Autor Wątek: Groźny wypadek Kubicy!!!  (Przeczytany 15157 razy)

PiotrekPSP/GPR

  • Gość
Groźny wypadek Kubicy!!!
« dnia: Czerwiec 10, 2007, 20:03:30 »
Robert Kubica miał groźny wypadek,najpierw jego bolid uniusł się,następnie uderzył z prędkością ok 230km w bandę.Wszystko wyglądało bardzo groźnie rozrzucone części,a on nieruchomy w bolidzie,lecz wszystko skonczyło się dobrze Robert przechodzi teraz badania,jest przytomny i rozmawia z lekarzami.Jedyne co to odczuwa bóle w nogach ale to dobrze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2007, 21:23:49 wysłana przez PiotrekPSP/GPR »

zeyb0r

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2007, 21:17:05 »
fakt sam wypadek wygladal tragicznie, na polsacie mowili ze mial 230 na budziku, oby wiecej takiego pecha niemial... heh a tyle mowil jak on to ten tor bardzo lubi i ze tu bedzie walczyl jak lew...i w sumie powalczyl..

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2007, 21:26:00 »
Jak narazie to ma ,,tylko" jak na taki wypadek złamaną noge. Ja mam nadzieje że szybko Robert sie podniesie i zacznie wygrywać. No i zyskał dużo doświadczenia dzięki temu

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2007, 21:38:54 »
Wg mnie powinien zrezygnowac z BMW Sauber  :angry: widze ze tamci ludzie nei maja pojecia o wygrywaniu wyscigów - zawsze jakies niedoróbki chociaz marka powinna zobowiazywac .
Coz zostaje zyczy zdrowia i nerwów do tego sprzetu  w przyszlosci /dzien wczesniej pisano ze mial klopoty z hamulcami  cyt. '...pedal hamulca wchodzil w ziemie..." widac ze nie tylko Polacy ucza sie dopiero na bledach.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2007, 21:52:28 »
Wg mnie powinien zrezygnowac z BMW Sauber  :angry: widze ze tamci ludzie nei maja pojecia o wygrywaniu wyscigów - zawsze jakies niedoróbki chociaz marka powinna zobowiazywac .
Coz zostaje zyczy zdrowia i nerwów do tego sprzetu  w przyszlosci /dzien wczesniej pisano ze mial klopoty z hamulcami  cyt. '...pedal hamulca wchodzil w ziemie..." widac ze nie tylko Polacy ucza sie dopiero na bledach.
Zgadzam się Robert powinien zmienic team na Ferrari ponieważ tam jest szybszy i bezpieczniejszy bolid

zeyb0r

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:02:40 »
co do bezpieczenstwa mysle, ze ferrari i bmw jada na rownym poziomie, tu chodzi o te"pechowe" usterki, choc fakt faktem ze ferrari szybsze jest, prosze jakos drugi kierowca BMW ladnie dzis drugie miejsce zajal, wiec jednak bmw ma szanse stawac na podium, w sumie ferrari dzis tez sbytnio sie nie popisalo..

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:17:09 »
Nie oglądam wyścigów, ale co słyszę w wiadomościach? Kubica miał awarię sprzętu to tu, to tam - nie znam się, ale to chyba jest zbyt częste, mało tego ten wypadek ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:23:22 »
Zgadzam się Robert powinien zmienic team na Ferrari ponieważ tam jest szybszy i bezpieczniejszy bolid

Nie ma „bezpiecznych bolidów” są po prostu wypadki. Straszne, ale prawdziwe.

Z drugiej strony nieco zabawna jest dla mnie ta cała „F1 mania”… Osobiście oglądam wyścigi F1 od chyba 1991 roku. Kiedy w maju 1994 roku mówiłem w szkole kolegą o wypadku Ayrton Senna podczas Grand Prix San Marino patrzyli na mnie jak na człowieka z innej planety… A teraz wszyscy nagle oglądają F1, – bo jedzie Polak… No, ale co tam sport ciekawy, dynamiczny pełen drugiego tła – przekręty, korupcja, masa kasy!!

Co do wypadków i ryzyka… Słowa Mistrza:

Cytuj
"Jest pewna doza ryzyka w sportach motorowych, zwłaszcza w Formule 1, ale to jej immanentny element. Więc za każdym razem, kiedy się jedzie, czy to na testach, czy to w wyścigu, jest się wystawionym na pewne niebezpieczeństwo, ryzykuje się. Element ryzyka jest w to wszystko wkalkulowany, ale są też niespodziewane sytuacje, które mogą się wydarzyć i wtedy traci się życie w ułamku sekundy. W takich sytuacjach nagle człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że jest niczym i że może za chwilę zginąć. To jest częścią życia kierowcy wyścigowego i jeżeli nie potrafi się stawić temu czoła w sposób chłodny i profesjonalny, to powinno się to wszystko rzucić i nigdy więcej nie robić. Tak się składa, że ja za bardzo lubię to, co robię, żeby to rzucić. Nie mogę tego rzucić. To jest część mojego życia."
Ayrton Senna




„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:28:27 »
Tak jak małyszomania - też skoki były nam obce, ale polak zaczął wygrywać to już 100% znawców tego sportu więcej - tak samo się dzieje z F1 - nie znam się na tym, także "lekko" śledzę kroki Kubicy w gazetach, serwisach internetowych - ale nie w TV. Nie mam czasu patrzeć jak jeżdżą w kółko.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2007, 22:31:36 »
Niewiem czy ktoś to zauważył ale jak teraz te bolidy stały się bezpieczne m.in. za sprawą tych krat czy coś takiego w miejscu gdzie znajduje się kierowca. Kiedyś gdy tego nie było to aż strach pomyślec co by było  zrobertem pewnie by zmarł ale też kiedyś nie osiągano takich prędkości co teraz. A co do mani F1 to się zgadzam no boi gdyby nie Robert kubica to pewnie i tak by więkrzośc ludzi tego nie oglądało przyznam, się że wcześniej ja też tego nie oglądałem ale teraz mi się spodobało

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2007, 23:05:24 »
Tak jak małyszomania - też skoki były nam obce, ale polak zaczął wygrywać to już 100% znawców tego sportu

I dobrze! Jeżeli czerpiemy z tego przyjemność!! Sprawia nam to satysfakcje, a oglądając rodaka jak wygrywa bądź dopiero zacznie wygrywać, usłyszymy Mazurka i pojawi nam się łezka w oku to jeszcze lepiej! Dzięki Nim Polska jest bardziej znana na świecie! (troszke patetyczny post)

Osobiście irytują mnie osoby, które dwa razy obejrzały skoki, wyścig F1, mecz siatkówki itp.
i są nagle ekspertami z danej dziedziny...(Żałosne) ^_^
Pozdrawiam!!!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2007, 09:09:19 »
Mam pytanie do kogoś, kto zna się dobrze na F1. Skoro Kubica rozbil bolida - to czy otrzyma jakieś punkty karne? Czy w przypadku wymiany części bolida pomiedzy wyścigami np. skrzyni lub innych (nie mam pojęca jakich :P ) również dostaje się punkty karne? A jeśli dostanie bolida to w spadku po dziadku czy "nówkę"?

\THX z góry

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2007, 14:43:31 »
Przeglądałem kilka razy film z wypadku i zastanawiam się czy przypadkiem nie było tam błedu przy wyprzedzaniu? http://www.youtube.com/watch?v=V6AZTzjzwqw&mode=related&search=
Powstały także spekulacje, iż kierowca Toyoty zajechał Robertowi drogę przy wyprzedzaniu.
Co wy na to?

zeyb0r

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2007, 22:06:03 »
w jednej z gazet czytalem, ze niby kubica przyspieszyl i w jechal w bolid toyoty, w innej pisza ze stracil panowanie nad bolidem kiedy bolid toyoty byl daleko, trzecia gazeta pisze: "wygladalo to na probe wyprzedzania" i  skonczylo sie"wjazdem w tylek" ^_^
dobrze ze mu sie nic nie stalo w czwartek badania i sie okaze czy federacja go dopusci do GP USA ^_^ a to co sie tak naprawde stalo mysle, ze Robert sam niedlugo powie... pozdrawiam

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2007, 23:38:33 »
No wiecie każda gazeta pisze swoje zdanie by lepiej sie sprzedać. A tak naprawde to pewnie sam robert dokładnie nie będzie wiedział co się stało tak dokładnie powie rtylko początek potem udeżenie i koniec wypowiedzi ale tak już niestety jest bi i mam nadzieje że w USA pojedzie i da wszystkim popalić

zeyb0r

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2007, 09:15:12 »
czyzby nazwa "naszego" papieza na kasku Kubicy go ocalila??  ^_^ nie nie poprostu bolidy sa troche bezpieczniejsze niz w 1994...

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2007, 09:25:19 »
"Robert Kubica opuścił tor w Montrealu przy prędkości około 280 km/godz, wyliczenia wskazują, że przy uderzeniu przeciążenie wzdłużne wyniosło około 45 g, a poprzeczne 40 g (zatem ważące około 70 kg ciało kierowcy przez moment ważyło 3 tony!)(...)"

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2007, 01:12:22 »
A na RMF mówili, że Polscy Policjanci znają przyczynę wypadku Kubicy: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ....
To żart oczywiście, najważniejsze że Robertowi nic się nie stało....
Pozdrawiam wszystkich Kubicomaniaków
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

barwa

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2007, 01:03:10 »
Witam.
Wypadek Kubicy był o wiele gorszy niż Senny. Ale stał się jednocześnie dowodem na to, że konstruktorzy osiągnęli sukces. Gdyby nie włókna węglowe, z jakich jest zrobiony kadłób bolidu to byśmy już nie mieli Roberta. Kask też jest o wiele lepszy. Zresztą nawet kombinezon jest z Nomex'u.

http://www.f1.tox.pl/ciekawostki/ciekawostki/glowne.html
Tu możecie poczytać to i owo.

Ale wierzę, że pozwolą Robertowi jechać. Jak miał start debiutancki w F3 to dzień wcześniej złamał rękę w wypadku i pojechał.

A co do BMW to jest to młody Team, i uczą się jeszcze. A idzie im całkiem nie źle, w końcu jak narazie są na trzecim miejscu!!!

Ktoś tu napisał podrodze, że nie ma czasu patrzeć jak jeżdżą w kółko.  ^_^ Oj ciekawe te kółeczka, ciekawe.

Kubicomanię nakręcają media, tak jak z małyszomanią. Kiedyś nie transmitowali na żywo GP F1.
Ale jak Schumi jeździł to w niemczech też mieli manię.  ^_^
To jest tak jak z papierzem, jak był nim polak to w Polsce szaleli, jak jest niemiec to w Niemczech.

U nas mówią tylko o Kubicy (nie mówię tu o ostatnim GP) a ile się dzieje potczas jednego wyścigu.
Czy zauważyliście, że w Kanadzie wyścig skończyło TYLKO 12-tu kierowców?

Pozdro dla fanów i nie tylko

zeyb0r

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:41:12 »
i nasz Robert jedzie do domku :angry: lekarzeFIA stwierdzili, ze za malo dni uplynelo od wypadku....
Miejmy nadzieje, ze za 2tygodnie bedzie mogl jechac we GP Francji ^_^

barwa

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:35:21 »
Może to i lepiej.
Przecież miał wstrząs mózgu, a jadąc z prędkością F1 poddałby go jeszcze potwornym przeciążeniom.
Przeżyyyyje.
Myzresztą też.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2007, 10:17:11 »
Ja oglądam już kawał czasu te formułkę i kiedyś mówili że jestem głupi bo siedzę i oglądam jak jeżdżą w kółko przez ok. 90 min. a teraz ci sami siedzą ze mną i nie krzyczą abym przełączył na jakiś film. Że ukończyło go 12 kierowców nie jest dziwne bo zwykle kończy go 16-18 kierowców. Raz na torze w Indianapolis w GP USA gdzie prędkości są jeszcze większe wyścig ukończyło 4 kierowców ponieważ jedna z firm produkująca opony skonstruowała złą oponę która nie wytrzymywała prędkości ok 340 km/h. Teraz jedna firma robi opony, a wyścig w Indianapolis już w ten weekend.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2007, 22:28:39 »
http://www.maxior.pl/?p=index&id=40864&17

Tutaj dorzuce filmik z innego wypadku F1, kierowca niestety nie przeżył ale odwaga i poświecenie współzawodnika nie do opisania, zachowanie godne każdego strażaka, nie wielu jest takich ludzi...
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

barwa

  • Gość
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2007, 15:40:06 »
Huraaaaaaaaaaa
Kubica znowu czwarty!!!!!!  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Groźny wypadek Kubicy!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 08, 2007, 19:56:49 »
no jest 4 a ma przecież taki zryty bolid. Ja bym chciał by w następnym sezonie poszedł do Ferrari a wtedy na pewno by wygrywał