Autor Wątek: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?  (Przeczytany 14308 razy)

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2007, 19:48:08 »
Jeśli sporządza to musi wpisać też do bazy.
Jak ma sporządzić nie wpisując go do bazy (chyba, że na papierze).
Dyżurny PSK wpisyjąc go do bazy może go zmienić bez wiedzy KDR.
Chyba, że KDR ufa bezgranicznie dyżurnemu.

Z tego co mi wiadomo sporządzenie meldunku polega na odręcznym wypełnieniu formularza meldunku przez kierującego akcją. Jak na razie nikt nikogo nie zwolnił z tego obowiązku (odręcznego pisania) - niektóre kontrole z KW nadal wytykają to komendom.
Co prawda, w praktyce odbywa się  to w ten sposób, że jest on od razu wklepywany w SWD (EWID) przez dyżurnego (dyspozytora) i podpisywany przez KDR. Przy dobrej współpracy dyżurnego ze zmianą KDR ma prawie gotowy meldunek już w momencie powrotu do bazy (przy zdarzeniach klasy "duperela").
Każdy myślący dyżurny nie zawaha się nad zmianą meldunku jeżeli będzie zawierał błędy ortograficzne i stylistyczne. Ważne żeby merytorycznie zawierał to samo - w końcu nie każdy dowódca na podziale jest "mickiewiczem"....

Gdzie to jest napisane, ze wymaga odrecznego wypełnienia??!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2007, 19:51:44 »
Jest przecież jest druk meldunku który nie został ot tak sobie wymyślony. wynika to z cytowanego rozporządzenia.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:06:41 »
W cytowanym rozporządzeniu nie ma mowy o odręcznym sporządzaniu informacji ze zdarzenia. Jeśli w EWID lub SWD jest forma elektroniczna formularza do sporządzania informacji ze zdarzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niej skorzystać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:09:37 »
To jest w końcu ten druk meldunku czy go nie ma ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:13:03 »
Zgodnie z rozporządzeniem jest.
INFORMACJA ZE ZDARZENIA
wzór nr 2 str.1
wzór nr 2 str.2
Ale w SWD jest wersja elektroniczna. Można sobie poźniej wydrukować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2007, 20:20:41 wysłana przez grzela »

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:44:00 »
Panowie,strasznie komplikujecie sobie życie.
U mnie w KP sprawa rozwiązana jest w sposó nastepujący :
- w pokoju d-cy zmiany jest komputer z dostępem do SWD( każdy od d-cy zastępu aż do d-cy jrg został przeszkolony z obsługi swd - zajmuje to ok. 1 godz). Po zakończonej akcji sami wstkujemy dane dotyczące akcj tj. opisówka i wszystkie dane o których dyz . PSK nie wie. Nastepnie dyżurny PSK odpowiednio kwalifikuje pozostałe dane i je wpisuje i jako wprowadzający do bazy i podpisuje się pod tym. Koniec kropka.
W chwili obecnej nie ma obowiązku wypełniania i przechowywania druków określonych w rozporządzeniu z dn.29.12.1999r. obowiązuje wersja elektroniczna. Druki wypełnia się w przypadku awarii programu Ewid, po czym wprowadza się do bazy i wersja paierowa do niszczarki. Przechowuje sie jedynie i archiwizuje wydruki z programu .
Mozna jedynie gdybać na tym czy w wersji skróconej czy pełnej.
Poza tym mam wrażenie , że ten wątek musiał rozpocząć albo prewenysta albo kwatermistrz( bo taka nieznajomośc tematu poprostu zle świadczy o funkcjonowaniu komendy i merytorycznym przygotowaniu pracowników).
Pozdrawiam.
Sprawa jest prosta i nie ma co kombinować.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:58:40 »
To co napisłałeś jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem w sprawie sporządzania informacji ze zdarzenia.
Kwestią może być w niektórych KP tylko komputer z dostępem SWD w pokoju dowódców oraz kwestia ich przeszkolenia.
Problemem może być także duża ilość akcji i KDR nie będzie miał czasu usiąść przy kompie.
I wszystko sprowadza się do tego, że informację w większości przypadków sporządza dyżurny PSK przy pomocy KDR.
Jeżeli chodzi o formularze oczywiście wydruk z wersji elektronicznej, żadnej pisaniny odręcznej.

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:07:10 »
Owszem - ilość akcji może być problemem. Ale i tutaj dajemy sobie radą. Głównie wiosną przy trawach jest problem z wprowadzanie danych. A przeszkolenie nie jest problemem. Jak d-ca jrg postawi na swoim to operacyjna musi was przeszkolić. Podejrzewam że w większości komend komputery są w sieci więc i to nie powinno stanowić problemu .
U mnie działa taki system ok. 2 lat. I chyba są same superlatywy z tego co widzę. A czasami jest też tak , że dyz. PSK sam wstuka meldunek jesli jest to np. pożar trawy. Poprostu po korespondencji radiowej juz wie co ma pisać.


Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:22:00 »
1. Informację ze zdarzenia zgodnie z przytoczonymi już opiniami sporządza KDR
2.
Z tego co mi wiadomo sporządzenie meldunku polega na odręcznym wypełnieniu formularza meldunku przez kierującego akcją. Jak na razie nikt nikogo nie zwolnił z tego obowiązku (odręcznego pisania) - niektóre kontrole z KW nadal wytykają to komendom.
Fakt nikt nikogo nie zwolnił ze stosowania wzoru informacji ze zdarzenia zawartego w rozporzadzeniu o KSRG z 1999 roku. Jedno małe ale w dobie SWD głupotą jest wypisywanie odręcznie przez KDR jednej informacji i późniejsze drukowanie tej informacji z SK.
Zatem meldunek KDR może sobie "wklepać" w komputer na SK i jego wydrukowaną wersję (wydruk pełny graficzny) czytelnie podpisać, KDR zatem wypełnił zgodnie z rozporządzeniem meldunek? - wypełnił bo rozporządzenie nie zwalnia KDR od sporządzenia Informacji ze zdarzenia ale też nie określa, że ma być ona sporządzona odręcznie.
3. Informację sporządził KDR imie i nazwisko, wprowadził do bazy imię i nazwisko Dyżurnego Operacyjnego wtedy czystość i jasnoś. Jest tak dlatego, że nikt nie zwolnił KDR z pisania meldunku, zatem przyjmuje się, że KDR pisze informację ze zdarzenia a Dyżurny ją wprowadza do bazy przesyła itd.
4. Meldunki w czasie większej ilości zdarzeń.
Meldunek a właściie jego treść może być poprawiana w terminie 7 dni. Zatem jak się ma większą ilość zdarzeń można wysyłać tylko częściowe meldunki w celu poinformowania nadrzędnego SK o ilości zdarzeń ich kwalifikacji itd., a póżniej wespół z KDR klepie się melduneczki już w całości i uzupełnione do wyższego Sk.
5. KDR będący z OSP nie jest zwolniony ze sporządzenia informacji ze zdarzenia. Istnieje jednak techniczne ograniczenie OSP co do przekazywania meldunków do Sk. Niektóre te co posiadają fax na terenie remizy (ale to rzadkość) informację ze zdarzenia faxują na SK. W pozostałych przypadkach w meldunku w części opisowej wstawiamy klauzulę iż informację ze zdarzenia sporządzono na podstawie informacji uzyskanych od KDR (imię i nazwisko) będącego członkiem OSP, które przyjęto drogą telefoniczną ze względu na brak możliwości osobistego sporządzenia informacji ze zdarzenia, wówczas jako sporządzający wpisywany jest Dyżurny operacyjny.
Tak to wygląda u nas.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
W chwili obecnej nie ma obowiązku wypełniania i przechowywania druków określonych w rozporządzeniu z dn.29.12.1999r. obowiązuje wersja elektroniczna.
Przepraszam, że pytam a kto uchylił obowiązek sporządzania informacji ze zdarzenia i to w sposób określony wg wzoru do rozporządzenia?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:25:25 »
Witam!
Zdecydowanie popieram jrgpsp! Na to czekałem  :wacko:  Wie co pisze i o to gł. chodziło  :wub:
U mnie jest podobnie, choć nie identycznie, ale się dotychczas wszystko jw. od lat sprawdza.
Cytuj
Poza tym mam wrażenie , że ten wątek musiał rozpocząć albo prewenysta albo kwatermistrz( bo taka nieznajomośc tematu poprostu zle świadczy o funkcjonowaniu komendy i merytorycznym przygotowaniu pracowników).
:angry:
Pozdr.
Ps. fireman ot, co nt.  U mnie przechowuje się poza ewidencją w SWD /sama w sobie/ tylko wydruki z programu. Można się sprzeczać, co do sposobu wydruku? Jednak nadal, co kraj to obyczaj i dlatego tak jest! Może ktoś np: jeszcze dodat. zapisuje je w teczce spr. i nadaje nr. ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2007, 21:34:15 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:28:22 »
Nikt tego obowiązku nie uchylił.
Dane zawarte w programie Ewid jak i w drukach okreśłonych w rozporządzeniu są identyczne.
Jak pracowałem w operacyjnej ( to był chyba 96 r ) jeszcze funkcjonowała stara wersja ewidu ( nie wiem czy kolega ją pamięta) to pismem KG wskazano ją jako włąściwą formę (jako elektroniczną).
Z tego co pamiętam to tak właśnie było.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:45:57 »
pamięta pamięta opisywanego Ewida :)
Na pisma KG bym patrzył z przymróżeniem oka, choćby słąwietna 40=48 lub inne.
Pismo KG nie może podważać lub uchylać obowiązku płynącego z rozporządzenia, które określa jak i wg jakiego wzoru należy sporządzać informację ze zdarzenia.
Nie jestem za tym aby robić robotę głupiego. Czyli tworzyć dokumenty dla tworzenia.

Popieram wersję tworzenia meldunków w Ewidzie, a wydruk z tego programu ma mieć wzór zgodny z rozporządzeniam, żeby uwiarygodnić, że Informacja Ze Zdarzenia została sporządzona przez KDR podpisują ją na ostatniej stronie przy "sporządził".
Wilk syty owca cała, a cała dokumentacja zdarzeniowa zgodna z rozporządzeniem.

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:47:36 »
Więc doszliśmy o porozumienia.
Przede szystkim zdrowy rozsądek.
Chyba wyczerpaliśmy temat bo zaczeliśmy mówić tym samym jężykiem.

Offline gabik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 04, 2007, 22:07:02 »
U nas od dawna stosowana jest metoda wydruku meldunku i w miejscu pod sporzadzający podpisuje się własnoręcznie dowodzący, oczywiście meldunek najczęściej sporządza dyżurny razem z dowódcą jeżeli jest coś poważniejszego, a z prostych akcji typu np sucha trawa sporządzam w międzyczasie akcji,a dowódca czyta zawsze pod czym się podpisuje- pracujemy już z SWD 3 rok i jesteśmy zadowoleni bardzo ułatwia pracę.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 04, 2007, 22:41:06 »
Jak długo pracuję w PSP zawsze w naszej KR a teraz KP dyżurny sporządza całą dokumentację, dowódca przekazuje tylko informację do  opisówki resztę robimy sami. Rzadko się zdarzało aby ktoś oprócz dyżurnego pisał meldunki tzn. podczas dużej ilości zdarzeń takich jak trawy czy powodzie pomagają pisać z operacyjnej.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 05, 2007, 10:49:13 »
D-cy sporządzają informacje, a z OSP dyspozytorzy (dyżurni op.). Jeżeli występuje dużo zdarzeń w krótkim okresie czasowym np. usuwanie konarów drzew to informacje sporzadzamy ( d-cy) na kilku komputerach po powrocie do bazy (czasami jest to po paru godzinach - WSKR się nie czepia).
Takie informacje sporzadza się " taśmowo" w ciągu 3 min z opisem kopiowanym przygotowanym np. w notatniku.
Co do poprawy meldunku przez innych - czasami konsultacja z dyspozytorem, kolegą nie zaszkodzi, ale całe sedno należy do d-cy i nikt nie może mu narzucić swojego widzimisię, bo to on będzie się tłumaczył np. przed prorkiem.
Co do WSKR - jak mają uwagi i dyspozytor nie jest w stanie wyjasnić to woła   d-cę i on sobie wyjaśnia.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:19:56 »
Cytuj
Problemem może być także duża ilość akcji i KDR nie będzie miał czasu usiąść przy kompie.

A słyszeliście o szablonach? mając 50 interwencji np pożarów traw przy użyciu szblonu jestem w stanie w ciągu 1,5h napisać meldunki z tychże pozarów
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:24:03 »
Powinien pisać KDR ,czasami pisze dyżurny.Wyobraźcie sobie sytuację..... wichura,powódź itp. zastęp jeździ od zdarzenia do zdarzenia,miałem ostatnio taki przypadek,wszystkie dane dostawałem po stacji lub tel. i waliłem meldunki ,żeby odciążyć ekipę bo i tak mieli przeje.....  .Trzeba mieć do siebie zaufanie!!!! bo inaczej przeje....  . ^_^Pozdrawiam

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:25:56 »
Cytuj
Problemem może być także duża ilość akcji i KDR nie będzie miał czasu usiąść przy kompie.

A słyszeliście o szablonach? mając 50 interwencji np pożarów traw przy użyciu szblonu jestem w stanie w ciągu 1,5h napisać meldunki z tychże pozarów
  no to jesteś zajebisty,byle więcej takich .Dla Ciebie +

Nie pisz post,po poście! Opcja <Modyfikuj> Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 13:39:13 wysłana przez Ajax »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:35:05 »
Cytuj
Powinien pisać KDR ,czasami pisze dyżurny.Wyobraźcie sobie sytuację..... wichura,powódź itp. zastęp jeździ od zdarzenia do zdarzenia,miałem ostatnio taki przypadek,wszystkie dane dostawałem po stacji lub tel. i waliłem meldunki ,żeby odciążyć ekipę bo i tak mieli przeje.....  .Trzeba mieć do siebie zaufanie!!!! bo inaczej przeje.... 

Właśnie dzięki szblonom można w takich wypadkach odciążyć KDR , w innych sytuacjach staram się ich nie wyręczać  -_-
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 05, 2007, 23:09:01 »

Cytuj
A słyszeliście o szablonach? mając 50 interwencji np pożarów traw przy użyciu szblonu jestem w stanie w ciągu 1,5h napisać meldunki z tychże pozarów
Cytuj

Ja często korzystam z szablonów przedewszytkim przy pożarach traw, plamach oleju oraz podtopieniach czy powalonych drzewach, jest to spore ułatwienie duże przyspieszenie w pracy, tylko należy pamietać że podczas pisania z szablonu jeżeli zapiszesz meldunek a później wejdziesz żeby go aktualizować czasami program gubi działy miejsce zdarzenia i rodzaj właściciela. Trzeba przed wysłaniem do WSKR poprawiać a jeżeli dasz mu wyszukiwanie błędów tych błędów nie widzi. ( Problem już kilkakrotnie przez moich przełożónych zgłoszony do ABAKUSA )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 23:12:24 wysłana przez strazakRob »
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2007, 00:37:16 »
Panowie,strasznie komplikujecie sobie życie.
U mnie w KP sprawa rozwiązana jest w sposó nastepujący :
- w pokoju d-cy zmiany jest komputer z dostępem do SWD( każdy od d-cy zastępu aż do d-cy jrg został przeszkolony z obsługi swd - zajmuje to ok. 1 godz). Po zakończonej akcji sami wstkujemy dane dotyczące akcj tj. opisówka i wszystkie dane o których dyz . PSK nie wie. Nastepnie dyżurny PSK odpowiednio kwalifikuje pozostałe dane i je wpisuje i jako wprowadzający do bazy i podpisuje się pod tym. Koniec kropka.
W chwili obecnej nie ma obowiązku wypełniania i przechowywania druków określonych w rozporządzeniu z dn.29.12.1999r. obowiązuje wersja elektroniczna. Druki wypełnia się w przypadku awarii programu Ewid, po czym wprowadza się do bazy i wersja paierowa do niszczarki. Przechowuje sie jedynie i archiwizuje wydruki z programu .
Mozna jedynie gdybać na tym czy w wersji skróconej czy pełnej.
Poza tym mam wrażenie , że ten wątek musiał rozpocząć albo prewenysta albo kwatermistrz( bo taka nieznajomośc tematu poprostu zle świadczy o funkcjonowaniu komendy i merytorycznym przygotowaniu pracowników).
Pozdrawiam.
Sprawa jest prosta i nie ma co kombinować.

