Autor Wątek: CZY OBNIŻKA OBCIĄŻEŃ PODATKOWYCH MOŻE NOSIĆ ZNAMIONA NIEKONSTYTUALNOŚCI ?  (Przeczytany 1291 razy)

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Kiedy wprowadzano w życie reformę emerytalną, zdecydowanej większości pracowników tego kraju podniesiono uposażenie brutto. O składkę emerytalną, rentową etc. Efekt był taki, że składki ZUS-owskie były dla pracownika neutralne. Ale nie dla każdego pracownika. Składek na ubezpieczenie społeczne NIE PONOSI STRAŻAK (i z pewnością nie tylko On) PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ. Dla mnie (członka "Solidarności" od pierwszego dnia) obniżka składki emerytalnej, to jedyny pozytywny efekt gospodarczy tego Rządu. I kolejny dowód tego, ŻE ZNÓW NAS WYROLOWANO. Ta obniżka podatków, koleżanki i koledzy strażacy nic nam nie daje. I choć nie jestem ani ekonomistą, ani konstytualistą (a tylko zwykłym strażakiem) to wydaje mi się, że jest to powód (choć niepopularny społecznie) dla którego odpowiednie organa powinny skierować tę Ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
Jeżeli mój tok rozumowania nie jest słuszny, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Dzięki. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2007, 14:55:36 wysłana przez marus »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Online robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
chłopie nie mieszaj, nie czepiaj się. Moja żona korzysta z tego (obniżki składek) więc i pośrednio ja także, myślę że u Ciebie i wielu podobnych tez tak jest. Skoro my bezposrednio nie odczuwamy tego to przynajmniej nasze rodziny. Straż rządzi się troszeczkę innymi zasadami i nie ma co mieszać, bo jak zaczniemy to wylądujemy kiedyś, kiedyś na kontrktach i nie będzie wtedy tak różowo....
EGO = 1 / wiedza

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Kiedy wprowadzano w życie reformę emerytalną, zdecydowanej większości pracowników tego kraju podniesiono uposażenie brutto. O składkę emerytalną, rentową etc. Efekt był taki, że składki ZUS-owskie były dla pracownika neutralne. Ale nie dla każdego pracownika. Składek na ubezpieczenie społeczne NIE PONOSI STRAŻAK (i z pewnością nie tylko On) PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.

Ubruttownienie nic nie dawało nam jako strażakom PSP - tyle ile podnieśli cywilowi pensję (o składkę) tyle ZUS odebrał.

Dla mnie (członka "Solidarności" od pierwszego dnia) obniżka składki emerytalnej, to jedyny pozytywny efekt gospodarczy tego Rządu. I kolejny dowód tego, ŻE ZNÓW NAS WYROLOWANO. Ta obniżka podatków, koleżanki i koledzy strażacy nic nam nie daje. I choć nie jestem ani ekonomistą, ani konstytualistą (a tylko zwykłym strażakiem) to wydaje mi się, że jest to powód (choć niepopularny społecznie) dla którego odpowiednie organa powinny skierować tę Ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
Jeżeli mój tok rozumowania nie jest słuszny, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Dzięki. Pozdrawiam.

Nikt tego nie skieruje do Trybunału, ustawa jest wiążąca dla osób, które podlegają pod ZUS, zawsze można się przyjąć do pracy na zasadach ogólnych i mieć emeryturę z ZUS-u oraz niższe skłądki :).
Nawiasem mówiąc nie należy zazdroscić pracy do 65 roku życia w ramach ubezpieczenia społecznego.