Autor Wątek: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG  (Przeczytany 10304 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« dnia: Lipiec 27, 2007, 10:50:18 »
Czy szanowne władze ZZ wystosowały jakieś zapytanie do JE KG PSP na jakiej podstawie powołuje sobie 3-go zastępce, co jest niezgodne z regulaminem organizacyjnym i statusem KG? Czy nie jest to przypadkiem nadużycie władzy? Ponoć już szybciutko zmienia się regulamin żeby mogło być 3 zastępców, może od razu niech zrobią 5-ciu, a co tam. Czy kochane ZZ zajmują się ta sprawą, czy też boją się narazić nowej władzy, która wywodzi się z szeregów związkowych. To jest nasze tanie państwo?

Adonis

  • Gość
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:59:59 »
Na to wychodzi ze jest facet potrzebny w KG. Nie czepiaj się jegomościa bo to porządny facet. Czy w sprawach personalnych maja decydować związki, zapewne ty twierdzisz ze tak, dla mnie to głupota. A 4 RP spróbuj inaczej naprawiać.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2007, 17:22:49 »
Swoją drogą to strasznie cichutko to się odbyło :)
Żadnego newsa na stronie, zero zdjęć, tylko pojawiło się nowe zdjęcie w zakładce "kierownictwo"

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:23:01 »
Czy szanowne władze ZZ wystosowały jakieś zapytanie do JE KG PSP na jakiej podstawie powołuje sobie 3-go zastępce, co jest niezgodne z regulaminem organizacyjnym i statusem KG? Czy nie jest to przypadkiem nadużycie władzy? Ponoć już szybciutko zmienia się regulamin żeby mogło być 3 zastępców, może od razu niech zrobią 5-ciu, a co tam. Czy kochane ZZ zajmują się ta sprawą, czy też boją się narazić nowej władzy, która wywodzi się z szeregów związkowych. To jest nasze tanie państwo?

Dużo się o tym mówi i pisze ale decyzja zapadła i koniec, nikt nie będzie się nam z tego tłumaczył a tym bardziej KG.
Jeżeli zaś chodzi o podstawę i argumenty to jakieś musiały być. Nie powołuje się na takie stanowisko ot tak sobie.
Ale nie rozumiem dlaczego akurat ZZ musiały by wystosować jakieś zapytanie ??
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:25:01 »
Teraz JE ma komplet do brydża  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:05:18 »
Ale nie rozumiem dlaczego akurat ZZ musiały by wystosować jakieś zapytanie ??
Butel to proste - w momencie gdy zostało najprawdopodobniej naruszone prawo obowiązkiem i prawem ZZ jest zapytać czy tak rzeczywiście się stało. A trzeci zastępca został powołany najprawdopodobniej niezgodnie z regulaminem organizacyjnym KG ...

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:21:37 »
Cytuj
Butel to proste - w momencie gdy zostało najprawdopodobniej naruszone prawo obowiązkiem i prawem ZZ jest zapytać czy tak rzeczywiście się stało. A trzeci zastępca został powołany najprawdopodobniej niezgodnie z regulaminem organizacyjnym KG ...

I co to zmieni ? Odwołają zastępce bo nie rozumiem a miało być takie proste !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:16:31 »
Odwołać nie odwołają, bo może wcale nie należy tego robić, ale działając w ten sposób można np powołać czwartego i piątego zastępcę. Chodzi o zasady.
Jeżeli KG go powołał tzn. widocznie uznał że jest taka konieczność, ale kogo jak kogo ale KG powinien obowiązywać szacunek dla prawa.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:56:55 »
a jestescie pewni,że zostało prawo złamane? ja twierdze ze nie...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2007, 08:03:00 »
nikt tego nie twierdzi. Ale jeżeli są wątpliwości to należy je rozwiać. KG powinien być jak "żona Cezara" - bez skazy.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2007, 20:47:16 »
a jestescie pewni,że zostało prawo złamane? ja twierdze ze nie...

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Regulamin organizacyjny zakłada, że jest KG i jego dwóch zastępców? To z jakiej racji pojawia się trzeci? Na podstawie czego? Status mówi to samo KG i 2 zastępców. Ala jak już powołano to szybciutko zmienia się status i regulamin, żeby pasowało. Czy to nie jest nadużycie władzy? Zaraz Wojewódzcy, Miejscy i Powiatowi będą chcieli mieć po dwóch albo i trzech zastepców. A do roboty to nie ma komu. Nie ma podstawy prawnej do tego żeby było 3 zastępców więc jest naruszenie prawa i finito. Najlepiej niech zastępcy powołają sobie jeszcze zastępców i będzie pięknie. wybory tuż, tuż długo na stołkach nie posiedzą, ale za to z jaką grupą z nich spadną. Tego nikt im nie odbierze. I uważam, że skoro jawnie naruszono prawo, to ZZ powinno się tym zając, a na pewno powinno zwrócić się do JE KG o wyjaśnienie tej kwestii.     

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:11:47 »
Czy szanowne władze ZZ wystosowały jakieś zapytanie do JE KG PSP na jakiej podstawie powołuje sobie 3-go zastępce, co jest niezgodne z regulaminem organizacyjnym i statusem KG? Czy nie jest to przypadkiem nadużycie władzy? Ponoć już szybciutko zmienia się regulamin żeby mogło być 3 zastępców, może od razu niech zrobią 5-ciu, a co tam. Czy kochane ZZ zajmują się ta sprawą, czy też boją się narazić nowej władzy, która wywodzi się z szeregów związkowych. To jest nasze tanie państwo?

DziendobryWieczór

Panie strazak998 - jako funkcjonariusz pełniący służbę w KG PSP powinien Pan dokładniej zaznajamiać się z dokumentami i informacjami jakie się tam znajdują, po to żeby nie robić z siebie durnia oraz po to by wypełniać właściwie swoje obowiązki służbowe.

Jeżeli zaś czerpie Pan wiedzę z tego FORUM zamiast z komunikatów wewnętrznych, to informuję Pana, że Komendant Główny PSP oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nie złamali prawa i powołali trzeciego zastępcę zgodnie z prawem. Regulamin KG PSP został zmieniony w maju br. a powołanie nastąpiło w lipcu br.

Powołanie trzeciego zastępcy zostało uzasadnione bardzo konkretnie: do końca 2009 roku (zostało 30 miesięcy) w ramach ustawy modernizacyjnej ma zostać wydanych na inwestycje ok. 570 mln zł. Dla przypomnienia - podobną łączną kwotę pożytkowano w PSP w ramach Inwestcyji Centralnej oraz Inwestycji Wieloletniej w latach 1996-2006 (120 miesięcy). Ponadto w ramach integracji z unią europejską, w latach 2007-2013 PSP może skorzystać ze środków unijnych przeznaczonych dla Polski w kwocie ok. 1mld euro (!). Musi być zatem osoba-koordynator odpowiedzialny tylko za konsumpcję środków, bo to nie są przelewki.Osoba która została powołana na to stanowisko, faktycznie nie kończyła (w systemie codziennym) strażakciej Sorbony, za to ukończyła szkoły (na wszystkich szczeblach, które upowązniają Go do merytorycznego zajmowania się kasą PSP. Uważam, że w tym miejscu wiedza "jak gasić pożary" byłaby potrzebna jak przysłowiowe kadzidło umarłemu. Z informacji oficjalnych, jakie są ogólnie dostępne wynika, że nowy trzeci zastępca przeprowadził już pierwsze narady i szkolenia dla szefów pionów finansowych w województwach i reguralnie będzie takie szkolenia przeprowadzał. Skończył się bowiem czas hurra optymizmu w inwestycjach - pozostał pragmatyzm (jak bym Pana tym słowem obraził to z góry przepraszam).

Dlatego proszę by Pan (tj. strazak998) w pierwszej kolejności czytał co trafia na Pana stół a potem poszukiwał G.... w miodzie.

Pozdrawiam Robert Osmycki



Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2007, 07:19:09 »
STANOWISKA KIEROWANIA!!!!!
Panie Robercie.
Jeżeli Pan odpowiada na konkretne pytania to mam i ja jedno do Pana:
Jakie jest KONKRETNE stanowisko ZZ przez Pana reprezentujących na temat projektu uposażeń strażaków na 2008 rok???
Takie jak w/w projekcie czy będziecie "walczyć" o podwyższenie grup zaszeregowania dla wszystkich dyżurnych SK ????
Nie tylko tych którzy pracują w większych komendach.
Pozdrawiam

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:50:19 »

DziendobryWieczór

Panie strazak998 - jako funkcjonariusz pełniący służbę w KG PSP powinien Pan dokładniej zaznajamiać się z dokumentami i informacjami jakie się tam znajdują, po to żeby nie robić z siebie durnia oraz po to by wypełniać właściwie swoje obowiązki służbowe.

Być może i tak, gdybym pracował w KG takowe mogłyby trafiać i na moje biurko, ale nie sądzę, za mało na pagonie za krótki staż. Może w przyszłości, kto wie. Póki co PB jest mi bardziej bliższy niż biurko gryzipiórka.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2007, 12:52:51 »
STANOWISKA KIEROWANIA!!!!!
Panie Robercie.
Jeżeli Pan odpowiada na konkretne pytania to mam i ja jedno do Pana:
Jakie jest KONKRETNE stanowisko ZZ przez Pana reprezentujących na temat projektu uposażeń strażaków na 2008 rok???
Takie jak w/w projekcie czy będziecie "walczyć" o podwyższenie grup zaszeregowania dla wszystkich dyżurnych SK ????
Nie tylko tych którzy pracują w większych komendach.
Pozdrawiam


DziendobryWieczór

Stanowisko związku jest znane od ostatniego Walnego Zebrania Delegatów KSP i nie zostało zmienione.
Jeżeli chodzi o wysokości grup, to przygotowano wersje robocze przez zespół KG PSP. Projekt ten nie został skierowany do konsultacji ze ZZ więc nie przedstawiam w tej chwili żadnego stanowiska bo go nie ma.

Jednakowoż, należy zauważyć, że straż pożarna nie tylko stanowiskami stoi. Ruch grup w SK/PSK/MSK/CPR itp. uruchamia łańcuszek życzeń innych grup. Już teraz mam wiele pytań od dowódców sekcji, od kierowców (operatorów sprzętu). Nie oznacza to, że nie mamy zamiaru popierać podniesienia grup w stanowiskach kierowania - po prostu trzeba to robić z rozsądkiem.
Ponadto koledzy  niezauważają, że wasza walka idzie na trzech frontach: o wynagrodzenie, o czas sŁużby oraz o system w jakim chcecie go pełnić. Dodatkowo, zapominacie, że stanowiska kierowania zyskały najwięcej na reorganizacji, bo to tam trafiła co najmniej połowa z uzyskanych etatów z systemu dziennego (ok.500 etatów). Moim zdaniem definitywne usytuowanie grup na stanowiskach kierowania może nastąpić dopiero po tym jak zostaną ustalone warunki pełnienia służby na stanowiskach (system i czas) oraz ich docelowe zadania (które w ramach ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ustawy o ratownictwie medycznym, mogą ulec zasadniczym zmianom).

Pozdrawiam Robert Osmycki

P.s.

do Pana strazak998 - być może rzeczywiście pomyliłem Pana z innym internautom z KG, ale kilkakrotnie pisał Pan takie info jakby był Pan w "samym Centrum". Dlatego przepraszam za pomyłkę w usytuowaniu Pana miejsca służby, natomiast co do reszty, podtrzymuję swoje uwagi, modyfikując końcowy wniosek tak: proszę najpierw pytać a potem stawiać oceny.

Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2007, 13:51:21 »
Stanowiska
Nie rozumiem o czasie służby:mamy pracować 48 godzin??
Ale w projekcie jest iż podnosi się grupy dyżurnych komend kat.III i bodajże WSKR. Większość dyżurnych jest w kat.IV i V i oni zostawają na 7 grupie( podnosi się dyżurnym którzy pracują w 2 lub nawet 3 na zmianie. A tym którzy są na zmianie sami(trudno nawet do toalety itp.)pozostawia się na tych samych grupach.
Nie mam pretensji do Pana ale chciałbym zaznaczyć fakt( lepeiej przed niż po) pominięcia tych dyżurnych w projekcie. Może chociaż raz zacząć regulacje tych spraw od dołu a nie od góry.
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2007, 08:44:45 »
@kamo - jak zapewne zauważyłeś "projekt ten nie został skierowany do konsultacji ze ZZ" czyli zostało to załatwione na zasadzie: "nie kierujcie tego projektu nam do zaopiniowania bo będziemy go musieli zaopiniować negatywnie ("doły" nas cisną). A jak nie skierujecie to my z czystym sumieniem będziemy mogli powiedzieć że go nie dostaliśmy a wy przepchniecie go tak jak chcecie..."
To taka moja odważna koncepcja układziku ZGZZ z KG.

A poza tym jak twierdzi Pan Przewodniczący podciągnięcie dyżurnych w grupach do góry wywoła lawinę roszczeń ze strony innych. To nieważne że od zawsze dyżurni są "do tyłu" w stosunku do szczebla dowódców - liczy się to że teraz mogą być mniej więcej na jednakowym poziomie. A poza tym zyskaliśmy przecież 500 etatów z systemu dziennego! Nie bardzo wiem jak mi to poprawiło sytuację na SK ale bardzo za to dziękuję i wzruszenie odbiera mi głos.

Już kiedyś cytowałem to powiedzenie na forum: "sukces jest jak pierdnięcie - tylko własny pachnie przyjemnie!". Polskie piekło - jak komuś się może poprawić to trzeba go ściągnąć w dół!
Szkoda tylko że jest to zdanie  przewodniczącego jednego z ZG ZZ.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Pytanie d władz ZZ - trzeci z-ca KG
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2007, 19:28:13 »
P.s.
do Pana strazak998 - być może rzeczywiście pomyliłem Pana z innym internautom z KG, ale kilkakrotnie pisał Pan takie info jakby był Pan w "samym Centrum". Dlatego przepraszam za pomyłkę w usytuowaniu Pana miejsca służby, natomiast co do reszty, podtrzymuję swoje uwagi, modyfikując końcowy wniosek tak: proszę najpierw pytać a potem stawiać oceny.

Pozdrawiam Robert Osmycki

Nie szkodzi aczkolwiek poczułem się troszkę urażony. :)
A tak szczerze mówiąc to proszę wejść sobie na stronę KG PSP http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf/regulamin_kg.pdf, tam czarno na białym jest napisane że jest dwóch zastępców KG, a nie trzech. Wiem, że Pan jako oddelegowany do pełnienia służby w KG a obecnie emeryt, zapewne zna ten regulamin. Więc uważam, i myślę że nie jestem osamotniony w tych sądach, że coś jest nie tak. Uważam że jest to nadużycie władzy. I dlatego stosownym moim zdaniem oczywiście byłoby, gdyby ZZ zapytały na podstawie czego powołano trzeciego zastępcę wbrew przepisom wewnętrznym czyli Regulaminowi Organizacyjnemu KG PSP. Ale tak jak mówię, to jest moje subiektywne odczucie.
Pozdrawiam