Autor Wątek: Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG  (Przeczytany 4464 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG
« dnia: Czerwiec 08, 2007, 13:42:41 »
Witam! Chcę wziąć udział w rekrutacji na stanowsiko dyspozytora PA w JRG. Chciałbym dowiedzieć się jakie są szanse po ewentualnym dostaniu się na przejście z tej funkcji na podział bojowy? I kiedy byłoby to możliwe? słyszałem że w 2008 roku PA w JRG mają zostać zlikwidowane, czy dopiero wtedy mógłbym ewentualnie przejść na podział bojowy? Dodam, że posiadam prawo jazdy C, kurs ratownika med zgodnie z wytycznymi dla jednostek włączonych do KSRG, kilkuletni staż w OSP. Bardzo proszę o odpowiedź znających zagadnienie:) pozdrawiam
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2007, 15:31:21 »
Pytanie to powinieneś skierować do właściwej komendy powiatowej/miejskiej która taki nabór ogłasza. A wogóle to która ogłasza taki "głupi" nabór? "Dyspozytor PA" - bez sensu!!

A kwestia Twojego ewentualnego przejścia na PB  - otóż dyspozytor PA jest stanowiskiem jak najbardziej "podziałowym" tak, że nie musisz nigdzie "przechodzić".  W razie potrzeby zapewne wylądujesz na wozie. Tym bardziej z Twoimi kwalifikacjami.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2007, 02:22:39 »
@białyksiąże - w jakiej części kraju albo ściślej w jakiej komendzie jest taki nabór? Pytam nie dlatego, że mam "chrapę" na takie stanowisko ale pytam z innych powodów jestem zainteresowany, gdzie przeszedł jeszcze regulamin organizacyjny z dyżurnym PA w JRG.

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2007, 20:17:25 »
W kraju już są jrg , które potraciły PA w związku z reorganizacją. Alarmowanie przejęły właściwe MSK/ PSK. Czas alarmowania rzeczywiście się wydłużył, bo niestety ale po odebraniu zgłoszenia muszą przekazać do jrg i ludzie psioczą na strażaków PSP dlaczego tak późno przyjechali. Szczególnie ma to miejsce w walce z pożarami.