Autor Wątek: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..  (Przeczytany 3182 razy)

Anonim

  • Gość
Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:03:09 »
powinien sędziować: pracownicy PB czy biurowi, czy może jakiś mix jednych i drugich?
Jak sobie przypominam podczas zawodów przeważnie spotykałem biurowców, podczas gdy moja była KP wysyłała podziałowców.
Jest to gdzieś zdefiniowane kto ma sędziować czy 01 KP ma wiodący głos w temacie?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:38:41 »
Podejrzewam że to zależy od samej istoty organizacji zawodów w KP.
U nas zdecydowanie ,,biurowi,, a pb sporadycznie, ale nie mamy z tym problemu zawsze jest nadwyżka chętnych do zawodów  ^_^ ^_^ i jeździ się sędziować z miłą chęcią tak to wygląda u mnie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Anonim

  • Gość
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:45:32 »
No właśnie cos mi się zdaje, że leniuchy biurowi z mojej byłej k. pchali podział, bo im się nie chiało ruszyć w teren ^_^
Ja tam chętnie śmigałem na sędziowanie, ale sporadycznie widywałem sędziów z innych KP z PB :mellow:

Offline wiktor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:09:57 »
Cyt. "leniuchy z biura" - przykre określenie, ale do meritum: Jestem pracownikiem 8-godzinnym z przeszłością na PB. Gdy byłem młodym pracownikiem sędziowanie zawodów OSP traktowałem jako zaszczyt. Jeździli na zawody wszyscy funkcjonariusze bez różnicy systemu pracy (do obskoczenia 13 gmin i 120 funkcjonariuszy). Niestety zdarzało się na tych zawodach (szczególnie przy zmianach regulaminu) że to co słyszeliśmy od startujących druhów przekraczało wszelkie normy przyzwoitości. Musieliśmy powiedzieć dość. Komendant, któremu też się kiedyś oberwało na zawodach doprowadził na forum Zarządu Powiatowego OSP do tego, że druhowie musieli ukończyć szkolenie dla sędziów i sędziują zawody sami wymieniając się gminami. Nasza rola ograniczyła sie do wysyłania dwóch osób - przewodniczącego komisji i kierownika zespołu sędziowskiego który pilnuje ekipy na placu. Sekretariat zawodów  też jest z danej gminy. Oczywiście funkcjonariusze z samej KM (również nasze damy) nie są w stanie jechac tyle razy na zawody więc pomagają  na szefowie zmian i d-cy sekcji ze zmiany. Metoda się sprawdziła i teraz druhowie jeżdżą sami po sobie. Zawody powiatowe już obsługujemy w całości sami.

Anonim

  • Gość
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2007, 12:42:51 »
Nie bierz tak bardzo do siebie tych leniuchów ^_^
Chodziło o moją byłą KP, gdzie w tego typu akcjach wysługiwano się PB.
Ja tam nie narzekam, tylko czemu moja KP robiła inaczej niż wszyscy?? ^_^
pzdr :mellow:

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2007, 00:08:02 »
Po pierwsze organizatorem zawodów powiatowych jest zarząd powiatowy osp ( przy pomocy KP PSP ). Więc na dobrą sprawę sędziować zawody powinni sobie sami druhowie. I u mnie w powiecie taka sytuacja miała miejsce. Niestety o mało nie skończyło się bijatyką wśród osp. Więc dla dobra sprawy ( bezsstronna komisja sędziowska ) sędziuje KP. Jeśli dobrze się wczytacie w regulamin zawodów to ilość sędziów jaka jest wymagana do sprawnego przeprowadzenia zawodów przerasta iość etatów w KP
( do kat. 3).Więc oczywistą sprawą jest , że siły muszą byc połączone biuro + podział.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2007, 00:50:07 »
Cytuj
Gdy byłem młodym pracownikiem sędziowanie zawodów OSP traktowałem jako zaszczyt.
nie obraź się, ale to naprawdę trzeba być młodym, albo mieć zacięcie żeby tak uważać.

Cytuj
Niestety zdarzało się na tych zawodach (szczególnie przy zmianach regulaminu) że to co słyszeliśmy od startujących druhów przekraczało wszelkie normy przyzwoitości.
tak jest prawie wszędzie

Cytuj
Nasza rola ograniczyła sie do wysyłania dwóch osób - przewodniczącego komisji i kierownika zespołu sędziowskiego który pilnuje ekipy na placu. Sekretariat zawodów  też jest z danej gminy.
zazdroszczę ci k-ta,

Cytuj
Oczywiście funkcjonariusze z samej KM (również nasze damy) nie są w stanie jechac tyle razy na zawody
dlaczego ?

Cytuj
więc pomagają  na szefowie zmian i d-cy sekcji ze zmiany.
też jeżdżą z wolnego, napiszcie jak wam się udało ich przekonać, że powinni brać w tym udział.

Cytuj
Więc dla dobra sprawy (bezsstronna komisja sędziowska) sędziuje KP.
Z tą bezstronnością to różnie bywa w oczach OSP.

Cytuj
Po pierwsze organizatorem zawodów powiatowych jest zarząd powiatowy osp ( przy pomocy KP PSP ). Więc na dobrą sprawę sędziować zawody powinni sobie sami druhowie.
napiszcie jeszcze jak o tym przekonać przełożonych i czy wszyscy u was mają przeszkolenie sędziowskie i rozumiem że jeżdżą pasjonaci zawodów OSP, a co z tymi 8 godzinnymi i z PB, którzy uważają że wolne jest dla domu, a nie na uświetnianie mniej lub bardziej udanych spotkań braci ochotniczej.
Nikogo nie chcę obrazić, ale uważam, że każdy powinien bawić się na swój koszt, a nie kosztem innych.
Pozdrawiam

W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2007, 02:33:45 »
Jak tylko pamięcią sięgnę wstecz to na zawody OSP skłąd sędziowski zawsze był ustalany poprezez wyznaczenie na dany dzień ludzi do prowadzenia tych czynności na zielonej murawce, a potem oj się zawsze dzieje. Także zawsze jest to skład wymieszany ogólnie nie mogę powiedzieć, że jest to biuro czy PB zawsze wymieszany koplecik.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:13:11 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:34:28 wysłana przez solosar »

Anonim

  • Gość
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:14:27 »
Fireman zawody PSP mnie interesują ^_^ :mellow:

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2007, 15:03:13 »
Fireman zawody PSP mnie interesują ^_^ :mellow:


a co to za wytwór zawody powiatowe PSP??to ile startuje drużyn?no chyba że ktoś ma na powiecie co najmniej z 5 jednostek PSP to ma to wtedy sens - nie widziałem, nie słyszałem -_-
jak powiatowe to chyba właśnie OSP - u mnie własnie się odbyły w tą niedzielę sędziowała komisja z sąsiedniego powiatu z KP, zdrowy układ komisja bezstronna.

Anonim

  • Gość
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2007, 16:26:19 »

Cytuj
a co to za wytwór zawody powiatowe PSP??to ile startuje drużyn?no chyba że ktoś ma na powiecie co najmniej z 5 jednostek PSP to ma to wtedy sens - nie widziałem, nie słyszałem -_-
jak powiatowe to chyba właśnie OSP - u mnie własnie się odbyły w tą niedzielę sędziowała komisja z sąsiedniego powiatu z KP, zdrowy układ komisja bezstronna.

Przecież piszę, że chodzi o strefowe ^_^
Sorry, my bad :mellow:

Offline ziomal1968

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • dziki kraj, dzikie obyczaje
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:49:22 »
Po wielu wielu latach po reorganizacji komend a dokładnie w roku 2006 strażacy wymogli na komendancie aby na zawody gminne jeździli także strażacy z podziału. Gmin w naszym powiecie jest 16 drużyn startuje od 4 do 19 !!!. Podzielone jest to w ten sposób że z jednostek jeżdżą strażacy na małe zawody (6 gmin), do reszty jadą biurowi. Wypada po 3 gminy na łebka dla pracowników biurowych (powołane są stałe komisje sędziowskie 5 osobowe) sędziów z JRG powołuje dowódca. Dawniej komisje były 3 osobowe. Jak ktoś sędziował zawody gdzie startuje 15 drużyn dorosłych, kilka drużyn MDP i gdzie znajdzie sie kilku druhów po piwkach to sam sie domyśla co się działo. A działo się piekło. Zawody od 10.00 do 20.00, cały czas na nogach, gorąc, kurz, obelgi itp.
Teraz jest zdecydowanie lepiej a i strażacy z JRG musieli sie nauczyć regulaminu zawodów.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2007, 15:12:50 »
W/g mnie sędziować zawody powinni tylko i wyłącznie strażacy po odpowiednim szkoleniu do sędziowania zawodów sportowo-pożarniczych w/g regulaminu CTIF.
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2007, 15:33:18 »
@OSP Milicz oczywiście, że sędziowie, żeby wiedzieli co sędziować muszą być przeszkoleni. Przeważnie nikt nie jest :)

@Anonim nie doczytałem tematu, że chodzi o zawody PSP - Jam masz taką sytuację z zawodami u siebie dla czystości zaproś z ościennych powiatów strażaków do sędziowania. po sprawie przynajmniej jest nadzieje bezstronności.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2007, 15:43:21 »
Fireman tak masz rację najlepiej zaprosić na sędziowanie kogoś innego przykładowo jak to ująłeś z sąsiednich powiatów będzie bezstronność i to jest najważniejsze nikt nikogo nie zna.
Pozdro

Anonim

  • Gość
Odp: Sędziowanie zawodów powiatowych PSP- kto..
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2007, 16:51:01 »
Cytuj

@Anonim nie doczytałem tematu, że chodzi o zawody PSP - Jam masz taką sytuację z zawodami u siebie dla czystości zaproś z ościennych powiatów strażaków do sędziowania. po sprawie przynajmniej jest nadzieje bezstronności.

Sprawa dotyczy mojej byłej komendy, poza tym zawsze jest tak, że sędziują ludzie z innych powiatów, w którym rozgrywane są zawody. :mellow: