Autor Wątek: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie  (Przeczytany 80076 razy)

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 18, 2009, 18:13:59 »
ma ktoś jeszcze napisaną bazę w OpenOffice Base?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 18:48:32 wysłana przez prezi0 »

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2009, 07:40:44 »
Witam!
Mam prośbę do druhów jeżeli ktoś ma bazę danych od druha straszaka to prosił bym o kontakt na PW lub na GG 9096894
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 13, 2010, 11:22:13 »
Chciałbym Wam napisać kilka słów o wersji roboczej programu nad którym pracuje od kilku tygodni mój przyjaciel.

Program ma być pomocny w zapanowaniu nad informacjami z życia podziału bojowego czy Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP, czyli wszelkimi informacjami o ratownikach, kursach badaniach, ważnych terminach, sprzęcie OSP i zdarzeniach do których OSP wyjeżdża. Program powstaje jako odrębna aplikacja bazodanowa.

W wiadomości załączam zrzut ekranu i dokument pdf z podstawowymi informacjami (przepraszam za jakość ale kompresja była konieczna). Zdaję sobie sprawę, że to co zamieściłem to bardzo ogólne informacje do których trudno się odnieść ale w tej chwili program jest testowany, usuwane są drobne błędy i uruchamiane dodatkowe przydatne funkcje. Jak tylko Autor uzna, że program nadaje się do przedstawienia pojawi się wersja demonstracyjna, żeby wszyscy mogli sprawdzić jak działa. Myślę, że jest to kwestia tygodnia lub dwóch. 

Mam jednak prośbę o przedstawianie Waszych potrzeb i pomysłów na funkcje takiej aplikacji. Przy czym na dzień dzisiejszy ograniczamy się do działalności bojowej OSP (odpuszczamy medale, składki i kwatermistrzostwo).

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Ewitencja W Osp
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 17, 2010, 06:34:57 »
Witam  brać strażacką i wszystkich zainteresowanych.
W swojej OSP pełnie funkcję Prezesa od 1992 r. w 1998 r skonstruowałem bazę danych w Accesie, która zawiera takie dane jak:
Nazwisko
Imie
drugie imię
imie ojca
imie matki
datę urodzenia
miejsce urodzenia
PESEL
miejsce zamieszkania
nr telefonu
wykształcenie
zawód wyuczony
zawód wykonywany
nazwe zakładu pracy
date wstapienia do OSP
date wystapienia z OSP
date wstapienia powtórnie ( dla członków, którzy po przerwie wstapili powtórnie)
date wystapienia powtórnie
date ważności badań lekarskich
nr legitymacji
przeszkolenia pozarnicze
rodzaj członkostwa (czynny MDp chłopców ,dziewczat itd...)
osobne rubryki na każdy rodzaj odznaczenia (Strazak Wzorowy, brazowy medal za zasługi dla pozarnictwa, itd...)
osobne rubryki na kazdy rok odnosnie składek członkowskich,
osobne rubryki na wysługe lat ow rozdzieleniu na okresy 5-letnie
pole przebieg służby.

Mozliwości:
wprowadzanie danych osobowych,odznaczeń, składek i wysługi lat w osobnych formularzach.

Kwerendy (zapytania) umożliwiają wyswietlanie i drukowanie:
stażu członkowskiego z podziałem na okresy 5-letnie,
ewidencji odznaczeń
ewidencji członków OSP w rozbiciu na grupy czynni, honorowi, MDP itd...
ewidencji członków w rozbiciu na grupy do 25 lat, 25-50 lat, powyzej 50 lat
ewidencji nr legitymacji, składek, stazu członkowskiego, terminu badań lekarskich,
obliczanie wieku i stazu członkowskiego.
obliczanie średniego wieku i średniego stazu członkowskiego

Bazę danych moge udostepnić bezpłatnie, pod warunkiem przesłania opini na temat jej funkcjonowania.

Posiadam, również opracowane własnorecznie w formacie World i Exel druki o odznaczenia, kwestionariusze osobowe, kartoteki, wzory karty drogowei, karty pracy sprzetu, listy obecności i inne druki.


Pozdrawiam.
Straszak

jestem zainteresowany przetestowaniem bazy. Z całą pewnością prześlę opinię ta temat funkcjonowania.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 17, 2010, 08:40:57 »
firefighter83 - temat z 2004 roku... może byc nie aktualny.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2010, 09:48:19 »
No to czekamy ja jestem zainteresowany :)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 17, 2010, 13:01:04 »
No to czekamy ja jestem zainteresowany :)


ja też .Tym bardziej że należy sobie pomagać  :kusm:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 17, 2010, 13:08:19 »
ja również chciałbym przetestować bazę.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 17, 2010, 14:01:41 »
firefighter83 - temat z 2004 roku... może byc nie aktualny.

Skoro w 2004 poruszono temat to śmiem sądzić, że bazy danych na pewno się rozwinęły i funkcjonują w niektórych jednostkach.
W związku z powyższym do autorów, jeśli którykolwiek z Was dalej odwiedza forum proszę o informacje :tuba:
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2010, 17:35:04 »
Również chciałbym sprawdzić taki program.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 17, 2010, 19:09:10 »
Witam dziś testowałem całą wersję DEMO tego programu i jestem bardzo zadowolony jest tam wszystko co jest potrzebne do prowadzenia JOT w OSP :) Naprawdę należą się wyrazy uznania dla tego co to zrobił :)
Jestem zdecydowany zakupić pełną wersję :)
Pozdro  :rofl:

Programista

  • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2010, 20:25:12 »
Wersja ma jeszcze kilka błędów ,ale naciskany przez Sylwka przesłałem do testowania , również zgodnie z prośbą dopiszę w najbliższych dniach karty drogowe pojazdów i sprzętu i niestety to będzie w tym przypadku koniec  poza małą kosmetyką w przyszłości .

Akurat ten program został napisany z myślą o połączeniu Urzędów Gmin /Miast z jednostkami  OSP – nowe rozporządzenie w sprawie badań to kolejny kamyczek w ogródku po ekwiwalencie , ubezpieczeniach itp. dla tabelek , sprawozdań, informacji . Tu ma to zrobić program w prosty sposób eksportu pocztą elektroniczną pliku txt . Bez fajerwerków FTP itp. środowisk,  które mogą być dziś jeszcze problemem . Ale z skutecznymi mechanizmami sprawdzania dat , liczenia Ekwiwalentów i wymiernej oceny pracy ratowników .

Na stole jest jednak od jakiegoś czasu „kobyła” dla OSP,  która zaspokoi najwybredniejszych , jednak kobyła będzie kosztować i dlatego w między czasie napisałem coś co pozwoli działać , uczyć się  oraz zbierać pomysły i uwagi .  Zakład możliwość docelowego przejścia do nowego programu , uwzględnię również kwotę którą będzie kosztował , przy zakupie dużej bazy danych .

I chyba na razie tyle , miłego testowania , jest ukrytych kilka fajerwerków w różnych miejscach  ( czasami już miejsca na klawisze nie starczało ) ^_^

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2010, 06:19:34 »
Witam,

jak można otrzymać wersję DEMO to testowania ??
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline banji

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 18, 2010, 14:52:05 »
Również chciałbym sprawdzić taki program. Proszę o przesłanie. Chętnie podzielę się uwagami i spostrzeżeniami dot. programu
pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 18, 2010, 15:06:11 »
Chętni proszę o przesłanie do mnie przez PW maila do wysłania programu demo.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2010, 17:23:49 »
Mam ten programik w wersji DEMO naprawdę godny polecenia. Duże ukłony dla Sylwka oraz dla kolegi Programisty bardzo dobra robota i zasługuje na uznanie. Czekam na pełną wersję tego programu i zachęcam innych do skorzystania na razie z wersji demo a w przyszłości z pełnej na pewno usprawni to naszą pracę a i kartoteki będą prowadzone na bieżąco. Polecam gorąco ten program
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 20, 2010, 15:20:23 »
ja tez bym prosil o przeslanie wersji demo :)

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 20, 2010, 16:28:35 »
Witam program naprawdę ok, proponuję następujące ulepszenia:
- data urodzenia powinna wyskakiwać automatycznie po wklepaniu PESEL'u
- aby można było ustawić raz stawkę ekwiwalentu i mieć spokój
- przy urządzeniach spalinowych brakuję turbowentylatorów i sprzętu hydraulicznego
- w zakładce wyjazd powinna być możliwość wskazania wykorzystywanego sprzętu i wpisania czasu jego pracy a więc przy okazji mielibyśmy gotowe karty pojazdu i karty sprzętu spalinowego i byśmy wiedzieli jakie zużycie materiałów pędnych wychodzi według norm,
- w uprawnieniach brakuję płetwonurka,
- ewentualnie można by dodać wnioski o medale oraz każdy strażak jakie posiada odznaczenia,
No to takie moje wstępne przemyślemnia powojuję jeszcze z nim to może coś wyjdzie w praniu;-)
Pozdrawiam
So Others May Live

