Autor Wątek: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa  (Przeczytany 6346 razy)

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
 Dla gimnazjalistów z regionu podkarpacia którzy kończą gimnazjum i wiążą już wcześniej przyszłość z pożarnictwem :

3- letnie LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - POŻARNICZE

Jedyne w województwie podkarpackim Liceum Ogólnokształcące na poziomie rozszerzonym  (matematyka, fizyka, chemia, języki obce) w którym oprócz przedmiotów ogólnokształcących wprowadzony został blok tematyczny " Edukacja ogólnoratownicza i ochrony przeciwpożarowej". Program realizowany z wykorzystaniem kadry i bazy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Reszowie. Tylko ta szkoła pozwoli Ci skutecznie ubiegać się o przyjęcie do szkół aspiranckich i oficerów pożarnictwa. Tu zdobędziesz uprawnienia dowódcy OSP oraz prawo jazdy samochodowe.


Źródło:http://www.zstw-trzciana.com.pl/

Jak bym był gimnazjalistą kończącym w tym roku gimnazjum sam bym tam poszedł heh ale no cóż.
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2007, 13:03:39 »
Jak bym był gimnazjalistą kończącym w tym roku gimnazjum sam bym tam poszedł ...
A ja akurat odwrotnie - jeżeli na dzień dobry w reklamie są przekłamania to co będzie na końcu?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2007, 13:09:42 »
Jak można mieć od razu kurs dowódców OSP, skoro wymagany jest do niego odpowiedni staż w OSP, średnie wykształcenie, kurs szeregowców, BHP itp ? ;)

Brzmi to wszystko zachęcająco, ale coś "śmierdzi".
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2007, 16:47:19 »
taaaa a jak skonczylem gastronomik i bede mial takie same szanse na dowodce  ^_^ no ale dobre szkoly juz widac chytaja sie czegokolowiek zeby przyciagnac mlodzież. 
co ta szkola ma ze szybciej dostaniesz sie do aspirantki - o ile wiem nawet na podkarpaciu nie ma takiej wiec nawet .............aaaa szkoda gadac .
Znam przypadek liceum o profilu wojskowym po ktorym mieli dostawac stopien kaprala ale tylko na obietnicaxch sie skonczylo - no ale moze bedzie inaczej w tym przypadku ,a mozeee jest szerokie i.......

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2007, 18:13:08 »
 Też mi się niechce wierzyć w to co napisane jest na tej stronie szkoły , ile w tym prawdy a ile kłamstwa. Wiadome szkoła jak szkoła walczy o to aby przyciągnać jak najwięcej uczniów, zrobić rekrutacje i przyjąć najlepszych. Co by to było jak by po skonczeniu tego liceum mieć aż takie przywileje. Zamieściłem ten tekst tylko dla celów informacyjnych.
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2007, 08:41:48 »
Tak się składa, że mój kumpel skończył tam technikum gastronomiczne i myślę, że dobre liceum przygotuje lepiej do testów pisemnych niż ta szkoła. A jak wiemy testy odgrywają ważniejszą rolę niż sprawność fizyczna. Nie chodzi o to by robić antyreklamę tej szkole, ale tak jest wg. mnie. Poza tym wszystko zależy od danego człowieka - jak będzie miał predyspozycje i szanse rozwinięcia się w szkole to będzie mu się łatwiej dostać.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: 3 - letnie LO - pożarnicze w ZSTW w Trzcianie k. Rzeszowa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2007, 12:33:57 »
przyznam rację co niektóym, znam takie osoby , które do liceum chodziły na humana, a dostały się do aspirantki, bo z chemii sami realizowali sobie program itd... Nie wiem czy poszedłbym dwa lata temu do tej szkoły, bo moze by mi jeszcze pożarnictwa się odechciało... Pomysł ciekawy, i jak to zwykle bywa kontrowersyjny, zobaczymy jak wyjdzie w praniu za parę lat
pozdr