Autor Wątek: Szkoły Pożarnicze.....  (Przeczytany 7019 razy)

Offline Florian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Szkoły Pożarnicze.....
« dnia: Marzec 19, 2004, 14:40:13 »
Interesuje mnie szkoła,lub kursy na strażaka w Słupsku.Czy takie coś istnieje?Jeżeli tak to bardzo proszę o adres stronki,lub jakieś inne wiadomości na ten temat np.kiedy rozpoczyna sie kurs na strażaka podstawowego,ile kosztuje i ile czasu trwa?Pozdrawiam wszystkich Strażaków i odwiedzających stronę.

strażak

  • Gość
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2004, 15:40:31 »
Nie ma czegoś takiego w Słupsku. Masz do wyboru albo Szkoła Aspirantów PSP w Paznaniu, Krakowie, bądź CSP PSP w Czestochowie, albo SGSP w Warszawie. Inne ośrodki szkolenia szkolą tylko strażaków zatrudnionych w PSP.  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2004, 16:33:40 »
strażak - najbliższy ośrodek szkolenia masz w Bydgoszczy. Ośrodek szkoli ludzi skierowanych przez urząd pracy lub komendy powiatowe/miejskie. Urząd pracy Cię nie skieruje do szkoły, jeżeli nie będzie miał zapotrzebowania z straży. Szkoły pożarnicze przedstawił Florian.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Florian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2004, 23:04:25 »
No nie jestem do końca przekonany po przeczytaniu tych odpowiedzi,bo słyszałem że znajomy był na kursie dla strażaków podstawowych w Słupsku i pracuje teraz chyba w Portówce.Dlatego ciekawy jestem czy dalej tam odbywają sie takie kursy???

strażak

  • Gość
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2004, 14:10:57 »
Od kiedy to Urząd Pracy kieruje ludzi do służby w PSP. To chyba jakieś nieporozumienie?  Żeby dostać się do PSP trzeba najpierw zgłosic się danej Komendy do kadr, a dopiero po zdaniu ewentualnych testów sprawnościowych i badań lekarskich idzie się np. na JRG skąd potem idzie się kurs podstawowy. Także nie wiem skąd kolega  wytrzasnął pomysł, że Urząd Pracy kieuje ludzi do pracy w PSP. Bzdura.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2004, 00:14:43 »
strażak- Kolego nie mów mi ze to bzdura dzisiej są takie fakty,  komendant aby obnizyć koszty zwraca się do urzędu o skierowanie na kurs. Komendant zwraca się do urzędu pracy o sierowanie takiego gościa na kurs, a po odbyciu kursu przyjmuje do służby. W tym wypadku pogodzone są dwa urzędy pracy bo może się wykazać że przeszkolił człowieka i znalaz pracę i komenda ponieważ zatrudniła człowieka po przeszkoleniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2004, 00:18:09 wysłana przez Mark1 »
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

strażak

  • Gość
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2004, 17:13:33 »
Sorry. Ale spotykam się z tym po raz pierwszy w mojej 15 letniej karierze zawodowej. Więc nie dziw się mojemu zdziwieniu. Mam kontakt ze strażakami praktycznie z całej Polski i nie tylko nie nikt się nie spotkal z taka procedurą. To jak rozumiem teraz o tym kto będzie zatrudniony w PSP będzie decydować Powiatowy Urząd Pracy. Bo jeśli Komendant zgłosi np. że ma 2 wolne etaty to Urząd wyśle dwóch kandydatów na kurs podstawowy a Komendant ich przyjmie z otwartymi rękoma. Totalna paranoja.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2004, 20:32:18 »
No prawie tak, ale nie do końca, wygląda to tak: komendant przyjmuje podania o zatrudnienie, następnie decyduje się na przyjęcie do pracy, omawia sprawę w urzędzie pracy, a ten kieruje wskazanego przez komendanta na kurs. Ma korzyści, ponieważ gościu jest cztery miesiące na kursie i to urząd płaci + pokrycie kosztów kursu. To jest normalna praktyka w moim województwie.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Florian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2004, 11:21:54 »
Cytuj
No prawie tak, ale nie do końca, wygląda to tak: komendant przyjmuje podania o zatrudnienie, następnie decyduje się na przyjęcie do pracy, omawia sprawę w urzędzie pracy, a ten kieruje wskazanego przez komendanta na kurs. Ma korzyści, ponieważ gościu jest cztery miesiące na kursie i to urząd płaci + pokrycie kosztów kursu. To jest normalna praktyka w moim województwie.
Mark1 dokładnie tak jak piszesz to wygląda,jedna tylko uwaga że kandydat na strażaka musi być bezrobotny.A ja w dalszym ciągu nie wiem nic o tej szkole w Słupsku.Wiem na sto % ze były tam kursy na strażaka podstawowego,bo kumpel tam kończył,jakieś dwa lata temu.Pozdrawiam

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2004, 12:51:55 »
Z tego co się dowiedziałem jest to ośrodek szkolenia KW Gdańsk ( nazwa może być inna). Faktycznie są tam prowadzone kursy podstawowe i podoficerskie.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Florian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2004, 22:59:11 »
Dzięki Mark1 za informacje,a moze Ktoś wie cos bardziej konkretnego w tej sprawie?-np.kiedy najbliższy kurs sie rozpoczyna i jaka kasa potrzebna oraz ile czasu trwa??Pozdrawiam

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Szkoły Pożarnicze.....
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2004, 12:52:20 »
mark myslę że komendanci nie czytają tego forum bo jak by przeczytali to może w wiekszości komend zaczeli by to stosować toż to grubo zaoszczędzone pieniądzę dla komendy. jak mi w przyszłości dane będzie byc kom. to to wykorzystam dzięki