Autor Wątek: Zmiany w KG  (Przeczytany 11474 razy)

Offline drab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Zmiany w KG
« dnia: Maj 23, 2007, 12:29:58 »
W KG zmniejsza się liczba urzędujących dyrektorów. Informacje na stronie www.straz.gov.pl

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2007, 12:32:59 »
Ciekawe, czy to dobrze czy zle ? Coś w tym musi być, a może tak pb wspomogą  ^_^ ^_^ !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2007, 12:40:25 »
Tak powinno być, za te przekręty z awansami,..................brawo KG     

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2007, 17:34:39 »

Tak jest zniszczyć wszystko!!!
 
Tak, żeby nie było niczego... -_-

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2007, 19:23:36 »

Tak jest zniszczyć wszystko!!!
 
Tak, żeby nie było niczego... -_-


Oj, jak mi przykro  ^_^ . Brawo! KG aby tak dalej. Jeśli nie usunie się paru osób które "mieszają" nie da się nic zrobić.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2007, 19:32:50 »
Trochę racji w tym jest. Nie da się przeprowadzać zmian z ludźmi, którzy będą robić pod prąd.
 

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2007, 21:45:37 »
Brawo KG , czas czyścić szeregi PSP którzy psują formacje strażaków , niech KG jeszcze się zainteresuje się podwyżkami które jeszcze nie są wypłacone we wszystkich jednostkach.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2007, 15:38:41 »
o zastepca komendanta głownego od nas ,  -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2007, 15:47:45 »
Przy powołaniu jest prościej - psujesz robotę i odwołanko, a co jak ktoś regularnie zajmuje się psuciem roboty i jest mianowany oraz nie ma możliwości przesunięć kadrowych. Gość wali po wszystkich na PB każdy prosi o zmianę rozkazów co by z jegomościem na służbie nie być, a koleś ma wszystko i wszystkich głęboko.

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2007, 16:17:57 »

Tak jest zniszczyć wszystko!!!
 
Tak, żeby nie było niczego... -_-

Kolega to pewnie jeden z pokrzywdzonych(umoczonych) :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2007, 16:41:38 »
@szakal nie zrozumiałeś chyba @Sebas przytoczył hasło p.Kononowicza, a przecież to uznany "autorytet" polityczny w sprawach niszczenia wszystkiego tak, żeby nie było niczego. jak jeszcze nie zapoznałeś się z tezami Kononowicza, to się zapoznaj jest gość :);) Google kononowicz i wiesz wszystko :)

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2007, 16:46:17 »

Fireman chyba się mylisz. Górę bierze w tej sytuacji zmysł dedukcyjny Szakala  ^_^

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2007, 19:00:38 »
Brawo KG, trzeba zrobić jeszcze porządek w KW, KP bo tam też siedzą tacy co to uważają, że Komendy w których rządzą  są ich własnością,  a stanowiska mają dożywotnie...........................
     

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2007, 10:22:57 »
Cytuj
Trochę racji w tym jest. Nie da się przeprowadzać zmian z ludźmi, którzy będą robić pod prąd.

Kto przepraszam, że pytam robi pod prąd.
Rozumiem, że ktoś z dyrekcji KG - bo o nich mowa.
I skąd w ogóle taki wniosek?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2007, 12:30:37 »
Cytuj
Kto przepraszam, że pytam robi pod prąd.
Rozumiem, że ktoś z dyrekcji KG - bo o nich mowa.
No bardzo dobrze wnioskujewesz ;)

Cytuj
I skąd w ogóle taki wniosek?
Z życia bracie z życia jakby dyrektorzy biur nie szli pod prąd KG to on na pewno nie rewanżował by sie ich odwoływaniem. Popatrz na stronie KG jak topnieje liczba dyrektorów.
Jak go zapytasz - jaki jego zawód odpowiedź Dyrektor, a ponoć strażakiem jest ale o tym zapomniał.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2007, 12:53:33 »
Myślę, że nie masz racji...
IMHO odwołanie niektórych dyrektorów raczej ma związek nie z tym, że idą pod prąd, tylko ze zmianą 01/02, którzy mogą te stanowiska obsadzać swoimi, być może zaufanymi ludźmi.
Znam większośc dyrektorów KG i do ich fachowości bądź podejścia do spraw w firmie absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, także tu nie jest pies pogrzebany.
KG zajmuje się tysiącem spraw, o których 95% strażaków nie ma pojęcia, bo nie jest to im potrzebne, ale te sprawy są bardzo istotne dla właściwego działania PSP.
Pożarnictwo nie kończy się na ugaszeniu ognia czy tym podobnym zdarzeniu.
Często gęsto na tym dopiero się zaczyna..
Pozdrawiam -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2007, 13:23:36 »
Myślę, że nie masz racji...
IMHO odwołanie niektórych dyrektorów raczej ma związek nie z tym, że idą pod prąd, tylko ze zmianą 01/02, którzy mogą te stanowiska obsadzać swoimi, być może zaufanymi ludźmi.
Znam większośc dyrektorów KG i do ich fachowości bądź podejścia do spraw w firmie absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, także tu nie jest pies pogrzebany.
KG zajmuje się tysiącem spraw, o których 95% strażaków nie ma pojęcia, bo nie jest to im potrzebne, ale te sprawy są bardzo istotne dla właściwego działania PSP.
Pożarnictwo nie kończy się na ugaszeniu ognia czy tym podobnym zdarzeniu.
Często gęsto na tym dopiero się zaczyna..
Pozdrawiam -_-

Napisałeś, że odwołanie niektórych dyrektorów... a ilu ich poleciało, Piszesz, że niektórych odwołanie dotyczy z przyczyn takowych iż 01/02 obsadzają stanowiska zaufanymi ludźmi. Wniosek do obecnych nie maja zaufania.

Anonim: Znasz większość dyrektorów  w KG.

Ja większości nie znam ale kilku obecnych i byłych tak i co do fachowości to może nie bardzo bym się wypowiadał, bo nie mam kompetencji do tego (Ty jednak czujesz się na siłach ich oceniać). Ale ich podejście do spraw ehhh... szkoda ruszać temat.

Wiem czym zajmują się strażacy i urzędnicy KG - (bo w niektórych przypadkach nie można mówić o strażakach). i tak sie składa, że niejednokrotnie będąc na terenie KG nie widziałem tam zapracowanych, może w taki urlopowy okres trafiłem. :) :)

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2007, 13:44:56 »
Cytuj
Napisałeś, że odwołanie niektórych dyrektorów... a ilu ich poleciało, Piszesz, że niektórych odwołanie dotyczy z przyczyn takowych iż 01/02 obsadzają stanowiska zaufanymi ludźmi. Wniosek do obecnych nie maja zaufania.

Anonim: Znasz większość dyrektorów  w KG.

Ja większości nie znam ale kilku obecnych i byłych tak i co do fachowości to może nie bardzo bym się wypowiadał, bo nie mam kompetencji do tego (Ty jednak czujesz się na siłach ich oceniać). Ale ich podejście do spraw ehhh... szkoda ruszać temat.

Wiem czym zajmują się strażacy i urzędnicy KG - (bo w niektórych przypadkach nie można mówić o strażakach). i tak sie składa, że niejednokrotnie będąc na terenie KG nie widziałem tam zapracowanych, może w taki urlopowy okres trafiłem. :) :)

Poleciało 3, w tym jedna niespodzianka :mellow:
Ale to, że zmiana dyrektorów to kwestia braku zaufania to wg mnie jest nieporozumienie.
Jak 01, który w KG siedzi od 15 dni może ocenić bądź ufać lub nie danemu dyrektorowi??
Zdecydowanie za mało czasu na takie decyzje - nie uważasz?
Dlatego myślę, że podłoże zmian jest inne: opcja bądź też swoi -znani ludzie.
Zresztą często gęsto zmiana 01 przekłada się na zmiany dyrektorów, choć nie jest to regułą.
Co do urzędników w KG - profil pracy w tym urzędzie niejako wymusza bycia urzędnikiem, więc porównanie strażaka i człowieka z KG nie ma racji bytu, mimo, że obaj pracują w tej samej firmie.
Jak trafiłeś na sezon ogórkowy  :mellow:, to się nie ma co dziwić, że wszystko wolniej się kręci. :mellow:
Zresztą: robota ma być zrobiona, a jak to się odbywa to nie jest ważne. -_-

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2007, 14:10:34 »
Czasami nowa krew może wspomóc podupadły organizm. Miejmy nadzieję, że ta "transfuzja" wpłynie na poprawe funkcjonowania organizmu. Czas pokaże.  :mellow: Dajmy się wykazać nowemu.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2007, 14:27:55 »
Jak 01, który w KG siedzi od 15 dni może ocenić bądź ufać lub nie danemu dyrektorowi??
Zdecydowanie za mało czasu na takie decyzje - nie uważasz?

Zwróć uwagę, że KG wybierany jest jak dotąd z pośród KW, Jako KW człek często bywa w KG i ma styczność z osobistościami dyrektorów biur, więc zna ich decyzje podejście do tematów służby. Jeżeli np. biuro organizacji czy jak mu tam na imię torpeduje w danym województwie jakąś sprawę KW, a następnie ów KW awansuje na KG, to w pierwszej kolejności wali w głowę takiego dyrektora. Nie z zemsty - nie o to tu chodzi. tylko jeżeli dany KW był przekonany o słuszności 40 godzinnego tygodnia służby strażaka, a dany dyrektor nie to po zamianie KW w KG nie widać możliwości współpracy pomiędzy tymi panami. Wówczas mówimy o braku wspólnego zaufania.

Jak KG rozpoczyna pracę to nie ma zaufania do nikogo. Głupio by było gdyby wszystkich obdarzył zaufaniem, na zaufanie to trzeba bracie troszkę popracować.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2007, 14:47:53 »
Jak KG rozpoczyna pracę to nie ma zaufania do nikogo. Głupio by było gdyby wszystkich obdarzył zaufaniem, na zaufanie to trzeba bracie troszkę popracować.

Zgadzam się. Ciekaw jestem czy pozostali w KG zostaną czy to tylko miejscowa czystka.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2007, 14:55:48 »
Cytuj
Zwróć uwagę, że KG wybierany jest jak dotąd z pośród KW, Jako KW człek często bywa w KG i ma styczność z osobistościami dyrektorów biur, więc zna ich decyzje podejście do tematów służby. Jeżeli np. biuro organizacji czy jak mu tam na imię torpeduje w danym województwie jakąś sprawę KW, a następnie ów KW awansuje na KG, to w pierwszej kolejności wali w głowę takiego dyrektora. Nie z zemsty - nie o to tu chodzi. tylko jeżeli dany KW był przekonany o słuszności 40 godzinnego tygodnia służby strażaka, a dany dyrektor nie to po zamianie KW w KG nie widać możliwości współpracy pomiędzy tymi panami. Wówczas mówimy o braku wspólnego zaufania.

Jak KG rozpoczyna pracę to nie ma zaufania do nikogo. Głupio by było gdyby wszystkich obdarzył zaufaniem, na zaufanie to trzeba bracie troszkę popracować.

No tak, ale ^_^:
Nowy 01 jako przełożony dyrektora, nawet takiego, o którym wie, że np. popiera 48h, nie powinien go skreślać od razu. Moim zdaniem takie rzeczy dzieją się za szybko, ale w sumie rozumiem pobudki 01.
O braku zaufania między dwoma osobami ciężko jest mówić, gdy te osoby nie pracują za sobą.
Opiniowanie człowieka na podstawie chwilowej znajomości albo opowieści nie świadczy dobrze o opiniującym, więc ja w dalszym ciągu popieram wersję opcji/swojego człowieka.

Piszesz, że na zaufanie trzeba zasłużyć. Zgoda, ale istnieje też kredyt zaufania, którego jestem osobistym zwolennikiem.
Nowy 01 ma zaufanie - ale do swoich, sprawdzonych ludzi. Tylko kwestia, jak to zaufanie, a co za tym idzie ruch kadrowy, przełoży się na sytuację.
Narazie nie jest źle, oby tak dalej :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2007, 15:05:17 »
Cytuj
Piszesz, że na zaufanie trzeba zasłużyć. Zgoda, ale istnieje też kredyt zaufania, którego jestem osobistym zwolennikiem.

Z kredytami to bywa różnie czasmai ciężko je spłacać i wtedy obdarzeni popadają w niełaskę.

Obserwując ruchy kadrowe i to nie tylko te na samej górze. Uważam, że kredyt zaufania (nadmierny) może tylko przysłużyć się kolejnym zmianom na stanowiskach KG.

KG jako aparat pomocniczy KG winna iść w tym kierunku co sam KG a nie w bok lub w odwrotną stronę.
Nie wiem jakie stanowisko zajmujesz w straży ale powiedzmy zostajesz sobie KG i masz do przeprowadzenia reformę czasu służby do tego celu:
a/ korzystasz z nieprzychylnie do siebie i sprawy nastawionej kadry, która jako starzy wyjadacze mogą Cię przewieźć
b/ obsadzasz najważniejsze stanowiska ludźmi, z którymi przeszedłeś nie jedno w PSP
c/ dzwonisz do byłego KG Pana Witolda z prośbą o pomoc.
Trzecie pytanie napisane tylko po to aby dać zadość ludziom tworzącym testy i ankiety :) , którzy uważają, że odpowiedzi w takich sprawach muszą być minimum 3.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2007, 16:11:49 »
Wybieram opcję b rzecz jasna, tylko że moim zdaniem pominąłeś opcję d:
Wchodzisz na 01 i pracujesz z ludźmi, którzy są fachowcami i wcale nie chcą cię przewieżć, tylko chcą dalej pracować pod rządami nowego 01 -wykonując jego polecenia.
Nie jest powiedziane, że dyrekcja KG postawiła sobie za cel powiezienie każdego 01, bo tak po prostu nie jest - to sie kupy nie trzyma ^_^

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2007, 16:59:08 »
Hahaha,
Panowie czyżby niektórym osobnikom w PSP trzęsły się gacie?, uważam, że w naszej formacji jest z czego wybierać z nowego narybku!!!!