Autor Wątek: Pokazy  (Przeczytany 6445 razy)

Offline Strażak_Mickul

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Pokazy
« dnia: Maj 15, 2003, 19:03:56 »
Proponuje więcej pokazów aby ludzie patrzyli an prace (inni na wozy :D) a strażacy przyokazji by się doskonalili
:)

Offline Strażak_Mickul

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Pokazy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2003, 19:05:40 »
Np. Nowu wóz, chce się go stestować. Pokaz. Ludzie mogą widzieć nowy wóz a strażacy go próbować
:)

Młodzik

  • Gość
Pokazy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2003, 22:30:48 »
hehe teroteycznie mozliwe... ale w praktyce to wyglada  inaczej, na pokazach wszystko musi byc dograne prawie do pierfekcji, jakos mi sie nie widza strazacy pierwszy raz  w nowym samochodzie i od razu jazda przed widownie  :D  

Offline fojer1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
    • Moja strona
Pokazy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2003, 00:15:58 »
Cytuj
Proponuje więcej pokazów



To jeszcze powiedz skąd straże kase na to mają brać??
                                                     Pozdrawiam wszystkich modelarzy Robert






Offline Strażak_Mickul

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Pokazy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2003, 07:50:13 »
Chodzi ci o nowy wóz czy pokaz?
Jeżeli o nowy wóz. My ostatni 2 dostaliśmy
:)

Młodzik

  • Gość
Pokazy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2003, 13:06:10 »
:) prawdopodobnie chodzi o kase na nowe wozy i same pokazy  ;)  nie kazda jednostka jest taka bogata jak Twoja  

Offline Strażak_Mickul

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Pokazy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2003, 13:38:33 »
My nie jesteśmy bogaci tylko jeszcze nasza remiza ani jednego wozu nie kupiła. Wszystkie dostała
:)

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Pokazy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2003, 22:46:45 »
Pokazy  to sa po to aby sie POKAZAC, a cwiczenia to sa po to aby pocwiczyc. i nie jest to to samo.  :P   :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Pokazy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2003, 11:08:43 »
... a ponadto, pokazy często przeprowadza się w sposób, jaki podczas prawdziwych działań byłby niedopuszczalny lub niemożliwy... cywil się nie zorientuje, a lepiej wygląda... :)

witek
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2003, 11:09:09 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Pokazy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2003, 18:35:25 »
A po co ludzie mają oglądać ćwiczenia. Tylko ratownicy się stresują zamiast spokojnie ćwiczyć. Poza tym pokazy trzeba organizować, wymyslać jakies zdarzenia i wykonywać wszelkie czynności z tym związane. Jeżeli ktoś zna jakieś takie pomysły co by mażna ludziom pokazać to niech poda bo ja w OSP to oprócz pożaru kilku opon i samochodu do pocięcia z niczym więcej się nie spotkałem.  

Młodzik

  • Gość
Pokazy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2003, 14:00:46 »
Nasze OSP wczoraj organizowalo pokaz w Gimnazjum w naszym miescie. Zlecilismy zrobienie 3 ognisk: byly gasszone: gasnica pianowa, proszkowa, a trzecie normalnie woda z GBCA, nastepnie na "scenie" pokazal samochow z drabina i ewekuowal przykladowa osobe z najwyzszego okna (w naszym przypadku strazaka). Kolejna rzecza bylo pociecie przez RT kilku "blaszek" i bylo ok :)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Pokazy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2003, 22:36:39 »
Tak, tylko że ochotnicy pojazdów SH czyli podnośników nie mają, na gasnice ich nie stać. Także jeżeli chce pokazać MDP wśród ludzi to oprócz gaszenia pożarów opon ciężko coś wymyślić. Myślę o udzielaniu pierwszej pomocy ale nie wiem czy to jest takie widowiskowe.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Pokazy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2003, 16:43:20 »
Przy okazji próbnej ewakuacji budynku szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadziłem z chłopakami następujące ćwiczenia:

1. W ramach ewakuacji, przyjechaliśmy na teren szkoły, gdzie podzieliłem chłopaków, by przeszukali wszystkie pomieszczenia szkoły i sprawdzili czy wszyscy wyszli. W ramach tego, kazałem im meldować drogą radiową sprawdzenie poszczególnych segementów budynku (niech mają trochę praktyki w gadaniu przez radio  :) ) Trwało to ok. 10 min.

2. Po sprawdzeniu przejechaliśmy na teren boiska sportowego, oddalonego od szkoły o jakieś 300 metrów, gdzie uczniowie mają się ewakuować i przeprowadziliśmy proste, kilkuminutowe pokazy (dwa prądy wody z W52 i jeden prąd wody z działaka). Jak zwykle w podczas takich pokazów ktoś źle połączył W75 z rozdzielaczem ku ogromnej radości uczniów :( .

3. Po uzupełnieniu wody, pojechaliśmy jeszcze raz do szkoły (niealarmowo) i "zwiedziliśmy" z chłopakami teren szkoły, dowiedzieli się gdzie jest główny wyłącznik prądu, po krótce zapoznali się z instalacją windy itp.

Chywa więc można czasami połączyć "przyjemne" z "pożytecznym".

pozdrawiam

  Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl