Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 226691 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Podwyżki na 2008r.
« dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:02:27 »
To tylko oczywiście projekt w fazie roboczej !

W budżecie Państwowej Straży Pożarnej na rok 2008 przewidziano zwiększenie środków finansowych przeznaczonych na uposażenia strażaków PSP.
Celem przedmiotowego projektu jest rozdysponowanie środków finansowych przewidzianych dla Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z ustawą z dnia 12 stycznia 2007 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007 – 2009” (Dz. U. Nr 35, poz. 213)


Od dnia 1 stycznia 2008 r. nastąpi wzrost przeciętnego miesięcznego uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej o kwotę 282,54 zł (bez nagród) w stosunku do roku 2007.
Przewiduje się przeznaczenie na obligatoryjny średni wzrost uposażenia (uposażenie zasadnicze bez wzrostu stawki wraz z wysługą) kwoty w wysokości 144,81 zł. Pozostałe środki przeznacza się na następujące cele:
–   7,45 zł. na sfinansowanie stworzonego dodatku za służbę pełnioną w stanowisku kierowania komendanta głównego, komendanta wojewódzkiego i komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej,
–   75,75 zł. z tytułu wzrostu stawki uposażenia zasadniczego z tytułu posiadania wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego, kwalifikacji pożarniczych lub przeszkolenia specjalistycznego wykraczającego poza określone dla zajmowanego stanowiska służbowego w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w której strażak pełni służbę -powyższy wzrost stawki uposażenia zasadniczego ma charakter motywacyjny,
–    54,53 zł. zostanie przeznaczone na inne składniki uposażenia, w tym na możliwość przyznawania dodatku motywacyjnego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 20:30:52 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:04:57 »
Jak będzie coś więcej niż projekt, to wtedy możemy pogadać:-]

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 21:13:46 »
Jak będzie coś więcej niż projekt, to wtedy możemy pogadać:-]

No to wtedy może być już za późno  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:13:32 »
A może w końcu powinniśmy się przestać cieszyć z "wielkich podwyżek" wynikających z ustawy modernizacyjnej, które jak się przeanalizuje sytuację ogólną wcale nie są znaczące i poza czasem pracy, który jest sprawą ważną, powinniśmy zacząć się domagać realny pieniędzy. Jeżeli startująca pielęgniarka ma zarabiać 3000 to dlaczego strażak również z podobnym wykształceniem ma mieć mniej a charakter pracy nie jest raczej mniej uciążliwy.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:36:10 »
Pożyjemy zobaczymy. Może coś wkońcu ruszy do przodu ( oby nie jeden krok do przodu a dwa do tyłu ).
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 06:59:33 »
Taką podwyszkę niech se wsadzą w buty  znowu dostaniemy po 150 zł a reszta rospłynie sie
dlaczego pielegniarka ma zarabać 3000 zł a strażak z 25 letnim stażem pracy jako d-ca zmiany 2500
Panowie strażacy żyjmy i nie dajmy sie ogłópić przez wielkich mądrych - gdzie jest 900 zł w ciągu trzech lat może ktoś mi to narysuje bo tłumaczyć nie ma sęsu.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2007, 18:23:20 »
Trzeba poprosić pielęgniarki, żeby po zakończonym proteście nie likwidowały "Białego Miasteczka".
Przyjedzie teraz kilka tysięcy strażaków i w systemie rotacyjnym posiedzimy pod KPRM tylko miasteczko trzeba przemalować na inny kolor proponuję Ral 3000 - to taki ładny kolor.

Fikcja podwyżek staje się rzeczywistością. Nikt tego na naszą usilną prośbę nie zmieni. W tym kraju jak ktoś (grupa społeczna) staje się medialną pokazywaną to zaczynają problemy tej grupy zauważać, a dopóki będziemy siedzieć cichutko to możemy powylewać łzy na forum.

