Pożarnictwo > Sprzęt

Sprzęt hudrauliczny

<< < (6/8) > >>

pucek9:
Nie zrozumiałeś poprzedniego postu, 3mm bezpośrednio przy sworzniu im dalej natomiast od srodka sila maleje... i wtedy roznice sa kolosalne.
Grubosc preta i jego parametry wynikaja z normy EN13204, ona klasyfikuje narzedzia m.in. na podstawie grubosci przecietego preta. Pamietajmy jednak ze w dzialaniach, tniemy zazwyczaj profile, ktore sa grubsze niz pare mm. Dlatego w codziennej pracy nie ma znaczenia czy przetniemy element z stali o grubosci 3 czy 4 mm, znaczenie ma natomist mozliwosc przeciecia slupka nowego Passata (zycze powodzenia przy tego typu profilu z Lukasem). Poszukam w necie moze uda mi sie odnalezc schemat rozkladu sil aby nie byc goloslownym.

MIKO:
Ja znam parametry Holmatro i wiem o co Ci chodzi .  A co do słupka w Pasacie , to jak wiesz co tniesz i gdzie to przetniesz i nawet starym Lukasem , Lancieram , Weberem , Hurstem itd. Słupki nie są wzmacniane na całej długości . Znam takich co nie mogą przeciąć słupka w Punto dobrym urządzeniem , ale to nie znaczy że na każdy wozie musi być sprzęt do cięcia TIR i Pociągów. Wypada jednak trochę pouczyć się technik pracy urządzeniami i budowy samochodu . Lukas też produkuje nożyce o sile cięcia pow. 100 t . To nie znaczy, że na każdym wozie muszą takie narzędzia być .

PZDR   

el Fuego:
Nie rozmawiamy tutaj o znajomości obsługi i umiejętności zastosowania sprzętu hydraulicznego, tylko o samym sprzęcie.
Konfiguracja, którą podałem jest dosyć kosztowna - owszem, lecz uważam, że jej parametry (nie tylko siła cięcia, gdyż przykładowo masa urządzenia też jest ważna) są bardzo dobre. Jeżeli ktoś uważa, że cena jest zbyt wysoka zawsze można wziąć niższy model...

MIKO:
Chłopaki zaczynacie mnie powoli rozbrajać , napiszcie że jesteście fanami Holmatro i tyle . elFuego jeśli odnosisz się do porównania , które zrobił pucek9 to np. nożyce Lukasa są o 0,6 kg lżejsze .
Ja nie proponuje np. Lukasa bo uważam że jest najlepszy na świecie , choć nigdy mnie nie zawiódł , a Weber i Holmatro tak , tylko w naszych realiach niestety ekonomia również odgrywa rolę . I jak sprzęt naprawdę o porównywalnych możliwościach bojowych , bo jednym i drugim zestawem wykonam 99% działań z którymi mogę się spotkać , a  mogę kupić za niższą cenę lub w o wiele bardziej bogatej wersji to wolał bym jednak Lukasa .
PZDR     

strażak sam-olsztyn:
Witam. Moja jednostka planuje kupic narzedzia hydrauliczne firmy weber:

Agregat hydrauliczny V 50-T,
V 50-T + SAH 20
Silnik:4-suwowy, benzynowy o mocy:
2,6 kW = 3,53 KM
Ciśnienie robocze: 630 / 700 bar
Objętość oleju hydraulicznego: 4,0 l
wydajność olejowa:
* praca przemienna (jedno narzędzie):
P1 15 MPa = 1 x 4,3 l/min,
P2 70 MPa = 1 x 1,7 l/min
* praca równoczesna (dwa narzędzia):
P1 15 MPa = 2 x 2,3 l/min,
P2 70 MPa = 2 x 0,85 l/min
Ciężar:39 kg / 69 kg
Klasa PN-EN: ATO /MTO

Nożyce hydrauliczne S 270-71
Maksymalna siła cięcia: 699 kN
Maksymalne rozwarcie noży: 270 mm
Maksymalny &Oslash; ciętego pręta: 36 mm
Ciężar narzędzia: 17,3 kg
Klasa cięcia wg PN- EN: CC 210-H-17

Rozpieracz hydrauliczny SP 49
Siła rozpierająca: 54 do 330 kN
Siła ciągnąca: 101 kN
Szerokość rozwarcia ramion: 710 mm
Ciężar narzędzia: 20,5 kg
Klasyfikacja wg DIN EN: AS 49/650-21

Zestaw łańcuchów

Całośc bedzie kosztować ok 51000zł. Co sadzicie o poarametrach tego sprzętu. A moze w tej cenie jest cos lepszego. Czekam na wasze sugestie i opinie. pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej