Autor Wątek: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera  (Przeczytany 6953 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Witam! Wczoraj podczas konferencji Andrzeja Leppera dotyczącej działań CBA, Lepper użył takie sformułowania jak w temacie w prównaniu działań CBA wobec jego osoby.
]
Moim zdaniem jest to niestosowne i wręcz prostackie porównanie i przedstawianie w złym świetle całej społeczności strażackiej przez byłego wicepremiera.

Od razu pomyślałem że  trzeba wreszcie solidnie nagłośnić ten temat jak i wiele innych działań rządzących a ewidentnie wycelowanych w nas - STRAŻAKÓW bo jeżeli dalej będziemy tylko wołami do czarnej roboty którzy nie potrafią upomnieć się o swoje i walczyć o swoje dobre imię to niedługo byle kto będzie nas poniewierał i mówił co mu ślina na język przyniesie.

Co sądzicie o słowach tego "polityka"?  Zapraszam do dyskusji
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2007, 10:58:47 »
Na pewno była to nie przemyślana wypowiedź pana, co znany jest z tego, że zborze wysypał i innych głupich oraz dennych incydentów. Nie wiem jak Wy, ale ja myślę że pan Lepper powinien przynajmniej sobie uświadomić, że nas uraził i w jakiś sposób przeprosić.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2007, 11:31:38 »
myślę, ze pan lepper nawet nie zatrybił, że tym uraził strażaków - tych normalnych i przyzwoitych co jeżdżą i ratują życie i mienie ludzkie. Niestety są wśród nas (strażaków) czarne owce i wyciągnął jakiś jeden przykład dla podkreślenia swojej sytuacji politycznej. Powinien poszukać czarnych oweic w swoim stadzie (nie brakuje ich tam - a w jego partii to jest ich procentowo nawet dużo) a nie mieszać do tego innych poważnych zawodów
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2007, 11:59:55 »
Szanowni Koledzy

Jest tyle problemów związanych z działalnością straży zarówno tej zawodowej jak i ochotniczej, że nie szukajmy nowych, by mielić literki . Tam do góry wojna rozgorzała na dobre i nie nam, co się w to mieszać. Straż powinna być apolityczna, i choć zdaje sobie sprawę , że to absurd to trzymajmy się tych reguł i nie dajmy wciągać w rozgrywki do góry dostarczając darmowych minut dla programów informacyjnych .

Jest wiele zadań gdzie powinniśmy skonsolidować siły na rzecz, PSP-OSP i to powinniśmy robić.

PZDR

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2007, 14:36:14 »
Witam!
Również uważam jw.  -_- Jest sporo ciekawych tematów i problemów więc dajmy spokój p.Leperowi i tak ma dość kłopotów nie od dziś /ostatnio jakby coraz więcej/  :wacko:. Zapewne dlatego takie, a nie inne słowa - zresztą nigdy w nich nie przebierał i jak napisał  robert_n na pewno nie zatrybił!!!
Zdania osobistego na jego temat <Tu> nie będę wyrażał  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2007, 15:42:27 »
Osobiście Pan Lepper i jemu podobni to żaden dla mnie autorytet… Tacy ludzie nie są w stanie mnie obrazić i wzruszyć. Oni już dawno próbują niszczyć wszystkie ideały.
Tak działają populiści. Aczkolwiek czasami lepsza relacja z sejmu niż KABARETON!!

Analizując słowa dochodzę do takiego wniosku – porównał ABW do straży, czyli do organizacji o największym zaufaniu społecznym. Jednocześnie wskazał działanie sprzeczne z założeniami – podpalacz czarna owca. Tak, więc Pan Lepper moim zdaniem nie obraził strażaków. Próbował powiedzieć, że jakaś czarna owca z ABW przyczepiła się do niego i mu szkodzi… czytaj pali grunt pod nogami, mimo że on chciałby go chronić… Zawiódł się chłopina i tyle,.

robert_n MIKO i Ajax mają rację – nie ma, co się czepiać słów wypowiadanych przez polityków z ułamkowym poparciem społecznym. Nie mamy innych problemów?!?! :huh:
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2007, 15:56:45 »
Oki sorki że w ogóle zacząłem ten wątek, ale myślałem że po to jest to forum żeby rozmawiać ze sobą i wymieniać poglądy a nie zadawać retoryczne pytania w stylu "czy nie mamy innych problemów?!?!" i tym podobnych... Proszę adminów o usunięcie mojego konta.
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2007, 16:17:13 »
Oki sorki że w ogóle zacząłem ten wątek, ale myślałem że po to jest to forum żeby rozmawiać ze sobą i wymieniać poglądy a nie zadawać retoryczne pytania w stylu "czy nie mamy innych problemów?!?!" i tym podobnych... Proszę adminów o usunięcie mojego konta.

Eeeee kolego wyluzuj.. Oddychaj spokojnie..

Właśnie po to jest forum – rozmawiajmy a nie obrażajmy się na siebie…
Dla mnie Lepper to żadna figura – ktoś tam z rządu, którego już nie długo - nie będzie.
Uważam, że „paniczne” podejście do sprawy mogłoby nam zaszkodzić. Wzruszanie się na takie słowa nie najlepiej może świadczyć o nas. Potrzebna nam licytacja, kto kogo i jak ma przeprosić?? Eee wydaje mi się, że nie. Osobiście nie poczułem się ani troszeczkę dotknięty tymi słowami.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

barwa

  • Gość
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2007, 17:02:17 »
białyKsiąze

Ja rozumiem, że wkurzyło Cię to porównanie i też nie lubię jak ktoś wszystkich do jednego worka wrzuca.
Ale nie wolno zniżać się do poziomu ludzi mówiących co im ślina na język przyniesie.
Czasami lepiej jest pokazać, że jest się ponad to.
Masz dwoje uszu: jednym wpuszczasz, drugim wypuszczasz.
Jak ktoś Cię obraża to nie daj się sprowokować, bo często temu właśnie człowiekowi o to chodzi.
Lepiej zacząć się "burzyć" o to co spowoduje, że będzie się Wam Strażakom lepiej pracowało i żyło, a nie jakimiś bzdurami.

Pozdr.

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2007, 12:57:17 »
 :mellow: a ja powiem tak Leperem bym się nie przejmował bo to prosty człowiek jest ale nie zapominajmy że jest w tym troszkę prawdy. W stadzie zawsze znajdzie się czarna owca która będzie podpalała dla sławy lub kasy i tu należy się zastanowić nad tym jak ten problem rozwiązać  :huh:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2007, 09:27:50 »
Głupio powiedział to fakt. Ale uwierz, że mało kto zwrócił na to uwagę tak jak Ty. "Cały DYM", który teraz otacza Pana Leppera jest tak gęsty, że nic po za nim nie widać - a na pewno tak miernych i głupiutkich anegdotek jak ta o strażaku.

Mógł podać inny cytat ale jaki? "jak ten lekarz co mu pacjentów brakuje więc ich truje i ratuje" ? hmm trochę bez sensu ...

Pozdrawiam

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2007, 10:53:33 »
Mnie się wydaje że wątek który rozpoczął biały książę nie dotyczy tylko tych głupich słów byłego v-ce premiera.Jest faktem że nasi wspaniali politycy coraz częściej posługują się ochotnikami w swoich rozgrykach politycznych, co niestety mało kiedy wychodzi nam na dobre. I z jednej strony faktycznie trzeba być ponad to gówno, a z drugiej trzeba by dać im do zrozumienia że właśnie jesteśmy APOLITYCZNI, mimo że prezesem jest lider partii.
Podsumowując: każdy kto wypowiadał się w tym wątku ma rację. Tylko jak to zegrać żeby wszyscy byli zadowoleni?
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2007, 16:16:42 »
Akurat mnie te słowa p.Leppera wcale nie obraziły i dziwię się , że ktoś wogóle na to zareagował. No bo w zasadzie gdzie tu jest coś co  może obrazić? Jest to swobodne porównanie użyte w jakimś tam kontekście. Przecież nie powiedział, że wszyscy strażacy jeżdżą i podpalają żeby potem gasić!
Radzę czasami zachować umiar i nie próbować "nadinterpretowywać" faktów...

A wracając do p.Leppera - on przecież nigdy za bardzo nie wiedział co mówi...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:01:52 »
Cytuj
"jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."

chodziło mu o konkretnego strazaka.... ja nie podpalam więc to nie do mnie...
wybaczam mu.... ;)

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2007, 21:32:55 »
Następny kwiatek:
Poniedziałek, 13.08 (może pechowy hehe) 21:29 TVN24, Marek Borowski o metodach działania p. premiera: To jest kazus strażaka piromana, podpalamy, gasimy i wypinamy pierś do orderów.
Pozdrawiam i bez komentarza pozostawiam.
Szymon
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:38:26 »
Cytuj
Marek Borowski o metodach działania p. premiera: To jest kazus strażaka piromana, podpalamy, gasimy i wypinamy pierś do orderów.