Zanim KAR wróci ze zdarzenia dyżurny wprowadza podstawowe dane i wysyła taki szczątkowy meldunek na komputer, na którym d-ca uzupełnia o te elementy o których dyżurny nic nie wie.  Wszystko pozostałe jak w cytacie. Czasami załoga pomaga dyspozytorowi w pisaniu z innych zdarzeń. To pisanie przez KAR 50 meldunków to trochę przesada, nikt nie jest w stanie obsłużyć tylu zdarzeń w ciągu służby. Myślę, że ta 50-tka to razem z wyjazdami OSP i w tedy potrzeba jest pomoc dyżurnemu. A i na to jest inne wyjście.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:30:16 »
To pisanie przez KAR 50 meldunków to trochę przesada, nikt nie jest w stanie obsłużyć tylu zdarzeń w ciągu służby. Myślę, że ta 50-tka to razem z wyjazdami OSP i w tedy potrzeba jest pomoc dyżurnemu. A i na to jest inne wyjście.

Wichura z 18 na 19 stycznia. Ponad 500 (pięćset!) zdarzeń w jedną noc. Jeszcze stary EWID - brak możliwości stworzenia szablonu meldunku. Dwa tygodnie pisania meldunków. I co nikt nie jest w stanie..?   ^_^

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2007, 14:40:41 »
Cytuj
Ja często korzystam z szablonów przedewszytkim przy pożarach traw, plamach oleju oraz podtopieniach czy powalonych drzewach, jest to spore ułatwienie duże przyspieszenie w pracy, tylko należy pamietać że podczas pisania z szablonu jeżeli zapiszesz meldunek a później wejdziesz żeby go aktualizować czasami program gubi działy miejsce zdarzenia i rodzaj właściciela. Trzeba przed wysłaniem do WSKR poprawiać a jeżeli dasz mu wyszukiwanie błędów tych błędów nie widzi. ( Problem już kilkakrotnie przez moich przełożónych zgłoszony do ABAKUSA )

U mnie tego problemu nie ma

Cytuj
Wichura z 18 na 19 stycznia. Ponad 500 (pięćset!) zdarzeń w jedną noc. Jeszcze stary EWID - brak możliwości stworzenia szablonu meldunku. Dwa tygodnie pisania meldunków. I co nikt nie jest w stanie..?   cheesy

To prawda mój regord po ulewie to 100 , w starym dosowskim ewidzie można było kopiować i do tej pory go chwaliłem ale teraz gdy są szablony w SWD to za bardzo już nie narzekam
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 06, 2007, 21:20:58 »
Wichura z 18 na 19 stycznia. Ponad 500 (pięćset!) zdarzeń w jedną noc. Jeszcze stary EWID - brak możliwości stworzenia szablonu meldunku. Dwa tygodnie pisania meldunków. I co nikt nie jest w stanie..?   ^_^

Nie przeginaj 500 zdarzeń nikt nie jest w stanie obsłużyć. Te 500 to razem z OSP. Wiadomo, ze w takich przypadkach łączy się zdarzenia. Nie zaczynajcie takich tematów. JRG normalna da sobie radę. Chyba, że chcecie udowodnić wyższość świąt  Bożego NARODZENIA nad Świętami Wielkiej Nocy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.