Autor Wątek: Przyjęcie do OSP  (Przeczytany 9394 razy)

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Przyjęcie do OSP
« dnia: Lipiec 28, 2007, 15:31:50 »
Witam. Mam pytanie jak w temacie. Co zrobić żeby dostać się do OSP? Jestem tym z ambitnych i chętnie bym działał w ochotnikach. Trzeba przechodzić badania czy testy sprawnosciowe?

Pozdrawiam Paweł.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2007, 15:39:11 »
Bronq na początek wybierz sobie OłSiPi, skontaktuj się z kimś z zarządu - prezesem, naczelnikiem - zgłoś chęć wstąpienia w ich szeregi. Zapewniam Cię że się ucieszą:). Będziesz musiał przejść badania profilaktyczne oraz kurs szeregowców OSP. Ale o tym wszystkim dokładniej opowie Ci ktoś z zarządu OSP  w której chcesz służyć. Zyczę wytrwałości w służbie:).
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2007, 15:45:17 »
W mieście w którym mieszkam jest zarząd OSP tam dostanę informacje? Co potem? W mieście przecież nie działa OSP a nim dojade do wioski (o ile będę wiedział o alarmie) minie 5/6 min. Mam 17 lat czyli żeby zostać szeregowcem muszę czekać jeszcze rok?

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2007, 15:49:09 »
Bronq ja rowniez mam 17 lat jednak strazakiem ochotnikiem mozna juz byc od 16 ,majac 17 lat mozesz np myc samochody po akcji ale zawsze cos przynajmniej sobie sprzet obejrzysz .pozdrawiam

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2007, 16:50:23 »
Bronq, zalezy jakie to miasto. To nie jest tak że OSP jest tylko w mieście. W moim  powiecie są dwa miasta, w których jest OSP. Jak nie wiesz gdzie szukać to idź do urzędu miasta/gminy i tam jest na pewno ktoś kto sie zajmuje OSP. On powinien ci udzielić informacji gdzie jest jakaś jednostka. Albo udaj sie do Komendy Powiatowej PSP. Tam na pewno wiedzą :). A to, że masz 17 lat w niczym nie przeszkadza - to tak jak napisał humert 17. Ale aby uczestniczyc w działaniach ratowniczych to musisz mieć ukończone 18 lat, musisz zaliczyć badania lekarskie i kurs szeregowych. Teoretycznie. Bo jak jest praktycznie? Chyba wszyscy wiedzą.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2007, 16:53:27 »
W praktyce też tak jest, 18 lat, kurs - to podstawa! I jest coraz lepiej z tym, choć wiadomo, że znajdą się czarne owce.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

sikor

  • Gość
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2007, 17:22:36 »
powinieneś sie zgłosic do naczelnika lub prezesa i wyrazic chęć do działania w osp. Czekają cię badania lekarskie oraz kurs dla szeregowych osp!

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2007, 17:51:16 »
a propo przyjec do OSP....zobaczcie panowie jak sie wszystko zmienia na lepsze.....jeszcze kilka lat temu sami powiedźcie jaki byl wizerunek OSP ( uogólniając bo wiadomo że nie we wszystkich jednostkach ) PIJAKI i tylko butelki po wódce sie walają w remizach.....miałem okazje działac teraz przez dłuższy okres czasu na terenach po trąbie powietrznej......i jakież było moje zdziwienie iż ludzie nie dowierzali że w OSP moze byc tak dobry i nowoczesny sprzet...mysleli ze jestesmy JRG bo kazdy nówka pily do drzewa, betonu  stihl husqwarna i wiele innych potrzebnych rzeczy.....a dąże do tego aby przyblizyc koledze ktory chce sie dostac do OSP ze zrobi tutaj takze wiele potrzebnych kursów w zakresie obsługi tego nowoczesnego sprzętu bo wszyscy wiemy ze teraz OSP to juz nie tylko węże i gaszenie traw......pozdrawiam i życze szybkiego przyjecia w nasze szeregi

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2007, 17:55:38 »
Sikor czy Ty piszesz posty po to żeby mieć ich więcej na koncie czy jak??? Spójrz na początek tematu - o własnie tam - i na drugi od góry post, widzisz? tam napisałem między innymi to co Ty napisałeś ponownie "po latach" kiedy już wątek omawiany jest w innym kontekście - i po co...?
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline mackaz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2007, 14:18:32 »
w mojej jednostce bylbys przyjety od razu. Poczatkowym kursem jaki musisz przejsc to kurs czlonka MDP, ktory trwa 2 tygodnie, i odbywa sie co roku. Nawet mamy 2 druzyny tzw "Harcerzyków". NIby wiele nie maja do roboty ale weze pozwijaja, remize wysprzataja. Po nich widac ze sie garna do strazy, czego niestety nie moge powiedziec o seniorach.