Wyraźnie zaznaczył  !  Nie szukajcie dziury w całym....

barwa

  • Gość
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2007, 10:53:46 »
To jest kazus strażaka piromana, podpalamy, gasimy i wypinamy pierś do orderów.

kazus (Europa)
(łc. casus ‘przypadek’) 1. praw. zdarzenie, fakt pociągający za sobą skutki prawne. 2. niekorzystny zbieg okoliczności, nieprzyjemne, niespodziewane zdarzenie.

Czego Wy się burzycie?!
Równie dobrze można by było powiedzieć: policjanta złodzieja lub lekarza mordercy.
Najpierw pomyślcie nad tym co ktoś chciał powiedzieć, a potem miejcie pretensje, że akurat użył porównania związanego z Waszym zawodem.

Broń Boże nie bronię, ani Lepera, ani nikogo innego z idiot... polityków. Tylko nie widzę powodów, dla których miałaby tu rozgorzeć dyskusja o czymś co w ogóle nie ma sensu.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2007, 11:23:36 »
a ja się nie zgadzam z przedmówcami: dlaczego naświetlać marginalne zachowania ludzi, które stawiają w złym świetle całą formację? To raczej pierś wypina się do orderów za ratowanie życia i z tym chciałbym, aby nasz zawód (powołanie w przypadku niektórych) był kojarzony, raczej niż z tym drugim. Również nie chodzi mi tu o tego czy tamtego polityka i jakieś antypatie, ale mnie osobiście dotyka używanie takich porównań. To niech już mówią polityk kłamca, choć to żaden wyjątek jak mniemam ...
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2007, 12:35:55 »
Kolejny post potwierdzający że niniejsze forum staje się pospolitym brukowcem.
Na codzień kazdy z nas przytacza różne zawody w różnych kontekstach i jakos nikt nie robi z tego afery, a tu prosze wielce urazony strażak postanowił bronić honoru godności i dobrego imienia slużby...... gdyby to powiedział ktos inny ale ......

Pozdrawiam i życze lepszyh tematów do dyskusji.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2007, 07:38:45 »
zaraz zaraz, jak sądziłem forum służy do wyrażania poglądów. Oto mój.
... po prostu niech sobie znajdą inny przykład (jak np. podany przeze mnie powyżej), takie jest moje zdanie, a politykę to ja mam głęboko i wszystkich tych pajaców się nią parających. A jakby to powiedział ktoś inny (nie polityk) to też bym zwrócił na to uwagę. Mnie dziwi z kolei obojętność, więc może przestańmy na siłę przekonywać kogoś do swojego zdania.
Pozdrawiam
Szymon

P.S. proponuję: wyluzujmy sobie wszyscy, niektórych razi coś, innych co innego, a że są to "gorące dyskusje ..." nie pozwólmy, aby przeistoczyły się w prawdziwy pożar... (po symptomach wyczuwam możliwość wystąpienia zjawiska flashover ;) )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2007, 07:42:23 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2007, 01:04:08 »
Pan lepper chyba już zakończył swoją karierę polityczną, więc temat trzeba uznać za zamknięty

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2007, 22:38:03 »
Mr.Leper (specjalnie pisze przez jedno "p" żeby nikt potem sie nie czepial ze pisze cos zlego na polityka  ^_^ ^_^ ^_^) ma ostatnio tyle kłopotów, że wyżywa sie na wszystkich... więc nie przejmujcie się nim bo to idiota...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:10:30 »
Pan lepper chyba już zakończył swoją karierę polityczną, więc temat trzeba uznać za zamknięty

Sorki ale chyba nie zakończy :P

cyt. wp.pl

"Od października Lepper będzie miał czystą kartotekę

Nawet jeśli parlament postanowi, że osoby skazane nie mogą kandydować do Sejmu, nie dotknie to Andrzeja Leppera. Wyroki lidera Samoobrony w październiku ulegną zatarciu - informuje "Życie Warszawy"."

Życie to poemat...dla niektórych...

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2007, 22:08:06 »
a z jakiej racji lepper ma takie ulgi, że mu kartoteke wyczyszczą :huh: :huh: :huh:  :angry: :angry: :angry: :angry:

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: "jak ten strażak co mu brakuje ognia i podpala..."- słowa A.Leppera
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2007, 06:49:29 »
mimo wszystko chyba po ostatniej aferze z cba chyba nie wróci już do poważnej polityki