline Sebzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2019, 13:05:19 »
Aha, czyli wygląda na to, że w moim przypadku nie potrzeba.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2019, 14:00:01 »
Na badania i tak kieruje cię OSP. Żaden lekarz medycyny pracy nie zrobi ci badań bez skierowania.

Offline Sebzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2019, 20:06:43 »
To wiadomo, że lekarz medycyny pracy bez skierowania badań nie zrobi.
Chciałem uzyskać odpowiedź od Was czy do takiej pomocy dla OSP, braniu udział w uroczystościach itp spodziewać się skierowania na badania lub szkolenie.
Przyjęty już jestem także o jedną parę rąk do pracy przybyło.  :straz:

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2019, 13:45:14 »
Na badania kieruje się osoby biorące czynny udział w akcjach ratowniczo gaśniczych.
Członkiem stowarzyszenia jakim jest OSP może zostać każdy kto spełnia określone wymogi nie jest karany za świadome przestępstwo, jest obywatelem polski itd.
Zarząd na podstawie uchwały podejmuje decyzje o przyjęciu zainteresowanego lub odmowie tego faktu.
Przepis mówi że spośród strażaków zrzeszonych w stowarzyszeniu , czynnych ,czyli opłacających składkę,  naczelnik wybiera osoby które według jego zdania nadają się do JOT (jednostki operacyjno technicznej)Przedstawia na posiedzeniu zarządu swoją propozycje i zostaje podjęta decyzja.
Jeśli delikwent nadaje się do JOT i wyraża na to zgodę, zostaje wysłany na badania i odpowiednie kursy
Strażak działający w stowarzyszeniu jakim jest  OSP nie musi być w JOT aby nim być.
Jego  działania  mogą polegać tak jak piszesz w udziale w uroczystościach np w poczcie sztandarowym. Może to być pomoc w przygotowaniu auta do kolejnego wyjazdu po akcji jaka miała miejsce, pomoc w sprzątaniu obiektu i placu na zewnątrz. Możliwości  jest bardzo dużo.
 

Offline Sebzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2019, 14:09:49 »
Na badania kieruje się osoby biorące czynny udział w akcjach ratowniczo gaśniczych.
Członkiem stowarzyszenia jakim jest OSP może zostać każdy kto spełnia określone wymogi nie jest karany za świadome przestępstwo, jest obywatelem polski itd.
Zarząd na podstawie uchwały podejmuje decyzje o przyjęciu zainteresowanego lub odmowie tego faktu.
Przepis mówi że spośród strażaków zrzeszonych w stowarzyszeniu , czynnych ,czyli opłacających składkę,  naczelnik wybiera osoby które według jego zdania nadają się do JOT (jednostki operacyjno technicznej)Przedstawia na posiedzeniu zarządu swoją propozycje i zostaje podjęta decyzja.
Jeśli delikwent nadaje się do JOT i wyraża na to zgodę, zostaje wysłany na badania i odpowiednie kursy
Strażak działający w stowarzyszeniu jakim jest  OSP nie musi być w JOT aby nim być.
Jego  działania  mogą polegać tak jak piszesz w udziale w uroczystościach np w poczcie sztandarowym. Może to być pomoc w przygotowaniu auta do kolejnego wyjazdu po akcji jaka miała miejsce, pomoc w sprzątaniu obiektu i placu na zewnątrz. Możliwości  jest bardzo dużo.

I o taką odpowiedź mi chodziło!
Dzięki WIELKIE, teraz już wiem co i jak.  -_-