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2007, 20:47:05 »
Panowie życie wszystko załatwi za nas za rok za te pieniądze to nawet bezrobotny nie przyjdzie do straży a ci co mają 15 i więcej lat powiedzą papa i wtedy albo dadzą prawdziwie podwyżki  albo panowie komendanci sami będą  jeździć na wozach. 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:14:08 »
... Przyjedzie teraz kilka tysięcy strażaków i w systemie rotacyjnym posiedzimy pod KPRM ...
Naiwny optymista. Czy rzeczywiście wierzysz w to co napisałeś?  ^_^
Do dyskutowania jak przełożony nie słyszy to jest wielu,
powiedzieć 01 prawdę w oczy to już dużo mniej,
a czynnie włączyć się w protest i przyjechać na manifestację to już bardzo niewielu.
Niestety taka jest nasza strażacka rzeczywistość.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2007, 19:20:06 »
Piotr wiem, że taka jest rzeczywistość mi akurat w słusznej sprawie jakim są nasze podwyżki chciałoby się i w wielu innych słusznych w moim przekonaniu sprawach też mi się chce często kosztem życia priv. Nie narzekam na to z głupotą i takim traktowaniem nas jak dziś widzimy i doświadczamy trzeba walczyć otwarcie.
Miasteczko i przyjazd do niego a właściwie post o nim było prowokacją do rozmowy na ten temat - widocznie jeszcze w szeregach PSP nie jest w większości tak źle jak to się słyszy i widzi, bo gdyby do gara nie było co włożyć, to uwierz mi, a znasz to pewnie z życia, na protest stawiłoby się wielu.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:22:23 »
Ciekawe pismo :
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych w związku z zapowiadanym dla wielu grup zawodowych wzrostem płac oraz aktualną sytuacją kadrową w resorcie, apeluje do Pana Ministra o wystąpienie – zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy o ustanowieniu programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007 – 2009 – z wnioskiem do Rady Ministrów o dokonanie przeniesienia wydatków z innych przedsięwzięć na motywacyjny system płac.
http://www.zgnszzpp.republika.pl/federacja/federacja-2007-06-03.htm
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:38:09 »
Witam!
Faktycznie ciekawe... Samo w sobie, bo chyba jednak zbyt "uległe", a to nic dobrego zapewne nie wniesie. Papier, gdzieś po prostu utknie jak znam życie i nikt sobie z niego nic nie zrobi  ^_^  Nawet po czasie nie przypomni, że wogóle był!!  Trzeba raczej ostro jak służba zdrowia - nie bacząc na nic i nikogo, choć sposobu nie popieram! Takie jednak obecnie realia  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2007, 22:08:16 »
Ale za to najciekawsze jest to:
Cytuj
Oczekujemy również zapewnienia wzrostu płac z dniem 1 stycznia 2009 roku do poziomu gwarantującego nowo przyjętemu funkcjonariuszowi nie mniej niż 2000 złotych netto miesięcznie.
Potrzymam ten papier na pamiątkę  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2007, 23:07:25 »
Minister Kaczmarek w wypowiedzi podczas jednej wizyty z garnizonów policji, polecił wyjść ze spotania kadrze i rozmawiał z policjantami, załamał się sprzętem jaki posiadają, oraz powiedział, co jest dla ogółu MSWiA promyczkiem, że planowane jest przesunięcie środków inwestycyjnych w resorcie na płace w resorcie.

Zatem sam minister juz o tym pomyśle słyszał albo .... albo już coś w zakresie kombinowali :)

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:29:49 »
Witam Panów
Z dużym zainteresowaniem czytam wypowiedzi w tym temacie, jest dużo różnych opinii na temat naszych zarobków , z większością się zgadzam ale w szczególności z projektem ,czy może lepiej nazwać to na razie pomysłem ZZ, aby nowoprzyjęty strażak zarabiał 2000 netto.
Nie pozostało nam nic innego jak szczerze wspierać związki w dążeniu do realizacji.

Dlaczego?
 -Po pierwsze skoro nowoprzyjęty strażak będzie zarabiał 2000  to np. szef zmiany około 4000
( w tej chwili jest to chyba 1200 do 2400 w zależności od stażu , ale mogę się mylić)
-Po drugie będzie większe zainteresowanie podjęciem służby przez młodych wykształconych ludzi , większy wybór ( w tej chwili na 6 osób skierowanych na badania przechodzi przez komisję 2, Przeważnie odpadają u psychologa) oczywiście nie jest tak wszędzie.
-Po trzecie przy takich zarobkach w końcu  strażacy będą odpoczywać , nie będą zmuszeni dorabiać po godzinach , będą do dyspozycji w każdej chwili.
Konkludując: Być może ktoś w końcu zauważył że nasza służba jest niedoceniana odpowiednią gratyfikacją finansową i następną protestującą grupą zawodową możemy być my , a nas nie da się zastąpić żołnierzami.
Pozdrawiam wszystkich strazaków.


Offline cris30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2007, 21:26:08 »
Te wszystkie obiecanki są nic nie warte te średnie  obliczeni ze dostaniemy 900 zł w 3 lata nie wierze bo według tego co w tym roku dostałem to  dostane przez 3 lata tylko niecałe 400 zł coraz częściej się zastanawiam nad zwolnieniem bo mam dość mądrych głów na górze i latania z roboty do roboty brakuje mi jeszcze do 15 lat . zastanawiam się nad wyjazdem za granice bo tu normalnie chyba nie może być choć nie wyobrażam se życia bez straży . może jak ludzie się zaczną zwalniać i uciekać na emeryturę kto może to się obudzą na górze jak będą musieli zaległe ZUS płacić tym co się zwolnią a nie odejdą na emeryturę bo za te pieniądze co teraz zarabiam to za mało by żyć a za dożo by umrzeć z głodu!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2007, 22:56:18 »
Witam!
Cytuj
Konkludując: Być może ktoś w końcu zauważył że nasza służba jest niedoceniana odpowiednią gratyfikacją finansową i następną protestującą grupą zawodową możemy być my , a nas nie da się zastąpić żołnierzami.
E.. tam jest przecież jeszcze jakaś Straż... w MON-nie?  ^_^ Podobnie jak Sł. zdr. Hehee!
Jednak nie tędy droga i zdecydowanie popieram - nawet obecnie pielęgniarki  :wub:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:38:25 »
jak będzie tak jak w tym roku to nie ma co się podniecać. U mnie w KP z obiecanej średniej 230 na etat zrobiło się215 zł. a jak przyszło do wypłaty to na PB jest to 80-200zł. Pytam się gdzie ta obiecana kasa/ Podtrzymuję zdanie jednego z kolegi że jak tak będzie w latach następnych to zamiast 900zł. będzie  400

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2007, 20:05:54 »
U mnie w KP z obiecanej średniej 230 na etat zrobiło się215 zł. a jak przyszło do wypłaty to na PB jest to 80-200zł. Pytam się gdzie ta obiecana kasa...
Jest przecież - przynajmniej z nazwy - solidarne państwo, nie wystarczy?  ^_^
Niech tym na dole pracującym na wizerunek straży we głowie się nie przewraca - wiadomo dla kogo ma być kasa, w tym dodatek motywacyjny. Przecież nie dla tych którym można dołożyć w dodatku służbowym, tylko dla tych którzy maja w nim maxa.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline strażak 32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2007, 18:59:24 »
Piotr998 ma racje z tym dodatkiem motywacyjnym o tym nie pomyślałem moje zdanie było takie że ten dodatek będzie tylko skłócał załogę na podzielę, ciekawe co ZZ na to teraz powiedzą bo ci na górze niezłe se to dla siebie wymielili nie dość ze maja na maxa dodatki służbowe to jeszcze motywacyjny dostana na maxa a dla nas zaś nic nie zostanie!!!!!!!!!

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2007, 19:55:21 »
A może by tak "Czerwone miasteczko"???!!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 09, 2007, 20:54:54 »
@tuniek -  już proponowałem przemalowanie miasteczka pielęgniarek, kolorem strażackiej czerwieni ;). Jest nas dwóch ;)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:44:50 »
Gdzieś tam się słyszy że lekarz ( bez specjalizacji ((czyt. np. st . ratownik, op.sprz.specj.)) ma zarabiać 5 tys. peelenów, a ze specjalizacją 7,5 tys tych samych peelenów,.
Moja propozycja jest taka:
w/w ratownikom dać po 4.500 na rękę i nikt nie będzie narzekał



Sorki, właśnie sie dowiedziałem że Andriu odwołali- chyba nici z tego :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
ahhhhh a to był mój idol :wacko: :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2007, 00:40:53 »
@ tuniek jak dostanie na stażu lub zaraz po nim 3000 zł to juz jesteś jednym z kandydatów na Głównego :)

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2007, 01:05:20 »
Cytuj
w/w ratownikom dać po 4.500 na rękę i nikt nie będzie narzekał

I tu się Kolega myli, bo narzekanie na zarobki jest niewiele młodsze od najstarszego zawodu świata,
ale faktycznie- przez jakiś czas żyć byłoby lżej.

Pozdrawiam.
Contra facta non valent argumenta.