Autor Wątek: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??  (Przeczytany 17779 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
temat na forum o niesmiertelnikach w ktorym ktos (nie pamietam juz nicka) odpowiedzial cos w tym stylu ze miski lub ciuchy z oznaczeniem straz w prywatnych autach woza tylko chloptasie ciekaw jestem waszej opinii na ten temat...ja przyznaje ze nieraz zdaza mi sie wozic na tylnym siedzeniu koszarowki po prostu ot co...rzuce w auto i sobie leza.....choc nie zaprzecze ze zdolalem uniknac kilku mandatow z tej okazji....czekam na opinie na ten temat....

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2007, 06:42:08 »
Tak!! W mojej opinii jest to oznaka prostactwa i wieśniactwa niesamowitego. Dlaczego mamy być uprzywilejowani! Jeśli masz się już wymigac od zapłaty mandatu to masz od tego legitymacje. Później ludzie gadają"o jeździ jak dziad i wozi z sobą koszarówkę"!!

marioZ

  • Gość
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2007, 07:27:28 »
dziad jak dziad ale jak jedzie jak idiota.to dopiero obciach.ja mam naklejonego strażaczka na klapie tylnej i często podróżując w Niemczech zdarza mi się na autostradzie spotkać z pozdrowieniami od strony zapewne niemieckich strażaków.a co do wykręcania się legitymacją nie zawsze się udaje.to także
niezły obciach bo jak jedziesz jak idiota a przeciez reprezentujesz godny zawód...proszę zwrócic uwagę na tych społecznych ratowników,poobwieszają się...eh

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:56:42 »
Tak!! W mojej opinii jest to oznaka prostactwa i wieśniactwa niesamowitego. Dlaczego mamy być uprzywilejowani! Jeśli masz się już wymigac od zapłaty mandatu to masz od tego legitymacje. Później ludzie gadają"o jeździ jak dziad i wozi z sobą koszarówkę"!!

No może nie prostactwa czy wieśniactwa tylko nadużywanie magii naszej "szmaty". Chodzi tu głównie o parkowanie w niezbyt dozwolonych miejscach z czym się osobiście spotkałem nie raz.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Anonim

  • Gość
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:58:44 »
Cytuj
temat na forum o niesmiertelnikach w ktorym ktos (nie pamietam juz nicka) odpowiedzial cos w tym stylu ze miski lub ciuchy z oznaczeniem straz w prywatnych autach woza tylko chloptasie ciekaw jestem waszej opinii na ten temat...ja przyznaje ze nieraz zdaza mi sie wozic na tylnym siedzeniu koszarowki po prostu ot co...rzuce w auto i sobie leza.....choc nie zaprzecze ze zdolalem uniknac kilku mandatow z tej okazji....czekam na opinie na ten temat....

Moim skromnym zdaniem wożenie firmowych ciuchów w prywatnym aucie to średni pomysł.
Osobiście byłoby mi trochę głupio wykorzystywać ciuchy w podbramkowych sytuacjach..
Jak ktoś napisał - od tego ew. jest legitymacja służbowa :mellow:.
Ale JA oczywiście nigdy jej do prywaty nie wykorzystuje :mellow: :mellow: :mellow: ^_^ ^_^ ^_^

Offline frog998

  • CRAZY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2007, 09:49:47 »
Ja mam w samochodzie kamizelkę odblaskową z firmy. Wożę ją z dwóch przyczyn - pierwsze to wymóg KRD, a drugi, bo jest ciepła, a moje autko lubi mi "fikać" na drodze. Tak więc wożę, ale nie pokazuję napisu "STRAŻ", bo mam ją na pomarańczowej stronie.  Na ulgi nie liczę i nigdy nie pokazywałem legitymacji - nawet przez "przypadek".   :D

A propos - naklejka może być, ale ciuchy (chyba, że do "konserwacji" domowej) to raczej niewskazane, a szczególnie eksponowanie ich pochodzenia!!!

Pozdrawiam
Pechowiec zawsze będzie pechowcem! Nawet kiedy gówno nabierze wartości ten urodzi się bez dupy….. (PRAWA MURPHIEGO) :wacko:

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2007, 11:56:23 »
Moim skromnym zdaniem pojazd z naklejką strażaka na tylnej klapie to obciach, nie mówiąc już o innych elementach umundurowania specjalnie przewożonego w widocznym miejscu aucie. Nie chodzi mi zawód strażaka (bo sam ni jestem) lecz o ludzi co tymi pojazdami jeżdżą. Naklejka ogólnie dostępna więc są sobie naklejają przeważnie strażacy z PSP, OSP oraz inni niekoniecznie związani ze strażą. Ogólnie jestem przeciw takiemu demonstrowaniu kto w jakim zawodzie pracuje.
Pozd

.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:11:43 »
Cytuj
Moim skromnym zdaniem pojazd z naklejką strażaka na tylnej klapie to obciach
A dla czego?
W wielu krajach jest to praktykowane
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:29:20 »
Moim zdaniem kto chce to niech wozi a kto nie to nie.
I tak  ta dyskusja niczego nie zmieni, bo ma ona swoich przeciwników jak i zwolenników i trudno tu wypośrodkować kto ma rację, ja jednak nie wożę żadnych elementów umundurowania w widocznym miejscu aucie i w ogóle . Mam tylko naklejkę strażaka na aucie prywatnym i naklejając go na auto nie myślałem wcale że to jakiś ma być przywilej a raczej pochwaleniem się że jestem strażakiem i czy to się komuś podoba czy nie ja demonstruje swój zawód i wcale się nie wstydzę że jestem strażakiem wręcz przeciwnie !!!

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 12:56:29 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:35:00 »
Też mam naklejeczkę firemana na tylnej klapie.I uważam,że to żaden obciach!!!!!!! Jestem dumny z Tego co robię i już.Pozdrawiam Wszystkich, ^_^  ^_^

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:50:49 »
Naklejka jak najbardziej. "Strażak" z tyłu, a w lewym dolnym rogu przedniej szyby "emblemat" KM PSP, w której pracuje ojciec.
Jak widzę gdy ktoś wozi w prywatnym samochodzie kamizelkę czy górę od koszarówki w widocznym miejscu, to ani mnie to ziębi, ani mnie to parzy. Sam tego nie praktykuję, ale nie widzę problemu, aby ktoś inny to robił. Musi tylko pamiętać, że to "zobowiązuje". (tak samo jak naklejki ;))
pozdrawiam :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2007, 12:55:21 »
ja kiedys jak jechalem autem widzialem u goscia taka fajna maskotke z tylu za podgłowkiem misiu z napisem straz efekt wizualny naprawde fajny tylko nie wiem co jest przyczyna umieszczenia za szyba tego miska duma z zawodu czy szpan szczerze mnie to nie obchodzi kazdy ma swoje gusta i niech robi co uwaza za sluszne.....  a nieraz widzialem tez te miski tylko z napisem policja.....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2007, 13:01:38 »
@szampan bez obrazy ,a mianowicie zadajesz pytanie na które sam sobie odpowiadasz:
Cytuj
nie wiem co jest przyczyna umieszczenia za szyba tego miska

odpowiedz:

Cytuj
taka fajna maskotke, misiu z napisem straz efekt wizualny naprawde fajny,duma z zawodu czy szpan

I to już powód żeby go wozić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 13:04:16 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2007, 13:04:46 »
taaa moze to syndrom dnia wczorajszego... :huh: pozdrawiam.....sorka za zawracanie glowy

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2007, 13:08:10 »
taaa moze to syndrom dnia wczorajszego... :huh: pozdrawiam.....sorka za zawracanie glowy

Nic nie szkodzi każdemu zdarza się taki dzień i też cię pozdrawiam  ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:17:23 »
Naklejka na samochodzie całkowicie pasuje do nas (żaden obciach) sam taka chcę mieć wiele pozytywu w tym widzę takich jak np.
- można poznać kolesia po fachu
-na przeglądzie samochodu (nie musisz sie az tak sie starać)
-straż miejska daje ci spokój przy parkowaniu.
-Policja daje ci spokój
-i wiele innych których jeszcze nie znam..

Więc to jest obciach , no to wole go mieć dajcie mi namiar gdzie mogę kupić emblemat na samochód .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Mariusz_43

  • Gość
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:24:47 »
Sam mam na tylnej klapie naklejkę PSP, a na szybie wizerunek strażaka. Wychodzę z założenia że to mój samochód i robie z nim co chce. Przecież takie "ozdoby" nie muszą do niczego upoważniać, a jedynie w naszych oczach poprawiać wygląd samochodu. Np. pracuje z kolegą który naklejką z emblematem Straży zakrył sobie rysę spowodowaną małą kolizją. Popieram także pomysł aby w każdej jednostce pracownicy dostawali naklejkę np. "JRG nr 3 w Pacanowie". Wtedy każdy kto chciałby to sobie nakleić mógłby to zrobić -_- W końcu lekarze takie coś mają. Co do ubrań służbowych wożonych w samochodzie - wożę tylko gdy muszę uprać.

Offline strażak78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:27:38 »
Znam takich ,którzy wożą emblematy z napisem "STRAŻ" z koszarówek, najczęściej są to ochotnicy lub emeryci silnie jeszcze działający w OSP.
Dla mnie osobiście jest to obciach dla naszego fachu.
Uważam, że wystarczy mała naklejka strażaka z tyłu na klapie dla poznania kumpla po fachu.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:49:09 »
Moim skromnym zdaniem pojazd z naklejką strażaka na tylnej klapie to obciach, nie mówiąc już o innych elementach umundurowania specjalnie przewożonego w widocznym miejscu aucie. Nie chodzi mi zawód strażaka (bo sam ni jestem) lecz o ludzi co tymi pojazdami jeżdżą. Naklejka ogólnie dostępna więc są sobie naklejają przeważnie strażacy z PSP, OSP oraz inni niekoniecznie związani ze strażą. Ogólnie jestem przeciw takiemu demonstrowaniu kto w jakim zawodzie pracuje.
Pozd.

Czytając to, co napisałeś w pierwszym zdaniu to wydaje się mi, że wstydzisz się swojego zawodu. Co do dalszej części to przyznam częściową racje, co do ludzi, którzy jeżdżą i podszywają się pod strażaka, ale jak wiesz kłamstwo wcześniej czy później się wyda. Sam mam naklejkę,ale nie wożę żadnej części umundurowania, bo uważam, że jego miejsce to szafka w jednostce nie samochód. Naklejka ma informować, kto jeździ samochodem a nie dawać profity w przypadku wykroczenia. Myślę, że widzimy wiele nieszczęść na drogach i nie będziemy tacy sami jak ci, których w wyniku swojej brawury niejednokrotnie ratujemy.

Czyż nie jest miło spotkać na drodze kolegę po fachu?

Anonim

  • Gość
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:51:02 »
Cytuj
Znam takich ,którzy wożą emblematy z napisem "STRAŻ" z koszarówek, najczęściej są to ochotnicy lub emeryci silnie jeszcze działający w OSP.
Dla mnie osobiście jest to obciach dla naszego fachu.
Uważam, że wystarczy mała naklejka strażaka z tyłu na klapie dla poznania kumpla po fachu.


Ja nawet naklejki nie mam...
Nie, żebym się wstydził, po prostu nie mam ^_^ ^_^ ^_^

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 02, 2007, 16:54:24 »
..
Więc to jest obciach , no to wole go mieć dajcie mi namiar gdzie mogę kupić emblemat na samochód .Pozdrawiam

poczekaj chwilke a zobaczysz reklame z naklejką
http://www.wakcji.elamed.pl/

zaadresowana koperta zwrotna ze znaczkiem na adres Adres redakcji
40-203 Katowice, al. Roździeńskiego 188, i czekaj na naklejki, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 17:03:33 wysłana przez sam998 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2007, 17:01:31 »
Każdy ma prawo do indywidualnych zboczeń - coś w tym jest.
Prywatny samochód mam oznakowany nalepką strażaka i jest mi z tym dobrze. Ciuchy czasami mam w samochodzie, co prawda nie eksponowane za szybą > pozwala to mi szybciej włączyć się do działań ratowniczych.
Z tymi przywilejami z bycia strażakiem bywa różnie w różnych regionach kraju, czasami lepiej się nie przyznawać że jest się strażakiem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 02, 2007, 17:14:55 »
Witam!!!
Cytuj
Każdy ma prawo do indywidualnych zboczeń - coś w tym jest.
Prywatny samochód mam oznakowany nalepką strażaka i jest mi z tym dobrze.
Podobnie jak Ja z tym tylko, że w bagażniku wożę starą buzę /moro zawsze czystą/ jako ciuch roboczy w razie "W" mojego pojazdu /nie było na razie potrzeby -_-/ oraz szereg innych, że tak powiem "akcesoriów" ratowniczych /przydały się  :angry:/, ale to już temat do wątku o... choćby <skrzywieniach zaw.>  ^_^.
Nigdy mi to nie pomogło, lub zaszkodziło w "bliskich" spotkaniach z Policją! Chyba nie o to chodzi i w tym rzecz. Nie uważam tego również za jakiś "obciach" - są jak już /w Straży też/ znacznie gorsze!
Pozdr.
Ps. Swoją drogą widzę, że coraz więcej osób, bynajmniej w moim woj. i chyba nie tylko utożsamia się w jakiś  sposób np: /właśnie na samochodzie/ z wykonywaną pracą, zajęciem itp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 18:21:40 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciach??
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2007, 18:53:42 »
Naklejanie na samochodzie prywatnym loga formacji (firmy) lub wizerunków postaci charakterystycznych dla danego zawodu (oczywiście w rozsądnych rozmiarach) nie jest nowością i jest to stary zwyczaj szanujących się zawodów w wielu krajach. Wożenie codziennie w samochodzie prywatnym widocznego umundurowania z "dużym" napisem "STRAŻ" jest conajmniej nadinterpretacją skromnych, o niewielkich rozmiarach firmowych wizerunków, napisów lub maskotek. Nie etyczne jest zaś afiszowanie się naklejką lub innym gadżetem formacji ratowniczej i nie udzielenie pomocy osobie potrzebującej w sytuacji, kiedy jesteśmy na wolnym po służbie.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2007, 12:58:10 wysłana przez jaza »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: czy wozenie z tylu w prywatnych autach emblematów z napisem straz to obciac
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 02, 2007, 21:06:18 »
Cytuj
afiszowanie się nakleją lub innym gadżetem formacji ratowniczej i nie udzielenie pomocy osobie potrzebującej w sytuacji, kiedy jesteśmy na wolnym po służbie.

Dokładnie myślę tak samo , tak więc jeżeli ktoś planuje coś takiego sobie przykleić nie się poważnie zastanowi bo to naprawdę zobowiązuje
ab alio exspectes, alteri quod feceris