Autor Wątek: exam na ratownika medycznego  (Przeczytany 3174 razy)

Offline Artur19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
exam na ratownika medycznego
« dnia: Lipiec 04, 2007, 19:24:09 »
Witam Panowie, na początku chciałem zaznaczyć ze jeśli pisze w niewłaściwym dziale to PRzepraszam.a teraz przechodze do  rzeczy, mój brat jest w wojskowej straży pożarnej, przygotowuje się do exam na ratownika medycznego w JRG4 w Krakowie. Zwracam sie w jego imieniu z prośbą gdybyście mieli jakieś testy, opisy torby R1( chodzi mi tutaj jak się uzywa poszczególnych przyrządów z tej torby i co się robi  w jakiej kolejności tymi przyrządami. z Góry dziękuje

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2007, 20:49:58 »
Hm………. Kraków ?  -  Dr. bryg. Nitecki chyba ?  Ciężka  sprawa , niema testów jest test wyświetlany na rzutniku i karta odpowiedzi . Czasu tyle żeby przeczytać i dać odpowiedz bo na drugie czytanie niema czasu . Chyba że coś się zmieniło w ostatni roku . A może wiesz kto i skąd prowadzi kurs ? To może powiem Ci coś więcej .

PZDR     

Offline Artur19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:11:23 »
Mikro, dokładnie chodzi o tego samego gościa. Exam tak samo przebiega. jeśli możesz mi pomuc to bede wdzięczny:)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:43:44 »
ok. tylko ja jestem z wlkp. owszem  gościa znam i parę razy się spotkałem z nim z tego raz również na egzaminie , Tylko by coś doradzić muszę jeszcze wiedzieć kto prowadzi , bo to też jest ważne . Zresztą o egzaminie powiedzą Ci tu chyba wszyscy którzy byli na recertyfikacji w Kirach . Ale nie będzie źle !!!

PZDR 

Offline Artur19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:57:48 »
Zajęcia prowadził, bryg. Nitecki, i Asp. Pamuła, oprócz nich był jakiś lekarz w okularach ale niestety nazwiska nie pamiętam. Mówi CI to coś?

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:07:41 »
Witam widzę że jest tutaj kilka osób które były na recertyfikacji w Kirach(wielkopolska) w marcu. Tam egzaminatorem był mł.bryg. Jacek Nitecki, oraz mł.bryg. Chmielelowski, i faktyznie pytania testu wyświetlane były na ekranie, a czsu na dpowiedź nie było zbyt wiele. Niestety jedna osoba nie zaliczyła testu i ie została dopuszczona do egzaminu praktycznego. Na egzaminie pratycznym trzy zadania, resuscytacja, oparzenie i zadławienie niemowlaka (to akurat miała nasza dwójka), ale z tego co wiem resuscytację obowiązkowo mieli wszyscy. No i oczywiście znajomość torby R1. Znajomych z recertyfikacji proszę o kontakt.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2007, 22:08:01 »
Niestety ale ja na ty kursie akurat nie byłem , a dużo wcześniej . A dr. Niteckiego poznałem  jeszcze przy innych okazjach.

PZDR

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: exam na ratownika medycznego
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2007, 22:25:50 »
No szkoda, ale dr Jacek jest w porządku, poznałem go w zeszłym roku na mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym i drogowym, był tam głównym rozjemcą.