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2007, 10:50:20 »
Byłem wczoraj w komendzie PSP i tam powiedzieli mi że teraz i tak wrzucą mnie do MDP bo nie mam 18 lat. To jak z tym jest wezmą mnie na strażaka czy dadzą do młodzikow?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2007, 12:46:32 »
bronq jeżeli nie masz skończonych 18 lat badań lekarskich i kursu pierwszego stopnia to nie możesz być  ''strażakiem wyjazdowym'' czyli członkiem czynnym tylko członkiem MDP po spełnieniu tych trzech kategorii bedziesz pełno prawnym czynnym strażakiem. Jak narazie to szkol sie i doskonal w fachu strażaka -_- pozdro 3maj sie

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2007, 20:19:45 »
bronq bedziesz strazakiem ,mowilem mycie samochodow itp moze jak twoj zarzad osp bedzie w porzadku to bedziesz moze mogl np zabaspieczam mecze czy cos ja przynajmniej tak robie ,a na akcje jeszcze sie najerzdzisz ja chociaz nie moge zawsze jak syrena wyje biegne tak juz mi sie przyjelo wiec pozdrawiam i zycze cierpliwosci

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:28:44 »
młody kolego zapisz się do osp ,na początek zawody pożarnicze zapoznasz się ze sprzętem  18 lat kurs szeregowych badania okresowe a potem powodzenia na wyjazdach

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:39:07 »
darek zapomniałeś dodać : ubezpieczenie, kurs BHP.

A dla młodych chcących wstąpić do OłSiPi - zapisujcie się, przychodzcie, nie bójcie się robić czegoś bezinteresownie - pamiętajcie że satysfakcja z samego siebie, słowo "dziękuję" od osób którym pomogliście i poczucie przynależności do naprawdę szanowanej formacji znaczy więcej niż usrane kilka pln'ów z gminy... Przychodzice do nas - pytajcie, oglądajcie i nie zrażajcie się tym że czasami jeździcie na szmacie - dzięki temu naprawdę możecie poznać sprzęt, do czego służy, jak jest zbudowany, jaka jest zasada jego działania i rozmieszczenie go na wozie - przynajmniej jak pojedziecie później do zdarzenia to nie będziecie latać jak ze sraczką i otwierać wszystkich skrytek w poszukiwaniu sagana. pzdr
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:26:31 »
Biały Książę dlaczego błednie informujesz. Szkolenie BHP jest w programie szkolenia szeregowców. Ubezpieczenie to sprawa i obowiązek gminy. Zgodnie z prawem (ustawą) aby uczestniczyć w działaniu ratowniczym należy mieć 18-60 lat, kurs i badania lekarskie. Wszystko inne do lokalna nadgorliwość lub interpretacja. Czasami narzucona przez PSP w umowach z OSP w KRSG.
Pozdrawiam.

Offline mlody998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2008, 13:42:41 »
cześć:) ja tez sie zastanawiam o słuzbie w osp a mieszkam w miescie i najblizsza jednostka to  jakies 6km odemnie :P  achce bardzo isc do strazy bo od dziecka juz miałem swira w głowie na ich punkcie :D i mam pytanie czy jak pójde do mojej jednostki OSP a mieszkam bardzo blisko czy udzielą mi jakis informacji ? na ten temat ? :) pozdrawiam :P

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 01, 2008, 14:36:24 »
Wszystko masz opisane powyżej.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:10:04 »
Bo ja zamierzam wstąpić do OSP,mam 17 lat,nie będe owijał bo jestem troche grubszy,więc mam pytanie na czym polegają te testy?
Xyz

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:19:51 »
Masz opisane wszystko wyżej.
Żeby zostać członkiem OSP nie musisz zdawać żadnych testów. Statut OSP dopuszcza do zrzeszania wszystkich ludzi, tych grubych jak i zarówno tych wysokich, niskich i chudych.
Testy sprawnościowe i teoretyczne zdajesz w przypadku przyjęcia do PSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 21:31:09 wysłana przez Emil »

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:24:01 »
Emil spokojnie,takiej odpowiedzi oczekiwałem,dziękuje
Xyz

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2008, 13:41:41 »
Ja też chętnie bym wstąpił do OSP! Tylko czy trochę nie za poźno(27l) :-)?

A tak poważnie to jest jeden problem. Mianowicie odległość. Do najbliższej OSP mam kilka/kilkanaście km. Czy to byłoby bardzo dużym problemem?
Pozdrawiam!
Marcin

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2008, 14:07:54 »
Mam podobny problem... tzn. odległość
Niby z wstąpieniem do OSP nie powinieneś mieć problemów, ale będziesz miał problem z dojazdem do remizy na czas... żebyś nie wiem jak się starał, to np. 15 km ciężko bezpiecznie przejechać w te 3 - 6 minut...
A podejrzewam, że uroczystości raczej Cię nie interesują. Są jeszcze szkolenia i różne manewry, ale nie wiem jak to z nimi bywa... --> wie ktoś?!

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2008, 14:44:37 »
Jeśli chodzi o czas to do najbliższej dojechałbym w 10-15 minut... A same uroczystosci to nie dla mnie!
Pozdrawiam!
Marcin

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Przyjęcie do OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2008, 10:46:58 »
I jeszcze jedna sprawa. Czy ochotnicy mają dyżury kiedy są dyspozycyjni do akcji, czy wymagana jest dyspozycyjność 24h/d przez 365 dni w roku? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

A co z pracą zawodową? Jak to godzicie?
Pozdrawiam!
Marcin