Programista

  • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 20, 2010, 21:23:25 »
To nie jest takie proste – oczywiście poza tym przepisywaniem daty urodzenia z PSEL – gdzie nie przypuszczałem że może to stanowić  istotny problem oraz wykaz urządzeń,  który  był stworzony na szybko do testowania i oczywiście może być poszerzony  a wręcz musi .
Wspominałem już o pewnych założeniach do tego programu i do jego „ojca” – założyliśmy że to będzie tania , prosta i skuteczna forma gromadzenia istotnych danych na poziomie JOT  z  połączeniem z UG/UM  gdzie  będzie można wrzucić do jednego worka X  OSP .  Każdy  „pisarz”  ten programów również siadając do dzieła ma pewien pomysł z zakończeniem włącznie i nie wierzcie w wersję  ver. 6.8.99  bo nawet pisząc  z założeniem  intensywnej rozbudowy oprogramowania  po 10 wersji program nadaje się do przepisania by trzymał tzw. linię - fason. No chyba że przyjmiemy luźną formę  byle  gdzie powstawianych komponentów , byle by działało i do przodu ale to nie ten adres .

Pisząc program prosty jest tak naprawdę jeszcze trudniej utrzymać dużą uniwersalność . W programach rozbudowanych tworzymy to dynamicznie ,np.  na bazie dziesiątków edytowanych skorowidzów  . Tu próbowaliśmy wybrać jakiś kompromis , raz by uniknąć kosztów , dwa by uprościć formułę a co z tym związane musimy trzymać tą linie do końca .

- owszem ekwiwalent może mieć stałą wartość jednak nie w każdej OSP ma – w wersji rozbudowanej pewnie bym to powiązał z wieloma opcjami i relacjami – tu niestety musi pozostać tak by było uniwersalnie prosto i tanio .

- Kary drogowe i sprzętu to kolejny dylemat – zadeklarowałem że dopisze i to czynie właśnie, ale musze również zrobić to równie elastycznie i prosto ( mam dużo dylematów i kombinuje jak przysłowiowy koń pod górkę ) - co nie jest łatwe bo każdy ma inne zdanie w temacie – wiązać z wyjazdami , nie wiązać , kupować paliwo na samochody , a może do jednego worka i rozdzielać , a może automatycznie pobierać  z magazynu . Doliczać poza autopompą , pracę na postoju , webasto ? ale 1, a może 2 ? a co z rozruchami ?  itd. itd. Do tego dane te muszą dać się analizować bo o to między innymi w tym chodzi , a co z tym związane muszą spełniać pewne cechy matematyczno-statystyczne.  W dynamicznym programie nie było by problemu – ale ja chcę zaproponować wam moduł kart drogowych i sprzętu np. za 100 zł a nie za 1000 zł.  Wiec musimy opierać się z jednej strony  na kompromisach , z drugiej na uniwersalności by program mógł się dostosować do użytkownika , a nie użytkownik do programu . 

I tak to z mojej strony niestety wygląda .

Jednocześnie bardzo się cieszę z każdej uwagi – nie ukrywam z większości zdaje sobie świetnie sprawę ponieważ od lat jestem w OSP i znam potrzeby , tylko jak wspomniałem muszę z wielu powodów posługiwać się kompromisami .

Zachęcam do testowania i wyrażania opinii bo wyłapujemy błędy  - również na moich komputerach które są skonfigurowane do pisania nie jestem w stanie wyłapać wszystkich wad . Dopisując częściami  nie mam również pełnej kontroli,  ponieważ nie wracam do pewnych rzeczy , a zdarza się że mogą mieć wpływ na działanie programu w innych miejscach .

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2010, 20:01:03 »
posiadam wersję Demo i jestem pełen uznania dla autorów.wg mnie taki program w zupełności wystarczy na potrzeby OSP.Chciałem zapytać kiedy będzie dostępna pełna wersja programu i jaki będzie koszt zakupu tej wersji.Domyślam się,że za darmo tak wielkiej pracy włożonej w ten program autor bądź autorzy nie oddadzą.pozdrawiam

Offline kazik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2010, 08:53:41 »
Testowałem DEMO i jestem pełen uznania dla programisty.
Programik powinien zadowolić każdego niemniej według mnie powinno być kilka korekt. Należy ujednolicić nazewnictwo zgodnie z PSP, to samo dotyczy zestawienia sprzętu. Tak jak pisał "Bubu" nie jest wykazany cały sprzęt i uprawnienia i szkolenia. Proponował bym możliwość dodawania sprzętu, uprawnień, kursów itp. przez użytkownika lub skorzystać z zestawienia sił i środków w PSP bo przecież musimy im wykazywać sprzęt w podziale bojowym.
Przy ewidencji wyjazdów wskazane by było po wprowadzeniu danych wyjazdu i tylko wybór z listy ratownika a wszystkie dane zostaną wczytane  z danych wyjazdu.
Ale ogólnie program idzie w dobrym kierunku i przepraszam może za zbyt duże wymagania ale to tylko propozycje.

Programista

  • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2010, 09:41:15 »
Dzisiejszej nocy mieliśmy z Sylwkiem długą debatę w temacie ponieważ trochę uwag już zebraliśmy.
Pozwólcie że jeszcze raz i trochę analitycznie :
- program ma służyć działalności bojowej
- program ma dostarczać również dane do Urzędów Miast i Gminy do czego będzie możliwość zakupienia specjalnego modułu
- program ma być w miarę tani i uniwersalny .
- powstaje równocześnie duży program który będzie służył obsłudze całej OSP. 
- nie ukrywam również  że godni mnie czas i do końca miesiąca program musi być gotowy .

Uwzględniliśmy z Sylwkiem następujące uwagi :

- ilość wody już ma możliwość wprowadzenia liczby po przecinku
- dodane zostanie imię Ojca  w kartotece strażak
- dodana została data wprowadzenia pojazdu do OSP
- część ważniejszych skorowidzów ( kursów , sprzętu ) będzie tworzona dynamicznie , choć nie ukrywam wprowadzi to chaos na poziomie Urzędów Miast i Gmin dlatego pozostawię część
danych ( katalog podstawowy nie modyfikowalny ).
- będzie ,a właściwie już jest moduł kart drogowych , kart pracy sprzętu i prosty magazyn umożliwiający ruch paliwa .
- w wersji do sprzedaży format wydruku wniosku o ekwiwalent będzie zgodny z KSRG

Nie będzie  :

- nie zmieni się sposób tworzenia Zarządu OSP – z uwagi na potrzebę zachowania integralności danych na poziomie gmin .
- kartoteki medali itp. elementów związanych z działalnością organizacyjną OSP – nie na tym etapie .

Ceny :

Skonfiguruje ceny ( jeszcze czekam nad ostateczną wersją programu ) modułowo – wersja podstawowa i rozszerzenia – dalej skłaniam się zgodnie z wstępnymi uzgodnieniami z Sylwkiem żeby podstawowy moduł umożliwiający funkcjonalna pracę kosztował będzie  ok. 300 -350 zł  netto .  w modułach za dopłatą będą na pewno – obliczenia, statystyki oraz karty drogowe i sprzętu .

Jak dam rade , a trochę poprawek i zmian jest – program będzie dostępny na przełomie miesiąca .

Pozdrawiam i dziękuje za opinie .

PS. Kazik z tym wpisywaniem danych ratownika do wyjazdu – nie bardzo rozumiem – program pobiera dane z wyjazdu które są możliwe do pobrania ( czasy ) – ale nie wskaże sam kto był kierowcą , kto dowódcą , a kto ratownikiem . Również nigdzie nie jest napisane że musisz być na akcji od jej początku do końca,  a więc musi istnieć możliwość poprawienia czasów – np. różne zastępy mogą  wracać  o różnych godzinach . Co do powodów wprowadzenia ruchomej stawki ekwiwalentu już pisałem  .

Offline kazik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 23, 2010, 08:22:35 »
Z tym automatycznym przenoszeniem danych ratownika do zliczania wyjazdów to masz rację, że może być kłopot. Ale ja przyzwyczajony jestem do czego innego z tymi zmianami obsad ale to szczegół.
Mam jeszcze jedna sugestię co do "zdolność podejmowania działań" może dobrze by było wykazać jakie samochody są na wyposażeniu jednostki i odpadła by konieczność podawania ilości wody bo to wynika z oznaczenia samochodu. Tak prawdę powiedziawszy w tym miejscu powinien być wykazane tylko najważniejsze dane o sprzęcie a szczegółowy wykaz ilościowy z parametrami w oddzielnej zakładce. wydaje mi się, że było by czytelniej.
A tak ogólnie to "Gotowość bojowa OSP" i "zdolność podejmowania działań" to jest to samo i powinno być "Gotowość operacyjna OSP ????".
Powiesz, że znów się czepiam ale naprawdę dobry programik napisałeś i są to tylko moje sugestie, które według mnie polepszyły by twoje dzieło.

Offline piotru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 23, 2010, 23:30:40 »
Jednorazowo 300 zł czy na jakiej zasadzie ???

Offline KOLOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2010, 10:50:07 »
Witam!
Właśnie testowałem programik w wersji DEMO i jestem pozytywnie zaskoczony. Dzięki niemu jest możliwość utrzymania pożądku. fajnie jakby można było prowadzić stam magazynowy np. umundurowanie, np. też sprawy płacowe wydatków i przychodów, ale to tylko moja propozycja a tak w ogóle to niemam zastrzeżeń.
Pozdrawiam!